podbój

  • Rozpoczynający wątek cichy25
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Mam pytanko gdy zbadam podbój w akademii na świecie Ny to gdy hcę wysłać podbuj to tam jest tylko zwykły atak.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Owszem, ale gdy wyślesz wraz z kolonem okręty wojenne i transportowce z wojskiem zmieni się ikona.
 

DeletedUser

Guest
Pyt dot podboju

Czy coś się zmieniło czy źle coś robie....

Chcę podbić kolejne miasta mam akademie na max podbój, kolona itp.
Wysyłam armie na wzniecenie buntu ok. po 12h bunt trwa wysyłam kolona z małym wsparciem i kilkoma wojakami i nic statek dochodzi do ww miasta odbija się od brzegu i wraca a miasta nowego nie mam
O co chodzi ? Jeśli coś źle robie pomóżcie

Pozdr
 

DeletedUser

Guest
sprawdz poziom kultury
agora---zakladka kultura
na dole zaraz nad niebieskim paskiem jest
poziom kultury a z prawej masta x/y
jesli x>lub=y nie mozesz podbic nowego miasta
jesli x<y mozesz podbic nowe miasto
 

DeletedUser

Guest
witam

Dzięki za pomoc

Więc kultura jest 2/3 dobrze czy źle?

Odp. na drugie pyt.

Nie wysyłam po raz drugi buntu po wyzerowaniu danego miasta tylko zwykły atak z kolonem tak ze 100% mieści się z 12h trwania buntu w podbijanym mieście ale niestety statki odbijają się od pustegio już miasta w którym trwa bunt A w raporcie mam info jak ze zwykłego ataku....
 

DeletedUser

Guest
Świat NY

Czytałem co nie co, szukałem odpowiedzi i dalej wszystkiego nie rozumie.
Gdy chcę przejąć miasto innego gracza, mam zbadany podbój, mam statek kolonizacyjny, mam statek wojenny, mam odpowiednią ilość kultury.
I teraz jak mam podbić miasto..?
Zaznaczam swoje wojska statek wojenny i kolonizacyjny wszystko za jednym razem, i ruszam na miasto..?
Czy najpierw wysyłam wojska a potem statek wojenny a jeszcze potem kolona..? A jeśli tak to w jakim odstępie czasu to robić..?
Gram na świecie Ny.
Z góry dziękuję za odpowiedz :)
 

dorocia

Zespół Grepolis
Na swiecie NY obowiazuje stary system podboju - z okupacja. Proces okupacji trwa 24 godziny przy prędkości x1, 12 godzin przy prędkości x2, itd. (10% czasu dłużej kiedy obrońca ma zbadaną demokrację).

Wojska ladowe i morskie wysłane w jednym ataku wraz ze statkiem kolonizacyjnym najpierw walczą z wojskami właściciela wioski a potem, jeżeli agresor wygra ten początkowy atak, rozpoczyna się okupacja. Wioska okupowana jest, można powiedzieć, w 50% agresora i jako okupant on jesteś właścicielem tej wioski. Wojska które wysłał z kolonizatorem mają za zadanie bronić tej wioski przez okres okupacji. Wojska te traktowane są jako wsparcie tej prawie zdobytej wioski.
Każdy kto chce pomóc okupantowi musi wysłać wojska z rozkazem WSPARCIE. Wojska z rozkazem wsparcie zawsze zostają w wiosce i jej bronią, czy jest to wioska okupowana czy nie. Dlatego te wojska, które dojdą do wioski przed atakiem kolonizatora pomagają staremu właścicielowi, natomiast te wojska które dojdą po rozpoczęciu okupacji pomagają nowemu właścicielowi, którym w 50% jest okupant.

Żeby przerwać okupacje należy wysłać wojska z rozkazem ATAKUJ. Takie wojska zawsze walczą z obrońcami wioski. Jeżeli te wojska dojdą przed kolonizatorem, to będą zabijać obrońców starego właściciela wioski. Jeżeli natomiast te wojska dojdą po rozpoczęciu okupacji, to będą zabijać wojska nowego właściciela-okupanta. Jeżeli wojska atakujące zniszczą całe wojska lądowe lub morskie okupanta, to okupacja jest przerwana i wioska wraca w ręce poprzedniego właściciela. Jeżeli wojska atakujące przegrają, to okupacja trwa dalej aż do 24 godzin (12 na światach x2)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
potbijanie miasta

Atakuje opuszczone miasto i nie moge go podpić
co trzeba zrobic rzeby podbic miasto??
 

DeletedUser

Guest
Musisz oczyścić je z wojska.
A następnie wysłać atak ze statkiem kolonizacyjnym (niezależnie czy to stary czy nowy system podboju)
 

DeletedUser

Guest
Najpier wysyłasz atak oczyszczający wrogie opuszczone miasto a następni wysyłasz zwykły aktak z kolonizatorem(Badanie: Podbój jest niepotrzebny).
 

DeletedUser1360

Guest
Najpier wysyłasz atak oczyszczający wrogie opuszczone miasto a następni wysyłasz zwykły aktak z kolonizatorem(Badanie: Podbój jest niepotrzebny).

Co ty piszesz za pierdoły. Przejmując opuszczone miasto musisz mieć zbadany podbój. Przejmujesz miasto jest to nie istotne czy do kogoś należy czy nie. Podboju nie potrzebujesz gdy kolonizujesz (zakładasz miasto). Zasada ta dotyczy i nowego i starego systemu. Na opuszczone miasto nie wysyłasz ataku który ma wywołać bunt. Natomiast trzeba wysłać kolonizatora ze zbadanym buntem oraz statek bojowy i transportowiec z wojskiem lądowym.

Atakuje opuszczone miasto i nie moge go podpić
co trzeba zrobic rzeby podbic miasto??

Przede wszytki powinieneś zacząć od tego czy posiadasz już założone przez siebie miasta, oraz powinieneś określić czy masz już zbadany podbój czy też nie. Do podboju innego miasta powinieneś wysłać obstawę do kolonizatora. Obstawa ta musi się składać ze statków bojowych ( przynajmniej 1) oraz z transportera z wojskiem lądowym. Jeżeli spełniasz powyzsze kryteria, powinieneś sprawdzić czy wygrałeś bitwę morska oraz przede wszystkim czy wygrałeś bite lądową.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dorocia

Zespół Grepolis
A punkty kultury na nowe miasto masz? Bo bez nich nie podbijesz ani nie zalozysz/skolonizujesz zadnego miasta... :)
 

DeletedUser

Guest
inspi w 2.0 nie trzeba mieć sam pobijałem opuszczone miasto i wiem
 

DeletedUser1360

Guest
Zapomniałem o tym 2.0 mimo że gram na nim :D. Pytający powinien przedstawić dokładnie problem a nie napisał że nie może podbić i zadowolony. Szczegóły, wersja gry system podboju, pkt kultury, liczba miast, to podstawa jaka trzeba podać przy takich sytuacjach.
 

DeletedUser

Guest
Witam mam pytanie czy można przejąć miasto zablokowanego gracza kolonem ,raz wysłałem kolona ale ten wrócił z informacją ''gracz jest zablokowany nie można atakować''
 

dorocia

Zespół Grepolis
inspi w 2.0 nie trzeba mieć sam pobijałem opuszczone miasto i wiem
Czego nie trzeba miec? Zbadanego podboju czy punktow kultury?
Na swiatach ze starym systemem podboju musisz miec zbadany podboj w kazdym przypadku.
Na swiatach z nowym systemem podboju nie musisz miec zbadanego podboju przy przejmowaniu opuszczonego /szarego miasta/.
Jesli chodzi o punkty kultury to na drugie miasto nie musisz zdobywac punktow kultury gdyz zaczynajac gre dostajesz taka wlasnie ilosc punktow. Natomiast na trzecie i kolejne miasto musisz zdobyc punkty kultury.
Pomimo, ze podbijales to musisz sie pogodzic z faktem, ze nie wiesz wszystkiego i mozesz sie mylic ;)
Zreszta, jak my wszyscy... ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser12173

Guest
Pytanie

Mam pytanie odnośnie podboju opuszczonych miast. Jeśli takie miasto pojawiło się na mojej wyspie ile będę potrzebowała punktów kultury. I czy lepiej podbijać miasta na własnej wyspie czy zupełnie gdzie indziej?
 

DeletedUser

Guest
Odp: podbój

panowie nie kumam ocb gram na rho wysłalem mocne wojsko z kolonem na goscia bez wojska zeby mu przejac miasto a tu moje wojsko zostalo wybite w pien zostalo kilka statkow ktore wraca a w raporcie nawet nie pokazuje mi co mi je wybiło ;/ o co tu chodzi
 
Do góry