posejdon - sztorm

  • Rozpoczynający wątek szubstar
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Sztorm - niszczy 10-30% wrogich okrętów wojennych... w tym łodzie transportowe? kolona?? czy tylko ogniowe, biremy i triremy??
 

DeletedUser

Guest
Sztorm - niszczy 10-30% wrogich okrętów wojennych... w tym łodzie transportowe? kolona?? czy tylko ogniowe, biremy i triremy??

Sztorm nie niszczy tylko łodzi transportowych. Kolony są na niego bardzo podatne, dlatego należy je zawsze zabezpieczać przed sztormem czarem. No chyba, ze ida z maleńką obstawą, to wtedy sztormem kolona nie zatopią.
 

DeletedUser946

Guest
sztorm może zniszczyć wszystkie okręty (także hydry) z wyjątkiem łodzi transportowych i brander

te 10-30% zniszczeń liczy się od miejsc w zagrodzie jakie zajmują okręty
 

DeletedUser

Guest
Kaliszaneczka jak już jesteśmy przy temacie to jakim czarem można zabezpieczyć kolona przed sztormem? lub druga opcja... ta "maleńka obstawa" możesz rozwinąć myśl?
 

DeletedUser7039

Guest
Zabezpieczyć kolona można czarem Heroiczna siła,Korzystny Wiatr lub Tęsknota,ale tęsknota osłabia Twoje wojska.Kiedy rzucisz jakiś z tych czarów nie można już rzucać na niego żadnych innych czarów,czyli zabezpiecza kolona :)
Maleńka obstawa to np. wysłać 3-4ogniki razem z kolonem na podbój.Wtedy sztorm nie zniszczy nic,bo nie będzie się dało zniszczyć 10-30% z tych 4-5statków,ale te 4-5statków łatwo będą mogły zatopić biremy lub inne statki obrońcy,czyli druga opcja jest nieopłacalna,chyba,że wyślesz czyszczenia kilka sek. przed kolonem...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser946

Guest
Maleńka obstawa to np. wysłać 3-4ogniki razem z kolonem na podbój.Wtedy sztorm nie zniszczy nic,bo nie będzie się dało zniszczyć 10-30% z tych 4-5statków
4 ogniowe to 40 miejsc w gospodarstwie, kolonizator 170 więc razem 210 - 10% z 210 to 21 ludności a 30% to 63 więc jak ma się szczęście to padnie 2-3 ogniowych a jak nie to padną wszystkie i tyle z podboju będzie...
 

DeletedUser

Guest
Tę drugą opcję obserwowałam tylko przy atakach na mnie. Ja kolony slę zawsze zabezpieczone. Z 10-15 razy w zyciu udało mi się kolonizatory sztormem zatopić. Padają prawie zawsze jak jest przynajmniej kikadziesiąt ogni. Pamiętam, ze chyba tylko raz w takim wypadku sztorm nie zatopił kolona, a zatopił 17 ogni. Tak to kolony padały pierwsze. Mówiąc maleńka obstawa miałam na mysli raczej 10-15 ogni. Wtedy max padnie jakieś 9 ogni. W takim wypadku nigdy kolon od sztormu nie padał.
 

DeletedUser

Guest
Droga Kaliszanko:)
To nic;]
Mój kumpel z Dzety miał zatarg z sojuszem FENIX TEAM (mówi Wam to coś?) i codziennie wysyłąli mu po 20 kolonów a on wszystkie rozbijał:D(Tylko nie pamiętam czy sztormem czy nie wpuścił go morzem)nie pamiętam:)
 

DeletedUser

Guest
Droga Kaliszanko:)
To nic;]
Mój kumpel z Dzety miał zatarg z sojuszem FENIX TEAM (mówi Wam to coś?) i codziennie wysyłąli mu po 20 kolonów a on wszystkie rozbijał:D(Tylko nie pamiętam czy sztormem czy nie wpuścił go morzem)nie pamiętam:)

Hehe na pewno wszystkich sztormem nie rozbił. Ja w każdym razie opisuję tylko swoje doświadczenia ale wiadomo sporo jeszcze zależy od szczęścia.
 

DeletedUser946

Guest
właśnie jest tendencja do tego, że w największej liczbie (czy to od sztormu czy gniewu Zeusa) padają jednostki które jako pojedyncze zajmują największą populację - w przypadku ataku morskiego to kolonizator albo hydry a w przypadku gniewu Zeusa jednostki mityczne
toczyła się swego czasu dyskusja na niemieckim forum pamiętam czy to zamierzone czy bug, ale do żadnej konkluzji chyba nie doszli

także trzeba po prostu przyjąć, że największe jednostki są najbardziej narażone na czary i jakoś kombinować (np. tak jak z tym kolonizatorem gdzie trzeba dobrać tyle jednostek by 30% zniszczenia spowodowanego przez sztorm nie zniszczyło wszystkich statków obstawy, ale jednocześnie by te 30% nie stanowiło 170 populacji co by groziło zatopieniem kolona)
 

DeletedUser

Guest
dziękuje wam ślicznie za wyczerpujące odpowiedzi ale trochę mnie zakręciliście z tymi %%% może jak sam bym był po 0,5 40% ;P tak z grubsza zrozumiałem że np. "gniew zeusa" na pierwszy ogień skasuje mityczne bo jako jednostka zajmuję najwięcej mieszkańców, a w przypadku "sztormu" będzie to kolon bo też jako jednostka zajmuje najwięcej mieszkańców
 

DeletedUser

Guest
dziękuje wam ślicznie za wyczerpujące odpowiedzi ale trochę mnie zakręciliście z tymi %%% może jak sam bym był po 0,5 40% ;P tak z grubsza zrozumiałem że np. "gniew zeusa" na pierwszy ogień skasuje mityczne bo jako jednostka zajmuję najwięcej mieszkańców, a w przypadku "sztormu" będzie to kolon bo też jako jednostka zajmuje najwięcej mieszkańców

Tak gniew również na pierwszy ogień kasuje katapulty. dlatego czasem jak w offie idzie dużo katapult, a brakuje łask na ukrycie ich to jest opłacalniejsze rzucenie tęsknoty niż pozostawienie takiego ataku bez ochrony.
 

DeletedUser16232

Guest
Odp: posejdon - sztorm

mam takie pytanie żółtodzioba
Gdzieś wyczytałem że sztorm rzuca się nie na miasto a na atak floty.
Więc jak to się robi w praktyce?
Otwiera się podgląd przybywającego ataku i dopiero rzuca się sztorm?
 

DeletedUser

Guest
Odp: posejdon - sztorm

Klikasz na idący na Ciebie atak i rzucasz zaklęcie.
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: posejdon - sztorm

Dokładniej to klikasz na ikonkę ataku, wchodzisz do zakładki zaklęcia i wybierasz czar, który nie jest na szaro i zatwierdzasz
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: posejdon - sztorm

nie ma za co, też przez długi czas nie wiedziałem
 

DeletedUser

Guest
Odp: posejdon - sztorm

Czy sztorm niszczy tylko flotę miasta na które rzucono czar, czy inne atakujące je w tym czasie statki również?
Mam na myśli statki sojuszników, którzy atakują w tym samym czasie.
 
Do góry