[Wyjaśnione] Ponownie pytam o zasady gry...

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4218
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser4218

Guest
Pytam ponownie, bo temat został skasowany.
Możliwe, że przez screeny, więc grzecznie dopytuję...

Czy w sytuacji, gdy gracz, który wszedł na świat i miał grać, ale rozmyśli się i będzie mi rzucał czary i rozbudowywał miasteczko, bo jednak zdecydował, że nie będzie grać, a następnie odda to miasto, to czy dostanę za to bana?

To dla mnie bardzo ważne!
[Usunięto]
 

DeletedUser29238

Guest
Ze względu na wymogi regulaminowe pytania, odpowiedź została udzielona w prywatnej wiadomości. Prosiłbym o zapoznanie się z treścią wiadomości.
 

DeletedUser4218

Guest
Te pytanie nie narusza już regulaminu forum.
Jest ogólnym pytaniem o zasady gry.

Proszę o odpowiedź.
 

DeletedUser29238

Guest
Co rozumiesz przez stwierdzenie "oddać miasto"?
 

DeletedUser4218

Guest
Np. takie coś...
Rozmawiam dziś z kumplem, który wszedł na świat tam kiedyś, nawet nie wiedziałam, że jest.. Buduje wioseczkę, obserwuje.
Dziś mi napisał:
xxx 05.01.19 o godzinie 16:44
chesz wioske ta
Chodzi o to, że chce mi oddać swoją wioskę, bo nie chce tu grać.
Czy ja złamię regulamin ją biorąc?
Jeśli tak, to który punkt?

Czy jeśli na jakimś świecie, wejdzie ze mną ktoś, kto chce grać, ale się rozmyśli i napisze mi "Sisi, nie mogę jednak tu pograć, rozbuduję wiochę i Ci oddam". Wchodzi sporadycznie na grę - jak wchodzi rzuca mi np. zadowolenie, klika budowę i resztę surki mi daje. Czy za to dostanę bana? Bo z tego co dziś się dowiedziałam, to wychodzi na to, że tak i jestem przerażona. Nie chcę bana za coś o czym nie wiedziałam zaczynając grę i akceptując warunki umowy. Jeśli zmienił się regulamin, powinnam być o tym poinformowana.
 

DeletedUser29238

Guest
Rozumiem, że gracz rozbudowuje Ci miasto - konto, a następnie przekazuje Tobie? Jeśli tak, to:
§2) Użycie konta


Każdy gracz może grać na danym świecie tylko na jednym koncie. Niedozwolone jest korzystanie z kont innych osób.

Konto może zostać przekazane innej osobie tylko za pisemną zgodą Teamu, który może zgody nie wydać. Po wydaniu zgody proces przekazania konta nie może być anulowany. Zabronione jest czerpanie z konta korzyści finansowych.

Oczywiście warunek posiadania tylko jednego konta musi zostać spełniony, ponieważ po przejęciu konta od innego gracza, automatycznie powstaje multikonto.
 

DeletedUser4218

Guest
Nie przekazuje mi konta, a tylko miasto, którego już nie chce.
Ma prawo chyba do zarządzania swoim kontem i swoimi miastami?
 
Ona wyraźnie pisze, że kolega ma miasto ale chce skończyć grę więc jak Ona chce to ma wysłać kolona i je przejąć .
 

DeletedUser30647

Guest
Ciekawe pytanie bo oddawanie miast lub ich przekazywanie przez graczy odbywa sie na każdym swiecie praktycznie przez większość grających to jest to naruszenie regulaminu za co grozi ban ?
 

DeletedUser29757

Guest
Trzeba zaznaczyć że my nie mówimy tutaj o multi. Gracz oddający miasto to normalny, niezależny gracz który po prostu nie ma czasu na aktywną grę, a zamiast tego bawi się w bobowanie. Normalne, legalne konto z którym się znamy z innego świata, ale na tym świecie gra na luzie i ze zwykłej sympati pomaga. W każdym sojuszu jest masa graczy którzy mają po 1-4 miasta i widać że nie grają aktywnie, a raczej pracują leniwie na swoich znajomych.

Toż przecież handlarze którzy najpierw na świecie handlują za golda a potem oddają miasto kupcowi są bardziej podejrzani, bo oni de fakto sprzedają swoje miasto za golda.
 

DeletedUser29238

Guest
Pytanie nieprecyzyjne, dlatego dopytywałem. W regulaminie gry jest jasno napisane, że nie można czerpać korzyści finansowych, czyli sprzedawać miast, kont, lub innych elementów gry.
 

DeletedUser29757

Guest
Pytanie nieprecyzyjne, dlatego dopytywałem. W regulaminie gry jest jasno napisane, że nie można czerpać korzyści finansowych, czyli sprzedawać miast, kont, lub innych elementów gry.

Odpowiadasz nie na temat cały czas i udajesz że nie wiesz o co chodzi i się dziwisz że gracze Ci dogryzają. Odpowiedz na postawione pytanie, a nie będziesz musiał usuwać postów.

rozłoże pytanie Sisi na prostsze punkty aby było łatwiej:

Czy w sytuacji, gdy gracz, który wszedł na świat i miał grać - czyli nie żadne multi, normalny gracz, legalne konto
ale rozmyśli się - czyli jednak nie będzie tu grał, bo na przykład sytuacja losowa nie pozwala mu na aktywną rozgrywkę
i będzie mi rzucał czary i rozbudowywał miasteczko - choć tyle może zrobić dla starych kompanów
a następnie odda to miasto - dobrowolnie. nie za golda
to czy dostanę za to bana?
 

DeletedUser27321

Guest
czyli teraz podbicie miasta jakiegoś deffowca skończy się banem, dobrze zrozumiałam? :D

zgodnie z tzw. Pushing'iem, wnioskując z postu Sisi usuniętego przez moderatorów, cytuję odpowiedź supportu:

"Pushing, push - działanie niezgodne z regulaminem gry, w przeciwieństwie do haraczu. Do pushingu dochodzi, gdy gracz posiada konto, które służy wyłącznie do systematycznego wspierania innych graczy. Osoba taka loguje się do gry tylko po to, aby przesłać komuś surowce, wsparcie wojskowe lub czary. Takie konto nie rozwija się lub robi to sporadycznie (np. poprzez rekrutowanie jednostek lub rozbudowywanie kopalń)."

czyli tzn. pushing ma miejsce, gdy gracz deff wspiera miasta innych, rzuca im czary i przesyła surkę - i nie atakuje, tak, o to chodzi? skoro mamy gracza deff, to czym ma atakować, szermierzami?
czyli teraz mamy nową - niejawną - zasadę w Grepolis: każdy gracz deff musi atakować, aby nie posądzono go o pushing :D
 

DeletedUser29238

Guest
Przejęcie miast od innego gracza jest nielegalne jeśli jest z tego czerpana korzyść (sprzedaż). Samo przejęcie miasta nie jest niezgodne z regulaminem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser25484

Guest
Co to za głupie pytanie? Oczywiście, że nie jest łamaniem regulaminu, chyba, że ten kolega, to Ty na drugim koncie. Na każdy świecie jest oddawanie miast, rozbiórki które są już ustawione, bo znajomemu oddają miasta, a reszta dla sojuszników.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Jednorazowe przekazywanie miast jest dozwolone. Jest to zysk dla gracza, który będzie miał owe miasto, ale w ramach gry i współpracy. Podobna sytuacja jest w przypadku czarów/wsparć, gdzie gra polega na współpracy sojuszów, znajomości itd, ale w ramach gry i zasad fair play.
Nie jest dozwolone natomiast, gdy jeden gracz (gracz A) robi miasto i oddaje je graczowi B. Następnie zakłada kolejne miasto i znów je oddaje graczowi B i robi to kolejny raz. Nie ma to nic wspólnego z zasadą fair play.
Tak samo jak robienie konta, gdzie gracz A robi świątynie na wysokim poziomie i ciągle rzuca czary dla gracza B.
Są sytuacje, że gracz A rzuca duża czarów graczowi B, bo tamten jest atakowany albo ma strategiczną misje, ale wtedy gracz A też rozwija siebie i inwestuje w swoje miasta.
 

DeletedUser4218

Guest
Jednorazowe przekazywanie miast jest dozwolone. Jest to zysk dla gracza, który będzie miał owe miasto, ale w ramach gry i współpracy. Podobna sytuacja jest w przypadku czarów/wsparć, gdzie gra polega na współpracy sojuszów, znajomości itd, ale w ramach gry i zasad fair play.
Nie jest dozwolone natomiast, gdy jeden gracz (gracz A) robi miasto i oddaje je graczowi B. Następnie zakłada kolejne miasto i znów je oddaje graczowi B i robi to kolejny raz. Nie ma to nic wspólnego z zasadą fair play.
Tak samo jak robienie konta, gdzie gracz A robi świątynie na wysokim poziomie i ciągle rzuca czary dla gracza B.
Są sytuacje, że gracz A rzuca duża czarów graczowi B, bo tamten jest atakowany albo ma strategiczną misje, ale wtedy gracz A też rozwija siebie i inwestuje w swoje miasta.

Proszę o podanie punktu w regulaminie, który to może potwierdzić.
Inaczej będzie tak, że banowanie będzie zgodne z widzimisię osoby banującej.

Dla jednej będzie naruszenie zasad, gdy ktoś rozbije o kimś wojo, dla innego jeśli odda mu miasto.

A co do gry fair play, to grepolis nie ma z nią nic wspólnego od czasu, gdy wprowadzono grę za złoto.

Na każdym świecie są osoby, które nie mogąc grać aktywnie na danym świecie budują miasta dla innych. Są w sojuszu lub nie, rozmawiają, dobrze się bawią, budują miasteczka, oddają i zakładają nowe. Jest to już element strategii gry. Teraz się okazuje, że jednak tak nie można, dlatego ponownie proszę o podanie dokładnej informacji, w którym miejscu regulaminu jest to napisane i dlaczego dopiero teraz jest to karane.
 
Ostatnia edycja:
Tak samo jak robienie konta, gdzie gracz A robi świątynie na wysokim poziomie i ciągle rzuca czary dla gracza B.
Wybacz, ale jeśli na priv gracz A co chwile prosi o czary bo np nie ma plądrowania, a ja mam i mogę mu pomóc i rzucam tylko jemu, albo głównie jemu czary to łamie regulamin. Przecież to kompletna bzdura jest. Za chwile dojdziemy do tego że deffa nie wolno podsyłać tylko jednemu graczowi, albo atakowac tylko jednego gracza.
 
Status
Zamknięty.
Do góry