Podniesienie prędkości nowego świata do 4.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser29075
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za podniesieniem prędkości świata?

  • Tak

    Głosy: 68 50,7%
  • Nie

    Głosy: 63 47,0%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 2 1,5%
  • Tak, ale na 3.

    Głosy: 3 2,2%

  • W sumie głosujących
    134

DeletedUser22713

Guest
No i mam już potwierdzenie, że zasad ludzie nie znają. Sprawdź sobie w Wiki, że są 3 opcje (wolna, normalna i szybka) dla rozpoczęcia ED. Nowy świat ma opcję normalną, Katania ma opcję szybką. Opcje są też zależne od prędkości świata.
biorąc pod uwagę że sami twórcy ich do końca nie znają nie jest aż takie dziwne że ja też nie znam xd
 
To jest mozliwe, ale przy wyrownanych 2 ekipach moze nic nie dac.
już nie marudź - po co kolejny nudny serwer, gdzie dominuje jedna ekipa? o to w tym wszystkich chodzi?? Powinna być walka przez cały czas serwera, a nie tylko przez pierwszych kilka miesięcy
 

DeletedUser11944

Guest
To jest mozliwe, ale przy wyrownanych 2 ekipach moze nic nie dac.
Przy spadku wartości dominacji z 40% do tych wartości co podałem wcześniej roztrzygnięcie zapadnie szybko, przy 2 wyrównanych ekipach jest na to nawet większa gwarancja, bo co najmniej jedna z tych 2 ekip utrzyma poziom dominacji, trudno się spodziewać, żeby obie takie ekipy poniosły tak znaczące straty miast, aby spaść poniżej poziomu dominacji. No chyba, że te słowa nie są prawdziwe: "Kilka sojuszy może jednocześnie mieć aktywny etap ostatecznej walki, nie mają one na siebie wpływu.", to może być inaczej.
 

DeletedUser15806

Guest
ja to rozumiem troche inaczej, ale pozyjemy, zobaczymy..... Dlatego wolalbym, zeby szybciej sie dzialo :)
 
ja to rozumiem troche inaczej, ale pozyjemy, zobaczymy..... Dlatego wolalbym, zeby szybciej sie dzialo :)
jakiś niezdecydowany. Potrafisz grać na 2/2/2 - przecież zakładałeś alternatywy na sestos, które potem prowadził garudoo na tamtym serwerze..więc potrafisz grać na każdej prędkości i się do niej dostosować. Chyba tylko na jedynce Cb nie widziałem. Trzeba tylko chcieć:p
 

DeletedUser23379

Guest
Dudek w swojej propozycji nie uwzględnił jednej rzeczy, a mianowicie tego, że zmiana prędkości świata wymusza też zmianę innego parametru. Nikt tutaj tego wcześniej nie zauważył. Nowy świat ma prędkość świata o wartości 2 i prędkość "normalną" dominacji - czyli ED zaczynać się może po 180 dniach. Zmiana prędkości świata z 2 na 4, przy zostawieniu "normalnej" prędkości dominacji wymusi zmianę rozpoczęcia ED i ta zacznie się po 120 dniach. Skrócenie czasu gry o 2 miesiące to niezwykle istotna zmiana i według mnie nie wolno tego ignorować. Stąd cała ta ankieta jest nic nie warta ;P


Skąd to wiesz, masz już jakieś doświadczenie z dominacją? Tu nikt nie zna nawet dobrze zasad dominacji.

grałam na serwerze testowym o prędkości 6
smiley_emoticons_headstand.gif
 

DeletedUser31632

Guest
Szybko, szybciej, najszybciej.
Jeśli już mamy tutaj grać wszyscy.
 

DeletedUser25703

Guest
Pierwszy raz od dawna widać życie w jakimś temacie na grepo, jednak jeszcze całkiem nie padło. Ale chyba wszystkim INNO nie dogodzi. ;)
Na każdych ustawieniach da się grać.
 

DeletedUser11944

Guest
grałam na serwerze testowym o prędkości 6
smiley_emoticons_headstand.gif
To bądź tak miła i odpowiedz na pytania na które ciągle nie ma odpowiedzi. W jaki sposób system wybiera wyspy dominacyjne? O ile spada wartość dominacji co 2 tygodnie?
No i jeszcze jedno pytanie, czy nie jest czasem tak, że fuzja czy też nawet jedna konkretna rekrutacja w decydującej fazie serwera nie jest warta więcej niż "prężna gra"?
 

DeletedUser31758

Guest
Zdecydowanie tak. Przynajmniej 3, choć prędkość 4 byłaby super - dominacja jest idealnym systemem do prężnej gry.

DEDUS - chyba trochę dramatyzujesz ;)

może i tak, ale ja muszę pracować i zajmować się rodziną (podobnie z resztą jak większość ludzi z którymi gram)
"Grepolis to darmowa, internetowa gra przeglądarkowa, kładąca duży nacisk na współpracę i elementy strategiczne."
i tak jak sam opis gry mówi chciałbym jednak grać w strategię a nie zręcznościówkę

przecież jak komuś brakuje dynamiki to może grać na kilku światach
 

DeletedUser11944

Guest
"Grepolis to darmowa, internetowa gra przeglądarkowa, kładąca duży nacisk na współpracę i elementy strategiczne."
i tak jak sam opis gry mówi chciałbym jednak grać w strategię a nie zręcznościówkę
W opisie dominacji można też przeczytać: "Aby wygrać świat z dominacją musisz myśleć strategicznie i stoczyć bój z przeciwnikami.", a ciągle dobrze zasad nie przedstawili
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser29075

Guest
Najlepsi stratedzy to tacy co szybko i pod wpływem presji podejmują najlepsze decyzje, więc jak już, to najlepszych strategów tylko na 4/4/4 wyłonimy :D
 

DeletedUser15806

Guest
już nie marudź - po co kolejny nudny serwer, gdzie dominuje jedna ekipa? o to w tym wszystkich chodzi?? Powinna być walka przez cały czas serwera, a nie tylko przez pierwszych kilka miesięcy
No wlasnie, a na wolnych raczej walka zawsze jest ....wolniejsza. I z reguly wolne swiaty nie wygrywaja Ci co walcza, tylko Ci ktorzy potrafia grac nic nie robiac, czekajac tylko , az tym lepszym sie znudzi : ))))
 
Do góry