[Nowość] Poziomy trudności - światy dla graczy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser24190
  • Data rozpoczęcia

Ocena propozycji:

  • Tak

    Głosy: 5 21,7%
  • Nie

    Głosy: 18 78,3%
  • Obojętnie

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    23

DeletedUser24190

Guest
Tak się tylko zastanawiam, nie jestem złym człowiekiem ale jestem ciekaw Waszej opinii na temat stworzenia 3 równoległych światów np. Akcjum - easy (świat dla nobów) graczy, którzy się dopiero uczą gry, stawiają pierwsze nieśmiałe kroki, pierwszy raz stykają się z grą aby się nie zrażali po pierwszym razie, Akcjum - normal dla graczy już mających małe doświadczenie w grze oraz perełka Akcjum - hard (hardcore dla nocnych wyjadaczy et.) wiadomo dla kogo :))

Selekcja i przydział graczy. Nad selekcją się nie zastanawiałem, chociaż kilka lekkich pomysłów mam oto one. Przydział do konkretnego świata uzależniony byłby albo od ilości zdobytych dotychczas punktów rozwoju lub walki na innych serwerach/światach, albo seria szczegółowych pytań (tzw. ankieta), albo gracz sam określał by poziom (ale ten ostatni odpada bo tak mamy teraz bez podziału)

Chodzi MI o to aby gracze niedoświadczeni jak dostaną solidnego łupnia nie rezygnowali z gry tylko grali dalej jeśli chcą :)))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Poziomy trudności - światy dla graczy

Jak dla mnie, to ten pomysł jest nierealny. Serwery nie mogą uciągnąć tego co jest teraz, a Ty dodatkowo chcesz podzielić jeden świat na trzy...a sama selekcja/podział graczy jak dla mnie w ogóle się nie sprawdzi. Kto będzie chciał trafić do danej grupy (oczywiście mówię o doświadczonych graczach), ten na pewno się w takiej znajdzie. Każdy z podanych przez Ciebie sposobów da się obejść :)
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: Poziomy trudności - światy dla graczy

Hahah no już widzę jak do świata easy trafiają same żółtodzioby :D Raczej nie ma problemu ze stworzeniem nowego konta, żeby obejść przydział na podstawie dotychczasowych osiągnięć.
Zakładając nawet uczciwość graczy ( ;) ) i idealny system rozdziału na odpowiednie poziomy trudności: Jak nowi gracze mieliby się czegokolwiek nauczyć skoro na serwerze byłyby same świeżaki? :confused:
Pierwszy świat należy traktować jako bardzo rozbudowaną wersję samouczka, a im trudniej i im bardziej doświadczeni gracze, z którymi gramy tym lepiej. Dzięki temu na kolejnych światach bogaci w doświadczenie gra staje się łatwiejsza. Każdy gdzieś zaczynał i wiadomo, że na starcie nie ma co liczyć na nie wiadomo jakie sukcesy (chociaż wielu osiąga naprawdę dużo już na pierwszym świecie). :)
 

DeletedUser24190

Guest
Odp: Poziomy trudności - światy dla graczy

Kolego kombinacje są, były i będą, tego nie przeskoczysz. Jak ktoś chce grać uczciwie to tak gra, a jak ktoś chce grać nieuczciwie to gra tak jak uważa (nieuczciwie) proste, ale i tak nadal uważam, że świat dla początkujących byłby świetnym rozwiązaniem. Nadal mamy dostępny świat bohaterów do którego dostęp mają gracze którzy otrzymali dostęp=odpowiednią odznakę.
Oczywiście bez tego podziału (czyli tak jak mamy teraz) gracz, który dopiero zaczyna zabawę ma naprawdę bardzo małe szanse, że trafi pod skrzydła graczy doświadczonych od których się czegoś nauczy, gdyż duża cześć takich graczy (poziom easy) jest na starcie niszczona, grabiona i farmiona. Nie ma szans się nauczyć gry i rezygnuje z niej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Poziomy trudności - światy dla graczy

Światy bohaterów zostały zniesione już jakiś czas temu. Na Achillesa może wejść każdy...

A co do nowych graczy, tych z poziomu "easy" jak chcesz nauczyć grać, jeśli wkoło również będą takie same osoby, które stawiają pierwsze kroki w Grepo. Od kogoś przecież oni się muszą uczyć :)
 

DeletedUser24190

Guest
Odp: Poziomy trudności - światy dla graczy

to proste będą się uczyć sami od siebie np. metoda prób i błędów
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Poziomy trudności - światy dla graczy

Ja trafiłem na Becie w takie "zagłębie" zupełnie zielonych graczy (choć kto wtedy był doświadczony?!
smiley_emoticons_biggrin.gif
) i gra mi się całkowicie nie spodobała...odpuściłem sobie szybko. Wróciłem dopiero po dłuższej przerwie, trafiłem między dobrych graczy, od których wiele się nauczyłem i jakoś to poszło.

PS: Od takich prób, to jest Hiperborea i Achilles w sumie...wystarczy
smiley_emoticons_smilenew.gif
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: Poziomy trudności - światy dla graczy

Błędem nowych graczy jest start zaraz po otworzeniu nowego świata. Zaczynają w oku cyklonu więc nic dziwnego, że mają nikłe szanse przy małym/zerowym pojęciu o grze. A tak dołączając 2-3 tygodnie później bardziej na uboczu do któregoś z sojuszy Top 20 mają już znacznie większe szanse na zaistnienie. Dodatkowo miesiąc aktywnej gry z naprawdę ogarniętymi graczami i mogą spokojnie w < 80% ogarnąć zasady i mechanikę gry. 100% się nie da bo nawet grając od pierwszego świata zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego.

Piszę tu na własnym przykładzie, gdzie tylko dzięki podpatrywaniu doświadczonych graczy, nie mając zielonego pojęcia o grze, dobiłem bez premium do 150 miast :p
 

DeletedUser25428

Guest
Odp: Poziomy trudności - światy dla graczy

dla takich niedoświadczonych graczy jest Hiperborea. Tam nooby mogą grać bez obawy o miasta, bo tam nie ma podboju.
 
Do góry