Prędkość świata na kolejny serwer z nowym systemem podboju.

Jaka prędkość będzie dla Ciebie najlepsza na nastepny świat z nowym systemem podboju?

  • 2/2/2

    Głosy: 21 11,5%
  • 3/2/3

    Głosy: 0 0,0%
  • 3/3/3

    Głosy: 24 13,1%
  • 4/3/3

    Głosy: 5 2,7%
  • 4/4/4

    Głosy: 125 68,3%
  • 3/4/4

    Głosy: 8 4,4%

  • W sumie głosujących
    183
Status
Zamknięty.
Wybacz poślizg w odpowiedzi, tak, takie bonusy są możliwe.
No to ja osobiście myślę, że to dobra okazja przetestować coś takiego na nowym świecie(tym bardziej, że o ile wejdzie prędkość 3/4 to powinien być obfity w graczy).
Na początek to myślę, że lepiej nie przesadzać(wiem, że na innych serwerach bawili się w cuda jak +40% ataku hoplitów, ale to przesada by była tak na początku i mega płacz na forum) i przetestować jakiś nieznaczny bonus do offa(nie bawił bym się jeszcze z mniejszym czasem odpalania się buntu, ale to też jest coś o czymś można kiedyś pomyśleć)
Np. Mity +15% ataku Ognie/triemy +10%(ewentualnie biremy -10% obrony, ale coś czuję, że wtedy by sporo defowców mogło narzekać, mimo, że de facto było by to to samo, co wzmocnienie ataku ogni) i np. hoplici +10% procarze +5%, ewentualnie wszystkie te wartości podkręcić o 5%.
To było by fajne urozmaicenie niewątpliwie.

Oczywiście można też zamiast ogólnego bonusu do offa kombinować coś z stricte wzmocnieniem samych jednostek lądowych(i dla zbalansowania przyśpieszenie budowy muru), albo tylko osłabienie birem o np. 10-15% i skrócenie do czasu/kosztu produkcji branderów(to by mogło ciekawie urozmaicić rozgrywkę).

Wiadomo, że takie coś jak było na mesembrii, czyli 2x większa produkcja łask i wzmocnienie mitów o 25% też było fajne, ale myślę, że lepiej spróbować coś nowego i jeśli już byśmy chcieli kombinować z mitami to np. zwiększa dwukrotnie produkcja łask hery/posejdona/zeusa i bonus do ataku/obrony(może nawet 30%) tych najmniej używanych mitów jak minotaur/meduza/cyklop/hydra/centaur.

yakamoz Jest w stanie Pani się dowiedzieć, czy w kwestii modyfikacji statystyk w gre wchodzi też koszt w surowcach/łaskach?
 

DeletedUser33478

Guest
Dajcie trójeczkę/czwóreczkę i każdy będzie szczęśliwy.
Patrząc przez pryzmat poprzednich światów chcielibyście dać x2, ale to chyba może poczekać do listopada/grudnia. Wtedy niedźwiedzie sobie poziomują przy spokojnych klimatach akcji co 1,5-2 tygodnie.
 

DeletedUser32517

Guest
O minusach w przypadku jednostek lepiej nie dyskutować chyba. Tak jak napisałeś, minus 10 do birem wzbudzi skargi i wrzaski a plus 10 do ogni nie wiedzieć czemu spotka się z aplauzem xd

Pomimo wprowadzenia narcyzmu, ladonów i ogólnie chyba można powiedzieć nowych Bogów… gracz grający deff nadal ma przewagę nad graczem off. Zostało to trochę zbalansowane ale i tak przewaga jest widoczna.
Dlatego też bonusy do jednostek ofensywnych byłyby na pewno miłe widziane :)
+10% do ogni.
+15% do jednostek mitycznych (nie koniecznie wszystkich wystarczy nawet tak jak wspomniał alfa do tych najmniej używanych).
-15% koszt produkcji mitów.
+5% do ataku jednostek lądowych
Takie bustowanie na pewno pozwoliłoby wybić się z tego powtarzalnego co świat schematu gdy przy końcu gry sojusze grające przeciwko sobie są w większości nastawione defensywnie, szczególnie to widać przy erze cudów.
Graczy trzeba zachęcić do grania offem i dlatego trzeba im coś dać. Takie rozwiązania śmiało można dosłownie skopiować z zagranicznych serwerów, jest z czego czerpać ;):)

Mówiąc o bustowaniu jednostek ofensywnych wydaje mi się że nalezaloby też wspominać o nieaktywnych morale. Bo co z tego że wyszłyby dopałki do offa jak morale by je zabiły xd
Nie oszukujmy się, morale często są wykorzystywane przez nas wszystkich w patologiczny sposób. Rzucasz małe konto gracza na front i dalej już masz spokój bo wiadomo że nie opłaca się atakować.
Nie skupiajmy się tylko na prędkości (3/3/3=żyleta serwer) mówmy też o tych nikomu już chyba nie potrzebnych morale, No one muszą być nie aktywne xd
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
O minusach w przypadku jednostek lepiej nie dyskutować chyba. Tak jak napisałeś, minus 10 do birem wzbudzi skargi i wrzaski a plus 10 do ogni nie wiedzieć czemu spotka się z aplauzem xd

Pomimo wprowadzenia narcyzmu, ladonów i ogólnie chyba można powiedzieć nowych Bogów… gracz grający deff nadal ma przewagę nad graczem off. Zostało to trochę zbalansowane ale i tak przewaga jest widoczna.
Dlatego też bonusy do jednostek ofensywnych byłyby na pewno miłe widziane :)
+10% do ogni.
+15% do jednostek mitycznych (nie koniecznie wszystkich wystarczy nawet tak jak wspomniał alfa do tych najmniej używanych).
-15% koszt produkcji mitów.
+5% do ataku jednostek lądowych
Takie bustowanie na pewno pozwoliłoby wybić się z tego powtarzalnego co świat schematu gdy przy końcu gry sojusze grające przeciwko sobie są w większości nastawione defensywnie, szczególnie to widać przy erze cudów.
Graczy trzeba zachęcić do grania offem i dlatego trzeba im coś dać. Takie rozwiązania śmiało można dosłownie skopiować z zagranicznych serwerów, jest z czego czerpać ;):)

Mówiąc o bustowaniu jednostek ofensywnych wydaje mi się że nalezaloby też wspominać o nieaktywnych morale. Bo co z tego że wyszłyby dopałki do offa jak morale by je zabiły xd
Nie oszukujmy się, morale często są wykorzystywane przez nas wszystkich w patologiczny sposób. Rzucasz małe konto gracza na front i dalej już masz spokój bo wiadomo że nie opłaca się atakować.
Nie skupiajmy się tylko na prędkości (3/3/3=żyleta serwer) mówmy też o tych nikomu już chyba nie potrzebnych morale, No one muszą być nie aktywne xd
Ogólnie spróbowałbym mimo wszystko urozmaicić trochę te bonusy do jednostek lądowych, np. hoplici w ataku są znacznie rzadziej widywani, dlatego ja bym bardziej kombinował z odrobinę większy bonusem dla nich, podobnie w wypadku ograniczania się do kilku rodzajów mitów to naprawdę można aż o 25-30% bonusu podnieść(na mesembri było 25% dla wszystkich i szczególnie to mety na korzyść atakującego nie zmieniło i tak) no i jeśli boostujemy ognie o 10%, to triemki też o 10% :p.
 

DeletedUser32517

Guest
Ale zobacz że takie wyszczególnione bustowanie na przykład właśnie hopkow niesie też ryzyko że ta jednostka może stać się op względem innych jeśliby tylko przesadzić w zabawie ustawieniami. Wtedy też można łatwo popsuć rozgrywkę. Oczywiście ja to jak najbardziej popieram bo jest to coś na prawdę ciekawego i zachęcającego do powrotu do gry, zauważam tylko problem w którym Łatwo można byłoby przesadzić. Jaki dokładnie musiałoby to być procent na korzyść jednostki nie psując przy tym jako takiego balansu nie wiem.
Łatwiejszym jest chyba a przynajmniej na pewno mniej ryzykownym dać na przykład +5% dla wszystkich jednostek lądowych co w teorii mogłoby bardziej zachęcić do gry ofensywnej (niestety jednak tymi sami jednostkami które są popularne teraz)


Ja sam ogólnie bardzo chętnie bym widział Hydry w większej ilości
Bo o ile manty, gryfy i harpie są częstymi jednostkami mitycznymi ( zasługa głównie eventów) tak hydry na przykład i w eventach są często pomijane, przynajmniej tak mi się wydaje.
To że się nie opłaca ich budować ze względu na koszt i ich szybkość jest oczywiste.
Czemu by też przy ich ustawieniach właśnie się nie pobawić?

Trzeba też sobie sprecyzować jasno cel. Czy chcemy jako społeczność spopularyzować jednostki których nie widać w zasadzie od… początku gry. Czy chcemy skupić się na tym aby to właśnie więcej graczy grało ofensywnie?
 

DeletedUser32517

Guest
Z tego co pamietam (mogę się mylić) na Niemcu były puszczane w eter ankiety w których to społeczność mogła zdecydować jakie konkretnie jednostki chce ulepszyć. Jeśli chcielibyśmy iść kierunkiem popularyzacji jednostek których nie opłaca się robić to byłoby to chyba dobre rozwiązanie. Każdy mógłby oddać głos i się wypowiedzieć.
 

DeletedUser32517

Guest
I nie będziemy mieć.
To niemiecka giereczka i Niemiecka społeczność ma największy wpływ na rozwój. Jednak tu nie chodzi o to kto jaki ma wpływ a o to czemu by nie wprowadzić do nas czegoś co zostało przetestowane u nich i funkcjonuje w ramach dosłownie standardu. Tam serwery są upchane ciekawymi parametrami, bonusami ogólnymi jak i jednostkowymi. Czemu by nie wprowadzić tego do nas skoro tam, graczom to się podoba?
 
W najgorszym wypadku pozostanie nam wejść na niemiecki skopać kilka czterech liter ;)
Osobiście jednak wolałbym, aby na naszym podwórku były fajne ustawienia po to powstała ta ankieta.
 
No jednak dobrze by było gdyby twórcy gry umożliwili to na polskim grepo. Nie wiem jak reszta, ale myślę, że to o czym Alpha pisze może być ciekawym urozmaiceniem gry. A co do ankiety to jest dobra inicjatywa. Innogames ma kasę z tej gry. Więcej graczy to więcej kasy, a do tego potrzeba dobrych ustawień.
 

DeletedUser32517

Guest
2/2/2 na spokojnie potem i tak wyjdzie szybszy xd

bonus 23-7 morale obojętnie

Jak podaje źródło Wikipedia okres lęgowy żółwi w Polsce przypada na przełom maja i czerwca.
Wypuszczenie żółwia w okresie jesiennym może spowodować zaburzenia w ekosystemie a także przyczynić się pośrednio do wybuchu nie kontrolowanej agresji, buntów i zamieszek u gatunku homo sapiens.

Ja wiem co mówię. Miałem mocne dwa z biologii.
 
Status
Zamknięty.
Do góry