Peltaści

Czy jesteś za tym pomysłem?


  • W sumie głosujących
    108
Status
Zamknięty.

DeletedUser4784

Guest
Ciekawa innowacja i mogła by się przyjąć :) Dała by nowe, ciekawe spojrzenie na obecne przestarzałe już strategie zestawiania wojska i wniosła by ciut świeżości do gry :) Jak najbardziej za :)
 

DeletedUser7672

Guest
Odp: Peltaści

masz glupie propozycje, te stolice to lipa, kazdy bedzie skupiony na podbijaniu stolic, gra straci sens, nie dosc ze wprowadza wszedzie 2.0 i cudami swiata sie wygrywa gre to jeszcze takie cos proponujesz... a co do jednostki to ok, malo jest jednostek i mysle ze 3-4 mogly by dojsc, najlepiej parzysta ilosc jesli beda typowe na def lub off a jesli uniwersaln to luzik.
Głupie propozycje? Ciekawe.. widzisz, jak jesteś sam taki mądry, zaproponuj coś, co podbije serca wszystkich graczy, a skoro nie potrafisz, aż tak się nie angażuj. Skupiony na podbijaniu stolic? Chyba nie doczytałeś tematu mój drogi.. Lipą są Twoje komentarze, nie na poziomie przedszkolaka, tylko rynsztoka.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Peltaści

To byli by zwykli żołnierze czyli bez bóstwa
 

DeletedUser

Guest
Odp: Peltaści

Głębiej rozmyślałem nad tą propozycją...i doszedłem do wniosku, że...mimo wszystko jest jakiś schemat utworzony przez twórców, do którego w żaden sposób ta jednostka by nie pasowała...ale można i tak dopasować w inny sposób...

Oto schemat (wyjątek od niego stanowią katapulty):
są po 2 jednostki z każdego rodzaju i mają one jedną wspólną cechę - mają najlepszą obronę przeciw jednemu innemu typowi broni, a więc...
A) obuch - w obronie najskuteczniejsze na: dystans
- szermierz deff // słaby dla tnącej
- kawalerzysta off // j/w
b) tnąca -||-: obuch // obie universal
- hoplita słaby na dystans
- rydwan słaby na tnącą
c) dystans -||-: tnącą
- łucznik słaby wobec obucha
- procarz słaby wobec dystans

1.jak widać: są po dwie jednostki (off i deff) w przypadku obucha i dystansu, a dla tnącej jest zarezerwowana "uniwersalność"
2.każda z dwóch jednostek (odrębnie w każdym typie broni prócz obucha) jest najbardziej podatna na inny typ ataku

a) 2 podatne na tnącą (i tu widzę szansę peltasty)
b) 1 podatny na dystans i 1 na tnącą
c) 1 podatna na dystans i 1 na obuch

dlatego sądzę, że peltasta powinien mieć ciut inaczej urządzoną statystykę obrony, czyli jak już:
7 na obuch
11 na tnącą
13 na dystans
(ciut bym zwiększył obronę przeciw dystansowi do np. 15 i atak do 18-20 oraz koszty budowy - żeby nie było, że kawaleria wyjdzie z użycia)
a tym samym wyjdzie na to, że peltasta będzie się częściowo uzupełniał z hoplitą

problem jest drobny: "uniwersal" jest zarezerwowany dla tnących...
Dlatego - przyda się dodatkowa uniwersalna jednostka dla dystansów (chyba, że wliczyć mizerną katapultę...), aby zrównoważyć rodzaje broni...

trochę nagmatwałem, kto nie rozumie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona

Podobne propozycje już były.
Nie ma potrzeby wprowadzania nowych jednostek, ponieważ aktualnie istnieje możliwość skompletowania zestawu odpowiadającego każdym wymaganiom.
Dodatkowo, mamy do dyspozycji hoplitów oraz rydwany, które to jednostki mają uniwersalne zastosowanie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry