Pogoda

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2012
  • Data rozpoczęcia

Czy to dobry pomysł?


  • W sumie głosujących
    38
Status
Zamknięty.

DeletedUser2012

Guest
Mam taki pomysł:dlaczego w grepolis nie może być zmiennej pogody?
Bylo by to tak:
Deszcz(na jesień lub wiosnę i mało w lecie)
Śnieg-na zimę
Słońce-na wszystkie pory roku.
Było by to losowe,ale nie przez cały czas.
Podczas deszczu np.spadałaby produkcja drewna(Drewno moknie)
Podczas śniegu produkcja drewna była by większa,ponieważ trzeba byłoby
go wiecej wyprodukować.
Jesli jest coś do ulepszenia,to mówcie

Również wtedy byłyby kałuże w niektórych miejscach,ale to tylko tak dla wyglądu
index
 

DeletedUser

Guest
a potem znowu będziecie narzekać że serwer zamula.

grafikę i tak mamy cudowną. no i te ufo...
 

DeletedUser

Guest
Ja jestem na nie. Po pierwsze w Grecji raczej nie pada śnieg, więc popsuło by to trochę klimat w grze, po drugie gra na starszych komputerach była by uciążliwa. Po trzecie bez sensu jest robić coś takiego, że jak deszcz pada to produkcja drzewa spada.
 

DeletedUser

Guest
Mój głos na NIE... zbyt duża losowość, przykładowo [nie licząc farmienia] założyłem sobie, że dziś o 16 będę miał określoną liczbę surowców na jakiś budynek, a tu nagle spadnie deszcz i zmniejszy mi produkcję drewna, będę musiał dodatkowo czekać - po co to?
Takim tokiem rozumowania powinno też zmniejszyć się tempo budowy budynków, bo np. robotnicy nie chcą moknąć, albo marznąć na śniegu..
 

DeletedUser

Guest
Pomysł ciekawy, gra powinna jak najlepiej odzwierciedlać rzeczywistość ale jest to mało realne pod w względem technicznym. Wolę by gra "chodziła" szybko niż piękniejszy wygląd.
 

DeletedUser

Guest
A czemu nie ale trzeba to poprawić. Ale pomysł nie na ten etap gry ponieważ nie można zawalać nie potrzebnymi grafikami. Ta gra niema podstawowych rzeczy i co do pogody trzeba lat pracy. Więc STOP!!! poprawmy rzeczy które powinny być poprawione, wprowadźmy pomysły które by pomogły a nie które by nam dodawały niepotrzebne bonusy. - Moje motto:)
 

DeletedUser

Guest
Podczas deszczu np.spadałaby produkcja drewna(Drewno moknie)
Podczas śniegu produkcja drewna była by większa,ponieważ trzeba byłoby
go wiecej wyprodukować
.

a podczas deszczu już nie? jak już ktoś wspomniał - śnieg w Grecji to rzadkość.
poza tym myślę że każdy wolałby rąbać drewno bardziej podczas deszczu niż gdy leży śnieg dookoła:)

elementów losowych związanych z surowcami i tak mamy już dużo (na każdej wyspie są różne + i - wydobycia, karmiąc rolnicze nie farmimy 33,(3)%:33,(3)%:33,(3)% tylko ilosć sfarmionych surowców jest losowa)
 

DeletedUser

Guest
Nie a po co coś takiego grafika jest dobra w tej formie co teraz :)
 

DeletedUser

Guest
Pomysł mi się nie podoba. Chodzi mi o małą logikę, bo kto by chciał pracować na śniegu. Pomysł niedopracowany bo nie widzę takiej pogody jak: deszcz ze śniegiem, szron, lód na drogach, słońce, upał itd. I najważniejsze jakie były by wtedy bonusy do produkcji, szybkości wojska, jego siły bojowej. Czy pogoda byłaby dla całego serwera czy dla każdej wyspy/wioski osobno. Na te i inne pytania musisz nam odpowiedzieć żebyśmy uzyskali pełny obraz twojego projektu. Głos na nie.
 

DeletedUser

Guest
moja propozycja jest taka:
dodać premium "astronom" i wykupując je będzie można zmienić pogodę i może dawałoby jeszcze bonusy przy prędkości wszystkich jednostek, bo premium z prędkością to jeszcze nie ma ;)
 

DeletedUser

Guest
moja propozycja jest taka:
dodać premium "astronom" i wykupując je będzie można zmienić pogodę i może dawałoby jeszcze bonusy przy prędkości wszystkich jednostek, bo premium z prędkością to jeszcze nie ma ;)

to stwórz nowy temat a nie podpinasz się pod cudzy.
 

DeletedUser

Guest
Chodzi mi o małą logikę, bo kto by chciał pracować na śniegu.

Pomysł niedopracowany bo nie widzę takiej pogody jak: deszcz ze śniegiem, szron, lód na drogach, słońce, upał itd.

1. a kto chciałby pracować w słońcu? tak źle i tak nie dobrze:)

2. i może jeszcze temperatura w skali od 0 do 35 st. celcjusza? albo prędkość i kierunek wiatru?

polecam zaznajomienie sie z pogoda w Grecji:
http://www.travelplanet.pl/przewodnik/grecja/temperatury/

znajdź mi ten śnieg, szron i lód na drogach (to na prawdę anomalia w tym kraju)
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Pomysł jest zdecydowanie przesadzony. Co prawda śnieg i deszcz padały zawsze i wszędzie ale antyczna Grecja należy do słonecznych i bardzo ciepłych miejsc.
 
Status
Zamknięty.
Do góry