Peltaści

Czy jesteś za tym pomysłem?


  • W sumie głosujących
    108
Status
Zamknięty.

DeletedUser7672

Guest
Czołem znowu ludzie. Taka mi myśl chodzi po głowie aby znowu coś Wam zaproponować. Jak tytuł wskazuje, chodzi o nową jednostkę militarną - peltaści.

To nie jest takie "widzi mi się" i że tak mi się zachciało takiej zmiany. Od dłuższego czasu myślałem o tej propozycji, więc nie oceniajcie tego pochopnie.

==================================================
Widziałem w regulaminie, że nie warto wstawiać takich propozycji ale po prostu nie wyrabiam. Wszystkie parametry zaraz Wam przedstawię:

Koszty:

Drewno - 40

Kamień - 20

Srebro - 80

Łaski - 0

Populacja - 1

Czas szkolenia - 0.9 czasu szkolenia Hoplity

Parametry:

Broń - Obuchowa (taka, ponieważ mało jest żołnierzy z tą bronią, a z tego co wiem walczyli na dystans ale to szczegół nie?)

Atak - 16 <==> 20 (nie wiem które bardziej pasuje)

Obrona:

Obuch - 11
Tnąca - 7
Dystans - 13

Inne:

Pojemność łupu: 10
Prędkość: 10
Poziom Akademii, po którym jednostkę będzie można zbadać: 13-15
Koszt badania: 6pkt. badań, Drewno - 700, Kamień - 1600, Srebro - 2700


Opis:

"Peltaści to wyśmienici wojownicy. Ich lekka zbroja sprawia, że mogą wziąć udział w bitwie po stronie atakującego lub obrońcy. Mimo to, są podatni na broń tnącą i nie potrafią unieść aż tak dużo łupów."

- opis taki sobie, ale nie mnie to oceniać.

Tak jeszcze ikonka została.. nie, tym się Inno zajmie HEHE

==================================================

Jak widać po statystykach, jest to uniwersalna jednostka.. zbalansowałem koszty z różnych jednostek, więc jako - tako powinno być fair?

Czekam na Wasze cenne komentarze, pytania, skargi i uwagi. Zapraszam do dyskusji i udzielania się w ankiecie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
ten atak to raczej zostawiłbym na 16 zamiast 20, raczej nie powinien być silniejszy od kawalerii i harpii w przeliczeniu na mieszkańca
tak sobie myślę, że po wprowadzeniu peltasty kilka osób przekonałoby się może do produkcji hopków :)
ale zastanawiam się czy na pewno jest nam potrzebna nowa jednostka, parę sensownych czarów to i owszem ale jednostka?
na razie nie mogę się zdecydować :)
 

DeletedUser7343

Guest
Również niezdecydowany,jednostka jest spoko tylko jest uniwersalna z bronią obuchową,czyli taka odmiana hoplity.Wiem oczywiście że to tak nie jest,ale to coś w tych klimatach.Może o moim zdaniu zadecyduje odpowiedź na pytanie: Co ma na celu wprowadzenie tej jednostki? -tylko proszę bez odpowiedzi "urozmaicenie" tylko np więcej osób produkowało by x bo y więc z,czasami ludzie mają zbyt dużo c ,ale po wprowadzeniu będzie to mnie więcej wyrónane bo b -coś w tym stylu :p
 

DeletedUser7672

Guest
No cóż, po namyśleniu się na te wypowiedzi, odpowiedź jest następująca:

ten atak to raczej zostawiłbym na 16 zamiast 20, raczej nie powinien być silniejszy od kawalerii i harpii w przeliczeniu na mieszkańca

Załóżmy że te 16 przejdzie

ale zastanawiam się czy na pewno jest nam potrzebna nowa jednostka, parę sensownych czarów to i owszem ale jednostka?
Może o moim zdaniu zadecyduje odpowiedź na pytanie: Co ma na celu wprowadzenie tej jednostki?

- Powiem tak; Otóż ta jednostka jest tania jak procarz, nie zabiera 8 pkt. badań tylko 6, więc jest taki mini kompromis pomiędzy procarzem i hoplitą. Zauważcie że i tak bierze więcej łupu od nich (nie razem wziętych) a także ma niezłą szybkość. Czasami po prostu koszty i czas szkolenia przeważają, a ta jednostka po prostu może bronić i atakować, tak jak Trirema, dla przykładu. Oczywiście sama sobie nie da rady przeciw wielkim armiom, ale jestem pewien że jeśli ktoś potrzebuje wojsko do ataku i obrony, uważam że Peltast i Hoplita by się do tego perfekcyjnie nadawali.

Mnie się podoba, jednak szokuje mnie tak duża różnorodność w surce potrzebnej w akademii. Moim zdaniem powinna być mniejsza różnica w drewnie i kamieniu

Pozdro!
Sztuką w kosztach zbadania tej jednostki jest to, że pozamieniałem koszty badań kawalerzysty na inne surowce sprawdź to sobie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Przydała by się piechota bazująca na drewnie, ogólnie hopolitów i tak nie lubię.
 

DeletedUser7800

Guest
lepiej atak 17 równie dobrze można zrobić do ataku hopków:)
co są na 4 akademi.
 

DeletedUser

Guest
hopki jak hopki ale to zawsze tnąca broń a tu chodzi zapewne o wybór tnąca czy obuszek a jeśli już obuchem go, to konikiem czy peltastą?
przy tej prędkości produkcji, kosztach i sile, peltasta byłby alternatywą dla koników, minimalnie słabszą ale szybszą i tańszą w produkcji
wymieniliśmy poglądy z jekopem i nawet zaczęliśmy się zastanawiać czy może aby do 15 obniżyć atak, tak żeby kawaleria nie poszła w zapomnienie
ale im dłużej o tym myślę, tym bardziej wydaje mi się, że atak obuchowy o sile 16 to dość dobry balans dla reszty parametrów peltasty a jednocześnie koniki będą silniejsze i wcale nie muszą zostać rzucone w kąt, niczym stare lalki :)

hehe oczywiście tak mi się tylko wydaje a jak by było w praniu to nikt nie wie
pewnie triremy też miały być ciekawą alternatywą dla innych morskich jednostek a nic z tego nie wyszło
 

DeletedUser

Guest
Mnie się podoba, jednak szokuje mnie tak duża różnorodność w surce potrzebnej w akademii. Moim zdaniem powinna być mniejsza różnica w drewnie i kamieniu

Pozdro!
 

DeletedUser

Guest
No ja się trochę znam na antycznych wojach :).
Peltaści byli jednostką pierwotnie przeznaczoną do "wybijania" łuczników i kawalerii dzidami.
No i mamy problem - jaki dać atak na latającą dzidę? Jednostek z dystansowym jest trochę za dużo :).

Edit(ek): Na razie się wstrzymam.
 

DeletedUser7672

Guest
No ja się trochę znam na antycznych wojach :).
Peltaści byli jednostką pierwotnie przeznaczoną do "wybijania" łuczników i kawalerii dzidami.
No i mamy problem - jaki dać atak na latającą dzidę? Jednostek z dystansowym jest trochę za dużo :).

Edit(ek): Na razie się wstrzymam.
Z tego co ja wiem, byli wyposażeni w małe tarcze i oszczepy które miotali we wrogów. Czyli podobna wersja do Twojej. Jak wspomniałem, za wiele jest broni tnącej i dystansowej, a dodatkowy obuch będzie decydował pomiędzy kawalerią i piechotą.
 

DeletedUser8642

Guest
To może zmieńcie nazwę czyli poszukajcie jednostki która by pasowala ;)
Jak będzie odpowiednia to zaglosuję na ,tak bo faktycznie brakuje czegoś na ten sposób ;)
 

DeletedUser7672

Guest
Czy są jeszcze jakieś pytania, co do tej propozycji? Widzę że wszystko pasuje, jednak jeszcze proszę się wypowiadać.
 

DeletedUser7315

Guest
to dobry pomysł powinni go wprowadzić bo niema piechoty z bronią obuchową nastawioną na atak
 

DeletedUser7672

Guest
to dobry pomysł powinni go wprowadzić bo niema piechoty z bronią obuchową nastawioną na atak

Chłopie Kawalerzysta ma obuchową broń.

Proszę o czytanie ze zrozumieniem. A do rzeczy.. Hoplita i Rydwan mają po broni tnącej, czyli jest piechota i jazda.

Szermierz i Kawalerzysta.. to ta sama kombinacja ale szermierz to def więc Peltasta będzie odpowiednikiem Hoplity. Będzie wtedy zrównoważenie broni w grze.

No ja się trochę znam na antycznych wojach .
Peltaści byli jednostką pierwotnie przeznaczoną do "wybijania" łuczników i kawalerii dzidami.
No i mamy problem - jaki dać atak na latającą dzidę? Jednostek z dystansowym jest trochę za dużo .

Edit(ek): Na razie się wstrzymam.

I tu jest eureka - mając broń obuchową Peltaści będą w stanie bez problemu załatwić łuczników i jazdę. Obuchem rzecz jasna. Oszczep może rzucać i nim walczyć..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Świetny pomysł mam nadzieje że wejdzie.
(a tu nie na temat)
w tych czasach jeszcze byla jedna taka jednostka grecka "Sarissofori"
 

DeletedUser7672

Guest
Świetny pomysł mam nadzieje że wejdzie.
(a tu nie na temat)
w tych czasach jeszcze byla jedna taka jednostka grecka "Sarissofori"
To coś w rodzaju falangi, czyli teoretycznie kraina hoplitów, więc raczej to by nie weszło do gry.
 

DeletedUser

Guest
Przez ostatnie pare dni w temacie nie ma żadnych zmian, a ja jestem ciekawy czy to wejdzie. Większość się zgadza ale pewnie administracja uzna to za śmieć bo jest "dużo" jednostek :(:(:(:(
 
Status
Zamknięty.
Do góry