[Wydarzenia i Polityka] Polityka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15166
  • Data rozpoczęcia

Którą parię lubisz?

  • Prawo i sprawiedliwość (PiS)

    Głosy: 22 29,3%
  • Platforma obywatelska (PO)

    Głosy: 16 21,3%
  • Ruch Palikota (Ruch PL)

    Głosy: 12 16,0%
  • Polskie Stronnictwo Ludowe ( PSL)

    Głosy: 1 1,3%
  • Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (Solidarna Polska)

    Głosy: 3 4,0%
  • Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD)

    Głosy: 5 6,7%
  • Kongres Nowej Prawicy (KNP)

    Głosy: 16 21,3%

  • W sumie głosujących
    75
Status
Zamknięty.

DeletedUser15014

Guest
Odp: Polityka

Hmm, co do skłócenia Polski, to jak mawiali Rzymianie: Qui bono (kto korzysta). Jeżeli zauważymy iż ta cała walka przez ostatnie 8 lat to tylko temat zastępczy, to dlaczego on był poruszany. Dla mnie jest jasne iż dla rządzącej PO było to najwygodniejsze, gdyż odciągało uwagę od niezrealizowanych obietnic, zawalonych kluczowych inwestycji (Gazoport, czy łupki) jak i od zwykłego złodziejstwa. Zresztą głównymi siewcami nienawiści byli Gazeta Wyborcza i TVN, media raczej niezbyt PiS-owskie. PiS-owi tez to pasowała, bo skupiało wokół niego elektorat. Dlatego mamy co mamy. Teraz, po zmianie rządów PiS z chęcią już by odszedł od tej walki, bo mu ona nie służy, jednak PO - jak ujął Schetyna - jest opozycja totalną, czyli wojna. Najśmieszniejsze jest iż ludziom chyba się to już znudziło, bo całe te wrzaski nie mają wpływu na wyniki sondaży. Myślę iż póki PiS będzie realizował co obiecał, to ta cała totalna opozycja wrzaskiem nic nie wskóra. Dlatego mam nadzieję iż z czasem będziemy mieli rządzących skupiających się na gospodarce i za to rozliczanych, a opozycję, która będzie wytykała ich błędy i pokazywała alternatywne rozwiązania. Hmm może jestem marzycielem, jednak świt się zmienia, stawia takie wyzwania, iż te wojny na górze będą naszym najmniejszym zmartwieniem.

"bo napieprzać się będą już nie KOD-erzy i PiS-owcy, a anarchiści i skrajni socjaliści z narodowcami, czy wręcz ruchami faszyzującymi... " - sorki ale ta wypowiedź nie jest logiczna. socjaliści nie mogą się naparzać z faszystami, bo faszyści to była frakcja we Włoskiej Partii Socjalistycznej. Mussolini najpierw był przewodniczącym właśnie owej Partii Socjalistycznej, a potem frakcji faszystowskiej, zwanej tak od podstawowej komórki robotniczej w związkach zawodowych, zwanych fasci, czyli 'wiązka'. Uprzedzę już pytanie, Naziści również byli socjalistami, NSDAP znaczy dokładnie Narodowo-Socjalistyczna Robotnicza Partia Niemiec. Tak że co najwyżej to Narodowcy mogą się naparzać z faszystami.

grunt, że się będa napieprzać. Wyjdą z domu, przewietrzą się, trochę poruszają, przynajmniej nie będa przed kompami ciągle siedzieć. Młodość to wiek radykalizmów, i to jest normalne. Jak miałam 12 lat, to też byłam radykalna, a nie tak jak teraz zastanawiać się kto ma rację i w jakiej części, i że może ci inni też jakieś racje mają. Młodzieży nie interesuje wojna władzy wykonawczej i ustawodawczej z sądowniczą, chociaż jest to niezmiernie ciekawy i pasjonujący spór. Oni chcą przypieprzyć uchodźcom, żeby nie podkładali bomb, nie gwałcili kobiet i nie zakładali kalifatu. Ale to nie znaczy, że obecna młodzież za 7 lat będzie dalej tak prosto radykalna. A że problemy ostatnio przyszły takie jakich od wielu lat w tej częsci świata nie było, i nikt nie ma dobrego pomysłu na rozwiązanie,to te radykalne są też jakimś pomysłem tzn. tradycyjne są. Podczas wędrówek ludów zawsze były wojny o teren. Taki lajf.

Sam bym tego lepiej nie ują. Zgadzam się w 100 procentach.

Panowie co do muzułmanów, to ja bym stwierdził iż nawet większość z nich jest w porządku. Problemem jest to, że niektórzy interpretują Koran dosłownie idąc i mordując niewiernych. Natomiast ta większość nie jest w stanie im się przeciwstawić z prostego powodu, bo nie mogą wystąpić przeciw Koranowi. Do tego dochodzi jeszcze to iż o ile metody 'Islamistów' nie są podzielane przez muzułmanów, o tyle sam cel już jest ok. Wystarczy zapytać pierwszego lepszego muzułmanina czy chce by Islam opanował świat, albo czy prawo od Boga 'Sharia' jest ważniejsze niż prawo świeckie. Kiedyś znajomy mi tłumaczył iż oni nie mogą respektować prawa lokalnego jeżeli jest sprzeczne z Koranem - to tak a pro pos asymilacji muzułmanów. Dla mnie niech sobie żyje gdzie se żyją, ale do Polski nie powinniśmy ich wpuszczać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13617

Guest
Odp: Polityka

giphy.gif
 

DeletedUser30357

Guest
Byłem na Marszu Niepodległości - tym razem było spokojnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry