[Nowość] Piraci

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser34371
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz?

  • za

    Głosy: 9 69,2%
  • przeciw

    Głosy: 4 30,8%
  • obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    13
Status
Zamknięty.

DeletedUser34371

Guest
Co jakiś czas w naszych miastach pojawiałyby się statki pirackie:
- można ich pokonać (zaatakować lub sprowokować) i dostać punkty walki,
- można ugościć, co spowoduje, że przez jakiś czas będą bronić miasta jak zwykli żołnierze,
- można ich wynająć, aby zaatakowali inne miasto (w odległości max 2 godzin),
- można ich wynająć, za powiedzmy 10k każdego surowca, aby przybyli na wezwanie, w razie jakby ktoś nas atakował.

Edycja:
Piraci pojawialiby się raz na 3 dni (tzn. tak aby nie obciążać zbytnio graczy).
Ugościć ich można poprzez spowolnienie produkcji wszystkich surowców (ponieważ ich część szła by na tą gościnę).
Wynająć do ataku będzie można za monety bohaterów (niebieskie to atak standardowy, czerwone to atak w stylu ogni).

Co sądzicie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser29238

Guest
Proszę skupić się na konkretach. Ogólniki to za mało.
 

DeletedUser11944

Guest
Sfirex
Według mnie w trzecim podpunkcie lepiej by było, gdyby te 2 godziny były dostosowane do prędkości poruszania się jednostek. Na przykład: 2 godziny dla prędkości 1 i pół godziny dla prędkości 4, czy też: 8 godzin dla prędkości 1 i 2 godziny dla prędkości 4. Do tego pytanie, jak wyglądałby taki atak piratów morzem? Tak samo jak normalne wysłanie wojaków w transach bez obstawy ogni czy trirem? I jak szybko tacy piraci by się poruszali? Tak jak wolne statki transportowe? Szybkie? Jeszcze inaczej?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser34371

Guest
Do tego pytanie, jak wyglądałby taki atak piratów morzem? Tak samo jak normalne wysłanie wojaków w transach bez obstawy ogni czy trirem? I jak szybko tacy piraci by się poruszali? Tak jak wolne statki transportowe? Szybkie? Jeszcze inaczej?

Chciałem aby Piraci byli takim bonusem do gry jak Handlarz Fenicki, to znaczy bez żadnego wielkiego myślenia (jest co 7 godzin i już). Tak samo tutaj, przypływają, coś z nimi robisz lub nie, a potem znikają. Nie chciałem aby to była poważna jednostka. A statystyk Piratów nie umieściłem, a przecież mieliby walczyć - jednak tutaj też bym oparł się na standardzie (tylu samo można wynająć - jak np. 300 chłopów podczas buntu, chłopi chyba nie mają żadnych statystyk).
 

DeletedUser11944

Guest
Chłopi mają statystki dotyczące obrony, bo tylko do obrony są wykorzystywani. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale tak jak to przedstawiasz, to robisz z nich wprawdzie słabiutkie jednostki, ale o możliwościach tych latających. Trochę to absurdalne by było, bo o latających czy teleportujących się piratach, w starożytnej Grecji chyba nikt nie słyszał.
 

DeletedUser34371

Guest
Nie do końca teleportujących się :) Opłacasz ich przybycie i powiedzmy w trakcie podburzania się zjawiają i są do końca buntu właściwego. Czy taka odpowiedź Cię zadowala? :)
Dodam, że nie jestem perfekcjonistą, który dba o każdy detal i wszystko ma zapięte na ostatni guzik. Dla mnie liczy się sam pomysł (jakaś idea). Z resztą to nie ode mnie będą zależeć detale, tylko od jakiś mądrych głów z Inno i ich programistów (bo to oni muszą ocenić, i tylko oni mają ku temu dane, czy poprawka nie wpłynie na grę tak bardzo, że ludzie np. przestaną kupować walutę premium). Dlatego proszę o wyrozumiałość.

Edycja: Jeszcze chciałbym się odnieść do poniższego:
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale tak jak to przedstawiasz, to robisz z nich wprawdzie słabiutkie jednostki,
Na prawdę ciężko wyważyć jaką siłę powinni mieć w ataku, z tego względu, że jak przedobrzę to będą główną siłą atakującą w pierwszych tygodniach gry. Bo zamiast wyszkolić 5 transportowców i 120 procarzy, to od czapy sobie wynajmę Piratów (od razu mam łódki i ludzi), a jak zginą to co mnie to interesuję, przecież straciłem tylko surowce na wynajem. Rozumiesz teraz? Takie rzeczy mogą ustalić ludzie, którzy są bliżej gry, na pewno nie ja.

Edycja 2:
Dla mnie te wszystkie pomysły to zabawa, która daje mi satysfakcję. Liczę na jakieś forumowe uznanie.
A dla Inno, którakolwiek z propozycji to prestiż i pieniądze, lub blaga i straty. Oni mają o co grać. I dlatego oni dobiorą statystyki, ilość opłat i ich wysokość i wszystko inne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11944

Guest
Nie do końca teleportujących się :) Opłacasz ich przybycie i powiedzmy w trakcie podburzania się zjawiają i są do końca buntu właściwego. Czy taka odpowiedź Cię zadowala? :)
Nie zadowala :)
Ty piszesz o wykorzystaniu Piratów w obronie, a ja pytałem o atakujących Piratów. Sprecyzuję pytanie, co się dzieje, kiedy wynajęci Piraci napotkają w porcie miasta, które atakują choćby jedną biremkę? Topią się jak atak statków transportowych bez obstawy ogniowej czy trimerowej? Omijają port jak jednostki latające?
Zapał masz i tego Ci nie odmawiam, prywatnie nie podoba mi się, że wydawanie złota jak tak istotne w Twoich propozycjach, ale oczywiście nie zamierzam Ci nic narzucać.
 

DeletedUser34371

Guest
Nie zadowala :)
Ty piszesz o wykorzystaniu Piratów w obronie, a ja pytałem o atakujących Piratów. Sprecyzuję pytanie, co się dzieje, kiedy wynajęci Piraci napotkają w porcie miasta, które atakują choćby jedną biremkę? Topią się jak atak statków transportowych bez obstawy ogniowej czy trimerowej? Omijają port jak jednostki latające?

Historycznie, Piraci atakowali i statki i porty. Teraz w porządku? :)


Zapał masz i tego Ci nie odmawiam, prywatnie nie podoba mi się, że wydawanie złota jak tak istotne w Twoich propozycjach, ale oczywiście nie zamierzam Ci nic narzucać.

Pierwsze kilka moich propozycji (według daty wstawienia), nie miało w sobie ani sztuki Złota. Potem dwie osoby zwróciły mi uwagę, trochę żartobliwie, abym spróbował wprowadzić walutę Premium, i tak zacząłem robić. Ale będę powtarzał, że liczy się pomysł. A wszelkie opłaty (czy one będą w surowcach (i ile ich będzie), czy będą w Monetach (i ile ich będzie)) to kwestia Inno i ich ludzi. Ja w niektórych pomysłach to piszę cyfry dla zabawy i raczej zaniżone niż zawyżone. Bo zobacz jakie są opłaty w Evencie "Sparta vs Hades", a mojej propozycji "Wyścigi Rydwanów", niebo a ziemia. Ale to Inno wie na ile może sobie pozwolić, a nie zwykły forumowicz jak ja :)
I dziękuję za miłą wiadomość.
 
Status
Zamknięty.
Do góry