[Wyjaśnione] Pierwszy kolon czy wsparcie?

DeletedUser

Guest
Wysłałam dziś kolona, który wchodzi o 21:14:24, kilka godzin później z innego miasta wysłałam wsparcie, które również trafiło na 21:14:24. Nie mam planera ataków, więc nie mam jak sprawdzić, co będzie pierwsze. Jest na to jakaś reguła, albo ktoś miał podobną sytuację?

I wreszcie, jeśli założymy, że wsparcie będzie pierwsze to czym to skutkuje?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pierwszy kolon czy wsparcie?

Zasada jest taka, nie wiem czy oficjalna, ale z doświadczenia wiarygodna, że pierwsze wejdzie to co zostało wcześniej wysłane.

Jeśli najpierw wysłałaś kolona, a kilka godzin później wsparcie i wchodzi ono w tej samej sekundzie co statek kolonizacyjny to wejdzie za kolonem. Analogicznie jest z innymi poleceniami, np. jeśli najpierw wyjdą ognie, a potem statek kolonizacyjny i czas dotarcia wojsk będzie taki sam to pierwsze wejdą oczywiście ognie.

Jeśli wsparcie dotrze pierwsze (czyli najpierw wysyłasz wsparcie, a następnie statek kolonizacyjny i obydwa polecenia wchodzą w tej samej sekundzie bądź po prostu wsparcie wchodzi kilka sekund wcześniej), to wtedy sama sobie sklinujesz kolona (chyba, że Twój off z kolonem jest silniejszy do wysłanych jednostek defensywnych). Reasumując wesprzesz wrogie miasto, a następnie zaatakujesz swoje wsparcie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18203

Guest
Odp: Pierwszy kolon czy wsparcie?

Zawsze wsparcie mi wchodzilo po kolonie i bez roznicy czy wyslalem je ja czy sojusznik.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Z tego co wiem reguly na to niema i niby jest mozliwosc ze wsparcie moze wejsc przed,ale mi sie tak nie zdarzylo.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Pierwszy kolon czy wsparcie?

Zawsze wsparcie mi wchodzilo po kolonie i bez roznicy czy wyslalem je ja czy sojusznik.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Z tego co wiem reguly na to niema i niby jest mozliwosc ze wsparcie moze wejsc przed,ale mi sie tak nie zdarzylo.

Nie pisz głupot bo jeszcze ktoś to przeczyta.

Kolejność wejścia w tej samej sekundzie zależy od tego co zostało pierwsze wysłane.

Jak posłałeś pierwszego kolona a drugie wsparcie to kolon wchodzi pierwszy
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pierwszy kolon czy wsparcie?

Wsparcie weszło jako drugie, myślę, że problem rozwiązany. :)
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Pierwszy kolon czy wsparcie?

Czyli teraz już wiesz, że to co wysyłasz jako pierwsze wchodzi jako pierwsze a to co wychodzi od Ciebie jako drugie także dociera do celu jako drugie :)
 
Do góry