[Nowość] Pomysl na swiat eksperymentalny - prawdziwa dominacja.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser29615
  • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyś żeby taki lub bardzo podobny świat eksperymentalny powstał?


  • W sumie głosujących
    12
Status
Zamknięty.

DeletedUser29615

Guest
Pomysl na nowy eksperymentalny swiat
====================================

1) Wygrywa ten co ma najwiecej miast.

2) Brak sojuszów, forum (formalnych, jak ktos gdzies chce sobie zrobic to niech robi - dbaja o to gracze).

3) Sloty nielimitowane. Maksymalna liczba podbojów dziennych: 1. Maksymalna liczba kolonizacji: 1/tydzien.

4) Brak punktow walki, festynow itp.

5) Budynki specjalne jak normalnie bez teatru.

5) Brak gieldy.

6) Targ tylko surowce wymienialne.

7) Zloto tylko na premke(obowiazkowa), zadnych innych udogodnien skrocen itd.

8) Brak eventow.

9) Maksymalna ilosc wyslanych atakow na minute 6. Wsparc to samo. (zeby lagow nie bylo - oczywiscie ilosc mozna inaczej ustawic to tylko propozycja)

10) Jesli gracz straci ostatnie miasto, wylatuje z serwera bez powrotu.

11) Czas zycia serwera, powiedzmy 3 miesiace przy predkosci swiata 3.
Czas mozliwej rejestracji na swiat - tydzien. Po tygodniu limit graczy juz ustalony :)

12) Całkowita likwidacja podgladu miasta. Tylko widok mapy.

13) Wszystkie animacje wylaczone, jak najprostszy i najszybszy interfejs.

14) Limit graczy na serwerze - w zaleznosci od zasobow grepo, zeby gra smigala a nie mulila.
 

DeletedUser29238

Guest
Temat przeniesiony do Propozycji, proszę dodać stosowną ankietę jednokrotnego wyboru.
 

DeletedUser29615

Guest
Ale czemu? :(
I tak nie ma szans zeby taki swiat zrobic
A w karczmie bysmy sobie pospamowali :)

W sumie moge zrobic ankietke, co mi szkodzi.
 

DeletedUser29238

Guest
Nigdy nie wiadomo... Tu też można sobie podyskutować.
 
ogólnie sporo rzeczy na +
natomiast jak szybkość miała by być 3 a serwer miałby mieć 3 miesiące to bez skracania złotem gracze podbili by niewiele miast.. musiałbym policzyć ile mniej więcej do podboju na serwie 3 się leci, potem jak okupacja 12h? czy mniej czy więcej? limit wysłanych poleceń? - dla mnie to bez sensu bo dam przykład, kazdy gracz powiedzmy ma ten limit, to teraz gracz A atakuje gracza B, gracz A puszcza powiedzmy 3-4 ataki i 3-2 wsparcia a gracz B jest broniony przez 10 osób co daje już 60 poleceń, oczywiście gracz A może też korzystać z pomocy innych ale jak to będzie wyglądać w praktyce? na początku nie ma co liczyć na wielka pomoc;) powodzenia w podbijaniu miast;) chyba ze nieaktywnych albo na śpiocha, albo takich co na apke nie reagują - totalny idiotyzm ten limit
 
12) Całkowita likwidacja podgladu miasta. Tylko widok mapy.
To jak mam wojo rekrutować, paskiem skrótów xD?
4) Brak punktow walki, festynow
Też dyskusyjne, jednak polowanie na offy to coś, co wymaga skilla, trzeba by tylko dla PW znaleźć jakieś inne zastosowanie, sprytne.
 
ogólnie pomysł na brak kultury jest ok - o ile na początku pkt robisz sporo i sloty szybko lecą tak później to męczarnia
 
12) Całkowita likwidacja podgladu miasta. Tylko widok mapy.
To jak mam wojo rekrutować, paskiem skrótów xD?
4) Brak punktow walki, festynow
Też dyskusyjne, jednak polowanie na offy to coś, co wymaga skilla, trzeba by tylko dla PW znaleźć jakieś inne zastosowanie, sprytne.

rekrutować można tez przez zarządce, zakładka rekrutacja wojsk
 

DeletedUser29615

Guest
El gato, szybkosc 3 dla przykladu. Chcialbym zeby taki serwer byl intensywny ale nie trwal rok czy nawet pol.
3 max 4 miesiace bylby i tak intensywne.
Zwyciezcow moznaby tez ustalic 3 (tzn 1 prawdziwy, ale 3 nagrody za taki swiat - jakis bonusik moglby byc)

Miast byloby sporo :) Jak sloty nielimitowane i jakby kazda okupacja sie udala to 3 miesiace masz 90 miast. mozna przedluzyc zeby byla rowna 100
Jesliby bylo wiecej takich osob niz ta 3 to dogrywka - znow jest pole do popisu jakby to mialo wygladac.

Co do limitu polecen, no wlasnie nie wiem. Mozliwe ze tak by bylo. Ale liczylbym ze nie bedzie sojuszy az tyle bo i po co? Kazdy bedzie chcial grac w miare samodzielnie. Choc ustawki bylyby napewno :)
Nie wiem jak to rozwiazac za bardzo. Moznaby wprowadzic limit polecen proporcjonalny do atakow. Jesli atakuje Cie iles osob to suma Twoich polecen moglaby byc taka jak atakujacych. Ale to chyba zbyt skomplikowane by bylo.
 
3) Sloty nielimitowane. Maksymalna liczba podbojów dziennych: 1. Maksymalna liczba kolonizacji: 1/tydzien.
Kolonizacja ok, podboi bym zwiększy nawet do 2-4/dzień.

8) Brak eventow.
A może dać eventy, ale bez wydawania złota?

9) Maksymalna ilosc wyslanych atakow na minute 6. Wsparc to samo. (zeby lagow nie bylo - oczywiscie ilosc mozna inaczej ustawic to tylko propozycja)
Rozumiem założenie, no ale sam nie wiem, czy to nie ciut za mało, czasem fajnie jest zrobić myczek, by wysłać z jednego miasta np. 20x10 ogni, wiedząc, że ktoś tam klinuje cofkami z 5 birek.
 

DeletedUser29615

Guest
alphahydranoid eventy moglby byc, pod warunkiem totalnego uproszczenia. Ja zawsze ikonke eventu blokuje adblockiem bo miga i mnie denerwuje to raz a dwa procek mi w kompie sie bardziej grzeje a przez to halas wiatraczka w lapku ;DDD Ogolnie tez wole prostote bez zbednych fajerwerkow.
Im mniej zasobow bedzie potrzebne do przesylu i wyswietlania tym lepiej chyba.
Wiec jak jakis statyczny obrazek-info o evencie niech bedzie.
A eventy bez zadnych animacji
 
Były by nieformalne sojusze to pewne, ale wciąż zwycięzców by było 3, a nie 60 ;p
Więc ostatecznie pojawiła by się rywalizacja między nieformalnymi sojusznikami.
Dla mnie to akurat plus i ciekawe rozwiązanie takiego serwera, ale wiecie co?
Dodałbym jeszcze jedną opcje, nie wiem co wy na to.
15) Start z 10 wioskami.
 

DeletedUser29615

Guest
W sumie po glebszym zastanowieniu to fajnie jakby eventy i nagrody sojuszowe zamienic wlasnie na nagrody dla jakiegos limitu osob.
I juz one niech sie 'lacza' w 'soje' na czas eventu i robia te bonusy do ataku czy przyrostu lask itd.
I wtedy zrobiloby sie bardziej towarzysko - w sensie ludzie musieliby sie zoorganizowac sami.
 
Albo właśnie! Placek!
Niech zostaną PW, i damy opcje rozbudowy wioski do 10 poziomu?
I wtedy np. poziomy 7 8 zwiększały by nie tylko limit surki o 20%, ale ilość zbieranej o np. 50%
A 9 i 10 liczbę syrowców o 100%
Do tego poziom 9 mógłby dodawać np. bazową produkcję surowcy w miastach na wyspie
A poziom 10 zwiększać produkcję łask w miastach na wyspie
I koszt rozwoju wioski w PW np. 6->7 200 7->8 500 8->9 1500 9->10 5000
To by sprawiało, że wioska na poziomie 10 mogła by być wyfarmiona o wiele szybciej
 

DeletedUser29615

Guest
alphahydranoid ta 15) moglaby byc. Tylko chodzi o to zeby nie skonczyc wlasnie z setka wiecej miast.
Im wiecej miast tym wiecej czasu to zajmuje wszystko. Fajnie sie gra z duza iloscia miast.
Ale z bardzo duza juz nie jest tak fajnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry