[Omawiane] Początki polis, jak je rozbudować

  • Rozpoczynający wątek NexaTG
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Mam 1852 punkty, budynki:
Senat - 14
Obóz drwali - 15
Gospodarstwo wiejskie - 20
Kamieniołom - 11
Magazyn - 10
Kopalnia srebra - 12
Koszary - 10
Świątynia - 5
Targowisko - 6
Port - 4
Akademia - 14
Mur miejski - 5
Jaskinia - 2

Wojsko:
Szermierz - 100
Procarz - 100
Łucznik - 100
Hoplita - 162
Kawalerzysta - 62
Boski wysłannik - 67
5 łodzi transportowych i 3 biremy.

Co mam dalej robić? Pytam serio. Nie wiem co rozbudowywać, czy mam odpowiednią ilość wojska. (ile trzeba mieć na tym przedziale punktowym?) Mój sąsiad chyba jedzie w punkty.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co dalej robić?

Przede wszystkim podnieś murek i akademię, abyś mógł zbadac ognie i statek kolonizacyjny. Na jakim systemie grasz? Staym czy nowyum ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co dalej robić?

Zrób sporo offa i przerób sąsiadów na farmy. Zabieraj im surkę i buduj akademię do 28.
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Co dalej robić?

Co musisz robic może powiem tak podciągnij jaskinie tak do 5 następnie przeszpieguj sąsiadów.
A potem rób tylko akademie,port,murek i magazyn

Kolejno zrób tak

Akademia-28
Magazyn-20 plus badanie w akademi
Port-20
Jaskinia-5 jeśli ci się chce zrób 10 i wpłacaj srebro

Napisz jeszcze na jakim systemie grasz i na jakim świecie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co dalej robić?

Przede wszystkim podnieś murek i akademię, abyś mógł zbadac ognie i statek kolonizacyjny. Na jakim systemie grasz? Staym czy nowyum ?
Lamia - II Generacja to chyba nowy.

Czyli mam się skupić na akademii i murku? Doszkolić trochę woja, czy zrobić to później?

Zrób sporo offa i przerób sąsiadów na farmy. Zabieraj im surkę i buduj akademię do 28.
Będzie z tym trudno, bo ten jeden sąsiad ma 3,3k punktów, a drugi nie gra. (175 punktów) Mógłbym wysłać do niego szpiega, ale on jest w sojuszu, z którym staramy się o pakt, więc nici.

up, jeśli wysyłam szpiega, to ten gracz którego szpieguje to widzi?
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Co dalej robić?

Lamia - II Generacja to chyba nowy.

Czyli mam się skupić na akademii i murku? Doszkolić trochę woja, czy zrobić to później?


Będzie z tym trudno, bo ten jeden sąsiad ma 3,3k punktów, a drugi nie gra. (175 punktów) Mógłbym wysłać do niego szpiega, ale on jest w sojuszu, z którym staramy się o pakt, więc nici.

up, jeśli wysyłam szpiega, to ten gracz którego szpieguje to widzi?

Tak skupiaj się na aka i murku bo to stary narazie jak nie masz podboju zainwestuj w deffa i rób uniki czyli nie daj sobie go zniszczyć zawsze jak ktos cię atakuje wstawiaj oddział a reszte wojska odsyłaj do tej farmy która ma 175 punktów. A sojusz masz jaki chodzi mi o miejsce w rankingu i czy masz ich blisko.

PS: Wojsko jest najważniejsze ;)
 

dorocia

Zespół Grepolis
Odp: Co dalej robić?

up, jeśli wysyłam szpiega, to ten gracz którego szpieguje to widzi?

To zalezy...
Jezeli otrzymales raport ze szpiegowania, czyli wyslales szpiega za ilosc srebra wieksza, niz ma on zgromadzona w jaskini w szpiegowanym miescie, to gracz nie wie, ze zostal przeszpiegowany. Tylko w przypadku, gdy ma wybudowana w danym miescie Wyrocznie, wie o wszelkich akcjach szpiegowskich wyslanych na dane miasto.
Jezeli natomiast otrzymales informacje, ze akcja szpiegowska zakonczyla sie niepowodzeniem, to szpiegowany gracz otrzymuje raport z informacja, ze w jego miescie wykryto szpiega (z podaniem, z jakiego miasta szpieg zostal wyslany).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co dalej robić?

Ok, dzięki. Czyli mam klepać akademie na maxa i murek? A w międzyczasie deff.
 
Odp: Co dalej robić?

A w międzyczasie deff.
To, czy deff to tylko zależy od tego, jak aktywnych masz sąsiadów i jak aktywny sam jesteś. Jeśli masz w miarę bezpieczną sytuację, to możesz trochę zaryzykować i pójść w off, bo skutecznie farmienie nie tylko wiosek rolniczych ale i miast jest kluczem do szybkiego rozwoju.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co dalej robić?

Ok, dzięki za odpowiedzi.

A jeszcze jedno. Aby zwołać oddział obywatelski, muszę zbadać Straż Miejską?

//żeby nie zakładać nowego tematu.
Dzisiaj chciałem wysłać szpiega na mojego sąsiada, ale wyskakuje okienko, że "Gracz jest zablokowany i nie można go szpiegować". O co chodzi?
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Co dalej robić?

Gracz ma bana z ochronką czyli wiesz prawdopodobnie miał multi albo coś innego możesz się go spodziewać za jakieś 6-7 dni więc jak chcesz go podbic szykuj wojsko :)

Oddział Obywatelski masz zawsze jeśli zbadasz tam to badanie będzie ona liczniejsza czyli będzie w niej więcej obywateli :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co dalej robić?

//już to znalazłem. Dzięki za pomoc.

Gracz ma bana z ochronką czyli wiesz prawdopodobnie miał multi albo coś innego możesz się go spodziewać za jakieś 6-7 dni więc jak chcesz go podbic szykuj wojsko
Spodziewałem się, że ma multi. Na tej samej wyspie jest trzech graczy z nickiem, w którym zmienia się tylko jedna literka. Idiota. :p

Można zamknąć.
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Co dalej robić?

Aby powołac oddział obywatelski kilkamy w gospodarstwo wiejskie i tam jest opcja powołaj :) Oddział działa 4 godziny :)
A co do tamtego gracza odblokuja mu jedno konto jakie sobie wybierze więc z tamtym będziesz miał farmy jest też opcja, że oleje grepo i zostawi miasta wtedy nie odblokują, żadnego lecz wtedy będziesz mógł je podbijać
 

DeletedUser

Guest
Odp: Co dalej robić?

Aby powołac oddział obywatelski kilkamy w gospodarstwo wiejskie i tam jest opcja powołaj :) Oddział działa 4 godziny :)
A co do tamtego gracza odblokuja mu jedno konto jakie sobie wybierze więc z tamtym będziesz miał farmy jest też opcja, że oleje grepo i zostawi miasta wtedy nie odblokują, żadnego lecz wtedy będziesz mógł je podbijać

"Po 3 godzinach twoi mieszkańcy powrócą do swojej pracy."

Chyba jednak 3 godziny :)
 
Do góry