[Wydarzenia i Polityka] Polityka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15166
  • Data rozpoczęcia

Którą parię lubisz?

  • Prawo i sprawiedliwość (PiS)

    Głosy: 22 29,3%
  • Platforma obywatelska (PO)

    Głosy: 16 21,3%
  • Ruch Palikota (Ruch PL)

    Głosy: 12 16,0%
  • Polskie Stronnictwo Ludowe ( PSL)

    Głosy: 1 1,3%
  • Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (Solidarna Polska)

    Głosy: 3 4,0%
  • Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD)

    Głosy: 5 6,7%
  • Kongres Nowej Prawicy (KNP)

    Głosy: 16 21,3%

  • W sumie głosujących
    75
Status
Zamknięty.
Odp: Polityka

Kolego Psychopato... Czy jako "pełny" prawicowiec nie masz innych tematów oprócz modnej i populistycznej religii w szkołach? Są sprawy gospodarcze, ale jak tak drążysz to się wypowiem kolego. Jesteśmy Słowianami, mieliśmy swoją wiarę, swoje bóstwa, swoją kulturę. Jakichś zasmarkanych mitów greckich obcej kultury dzieciaki uczą się w szkole z niezwykłą powagą, a gdzie jest kultura naszych dziadów i pradziadów??? Gdzie jest kultura naszych przodków Słowian??? Jakaś tam wzmianka na historii i finit. Przyszło jakieś nie wiadomo co z Jerozolimy, Żyd z brodą (informacja dla moda: Żydzi - określenie narodowościowe tak samo jak np. Słowianie, Germanie itp. - brak podstaw jakiejkolwiek obrazy) i Żydówka Maryja która nagle stała się królową Polski w Częstochowie. Co ciekawe oni o nas Słowianach to wtedy nawet nie słyszeli, a obecni Żydzi - prawowici następcy tej kultury i religii - to raczej nas nienawidzą
Jaki i czyj bóg jest wyznawany w Słowiańskich szkołach? Bronisz interesu Jerozolimy, a ja dziękuję postoję... Topienie Marzanny to pogańsko-Słowiański zwyczaj, mieliśmy kulturę i religię nie mniej bogatą od Greków. Można już w to nie wierzyć tak jak w Zeusa, ale ja się pytam: jakim prawem w szkołach uczymy nasze dzieci Żydowskiej religii za pieniądze z budżetu???

Chyba dość istotnym jest fakt,że gdyby nie ten "Żyd z Brodą" to Polski, by już najprawdopodobniej nie było.
Tak na luźno biorąc temat to przecież religie chrześcijańską nie przyjęliśmy po to ,by składać mniej ofiar tylko po to, by mieć lepszą sytuację polityczną i nie zostać szybko "sprzątniętym" z mapy.Potwierdzeniem tego stwierdzenia jest fakt,ze przyjmowalismy ją od Czechów własnie po to ,by Niemcy nie uzależnili nas od siebie.
Kultura niemniej bogata od Greków? Gdy oni budowali Posągi Zeusa, Egipcjanie - Piramidy, a Rzymianie mieli stolicę porównywalną z dzisiejszymi miastami Polskimi Nasi przodkowie biegali z dzidami po puszczach jeszcze tysiąc lat . Wzmianek na historii nie ma,bo nie zachowało się ich na tyle dużo,by można było o czym wspominać.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Chciałbym się odnieść do wszystkich waszych zarzutów, niestety nie chce mi się pisać wypracowana
Jakub, Jakub... - Żydowskie imię, Ciebie to chociaż rozumiem dlaczego tak tego bronisz :)
Otóż bracia Słowianie (z wyjątkiem Jakuba) to że jakaś kultura okazała się słabsza i mniej zaawansowana technologicznie nie oznacza że jest do dupy jak sugeruje MG. Do dupy to są ci którzy wyrzekają się swojej historii, religii i kultury na rzecz obcych wpływów kulturowych. Może i Mieszko nie miał wyjścia, ale w obecnych czasach ten wybór jest. Chrześcijaństwo było religią zaborczą, wyrżnięto tysiące naszych przodków w imię Chrystusa. Kobiety i dzieci palono na stosach za herezję. Może nie waszych przodków, ale MOICH na pewno, bo jestem Słowianinem z krwi i kości. Obecnie idziecie do kościoła gdzie wam pitolą farmazony o ubóstwie, o tym jak łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne niźli bogatemu wejść do królestwa niebieskiego, a jednocześnie kardynałowie rozbijają się najnowszymi mercami. Zaprowadźcie swoich synów na ministrantów, oni bardzo "lubią" dzieci. Wolę wiarę moich przodków bo jako niewierzący w te katolickie farmazony, utożsamiam się z ze swoją historią, nie uległem obcej kulturze. Według MG Indianie też byli do dupy bo ich pokonano... O przynależności kulturowej nie świadczy fakt pokonania, a siła wewnętrzna. Bierzcie po 30 srebrników i wypad do Jerozolimy!
 
Odp: Polityka

Chciałbym się odnieść do wszystkich waszych zarzutów, niestety nie chce mi się pisać wypracowana
Jakub, Jakub... - Żydowskie imię, Ciebie to chociaż rozumiem dlaczego tak tego bronisz :)
Otóż bracia Słowianie (z wyjątkiem Jakuba) to że jakaś kultura okazała się słabsza i mniej zaawansowana technologicznie nie oznacza że jest do dupy jak sugeruje MG. Do dupy to są ci którzy wyrzekają się swojej historii, religii i kultury na rzecz obcych wpływów kulturowych. Może i Mieszko nie miał wyjścia, ale w obecnych czasach ten wybór jest. Chrześcijaństwo było religią zaborczą, wyrżnięto tysiące naszych przodków w imię Chrystusa. Kobiety i dzieci palono na stosach za herezję. Może nie waszych przodków, ale MOICH na pewno, bo jestem Słowianinem z krwi i kości. Obecnie idziecie do kościoła gdzie wam pitolą farmazony o ubóstwie, o tym jak łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne niźli bogatemu wejść do królestwa niebieskiego, a jednocześnie kardynałowie rozbijają się najnowszymi mercami. Zaprowadźcie swoich synów na ministrantów, oni bardzo "lubią" dzieci. Wolę wiarę moich przodków bo jako niewierzący w te katolickie farmazony, utożsamiam się z ze swoją historią, nie uległem obcej kulturze. Według MG Indianie też byli do dupy bo ich pokonano... O przynależności kulturowej nie świadczy fakt pokonania, a siła wewnętrzna. Bierzcie po 30 srebrników i wypad do Jerozolimy!

Odnosząc się do tego wpisu po kolei.
Nasza historia, religia i kultura jest spisana czy też sięga przekazami około roku tysięcznego czyli chrztu Polski.Od tej pory wiemy kto rządził i jak te rządy wyglądały.
Jak żyli zwykli ludzie i co się działo w państwie polskim.Chrześcijaństwo to nie tylko kościół jako instytucja - Ty tej różnicy nie rozdzielasz. Czasy gdy chrześcijanie byli wycinani w Rzymie - nie uwzględnione .Powód? Nie popierają Twoich racji. Nie wycinano naszych przodków,bo lud przyjmował religię króla czy władcy jak kto woli wtedy.
Coś na wzór ustaleń pokoju w Augburgu czyli "Czyj kraj tego religia" tylko rzecz jasna nie tak oficjalnie jak w wiekach późniejszych.
Drogie merce i pedofilia w kościele? No błagam. Jest taka sama ,a nawet mniejsza jak na całym świecie czy innych zawodach tylko głośniej się o tym mówi, by zdyskredytować religię wyznawaną przez 80+ procent społeczeństwa.
W Polsce nie palono ludzi za herezję przynajmniej nie na taką skale jakbyś chciał. Nie było też na skalę ówczesną europejską tortur czy działania inkwizycji.Była zawsze krajem tolerancyjnym dla innych kultur i religii co wyróżniało nas na tle innych państw europejskich.
No i na koniec jesteś Słowianinem co to znaczy? Wyznajesz wiarę w Światowida? Składasz ofiary? Czy tylko piszesz tak, bo to teraz modne?
Jestem Słowianinem,bo moi przodkowie nimi byli.
Jestem Chrześcijaninem z tego samego powodu i nie ma o czym dyskutować.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Polityka

Większych głupot dawno nie słyszałem...niektóre to się pod kilka paragrafów nadają. Także skończ już wypisywać swoje "prawdy objawione" i znikaj stąd.
 

DeletedUser24003

Guest
Odp: Polityka

Chciałbym się odnieść do wszystkich waszych zarzutów, niestety nie chce mi się pisać wypracowana
Jakub, Jakub... - Żydowskie imię, Ciebie to chociaż rozumiem dlaczego tak tego bronisz :)
Otóż bracia Słowianie (z wyjątkiem Jakuba) to że jakaś kultura okazała się słabsza i mniej zaawansowana technologicznie nie oznacza że jest do dupy jak sugeruje MG. Do dupy to są ci którzy wyrzekają się swojej historii, religii i kultury na rzecz obcych wpływów kulturowych. Może i Mieszko nie miał wyjścia, ale w obecnych czasach ten wybór jest. Chrześcijaństwo było religią zaborczą, wyrżnięto tysiące naszych przodków w imię Chrystusa. Kobiety i dzieci palono na stosach za herezję. Może nie waszych przodków, ale MOICH na pewno, bo jestem Słowianinem z krwi i kości. Obecnie idziecie do kościoła gdzie wam pitolą farmazony o ubóstwie, o tym jak łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne niźli bogatemu wejść do królestwa niebieskiego, a jednocześnie kardynałowie rozbijają się najnowszymi mercami. Zaprowadźcie swoich synów na ministrantów, oni bardzo "lubią" dzieci. Wolę wiarę moich przodków bo jako niewierzący w te katolickie farmazony, utożsamiam się z ze swoją historią, nie uległem obcej kulturze. Według MG Indianie też byli do dupy bo ich pokonano... O przynależności kulturowej nie świadczy fakt pokonania, a siła wewnętrzna. Bierzcie po 30 srebrników i wypad do Jerozolimy!

Jasne- Goebbelsy, Oszczepy jadą po kulturze Słowian jak Mercedesy po niemieckich autostradach, ale to ja jestem Żyd i antysłowianin. I tylko ze względu na to, że mam imię takie a nie inne. Nawet mi Cb nie żal.

Krzyżacy nawracali siłą na chrześcijaństwo- myśmy jak to Paweł Włodkowic mawiał woleli pokojowo nawracać. U nas każda religia była szanowana, więc nie pieprz farmazonów.

Ale w erze Michnika każdy powód jest dobry by jechać po Kościele, a 24.12 karpik, choineczka...

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Odnosząc się do tego wpisu po kolei.
Nasza historia, religia i kultura jest spisana czy też sięga przekazami około roku tysięcznego czyli chrztu Polski.Od tej pory wiemy kto rządził i jak te rządy wyglądały.
Jak żyli zwykli ludzie i co się działo w państwie polskim.Chrześcijaństwo to nie tylko kościół jako instytucja - Ty tej różnicy nie rozdzielasz. Czasy gdy chrześcijanie byli wycinani w Rzymie - nie uwzględnione .Powód? Nie popierają Twoich racji. Nie wycinano naszych przodków,bo lud przyjmował religię króla czy władcy jak kto woli wtedy.
Coś na wzór ustaleń pokoju w Augburgu czyli "Czyj kraj tego religia" tylko rzecz jasna nie tak oficjalnie jak w wiekach późniejszych.
Drogie merce i pedofilia w kościele? No błagam. Jest taka sama ,a nawet mniejsza jak na całym świecie czy innych zawodach tylko głośniej się o tym mówi, by zdyskredytować religię wyznawaną przez 80+ procent społeczeństwa.
W Polsce nie palono ludzi za herezję przynajmniej nie na taką skale jakbyś chciał. Nie było też na skalę ówczesną europejską tortur czy działania inkwizycji.Była zawsze krajem tolerancyjnym dla innych kultur i religii co wyróżniało nas na tle innych państw europejskich.
No i na koniec jesteś Słowianinem co to znaczy? Wyznajesz wiarę w Światowida? Składasz ofiary? Czy tylko piszesz tak, bo to teraz modne?
Jestem Słowianinem,bo moi przodkowie nimi byli.
Jestem Chrześcijaninem z tego samego powodu i nie ma o czym dyskutować.

Polska istniała dużo wcześniej niżeli się nas uczy czyli od roku 966.

Pedofilia to problem wymyślony przez media. Odsetek potwierdzonych przypadków pedofilii wśród księży wynosi 0,3%, natomiast odsetek homoseksualistów wśród pedofili to już ponad 30%, ale o tym media nie wspomną.

Media czwarta władza, Kościół piąta... Kościół niewątpliwie wpływa na postępowanie społeczeństwa, a media chcą mieć umysły ludzi na wyłączność. No więc media walczą...
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Polityka

Jakubie, imię masz biblijne, ale przecież jako Jakub Wędrowycz jesteś Slowianinem z krwi i kości. Co najmniej jak sam Borys Jelcyn.
To z wiki, by ci co nie wiedza szukac nie musieli:
Jakub Wędrowycz to przerażający wiekowy ochlapus, wiejski egzorcysta, bimbrownik i kłusownik, porażający otoczenie wyglądem, zapachem i kulturą osobistą – a raczej jej brakiem. W towarzystwie równie odrażających kumpli pije, produkuje samogon, wdaje się w awantury oraz wypełniając wolę przodków regularnie likwiduje przedstawicieli wrogiego rodu – Bardaków. Z racji posiadania pewnych nadnaturalnych zdolności dokonuje też eksterminacji duchów, wampirów, utopców, zombiaków oraz wszelakiej innej „paranormalnej gadziny”. W wolnych chwilach odczynia uroki, zdejmuje klątwy, a nawet kilka razy podejmuje się ratowania ludzkości. Wszystkie zadania wykonuje pod wpływem alkoholu, przedkładając prymitywną siłę fizyczną i cwaniactwo nad subtelniejsze metody rozwiązania konfliktów.

Borysie J. napisz coś o wyznawanej przez siebie religii, bo to ciekawe jest.
Don - to Hydepark i każdy się może wypowiedzieć :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Polityka

Don - to Hydepark i każdy się może wypowiedzieć :)
W ramach rozsądku może, ale ja tutaj widzę w tej wypowiedzi kilka na prawdę skrajnych wypowiedzi...niektórymi, to by się i nawet prokuratura pewnie zainteresowała.

A na takie wypowiedzi chyba nie ma miejsca na tym forum?
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Polityka

no, ale chyba tu większość dyskutantów jaja sobie robi, co nie?

Dobra, tak prawie na poważnie, to problemem polskiej polityki jest to, że nie ma ani normalnej lewicy ani prawicy.
Może jak tym z RAZEM uda się rozwinąć to będzie jakaś lewica. A jak dziadek Korwin pójdzie na emeryturę, to być może będzie szansa na partię konserwatywna, której ten koleś nie rozwali. Majstersztyk to jest jego posłowanie w parlamencie UE. Od razu zrobił z siebie takiego idiotę, że nikt z nim gadać nie chce. I KM ma święty spokój. Czasami , jak mu się nudzi trochę pozadymia - jak obiecał wyborcom, i nikt mu nic nie zarzuci. W pewnym sensie mistrzostwo świata. Była kiedys taka całkiem sensowna partia liberalno -konserwatywna UPR, potem jeszcze kilka, i jak miały szansę na cokolwiek to JKM je wysadził w powietrze:)
Paradoksalnie chłopaki od narodowców wygladają po tej stronie najbardziej sensownie, przynajmniej co niektóre chłopaki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24003

Guest
Odp: Polityka

Może jak tym z RAZEM uda się rozwinąć to będzie jakaś lewica.

RAZEM to żydokomunistyczna partia. Lepszej lewicy na naszej scenie politycznej próżno szukać.

Była kiedys taka całkiem sensowna partia liberalno -konserwatywna UPR, potem jeszcze kilka, i jak miały szansę na cokolwiek to JKM je wysadził w powietrze

Coś musiało być z tymi partiami nie tak, skoro odejście jednego gostka skutkowało wysadzeniem owych ugrupowań w powietrze.


Od razu zrobił z siebie takiego idiotę, że nikt z nim gadać nie chce.

Nie tylko z siebie robi idiotę.

[video=youtube;ZAaxwofBiaA]https://www.youtube.com/watch?v=ZAaxwofBiaA[/video]



W ramach rozsądku może, ale ja tutaj widzę w tej wypowiedzi kilka na prawdę skrajnych wypowiedzi...niektórymi, to by się i nawet prokuratura pewnie zainteresowała.

A na takie wypowiedzi chyba nie ma miejsca na tym forum?

Ja tam nic skrajnego nie widzę, utożsamia się z Polską z lat ileś tam p.n.e-966.


Jakubie, imię masz biblijne, ale przecież jako Jakub Wędrowycz jesteś Slowianinem z krwi i kości. Co najmniej jak sam Borys Jelcyn.

Nawet bardziej. Jestem bimbrownikiem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Odp: Polityka

Dyskusja jest bardzo ciekawa, jednak proszę, odnoście się do siebie z szacunkiem. Każdy ma prawo do opinii, z którymi nie musicie się zgadzać, jednak przypominam, że na forum obowiązuje regulamin, który między innymi zabrania obrażania się i dyskryminowania.
 

DeletedUser15014

Guest
Odp: Polityka

W ramach rozsądku może, ale ja tutaj widzę w tej wypowiedzi kilka na prawdę skrajnych wypowiedzi...niektórymi, to by się i nawet prokuratura pewnie zainteresowała.

A na takie wypowiedzi chyba nie ma miejsca na tym forum?

Przepraszam ale akurat ta wypowiedź jest najbardziej skrajna ze wszystkich. Przecież to czysty faszyzm, czy też inny socjalizm.
1. - W ramach rozsądku - czyjego rozsądku? Kto ustala zasady co jest rozsądne, a co nie? Kim jest ten wielki brat?
2. - skrajne wypowiedzi - skrajne w stosunku do czego? I dlaczego nie wolno ich wyrazić? bo się nie podobają? Przecież to właśnie jest dyskryminacja za poglądy.
3. nawet prokuratura pewnie zainteresowała - a to już jest czyste zastraszanie, czyli osoby o innych poglądach powinny zostać wysłane do więzienia?

Podsumowując promujesz cenzurę, dyskryminację i wykluczenie, wsadzanie osób o innych poglądach do wiezień, ustalasz co wolno mówić a co nie. Ja myślę iż prokuratura powinien się Tobą zająć, bo to jest czyste propagowanie ustroju totalitarnego, na co akurat jest paragraf w polskim prawie. :p

Ale dajecie Panowie:)
Grzesiek, nie wiedziałam, że potrafisz wymyślać tak zaangażowane tematy:)))

Jestem pełen niespodzianek i jeszcze nie wiesz na ile mnie stać :cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24003

Guest
Odp: Polityka

Przepraszam ale akurat ta wypowiedź jest najbardziej skrajna ze wszystkich. Przecież to czysty faszyzm, czy też inny socjalizm.
1. - W ramach rozsądku - czyjego rozsądku? Kto ustala zasady co jest rozsądne, a co nie? Kim jest ten wielki brat?
2. - skrajne wypowiedzi - skrajne w stosunku do czego? I dlaczego nie wolno ich wyrazić? bo się nie podobają? Przecież to właśnie jest dyskryminacja za poglądy.
3. nawet prokuratura pewnie zainteresowała - a to już jest czyste zastraszanie, czyli osoby o innych poglądach powinny zostać wysłane do więzienia?

Podsumowując promujesz cenzurę, dyskryminację i wykluczenie, wsadzanie osób o innych poglądach do wiezień, ustalasz co wolno mówić a co nie. Ja myślę iż prokuratura powinien się Tobą zająć, bo to jest czyste propagowanie ustroju totalitarnego, na co akurat jest paragraf w polskim prawie. :p

Dobrze prawi! Polać mu!

Ze 100 razy (przesadzam) czytałem wpis jelcyna i nie mogłem się doszukać skrajności... Co innego u Dona- brat wielkie oko.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Polityka

Jakub, Jakub... - Żydowskie imię, Ciebie to chociaż rozumiem dlaczego tak tego bronisz
antysemityzm?!

Otóż bracia Słowianie (z wyjątkiem Jakuba)
nacjonalizm?!

Do dupy to są ci którzy wyrzekają się swojej historii, religii i kultury na rzecz obcych wpływów kulturowych.
ksenofobia?!

Może nie waszych przodków, ale MOICH na pewno, bo jestem Słowianinem z krwi i kości.
nacjonalizm?!

Zaprowadźcie swoich synów na ministrantów, oni bardzo "lubią" dzieci.
zniesławienie!?

Wolę wiarę moich przodków bo jako niewierzący w te katolickie farmazony, utożsamiam się z ze swoją historią, nie uległem obcej kulturze.
nacjonalizm, ksenofobia?!

Bierzcie po 30 srebrników i wypad do Jerozolimy!
antysemityzm?!

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Przepraszam ale akurat ta wypowiedź jest najbardziej skrajna ze wszystkich. Przecież to czysty faszyzm, czy też inny socjalizm.
1. - W ramach rozsądku - czyjego rozsądku? Kto ustala zasady co jest rozsądne, a co nie? Kim jest ten wielki brat?
Od tego to chyba Wy tutaj jesteście i regulamin forum macie...
2. - skrajne wypowiedzi - skrajne w stosunku do czego? I dlaczego nie wolno ich wyrazić? bo się nie podobają? Przecież to właśnie jest dyskryminacja za poglądy.
Widzisz, wolność słowa, wolnością słowa...jednak w tym kraju, niektóre słowa są karalne...nie można sobie od tak pierdzielić na prawo i lewo o wszystkim.
3. nawet prokuratura pewnie zainteresowała - a to już jest czyste zastraszanie, czyli osoby o innych poglądach powinny zostać wysłane do więzienia?
Ale kogo ja zastraszam?! Przecież ja stwierdzam fakty...nacjonalizm, czy inny antysemityzm jest przecież karalny.
Podsumowując promujesz cenzurę, dyskryminację i wykluczenie, wsadzanie osób o innych poglądach do wiezień, ustalasz co wolno mówić a co nie. Ja myślę iż prokuratura powinien się Tobą zająć, bo to jest czyste propagowanie ustroju totalitarnego, na co akurat jest paragraf w polskim prawie. :p
Ależ ja w żadnym wypadku nie promuję cenzury, czy innych dyskryminacji. To właśnie tamten Pan promował tężę dyskryminację w swoich poglądach, co mnie osobiście się nie spodobało. Ja nie ustalam tego, co wolno mówić, a czego nie wolno...przecież od tego jest polskie prawo?! A głoszenie nacjonalizmu, czy antysemityzm jest karalny przecież...

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Z mojej strony koniec tematu...nie mam zamiaru ciągnąć tej żenującej rozmowy dalej. Ja nie mogę nikogo "postraszyć" kodeksem, a wielki kapłan ma do tego wszelkie prawo przecież...to on tutaj stanowi władzę. Już nawet nie wspominając, że regulaminem tegoż forum sami tutaj cenzurę wprowadzacie. Szkoda słów...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser15014

Guest
Odp: Polityka

1. Dyskutuję z Tobą a nie cenzuruję, czy straszę kodeksem. Możesz mówić co chcesz (bez przekleństw i wzywania do nienawiści), pozwól jednak robić to też innym.
2. Nie rozumiesz znaczą pojęcia antysemityzm (byłem pewny że właśnie to przytoczysz), nacjonalizm, ksenofobia.
Antysemityzm - słowo Żyd nie jest antysemityzmem, jest nazwą własną określającą przynależność do narodu żydowskiego. antysemityzm oznacza nienawiść do Żydów. Określenie Żydowskie imię, czy wypad do Izraela nie są antysemityzmem (tym bardzie iż to drugie jest wyrwane z kontekstu). Antysemityzm nie jest przestępstwem, chyba że ktoś wzywa do nienawiści do danej grupy, czy nacji. A to że ktoś nie lubi Żydów nie jest jeszcze karalne.
Nacjonalizm - bracia Słowianie nie jest nacjonalizmem, w ten sposób określenie rodacy również by pod to podlegało. Zresztą może Cię zszokuję - nacjonalizm nie jest karalny.
Ksenofobia - niechęć do obcych. Tłumaczę, bo wpis który przytoczyłeś jest całkowicie nieadekwatny. Stwierdzenie np. iż portugalscy piłkarze są do niczego, nie oznacza iż jest ksenofobia. A ponadto nie jest to karalne.
Zniesławienie - akurat tutaj byłeś najbliżej, jednak my katolicy jesteśmy pełni miłosierdzia i wybaczamy naszym interlokutorom.
3. Wolność słowa - w tym kraju dalej istnieje. Wbrew temu co się Tobie wydaje nie ma u nas słów zabroniony. Karane może być podżeganie do przestępstwa, podżeganie do nienawiści na tle rasowym, ale poszczególne słowa nie są karalne.
4. Mój wpis był żartem, który miał Ci pokazać iż idąc Twoim tokiem rozumowania można każdego skazać na więzienie. Na szczęście w Polsce jeszcze tak nie jest. Jednak wypowiedzi podobne do Twojej są powszechne w naszej prasie czy mediach i trzeba mieć do nich trochę więcej krytycyzmu.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Polityka

No widzisz, ja akurat stosuję, dość obcesowo trzeba przyznać, ostatnio przyjęte w tym kraju standardy. Taki mały eksperyment socjologiczny...

1. Twoje ostatnie zdanie z poprzedniej wypowiedzi jest dość jednoznaczne...tutaj nie ma co interpretować i iść w zaparte. Niby nie straszysz kodeksem, a słowa "myślę iż prokuratura powinien się Tobą zająć" z czyich ust padły. Niby nie cenzurujesz, a o wszystkim napisać nie mogę?!

2. Widzisz, ja te pojęcia znam akurat doskonale. Spotykam się praktycznie na co dzień z nimi. Jeszcze bym tutaj rasizm dorzucił...totalną abstrakcję. Jak widać niektórzy ich nadużywają...i to jest problem. Akurat należę do takiej grupy społecznej, że gdybym tylko użył jednego z tych określeń, zostałbym posądzony o całe zło tego świata. Tutaj używanie takich określeń nikogo nie bulwersuje...czyli gdzieś jest błąd?! Jak widzisz punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Dla mnie takie postępowanie jest kompletnie niedopuszczalne...ale w dzisiejszej Polsce nie za takie rzeczy zamykano w aresztach. Artykuły 256 i 257 naszego prawa są baaardzo mocno nadużywane...niestety nikt nie widzi tutaj żadnego problemu.

A co do tego zniesławienia, to jest właśnie "najlepsze" w tym wszystkim. Kolejny punkt, którego chciałem dowieść. Dzisiaj "modne" jest obrażanie Kościoła/Chrześcijan...oni stoją za całym złem tego świata. A powiesz jedno złe słowo na temat wyznawców Islamu, okazuje się, że nagle nawołuję do nienawiści na tle wyznaniowym. Na pewno wszystko jest tutaj tak jak być powinno? Samo słowo "Żyd" można użyć w różnym kontekście...niektóre są niestety karalne, o czym miałem okazję się przekonać (na szczęście nie na własnej skórze).

3. Wolność słowa, wolnością słowa...oczywiście, że istnieje. Nie twierdziłem nigdy inaczej. Chciałoby się powiedzieć, że masz rację...ale tak nie do końca. Ciachacie całkiem sporo słów na tym forum, przekleństwa "nagradzacie" ostrzeżeniami. Czyli pojedyncze słowa są karalne, czyż nie? Nie mówiąc już o innych sprawach, o których mówić zakazuje nam regulamin. Podsumowując: mamy wolność słowa, ale z każdej strony jest ona ograniczana przez różne kodeksy/regulaminy/itp.

4. A no widzisz...w Polsce, już nie mówiąc o całej Europie, każdego można skazać z byle powodu. Odpowiedzialność zbiorowa, niby relikt minionej epoki, a nadal jest stosowana. Osoby, którym nie podoba się panujący w Europie "multikulturalizm" są piętnowane na każdym kroku. Co do reszty tego punktu, to pełna zgoda...właśnie takie nakreślenie sprawy i pokazanie jak mocno media w tym kraju potrafią przekoloryzować wiele spraw było moim zamiarem. Jeśli przesadziłem, to przepraszam...chciałem przez chwilę poczuć się jako ten "oskarżający", a nie "oskarżany" na każdym kroku:)

Nie mieszkając w Polsce trudno jest wyłapać wiele spraw...

Nie chcę jednak z tego robić dyskusji światopoglądowej, bo do tego to wszystko zmierza...a nie takie było założenie tego tematu chyba.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser11134

Guest
Odp: Polityka

No cóż faktem jest że w Polsce wolność słowa istnieje ( chociaż nie do końca), natomiast standardy tego forum są tego rodzaju, ze gdyby modkowie mogli wsadzać do więzienia, tobyśmy wszyscy w Alcatraz siedzieli. Niedawno ktoś napisał w temacie świata na którym grałam, że coś tam zapisze się w annałach grepo. Modek wyciachał słowo "annały":) I wytłumacz tu młodej ( lub może bardzo starszej) panience, że annał to nie to samo co analny, a to drugie też niecenzuralnym słowem nie jest..
No ale tu są standardy niemieckie, a w Polsce - polskie.
Taka mała dygresja..
Więc Borysie J. napisz coś o słowiańskiej religii, bo zadeklarowałeś się jako wierzący w nią,a wtajemniczyć nas nie chcesz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Format jest jaki jest bo pisałem w notatniku miedzy farmieniem wiosek ;-)




"Płaczą Niemcy, płacze Francja - tak się kończy tolerancja!"

Witam Was wszystkich pod moim ulubionym hasłem od 2 dni

Pozdrawiam też serdecznie mojego przyjaciela Dona i zapraszam do czynów zamiast słów, proszę odwiedź prokuraturę. Jak to się mawia u nas na wschodzie: jaja muszą być... :) Jeżeli mało to mogę puścić jeszcze parę wybitnych słów pod Twoim adresem dla motywacji owej prokuratury. Patrząc na Twoje drgawki z powodu nadmiernego wpływu złota w eventach, mam obawy czy Cię w ogóle stać na pozew cywilny - no ale spróbować możemy :)

Kolego Donie, Donu, Donusiu, bądź Dyrdymusiu - Borys potrafi ważyć słowa, Borys wie co podchodzi pod obrazę, a co nie. Borys też wie że osoby zachowujące się jak nastroszone i krzykliwe pawiany nic mu nie mogą zrobić (mowa o Tobie). Borys może i balansuje lekko na krawędzi, ale Borys nie łamie ani prawa, ani regulaminu - i nie ważne jak głośno i długo będziesz skomlił że to rasizm, antysemityzm czy inne pierdoły.

Opowiem Ci dowcip :)
- Tato co to jest demokracja?
- Ahmedzie, demokracja to jest bardzo dobra rzecz, demokracja pozwala nam siedzieć w domu, nie pracować i brać zasiłek od państwa bo jesteśmy imigrantami. Inni pracują na nas bo większość tak zdecydowała
- Ale tato, czy oni wszyscy nie są źli że muszą na nas pracować?
- I widzisz synu... Tu zaczyna się rasizm... :)

Wracając do tematu religii w szkołach i wierzeń Słowiańskich:
Wiem że mamy demokrację, z tym jest jak w dowcipie - decyduje większość, a większość chce nauki chrześcijaństwa w szkołach. Osobiście jestem zdania że lekcje religii powinny być udzielane w kościołach i nie powinno być to finansowane z budżetu. Udzielanie jej w szkołach to jest Don dopiero dyskryminacja, wszyscy wiemy jak dzieciaki potrafią być wredne i złośliwe dla "obcych", dla tych 2-3 osób których rodzice nie posłali na chrześcijańskie nauki. Rodzaj zgnębienia i szantażu psychicznego u dzieci. One wolą tam iść i mieć spokój, rodzice też wolą się zgodzić, po co ktoś ma prześladować ich dzieci? Kościół ma to opanowane od wieków, z szyderczym uśmiechem odpowiedzą: "przecież religia nie jest obowiązkowa" :)
Coś wam powiem... Jeżeli ja opłacam nauczyciela matematyki i ten nauczyciel całe życie uczy moje dzieci że 2+2=4 i na końcowym egzaminie moje dzieci piszą że 2+2=5 to coś jest nie tak, zwyczajnie pieniądze wyrzucone w błoto. Albo dzieci są głupie, albo nauczyciel do bani
Z budżetu państwa od X lat opłaca się lekcje religii chrześcijańskiej gdzie najważniejszym i sztandarowym przykazaniem tych nauk jest: "miłuj bliźniego swego jak siebie samego". No i co??? No i nic!!! Pieniądze zwyczajnie wyrzucone w błoto. Prawie nikt nie miłuje bliźniego swego jak siebie samego, prawie nikt nie nastawia drugiego policzka, prawie nikt nie przebacza swoim prześladowcom, a prawie wszyscy uprawiają sex przedmałżeński. 2+2=5 Płacimy grube miliony za NIC! Albo dzieci za głupie, albo nauczyciel do bani. Te bardzo nieliczne osoby które jednak zachowują przykazania są motywowane ogniskiem domowym, charyzmą i wychowaniem rodziców. Nie żadną nauką w szkole. W szkole to one co najwyżej mogą ulec zepsuciu...
- Drodzy chrześcijanie - "miłuj bliźniego jak siebie samego" - po jednym Syryjczyku do chrześcijańskiej rodziny.
- "Nagich przyodziać, podróżnych przyjąć, głodnych nakarmić" - nawet po dwóch bo to nie po Bożemu odsyłać głodnych
- "Za wyrządzone krzywdy nie mścij się, a nadstaw drugi policzek" - za gwałt na waszej żonie/mężu nie złośćcie się, nadstawcie drugi "policzek" - nawet żony, męża, córki, siostry... :)
- A jak będą wam odbierać życie to się nie szarpcie, wznieście wzrok ku niebu i powiedźcie "przebacz im Panie jako i ja im przebaczam, nie wiedzą co czynią"

Drogi Donie, Donusiu - jeżeli popełniłem jakiś błąd w wierzeniach chrześcijańskich to mnie przyjacielu popraw

Niestety to nie jest moja wiara, to nie jest wiara moich ukochanych przodków SŁOWIAN, to nie jest wiara zdecydowanej większości Polaków. Nie będę robił z siebie kłamcy i małpy, nie będę opowiadał głupot że jestem w stanie przebaczyć np. mordercy mojej rodziny. Nie będę jak miliony Polaków stał przed ołtarzem i się modlił, a później w jednym z supermarketów toczył bój na śmierć i życie o karpia za 10 zł. Staram się zrozumieć pedofilię w kościele i zboczenie tych 0,3% kapłanów, ale kompletnie nie rozumiem ukrywania i zamiatanie tego pod dywan pozostałych 99% duchownych. Nie potrafię zrozumieć najbogatszej instytucji na świecie która mówi że klucz do nieba tkwi w ubóstwie i cierpieniu - oni pewnie martwią się o nas że zabraknie miejsca w niebie i dlatego te bogactwa wezmą na swoje barki :) Tak kupuję żywą choinkę i ubieram ją wraz z dzieciakami i żoną, nie wierzę w Boga, przynajmniej nie takiego jakiego kreuje kościół, ale szanuję swoją historię, tradycję i przodków, także tych chrześcijańskich. Za tą choinkę ktoś na pewno zarzuci mojej osobie dwulicowość, ale w końcu uczyłem się od najlepszych w tej dziedzinie - byłem ministrantem
(Nie byłem molestowany, mnie się udało :) )
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Polityka

No proszę Ciebie...przecież już wyjaśniłem, co chciałem przekazać, popełniając te wpisy. Doczytaj temat do końca...także dalej nie będę wdawał się w dyskusję z Tobą, bo do niczego ona przecież nie doprowadzi. Cytatami z Pisma nie mam zamiaru się przerzucać, a pewnie moglibyśmy tak całą noc.

PS: O moje finanse martwić się nie musisz...spokojnie by wystarczyło nawet na to złoto w eventach jeszcze. Wolę jednak wydać kasę na coś innego, niż topić ją w tej grze. Ot, inne priorytety...choć muszę przyznać, że irytuje, jak ktoś Ci rzuca w kolona 10xsztorm i do portu wpadają same transy, o latających mitykach nie wspominając. To już jednak w innym wątku powinniśmy chyba o tym pisać...

PS2: A do tego muszę Ciebie zmartwić. Chrześcijanin ze mnie marny...raczej agnostyk. Także trafiłeś tutaj kulą w płot trochę.

PS3: Twoje ulubione hasło do mnie jak najbardziej przemawia...trudno się nawet z nim nie zgodzić. Normalnie taki ze mnie racjonalista...tutaj przeprowadzić chciałem pewien eksperyment i jak widać po wpisach swój cel osiągnąłem. A co do Twoich wpisów, to nawet się zgadzam z częścią Twoich poglądów...jednak forma ich przedstawienia nie do końca mi odpowiada. A, że żyjemy w Europie, gdzie kara się ludzi za hasło: "stop islamizacji Europy", czy nawet "Europe wake up", a każda obraza kościoła katolickiego jest traktowana jak coś normalnego. Ten "wewnętrzny racjonalista" się we mnie buntuje czasami...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polityka

Ależ drogi przyjacielu... :) Gdzie ja napisałem: stop islamizacji??? Ja tylko napisałem ze tak się kończy tolerancja - a czyż właśnie nie tak się skończyła? To tylko stwierdzenie faktów
I gdzie ja obrażam kościół? Obrazą jest stwierdzenie że to najbogatsza instytucja na świecie która od swoich owieczek oczekuje ubóstwa? A czyż to nie jest najbogatsza instytucja na świecie i czyż nie oczekuje ubóstwa? Kolejne stwierdzenie faktów
Borys jest trochę złośliwy, trochę ironiczny, nawet szczery do bólu, ale nikogo tu nie obraża :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Polityka

Widzę, że nie do końca łapiesz, co chcę przekazać...a może ja nie do końca jasno się wyraziłem. Ja Ci przecież przyznałem rację jakby na to nie patrzeć. Reszta wypowiedzi odnosząca się do Islamu dotyczyła raczej paranoi jaka ostatnio się szerzy w Europie...która dla mnie jest całkowicie niezrozumiała. Ludzie wyrażają swoje negatywne poglądy w tej kwestii i są za to karani...za taki głos rozsądku właśnie. Gdzie tu jakakolwiek logika?!
A co do tego Kościoła, to sam dobrze wiesz, o co mi chodzi i tłumaczyć Tobie niczego nie trzeba...ot specjalnie sobie urządzasz mały "kabaret" tutaj.

A ja staram się tylko pokazać, że w dzisiejszej Europie niektórym wolno więcej...widać, w jaką stronę się to wszystko odchyla i do czego zmierza. A jak tak dalej będzie to wyglądać, to powtórkę z minionych dni pewnie ujrzymy jeszcze nie raz...
 
Status
Zamknięty.
Do góry