Polityka i mapki

dorocia

Zespół Grepolis
Zapraszamy do wstawiania aktualnych map oraz prowadzenia dyskusji na temat nowinek dotyczących paktów, fuzji, wojen i tym podobnych spraw.
Prosimy, aby dyskusja nie odbiegała od założeń tematu.
 
Zgodnie z prośbą R e f wrzucam mapkę świata wraz z podpisem. Bardzo dużo tych sojuszów, jak zazwyczaj na początku. W następnym wrzucę screeny składów poszczególnych ekip
mapka Teos 11.02.jpg
 
ok, to poczekam do końca ochronki, może tak ze dwa dni dłużej, żeby można było już coś więcej napisać o obecnych ekipach i ruchach na mapie.
 
ok, to poczekam do końca ochronki, może tak ze dwa dni dłużej, żeby można było już coś więcej napisać o obecnych ekipach i ruchach na mapie.
Czekamy
thriller-michael-jackson.gif
 
Ostatnia edycja:
Pora więc zacząć naszą piękną kronikę!

Od razu powiem, że nie będzie to łatwy kawałek chleba... Próbowałam dowiedzieć się dla Was, drodzy czytelnicy, paru ciekawych faktów na temat każdego z topowych sojuszów, czyli tych, którzy będą bohaterami tejże kroniki. Jako, że są to składy nowe, bez wieloserwerowej historii, to chciałam, aby każdy mógł się zaprezentować z najlepszej strony, pisząc parę słów o sobie w ramach prezentacji. Jednakże większość liderów mnie totalnie zignorowała, dwóch (czy też dwie) odpisało, że się wstrzymają/zastanowią, a jedynie dwóch liderów chętnie podzieliło się ze mną informacjami (może dlatego, że grałam z nimi wspólnie na poprzednim świecie?).

Taki brak zaufania w naszej społeczności nie wróży niczego dobrego...

Ale do rzeczy! Jak wspomniałam, zacznę od prezentacji naszej szanownej topki oraz aktualnej mapki
1676393884462.png
1676393907552.png
Strasznie dużo sojków, niemal brakło mi kolorków :p

1676394118275.png
1.) Zacznijmy od obecnego top1 czyli całkiem nowej ekipy o nazwie Krowy na wypasie. Założycielem jest ponczoch -jak widać wpis wyżej bardzo niecierpliwy facet :p Zebrał on ludzi z każdej strony naszej zacnej społeczności, jak sam przyznaje, aby namieszać szyków topce i utrudnić zadanie czołowej ekipie w zbyt łatwym zdobyciu koronek. Jak na ironię okazało się, że chyba sami są tą "czołową ekipą" i przyjdzie im grać w ścisłej topce o wygraną. Z takim zmiksowanym składem albo wyjdzie im to koncertowo albo będzie to totalną klapą - przekonamy się niebawem co z tego wyniknie :D Patrząc na mapę Krowy weszli dość chaotycznie przy samym krzyżu i m45, co jak wiemy jest trudnym terenem do utrzymania i dość zaskakującym wyborem jeśli chodzi o budowanie cudaków. Miejmy nadzieję, że mają jakiś plan, jak to dalej rozegrać.

2.) =NAJEMNICY= niestety niewiele jestem w stanie powiedzieć na ich temat oprócz tego, że kojarzę kilku graczy z Onchesmos... Założycielem jest gracz AViRA i jest to nowy nick, więc ciężko powiązać z kim i gdzie grał wcześniej, a zakładam że tak, skoro prowadzi sojusz.
Najemnicy uplasowali się na m55 i jak widać mają zajęte kilka wysp koło siebie co świadczy o przemyślanych działaniach.

3.) *FALLEN ANGELS* które wcześniej nazywało się *HEAD HUNTERS* a prowadzone jest przez YONDI. Któż nie zna tego sojuszu!? Lider wchodzi co świat, zakłada sojusz o tej samej nazwie i zbiera okolicznych graczy z danego morza... scenariusz jest cały czas ten sam a jak wiemy, jeśli coś ciągle nie wychodzi - to robiąc cały czas to samo ciężko spodziewać się innych rezultatów. Tym samym niestety nie wróżę temu sojkowi wielkich sukcesów, ale zobaczymy - może tym razem coś ugrają. Okupują m54 od krzyża.

4.) Złoty Świt jest ekipą zapoczątkowaną na świecie Pharai. Sojusz prowadzą dawid2020 i Fraxin. Nie napiszę nic więcej, bo niestety nic więcej nie wiem :( Zaczęli wcześnie, wchodząc na m44 blisko krzyża, ale jak widać na mapie zajmują po kolei wyspy jedna po drugiej, tworząc sobie bazę

5.) Dziury w pamięci to ekipa, która pojawiała się na kilku światach, choć głównie na starym systemie, założycielem jest marcin290478. Kojarzę kilka nicków i jestem ciekawa co tutaj pokażą.
Weszli na m55, tak jak Najemnicy i parę innych sojków z naszego zestawienia i jak zerkam w statystyki, to już nawiązała się walka między nimi. Zobaczymy kto wygra dominację na morzu 55

6/7.) Piranie to ekipa, w skład której wchodzi sporo znanych mi graczy a prowadzona przez Andymann. Weszli w całkiem dużo osób, tak że obecnie zajmują dwa pełne sojusze. Po restarcie trafili na m54 i rozrastają się tam głównie przez palikowanie, bo mają nieco daleko do centrum, a świat jest wybitnie mały jak na razie. Wyglądają na całkiem zorganizowaną ekipę, co nie wróży dobrze Upadłym Aniołom, którzy stoją im na drodze do krzyża

8.) Demony wojny sojusz, który mimo dość często używanej na Grepo nazwie, nie mówi mi kompletnie nic... Prowadzony przez Latino Bandito i umiejscowiony na m55, wydaje się być zwykłą masówką, która zniknie w pierwszym miesiącu serwera. Dajcie znać, jak jesteście w stanie powiedzieć o nich coś więcej (Opis Demonów Wojny II sugeruje, że Demony pierwsze są ich akademią xD)

9.) Sezon na mleko początkowo nazywali się ululul a założycielką jest Diabolina666. Skład to mieszanka części Cośków i Berserkerów, gracze znani i doświadczeni, weszli na północ m54 w bliskim sąsiedztwie Piranii - czy będą współpracować, czy walczyć? Tego jeszcze nie wiem, ale nazwa mocno sugeruje, że nie pałają sympatią do Krówek i chcą z nimi powalczyć o główną nagrodę. Zobaczymy jak to się potoczy, bo zanim te dwie ekipy się skonfrontują minie jeszcze sporo czasu

Na dzisiaj to niestety wszystko - są walentynki, muszę się odstrzelić ;) kontynuację napiszę wkrótce, tymczasem zachęcam do dyskusji
 
Do góry