[Omawiane] Podbój

  • Rozpoczynający wątek KompletnyPogrom
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Hej. Jestem nowa w tej grze i proszę mnie nie zrozumieć źle, ale jak skutecznie podbijać inne wioski?

Przykładowo, jeżeli w info przy wyborze podboju jest:

Siła jednostek wymagana do podbicia kolejnej wioski = 22/40

tzn, że mam zebrać jeszcze tylu "wojowników", których łączna suma siły wynosi 18?

Co ze wskazówką, że mam użyć procarzy? Ilu procarzy użyć, żeby starczyło do podbicia takiej wioski? Tam, gdzie jest Pokonaj broniące jej wojska: (obrazek procarzy) i liczba 60 - to znaczy, że jest tam 60 procarzy?

Na stronie http://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Jednostki podane są punkty ataku, czy równają się one sile?

Przepraszam za takie głupkowate pytania, ale muszę to w końcu ogarnąć, żeby jakoś nie stracić zbyt wielu dobrych wojowników.
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Podbój

Hej. Jestem nowa w tej grze i proszę mnie nie zrozumieć źle, ale jak skutecznie podbijać inne wioski?

Przykładowo, jeżeli w info przy wyborze podboju jest:

Siła jednostek wymagana do podbicia kolejnej wioski = 22/40

tzn, że mam zebrać jeszcze tylu "wojowników", których łączna suma siły wynosi 18?

Co ze wskazówką, że mam użyć procarzy? Ilu procarzy użyć, żeby starczyło do podbicia takiej wioski? Tam, gdzie jest Pokonaj broniące jej wojska: (obrazek procarzy) i liczba 60 - to znaczy, że jest tam 60 procarzy?

Na stronie http://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Jednostki podane są punkty ataku, czy równają się one sile?

Przepraszam za takie głupkowate pytania, ale muszę to w końcu ogarnąć, żeby jakoś nie stracić zbyt wielu dobrych wojowników.

22/40 oznacza że brakuje Ci jeszcze 18 jednostek by móc podbić kolejną wioskę ;) liczą się ilość w tym wypadku
2 sprawa jeśli masz info że należy użyć procarzy to po prostu oznacza że najlepiej spiszą się w walce z jednostkami które bronią wioski a ile potrzeba ich wysłać można sprawdzić w symulatorze :)
Tam, gdzie jest Pokonaj broniące jej wojska: (obrazek procarzy) i liczba 60 - to znaczy, że jest tam 60 procarzy?
Tak ilość wojska jakie broni wioski jest ukazana na obrazku

chociaż jak mnie pamięć nie myli tam powinno być 40 bo 60 to jest szermierzy

ps jednak mnie myliła bo jest 60

co do siły na to nie patrz ;) to moim zdaniem złe tłumaczenie bo taki parametr w grze nie występuje a w tym wypadku to siła = ilość jednostek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Podbój

Dzięki za informacje :)

Nie wiem, może coś pokręciłam z tą ilością procarzy, ale wydawało mi się, że było tam tylu, ale teraz już nie wiem.

Symulator - fakt, jednak okazał się być przydatny :D Swoją drogą, to które jednostki najbardziej opłaca się wysyłać na śmierć?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Podbój

Te które najlepiej atakują
Kawalerzysci
Procarze
Hipolici /rydwany -te jednostki nadają się i do obrony i do ataku

Ja obrońca ma w mieście szermierzy lub rydwany atakuj hipolitami lub rydwanami
Jak w obronie jest
Łuczników atakuj kawalerzystami
A hipolitow procarzami
 

DeletedUser

Guest
Odp: Podbój

Ci hipolici to jakaś nowa jednostka? Kiedy ich wprowadzili, bo nic o tym nie słyszałem?
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Podbój

Dzięki za informacje :)

Nie wiem, może coś pokręciłam z tą ilością procarzy, ale wydawało mi się, że było tam tylu, ale teraz już nie wiem.

Symulator - fakt, jednak okazał się być przydatny :D Swoją drogą, to które jednostki najbardziej opłaca się wysyłać na śmierć?

fakt sprawdziłem jest 60 więc wszystko ok :)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Ci hipolici to jakaś nowa jednostka? Kiedy ich wprowadzili, bo nic o tym nie słyszałem?

chyba tak to niby krzyżówka hoplity i starożytnego hipopotama stąd jest hipo-lici xD podobne to jest do dzika kalidońskiego
 

DeletedUser

Guest
Odp: Podbój

Amazonki to plemię ale to one wojowaly i nie miały wyznaczonych formacji wojskowych
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Podbój

Amazonki to plemię ale to one wojowaly i nie miały wyznaczonych formacji wojskowych

no dobrze ;p ale wojska też nie posiadały broniły się całym plemieniem tak jak Indianie czy Pigmeje (każdy dorosły członek plemienia walczył)
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Podbój

Hej. Jestem nowa w tej grze i proszę mnie nie zrozumieć źle, ale jak skutecznie podbijać inne wioski?

Przykładowo, jeżeli w info przy wyborze podboju jest:

Siła jednostek wymagana do podbicia kolejnej wioski = 22/40

tzn, że mam zebrać jeszcze tylu "wojowników", których łączna suma siły wynosi 18?

Co ze wskazówką, że mam użyć procarzy? Ilu procarzy użyć, żeby starczyło do podbicia takiej wioski? Tam, gdzie jest Pokonaj broniące jej wojska: (obrazek procarzy) i liczba 60 - to znaczy, że jest tam 60 procarzy?

Na stronie http://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Jednostki podane są punkty ataku, czy równają się one sile?

Przepraszam za takie głupkowate pytania, ale muszę to w końcu ogarnąć, żeby jakoś nie stracić zbyt wielu dobrych wojowników.

Dla nowych graczy przydatne może się okazać info, że istnieje coś takiego jak Symulator Walki można w nim sprawdzić w przybliżeniu jaki będzie wynik walki, gdy znamy konkretną ilość wojsk broniących i atakujących. Polecam pobawić się trochę z tym symulatorem, bo zwłaszcza w początkach gry jest to bardzo przydatne narzędzie;)
 
Do góry