Potrzebne informacje

  • Rozpoczynający wątek bestia26
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Potrzebne informacje (Wybor boga)

Witam
Gram w ta gre od 5 dni i przyszedl czas by powoli wybrac B(b)oga.
Jako ze jestem agresywnym graczem (doswiadczenie z innych gier tego typu ok - 7 lat), mam bardzo wazne pytanie odnosnie wyboru boga:

- Czy majac pierwsza osade i kilka polis, na kazdej z osad moge miec czczonego innego boga??
- Jezeli tak to, czy:
Z polis czczacego np Atene moge dac innemu swojemu polis czar typu - Ochrona miasta - miasto nie ulega wpływom Boskich Mocy przez 12 godzin.

Jest to podejzewam ze najwazniejszy obronny czar ktory daje mozliwosc obrony przed czarami niszczacymi procentowy udzial wojsk.

Jezeli nie, jest to niestety najlepszy bog (Atena) stworzony do ofensywy, majacy jednoczesnie najslabsze ofensywne (tak naprawde wogole nie ma) mityczne jednostki.
Druga sprawa odnosnie (jezeli nie)- zastanawiam sie po co komu duza armia skoro malutki sojusz uzywajacy czaru Szal Zeusa moze zredukowac liczebnosc armii nawet o 90 %. I po co komu wogole atakowac skoro mozna zostac skontrowany przez serie czarow.

A teraz jezeli tak:
to wbrem wielu opiniom odnosnie wyboru najlepszego ofensywnego boga, palma pierwszenstwa nalezy sie Herze.
Jako ze najsilniejsze armie beda bazowaly na przeliczniku [ mieszkaniec - atak ].

I wyglada to tak. Nie uzywalem przelicznika do jednostek ktore maja mniej niz 10 z wiadomych wzgledow.

Procarz______= 1 - 23 (najlepsza bron dystansowa)
Hoplita______= 1 - 16 (tnaca)
Kawalerzysta_= 1 - 18,33 (obuch)
Rydwan_____= 1 - 14 (tnaca)
Minotaur_____= 1 - 14 (obuch)
Mantikora____= 1 - 21 (najlepsza bron tnaca)
Cyklop_______= 1 - 18,9 (dystans)
Harpia_______= 1 - 19 (obuch)
Meduza______= 1 - 23,6 (najlepsza bron w grze i jednoczesnie obuchowa)
Centaur______= 1 - 13 (dystans)

Jezeli ktos w stanie jest odpowiedziec na pytania zadane na poczatku zadam kilka nastepnych nurtujacych mnie pytan - jednakze niemozliwych do zinterpretowania bez poznania pytan zadanych na poczatku postu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
drobna poprawka - meduza ma broń tnącą

poza tym też ciekawią mnie odpowiedzi na te pytania :)
 

DeletedUser

Guest
View attachment 15
Fakt - w takim badz razie blad jest na glownym podgladzie jednostek w wiki, a co za tym idzie, jeszcze bardziej przekonuje mnie do siebie hera gdyz ma 2 bardzo dobre (czyt. najlepsze) rodzaje wojsk off tj. meduza i harpia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
na początku dobrze jest wybrać Here -dla jej czarów zwiększających wydobycie i produkcje wojska ,dobre tez jest osłabienie ew. ataku na miasto

mozna tez wybrać w niebezpiecznej okolicy zeusa -dla jego czaru na idącą armie na miasto -traba
ew. darmowe rydwany -nie mając jeszcze wybadanej ich budowy

athena jest włąściwie tylko dla czaru zwiększającego atak naszej armii i ujrzenia składu atakującej nas armii

czary niszczące armie przeciwnika możesz rzucać tylko ty ,czyli zawsze jest 1:1
chyba że atakuje cie kilku na raz to z ich strony jest 1:1 ,z twojej 1:....

ofensywne -mityczne
meduza potrzebuje transportu -mantrikora nie -przelicz to
 

DeletedUser

Guest
na początku dobrze jest wybrać Here -dla jej czarów zwiększających wydobycie i produkcje wojska ,dobre tez jest osłabienie ew. ataku na miasto

mozna tez wybrać w niebezpiecznej okolicy zeusa -dla jego czaru na idącą armie na miasto -traba
ew. darmowe rydwany -nie mając jeszcze wybadanej ich budowy

athena jest włąściwie tylko dla czaru zwiększającego atak naszej armii i ujrzenia składu atakującej nas armii

czary niszczące armie przeciwnika możesz rzucać tylko ty ,czyli zawsze jest 1:1
chyba że atakuje cie kilku na raz to z ich strony jest 1:1 ,z twojej 1:....

ofensywne -mityczne
meduza potrzebuje transportu -mantrikora nie -przelicz to

W sumie nie to chcialem sie dowiedziec - mnie interesuje czy na kazdej z polis mozna czcic innego boga?? I czy czary z innych polis mozna rzucac np na swoje ofensywne miasto.
Jezeli jest tylko mozliwosc czczenia 1 boga naraz to najlepsza dla mnie kolejnosc juz ustalilem.
I ewentualnie jak czesto moge zmieniac bogow - np podczas planowania atakow byloby najlepiej miec Atene u swego boku.
 

DeletedUser

Guest
W każdej polis możesz mieć innego boga, i w każdej z nich zmieniać go ile razy chcesz.
 

DeletedUser

Guest
ale te obliczenia ludnoś/atak maja sens tylko przy atakach lądowych. Jeśli pływać chcesz na inne wyspy, to statki mają ograniczoną ładowność. Wtedy bierze sie jednostki co maja wieksza sile ataku.
 

DeletedUser

Guest
ale te obliczenia ludnoś/atak maja sens tylko przy atakach lądowych. Jeśli pływać chcesz na inne wyspy, to statki mają ograniczoną ładowność. Wtedy bierze sie jednostki co maja wieksza sile ataku.

To w takim razie mam pytanie - skoro na wyprodukowanie minotaura potrzeba 30 mieszkancow to czy 1 lodz transportowa zabierze 20 minotaurow czy matematycznie rzecz biorac 0,6 minotaura :D i czy naprzyklad wysylajac mantikore z reszta armii zajmie ona jakies miejsce na statkach transportowych??
Czy bedzie brana pod uwage jako jednostka latajaca?? I co w razie desantu ze statkow z reszta armii - czy mozna puscic flote z armia (nielatajaca) i jednostki latajace i bedzie brany czas dojscia najwolniejszej jednostki czy jako inny typ jednostki nie wyprzedzi wolniejszej floty przy tym samym wyslaniu??

Jezeli latajace jednostki nie zabieraja miejsca w ladowni i ladownosc zalezna jest od sztuk jednostek (czyli 1 minotaur = 1 jednostka) a nie od ilosci mieszkancow w ladowni (czyli 1 minotaur = 30 jednostek) to faktycznie mantikora zdaje sie byc najlepsza jednostka ofensywna w tej grze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
liczy się ilość ludzików na jednostki
wszystko idzie razem ,licząć najwolniejsze ogniwo
jak pisałem nie zabiera
 

DeletedUser

Guest
musisz mieć w mieście świątynię -wchodzisz do niej i wybierasz
 
Status
Zamknięty.
Do góry