Podbicie woiski innego gracza.

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Mam pytanie, co trzeba zrobić aby podbić komuś woiske? Czy wystarczy sam atak? czy są jakieś wymagania? :confused:

Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
W skrócie
do podbicia czyjeś wioski trzeba:
* Statku kolonizacyjnego (170 ludności) + Badanie (Akademia 22lvl)
* Badania "Podbój" (Akademia 28lvl)

Po szczegóły polecam guzik "Szukaj"
 

DeletedUser

Guest
Ahaa

A czasami widzę graczy z taka szara flaga, czy oni sa podbici czy po prostu ktoś ich zniszczył?
 

DeletedUser

Guest
Szara flaga oznacza że wioska została opuszczona przez gracza... najczęściej po prostu znudził się grą. jednak do przejęcia takiej wioski trzeba spełnić takie same wymagania jak do wiosek aktywnych graczy, jednak ponieważ są opuszczone już od dawna, to najprawdopodobniej mają tak mało punktów że się nie opłaca ich przejmować.
 

DeletedUser

Guest
To ja jeszcze mam pytanie z cyklu łatwych i denerwujących doświadczonych graczy :)
Jaka jest najlepsza obstawa dla statku kolonizacyjnego? Pytam głównie o jednostki (czy wybierać raczej offowe s.ogniowe czy iść w obronne biremy), nie o ich ilość bo to oczywiście zależy od siły podbijanego.
oraz:
Jak wysłać razem z tym statkiem jednostki lądowe - na transporterach, czy jakieś się mieszczą na kolonizacyjnym?
No i wreszcie:
czy jak podbijam i ktoś z sojuszu chce mi pomóc, to czy jeśli on wyśle swoje wojska na wioskę, którą ja podbijam, to on ma wybrać 'atakuj' czy 'wsparcie', żeby pomóc mi podbijać a nie obrońcy zniszczyć moje wojska?
 

DeletedUser5

Guest
Jak wysłać razem z tym statkiem jednostki lądowe - na transporterach, czy jakieś się mieszczą na kolonizacyjnym?
Jednostki lądowe trzeba wysłać w transporterach, w statku kolonizacyjnym nikt się nie zmieści.

czy jak podbijam i ktoś z sojuszu chce mi pomóc, to czy jeśli on wyśle swoje wojska na wioskę, którą ja podbijam, to on ma wybrać 'atakuj' czy 'wsparcie', żeby pomóc mi podbijać a nie obrońcy zniszczyć moje wojska?
Chodzi o stary system podboju, tak? Jeśli czekasz przepisowy czas od wysłania statku kolonizacyjnego do faktycznego przejęcia miasta, to sojusznicy muszą wysyłać wsparcie z opcją pomoc. W wypadku wysłania ataku, twoje jednostki stacjonujące w danym mieście mogą zginąć.
 

DeletedUser

Guest
to bardzo jasno objaśnione. dziękuję. :D
jeszcze takie coś: wysyłam kolona, który będzie płynął, powiedzmy 2h. ale miasto, które chcę podbić jest na tej samej wyspie, a jednostki dojadą tam lądem w 1h (lądem chcę puścić część jednostek, bo na wszystkie będzie mi potrzeba strasznie dużo transporterów): jak zatem zrobić, żeby wysłać wsparcie lądem zanim statek dotrze do obleganego miasta - np. statek dopłynie do miasta dopiero za 40minut, ale ja już teraz chcę wysłać wsparcie (które w zamierzeniu ma dotrzeć do miasta 20minut po rozpoczęciu oblężenia) lądem: wtedy wydać rozkaz atak tym lądowym? czy jak
 

DeletedUser

Guest
musisz wysłać jako wsparcie, ale opóźnij czas dotarcia dodając katapulty.
 

DeletedUser

Guest
nie chcę dodawać katapult, bo nie chcę zniszczyć murów...
ale mogę wysłać te wojska lądem jako wsparcie jeszcze zanim kolon dotrze na miejsce i będzie dobrze (oczywiście planowany czas dotarcia lądowych do obleganego miasta to PO rozpoczęciu oblężenia)? ktoś z was tak robił?
 

DeletedUser

Guest
ja dość często tak robię :D

chyba najkrótszy czas w jakim wchodził mój deff do wioski która mam zamiar oblegać to 1 minuta :D
więcej nie chciałam ryzykować :D
 

DeletedUser2352

Guest
jeśli wyślesz katapulty jako wsparcie to opóźnisz dotarcie wsparcia le muru nie zniszczysz bo to będzie wsparcie a nie atak ;)
 

DeletedUser

Guest
Bea8a, dzięki bardzo - takiego zapewnienia było mi trzeba :)

nie rozumiem, po co mam opóźniać dotarcie wsparcia, skoro mogę je wysłać na czas :confused:
 

Robin65

Zespół Grepolis
jak nie możesz dosłać bo za szybko idą to regulujesz czas dojścia opóźniaczami zwłaszcza jak z kilku miast idą
 

DeletedUser

Guest
Jednostki lądowe musisz wysłać lądem jako wsparcie , ale muszą dojść do miasta już po dopłynięciu tam kolonizacyjnego.
W przeciwnym razie twoje wsparcie będzie broniło tego miasta przed twoim statkiem kolonizacyjnym
 

DeletedUser

Guest
wycofanie ofensywy

Jeśli dobrze zrozumiałem to w dobrym guście jest też wycofać wojska ofensywne z obleganego miasta ponieważ w razie ataku (czyt. próby odbicia obleganego polis)obrywają najmocniej :eek:
 

DeletedUser

Guest
A ja mam barzdzo podobne pytanie: a mianowicie jak rozpocząć bunt w podbijanej wiosce?? Mówię z góry, że mam badanie w akademii i statek kolonizacyjny.
 

DeletedUser3336

Guest
opcja wsparcia czy ataku miasta oraz jednostki def czy ofensywne??

calkiem niedawno moja wioska zostala podbita, nigdy wczesniej nie interesowalem sie systemem podboju do czasu podbicia wiec mam nastepujace pytania:

kolonizator wraz z wrogim wojskiem przybedzie za 7h czyli przez to 7h moi sojusznicy moga do mnie wysylac defensywne jednostki poprzez opcje wsparcia.

minelo 7h wrogie jednostki zaczely podboj(trwajacy 12h) i teraz sojusznicy powinni wyslac jednostki defensywne czy juz ofensywne i przez opcje wsparcie czy atak miasta??

tak wyglada od strony broniacego sie a jak sprawy wsparcia/ataku miasta i jednosteg defensywnych/ofensywnych maja sie od strony atakujacego?? czy od kiedy ja zaczne podboj miasta sojusznicy maja wysylac wojsko defensywne czy ofensywne poprzez opcje wsparcia czy ataku miasta??


Z gory dziekuje za pomoc i odpowiedz
Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
patrząc ze strony atakującego
do momentu wejścia kolonizatora muszą wchodzić offy(ataki)
po wejściu kolonizatora musi wchodzi deff(wsparcie)

patrząc ze strony obrońcy
do momentu wejścia kolona należy słać deff do wioski(wsparcie)
po wejściu kolona należy słać offy(atak)
 
Status
Zamknięty.
Do góry