Peltaści

Czy jesteś za tym pomysłem?


  • W sumie głosujących
    108
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Przez ostatnie pare dni w temacie nie ma żadnych zmian, a ja jestem ciekawy czy to wejdzie. Większość się zgadza ale pewnie administracja uzna to za śmieć bo jest "dużo" jednostek :(:(:(:(

owszem jednostek jest dużo, ale 1 czy 2 nowe jednostki można jeszcze dodać
 

DeletedUser

Guest
Czytałeś regulamin chłopie????!
PUNKT TRZECI SE PRZECZYTAJ!

1 Nazwa tematu powinna odzwierciedlać jego treść. Zamiast "Mój pomysł" lepiej użyć "Zmiana forum sojuszu".
2 Jeśli propozycja dotyczy ogólnego forum gry, na początku nazwy tematu należy dopisać [forum].
3 Propozycje powinny wnosić coś ciekawego do gry. Prośby o zmianę koloru czcionki czy dodanie kolejnej jednostki mają małe szanse na wprowadzenie.
4 O realizacji propozycji decydują twórcy gry, firma InnoGames GmbH.
5 Każda propozycja musi posiadać sondę, zawierającą opcje "za", "przeciw", "obojętne".
6 Dyskusja w dziale musi być sensowna i poparta argumentami. Surowo zabronione są wypowiedzi typu "jestem za/zgadzam się z powyższym" - do tego służy sonda. Takie posty będą bezwzględnie kasowane i karane ostrzeżeniami.
7 Zabronione sa ankiety wielokrotnego wyboru.
8 Czas zakończenia sondy musi posiadać wartość 0, aby sonda nie została zamknięta automatycznie po pewnym czasie
9 W dziale obowiązuje także regulamin forum.

Tak więc szanse są NIKŁE!:D:D
 

DeletedUser

Guest
No ale spróbować można a nowa jednostka by sie przydała
 

DeletedUser

Guest
Temat świetnie dopracowany - jak mało który tutaj, jednostka taka jak jest u napisana idealnie pasuje. Jak pisali wcześniej taki odpowiednik hoplity tyle że broń obuchowa. Uda się tylko trzeba więcej czasu, na nową jednostkę trzeba czekać dłużej niż na taki "mało wprowadzający pomysł".
 

DeletedUser

Guest
Temat świetnie dopracowany - jak mało który tutaj, jednostka taka jak jest u napisana idealnie pasuje. Jak pisali wcześniej taki odpowiednik hoplity tyle że broń obuchowa. Uda się tylko trzeba więcej czasu, na nową jednostkę trzeba czekać dłużej niż na taki "mało wprowadzający pomysł".

Masz rację.
Pomysł dobry ale małe szanse...
Jednak fajnie by było by to weszło!
 

DeletedUser7672

Guest
Dziękuję za komentarze - szczególnie te, które tyczą się dopracowania pomysłu - propozycja godna przyjęcia, czy nie?
 

DeletedUser

Guest
Ja tu już pisałem że godna,ale myślę że ktoś z teamu się powinien wypowiedzieć na ten temat,bo coś tak cicho siedzą :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
A może by tak zmienić koszt produkcji , a mianowicie zamienić ilość srebra z ilością drewna .
 

DeletedUser

Guest
w tych czasach jeszcze byla jedna taka jednostka grecka "Sarissofori"

Priomo- sarissoforoi
Secundo- to nie jest jednostka grecka, a macedońska.

A co do samych peltasów.
Zgadzam się, że przydałaby się jednostka uniwersalna walcząca obuchem.
Biorąc pod uwagę zaproponowane parametry bojowe, peltasta stanowiłby silną konkurencję dla kawalerzysty i ciekawą alternatywę dla hoplity.

Jego obecność w koszarach na pewno miałaby wpływ na urozmaicenie kształtu armii wielu graczy, a to z kolei pozytywnie wpłynęłoby na rozgrywkę. I niemal zmusiłoby graczy do przeanalizowania stosowanych metod walki.

Jest jednak jedno poważne "ale".
Mamy, wśród jednostek podstawowych następujący układ.
obuch- jednostka defensywna i jednostka ofensywna
pocisk- jednostka defensywna i jednostka ofensywna
broń tnąca- dwie jednostki uniwersalne

Peltasta, choć moim zdaniem przydatny, zachwiałby równowagę: 1/3 def plus 1/3 off plus 1/3 uniwersalne.

A to musiałoby wywołać zmiany parametrów bojowych innych jednostek lub zlikwidowanie szermierza.
Gdyby jednak ktoś zdecydował się na tak drastyczny krok i podjął decyzję o zamianie szermierza na peltastę, proponowałbym delikatną korektę proponowanych parametrów bojowych nowej jednostki.
Po to, aby nie odczuć zbytnio braku szermierzy.
I tak:
-obuch 12 (plus 1 punkt w stosunku do propozycji podstawowej)
-tnąca 7 (bez zmian)
-dystans 17(plus 4 punkty w stosunku do propozycji podstawowej)

Siłę ataku obniżyłbym o 2 punkty z 16 do 14.

Dodatkowo siłę obrony hoplity i łucznika przed pociskiem podniósłbym o 3 punkty, bo procarze "jechaliby" wszystkich

Wtedy peltasta byłby nieco bardziej uniwersalny, choć z akcentem położonym na defensywę.1
A i brak szermierzy nie musiałby być zbyt mocno odczuwalny.

Nie wierzę jednak, że ta propozycja ma szansę powodzenia

Mimo to sam pomysł mi się podoba, zatem głosuję na tak.
 

DeletedUser

Guest
Jest jednak jedno poważne "ale".
Mamy, wśród jednostek podstawowych następujący układ.
obuch- jednostka defensywna i jednostka ofensywna
pocisk- jednostka defensywna i jednostka ofensywna
broń tnąca- dwie jednostki uniwersalne

Peltasta, choć moim zdaniem przydatny, zachwiałby równowagę: 1/3 def plus 1/3 off plus 1/3 uniwersalne.

ale co z tego?
i na co wpływa ta równowaga? czy to 1/3 do 1/3 do 1/3 to mus i czy ma jakieś większe znaczenie w tej grze?? aż takie aby likwidować biednego szermierza?


a po drugiej stronie tęczy czyli w obronie przed bronią x/y/z też są jakieś proporcje? ;)
 

DeletedUser7672

Guest
Ale ja wiedziałem że proporcje które nadam Peltastowi będą komplikacją. Zauważcie jednak:

WADY:

Procarz broni się lepiej przed bronią tnącą niż Peltasta.
Hoplita ma lepszą obronę przeciwko obuchowi niż Peltasta.
Szermierz jest ponad 2 razy lepszy w obronie przeciwko broni dystansowej od Peltasta.

ZALETY:

Peltasta jest skuteczny w ataku, przeciwko łucznikom, procarzom, (i może kawalerzystom). Czyli tnie ciut słabiej od konnicy. Jak kiedyś wspomniałem - sam nie da rady bronić się przed każdym offem. Więc obrońca TYLKO na nich nie może polegać. Ponadto nie jest taki tani i potrzeba bardziej zaawansowanej akademii niż w przypadku innych jednostek. Dochodzi też sam fakt, że farmi lepiej od hopków i procków, nie razem wziętych oczywiście.
 

DeletedUser

Guest
i na co wpływa ta równowaga? czy to 1/3 do 1/3 do 1/3 to mus i czy ma jakieś większe znaczenie w tej grze?? aż takie aby likwidować biednego szermierza?

6* jednostek podstawowych:
2 defensywne
2 ofensywne
2 uniwersalne

*)plus katapulta

Nie wiem, czy to mus. Ale ten system po prostu się sprawdza.

Wprowadzenie peltasty jako trzeciej, naprawdę dobrze opracowanej pod względem parametrów bojowych, jednostki uniwersalnej to po prostu fajny pomysł.
Jestem za tym, aby rozwijać grę i oferować graczom nowe, ciekawe rozwiązania.
Dlatego, na przykład, jestem wielkim zwolennikiem Hadesa, który pod względem potencjału mocy, bije innych bogów na głowę.

Obawiam się jednak, że w tym przypadku musiałaby mieć zastosowanie zasada- coś za coś.
Zaproponowałem peltastę za szermierza wraz z delikatną korektą parametrów bojowych trzech jednostek.
Gdyby nie trzeba było rezygnować z obecności w grze jednej jednostki na rzecz innej, to peltastę brałbym w ciemno.
Byłby fajnym uzupełnieniem pozostałych jednostek uniwersalnych.
Dodam jeszcze, że oprócz konkurencji dla kawalerii czy hoplitów, byłby ciekawą alternatywą dla minotaurów- słabszy w obronie, ale mocniejszy w ataku.
 

DeletedUser

Guest
no właśnie, nie ma wcale powodu wprowadzać go za inną jednostkę
dodany i... już :)
a jako taki jest jednym z najfajniejszych pomysłów jakie tu czytałem i wartym stałego odświeżania tematu aby nadzorcy o nim nie zapomnieli
 

DeletedUser7672

Guest
no właśnie, nie ma wcale powodu wprowadzać go za inną jednostkę
dodany i... już :)
a jako taki jest jednym z najfajniejszych pomysłów jakie tu czytałem i wartym stałego odświeżania tematu aby nadzorcy o nim nie zapomnieli
Ciekawie by było, gdyby ktoś zamknął (broń Boże usunął) tą wspaniałą propozycję. Chociaż teraz Ci z "góry" zajmują się światami bohaterów z siedmiu boleści i wspaniałymi cudami świata (można powiedzieć plagiat z gry Travian), więc na szybkie wprowadzenie jakiegokolwiek lepszego pomysłu zajmie trochę czasu moi drodzy czytelnicy.
 

DeletedUser

Guest
Cytat z wiki:

Grę na świecie bohaterów rozpocząć można będzie w tym samym składzie, jak się ją skończyło na świecie walecznych, gdyż cały sojusz otrzyma zaproszenie. Na samym początku będzie się posiadało większą ilość miast, będzie można przeprowadzić inne badania, posiadać więcej wojsk, surowców, inne jednostki, niewykluczone, że będą tam też inni bogowie.

Jeśli by to nie miało wejść do normalnych światów , to niech ta jednostka będzie przynajmniej na świecie bohaterów, gdyż pomysł jest na prawdę dobrze opracowany.
 

DeletedUser

Guest
Ok...tu się zgodzę z powyższym...
Sama idea peltasty jest dobra...a te statystyki są nawet niezłe...dużo ich miałbym ;>
 

DeletedUser7672

Guest
Spójrzcie, jednostek z bronią obuchową jest tylko 5 (włączając Cerbera z 2.0), bronią tnącą jest ich 6 (włączając milicję) i dystansową, której ilość wynosi 6 (włączając Erynie z 2.0)..

Czyli ogólnie mówiąc.. będzie wszystkiego po 6, w 2.0 przynajmniej. Wiem, włączyłem do tego milicję, więc fair nie będzie. Bądźcie dobrej myśli, może ktoś z góry zauważy progres, jaki tutaj dokonujemy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry