[Wyjaśnione] Ponownie pytam o zasady gry...

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4218
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser25484

Guest
Proszę o podanie punktu w regulaminie, który to może potwierdzić.
Inaczej będzie tak, że banowanie będzie zgodne z widzimisię osoby banującej.
Dzień dobry, obudziła się pani ze śpiączki, od początku tak jest.Teraz po prostu będzie gorzej.
 

DeletedUser29757

Guest
Jednorazowe przekazywanie miast jest dozwolone. Jest to zysk dla gracza, który będzie miał owe miasto, ale w ramach gry i współpracy. Podobna sytuacja jest w przypadku czarów/wsparć, gdzie gra polega na współpracy sojuszów, znajomości itd, ale w ramach gry i zasad fair play.
Nie jest dozwolone natomiast, gdy jeden gracz (gracz A) robi miasto i oddaje je graczowi B. Następnie zakłada kolejne miasto i znów je oddaje graczowi B i robi to kolejny raz. Nie ma to nic wspólnego z zasadą fair play.
Tak samo jak robienie konta, gdzie gracz A robi świątynie na wysokim poziomie i ciągle rzuca czary dla gracza B.
Są sytuacje, że gracz A rzuca duża czarów graczowi B, bo tamten jest atakowany albo ma strategiczną misje, ale wtedy gracz A też rozwija siebie i inwestuje w swoje miasta.

Dziękuję za merytoryczną odpowiedź. Wreszcie :)
Mam tylko jedną wątpliwość: Jeśli gracz A będzie za każdym razem zakładał nowe konto, to takie budowanie miast jest dozwolone czy nie?
 

DeletedUser29238

Guest
Zacytuję Sapcia, ponieważ jest tam odpowiedź: "Jednorazowe przekazywanie miast jest dozwolone. Jest to zysk dla gracza, który będzie miał owe miasto, ale w ramach gry i współpracy. Podobna sytuacja jest w przypadku czarów/wsparć, gdzie gra polega na współpracy sojuszów, znajomości itd, ale w ramach gry i zasad fair play.
Nie jest dozwolone natomiast, gdy jeden gracz (gracz A) robi miasto i oddaje je graczowi B. Następnie zakłada kolejne miasto i znów je oddaje graczowi B i robi to kolejny raz. Nie ma to nic wspólnego z zasadą fair play.
 

DeletedUser31984

Guest
Czy w sytuacji, gdy gracz, który wszedł na świat i miał grać, ale rozmyśli się i będzie mi rzucał czary i rozbudowywał miasteczko, bo jednak zdecydował, że nie będzie grać, a następnie odda to miasto, to czy dostanę za to bana?
Nie dostaniesz, przynajmniej kiedyś tak było.
Jakaś dziewczyna kiedyś kończyła grę i mi ciągle rzucała czary (zadowolenie surki itp.)
... no i nie dostałem bana (ale to było 2 lata temu, nie wiem jak teraz)
 

DeletedUser29757

Guest
Doprecyzuję pytanie, bo wczorajszy ban jest precedensowy i trzeba to wyjaśnić bo gracze się niepokoją. Nikt wcześniej nie słyszał aby przyznawane były bany za to. I to jeszcze permy na wszystkie światy.

Do wczoraj bobowanie było legalne. Nawet przymykaliście oko na handlarzy za golda budujących miasta dla kupców - choć to jest dużo bardziej szemrany interes. Nagle coś się zmieniło w tej kwesti, bo pewnemu sojuszowi o którym się od dawna mówi że współpracuje z Supportem nie pasuje jedno miasto...

Powołujesz się na zasady fair play - ale wiele działań dozwolonych w tej grze nie ma nic wspólnego z fair play. Wprowadzenie gracza do sojuszu wroga, który to potem gracz oddaje miasta czerwonym nie jest fair play - ale jest dozwolone. I to jest ok, bo wiemy na czym stoimy. Sytuacja o której mówimy jest dużo bardziej "uczciwa" niż oddawanie miasta przez handlarzy oraz oddawanie miast przez kretów.

Nie zapominajmy że niektórzy gracze lubią budować miasta. Gracz który wczoraj dostał perma, jest myślę najlepszym Bobem w polskim grepolis. Miasto ponad 6k przed końcem ochronki, bez użycia grama złota? Kto jeszcze umie coś takiego zrobić? Jego tryb pracy nie pozwala na grę w trybie ciągłym, ale od czasu do czasu wchodzi na grę na kilka dni zbudować miasto dla znajomych z innych światów. Wchodził otwarcie pod tym samym nickiem, bo do wczoraj to było legalne.
 
O żesz kurde. Ale komedia. A jak gracz A odda miasto graczowi B, zalozy znowu miasto i dla odmiany odda graczowi C? Do tego jak później gracz C odda to miasto graczowi B, to jak to jest traktowane? :D
 

DeletedUser29729

Guest
To za chwilę dojdzie do komediowej sytuacji - przykładowo - na Eubea gracze kończą grę, oddają miasta... To może lepiej nie brać np większej ilości miast od jednego gracza, bo np. jeżeli ktoś weźmie 5 czy 6 miast bo tyle ma slotów, to też będzie afera.
 

DeletedUser29757

Guest
O żesz kurde. Ale komedia. A jak gracz A odda miasto graczowi B, zalozy znowu miasto i dla odmiany odda graczowi C? Do tego jak później gracz C odda to miasto graczowi B, to jak to jest traktowane? :D

Na Cyterze też mieliście takiego gracza na południu m55 budował dla was miasta. AstraPL, jeśli sobie dobrze przypominam. I nawet na myśl mi wtedy nie przyszło że może to być nielegalne. Od zawsze tacy gracze byli, są i będą. Teraz po prostu będzie trzeba się z tym ukrywać i żyć w ciągłym strachu, czy możesz przejąć miasto od kolegi z sojuszu albo pomarańczowego bo możesz być posądzony o "pushing"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam
Mój pierwszy post na tym forum i pewnie ostatni.

Przejąłem miasta po Graczu marynarz13 który nie był do końca zdecydowany czy będzie tutaj grał na poważnie czy jednak sobie grę odpuści.
Tak czy inaczej budował sobie miasto na ochronce bo nie zajmuje to dużo czasu, pozwala zgromadzić bonusy za zadań, złoto, monety bohaterów i kupic odpowiedniego bohatera.
Jak się kończyła ochronka a wiedział że teraz nie będzie grał to miasto wyszarzał i zaczynał od nowa. Tym sposobem udało mu się np dorobić christopholusa na 13 poziomie co w przypadku kontynuowania gry bardzo by mu się przydało.
Ja sam na innych światach wielokrotnie zaczynałem od nowa i nie było z tym problemu.
Co do tego komu te miasta przekazywał...każdy postępuje tak jak mu się podoba. Jedna osoba zrobi szarak i ma gdzieś kto to weźmie ...inna będzie chciała oddać miasto komuś kogo zna a nie przypadkowej osobie.
Marynarz13 wolał oddać miasta graczom których znał. Problemem jest to że oddał jednej osobie (czyli mnie ) więcej niż jedno miasto i to jedno po drugim.
Ale to był jego wybór. Znamy się z real, wiele razy graliśmy razem na tych samych światach i pomagamy sobie wzajemnie.
I nie jest to odosobniony przypadek.
Jest mnóstwo graczy którzy wchodzą na dany świat po to żeby sobie "domki pobudować" bo nie mają czasu na jakąś poważniejszą grę. I nie spotkałem się z sytuacja że takich graczy się banuje.
To samo z handlarzami ....oni też budują miasta a potem często je oddają zaprzyjaźnionym graczom i też nie ma z tym problemu.
Sapcio pisze że dozwolone jest przekazywanie jednego miasta zaprzyjaźnionemu graczowi....jak się przekazuje 2 jedno po drugim to jest za to ban.
Gdzie to jest napisane??
Co z sytuacją jak gracz mający 3 miasta poda się do rozbiórki ale jego miasta weźmie jeden gracz z którym się dobrze zna.
Podobnych przypadków jest mnóstwo bo dużo graczy wchodzi na grę po to żeby sobie pobudować domki.....i dotyczy to graczy którzy mają duże doświadczenie w grze....to nie są nowe konta zakładane tylko po to żeby pobudować miasta danemu graczowi.

W czym takie sytuacje różnią się od przypadku mojego i marynarz13??
[Usunięto]
Spędzam na tej grze sporo czasu, wydaje na nią troche kasy i chyba mam prawo być traktowany uczciwie.
Jeżeli nie to proszę to powiedzieć wprost i najlepiej od razu skasować mi konto.

Pozdrawiam
 

DeletedUser29986

Guest
No to doszliśmy do ściany . W myśl zasady fair play, ktoś loguje się na świat i stawia mi domki pod nosem, a ja czyszcząc morze zabieram je na niskich moralach po czym "On" myśli, że pukntuje, a ja myślę że sprzątam wyspy - zabawa trwa.
Nikt się tym nie interesuje tylko Ja i "On", dlaczego nie dostane bana?
A jeśli szyderczo nawiąże kontakt z tym graczem i poproszę go o więcej palików, bo dobrze mu idzie i wykona dla mnie tą szczodrość będzie ban czy nie będzie bana?
Jeżeli zakładam hipotetycznie takowy "wrzód" zobaczy mnie na innym świecie i postanowi dokuczać w ten sam sposób *stawiają miasta mi pod nosem) to będzie ban ? Śmiech na sali.
 

DeletedUser30713

Guest
Misiek nie chciałbyś być kiedyś lubiany? Zrozumieć, że jesteś tu dla nas i powinieneś dbać o to, żebyśmy my byli zadowoleni? Chyba, że jesteś tu tylko po to, żeby nas podenerwować, to zajmij się wolontariatem na innej gierce przeglądarkowej? Może spiszcie w końcu porządnie zasady gry i forum, żeby ludzie wiedzieli co można, a co nie i jakie ewentualnie kary za co grożą? Chwilowo banujecie i kasujecie wpisy za co chcecie, czy to na forum, czy na gierce.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Wybacz, ale jeśli na priv gracz A co chwile prosi o czary bo np nie ma plądrowania, a ja mam i mogę mu pomóc i rzucam tylko jemu, albo głównie jemu czary to łamie regulamin. Przecież to kompletna bzdura jest. Za chwile dojdziemy do tego że deffa nie wolno podsyłać tylko jednemu graczowi, albo atakowac tylko jednego gracza.
Proszę o przeczytanie całego kontekstu. Jasno wynika z tego, że Twoja sytuacja się nie mieści, bo rozwijasz całe konto itd. Proszę czytać całość i ze zrozumieniem.

O żesz kurde. Ale komedia. A jak gracz A odda miasto graczowi B, zalozy znowu miasto i dla odmiany odda graczowi C? Do tego jak później gracz C odda to miasto graczowi B, to jak to jest traktowane? :D
Jeżeli gracz A będzie tak ciągle robił na danym świecie to jest to niezgodne.


Jeśli macie uwagi co do skasowanego postu czy treść zawsze macie prawo zapytać administrację o powód, a on ma obowiązek wam udzielić informacji.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser29757

Guest
powtórzę pytanie, bo trochę je zasypaliśmy i dodam kolejne:

1. Jeśli gracz A będzie za każdym razem zakładał nowe konto, to takie budowanie miast jest dozwolone czy nie?
2. Jeśli gracz A nie zakończy gry zaraz po ochronce, ale pogra jeszcze dwa tygodnie i w tym czasie zbuduje 3 miasta a nie tylko jedno, po czym je odda komuś - to jest pushing czy nie? Dotychczas to się nazywało rozbiórka wewnętrzna, ale dzwine rzeczy się tu dzieją, więc pytam..
 

DeletedUser30713

Guest
Rozumiem, że jako członkowie teamu posiłkujecie się tą zasadą, którą możecie interpretować w dowolny sposób. Czyli właściwie zasad nie ma. Miło by było jakbyście jednak napisali co jest "fair", a co nie. Chciałbym przypomnieć, że jako support jesteście tu dla nas i mamy prawo wiedzieć co możemy robić, a czego nie i jasno mieć przedstawione konsekwencje łamania tej zasady. Myślę, że i nam i Wam ułatwiłoby to pracę i zabawę i jednak załagodziłoby w jakiś sposób negatywne nastawienie obu stron.
af1fae4730795.png
 

dorocia

Zespół Grepolis
Normalną jest sytuacja, gdy gracz kończy grę i oddaje swoje miasta, najczęściej w sojuszu. Ale nienormalną jest sytuacja, gdy gracz A zakłada miasto, rozbudowuje je, następnie robi szaraka i natychmiast ten szarak przejmowany jest przez innego gracza B.
A gracz A zakłada nowe miasto, rozbudowuje je, robi szaraka i natychmiast ten szarak przejmowany jest przez wciąż tego samego gracza. I tak w kółko wielokrotnie. Takie zachowanie jest właśnie niezgodne z regulaminem i karane jest za grę niezgodną z zasadami fair play. Blokady za takie zachowania nakładane były już wcześniej..
 
Status
Zamknięty.
Do góry