prawdopodobieństwo obrony

  • Rozpoczynający wątek arien
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jak się ma szansa na to, że komputerowe wioski będą stawiać opór w stosunku do nastroju?
Z testów wynika mi, że raczej nie jest to:
p_obrony = (100-nastrój )%

Więc jak mniej więcej to działa? Jest jakaś granica do której wioski na pewno nie będą się bronić, czy wzór jest bardziej skomplikowany (wielomianowy, wykładniczy?)
 

DeletedUser

Guest
Jak wysyłasz wojsko to widzisz taką ikonkę przedstawiającą dwie postaci. Gdy są uśmiechnięte (chyba 100-80%) ryzyko wtopy nie istnieje. Gdy są obojętne (80-70%) trzeba uważać aby nasze oddziały nie zbiły zbytnio im humoru (bo zaczną się bronić). Natomiast poniżej 70% opór ze strony wioski farmerów jest raczej pewny. Tak kształtowała się mniej więcej sytuacja na angielskim Grepo, u nas raczej podobny system jest zastosowany.
 

DeletedUser

Guest
typowy stan przy aktywności innych mieszkańców wyspy to 50-80% zadowolenia i 40-50% siły
aby mieć maxymalny łup czyli 6k z kawalątkiem trzeba podnieść siłę winogronkami na 100%
czekasz az zadowolenie wzrośnie minimum do 70% i wtedy wysyłasz np. oddziały 4x60 pojedyńczych (łuk ,miecz,proca ,hopek)
lub 4x 20 konnicy na winogronka
potem np.280 łuk,85 koniki,100 rydwany przynosza ci te 6k
 

DeletedUser

Guest
czyli mam rozumieć, że im mniejszy jest nastrój i im mniejsza siła to tym większa jest możliwość samoobrony przez atakowaną wioskę ??
 

DeletedUser

Guest
Siła = większy łup
Nastrój = ryzyko buntu

Warto po wybudowaniu akademii zbadać dyplomację.
P.S.Ja na ANG. Gammie z dyplomacją jakoś ciągnę do 30 nastroju (poniżej 30 nie )...
 

DeletedUser

Guest
Eksperyment

Prowadzę eksperyment:
10 szermierzy do wioski 65% zadowolenia i 34%siły =brak obrony, dostali do pełna.
Zobaczymy dalej, zaraz wysyłam ich ponownie.
 

DeletedUser

Guest
Obyś tylko nie za dużo stracił. Możesz stracić całe wojsko, a na początku gry to nóż w plecy...
 

DeletedUser

Guest
eksperyment 2

nastrój 62% siła 33% =wszyscy wrócili obładowani
Zaryzykuję ostatni raz.
 

DeletedUser

Guest
eksperyment 3

60% / 32% =wszyscy wrócili obładowani.
Dalej nie ryzykuję, może ktoś następny? :)
 

DeletedUser

Guest
często jest tak że potrzebujesz stracić trochę woja i wysyłasz pląder na wioskę z 22% zadowolenia i co i nic ,wracają opici :(
ale wyślij ich przy 65% na winogronka
wieśniaki chyba sa żli że ich się do pracy namawia i widłami ...
 

DeletedUser

Guest
Się nie zdziw :p

mój atak zadowolenie 43% siły 20%

atak 10 szermierzy

i wtopa napotkałem opór dwóch cwaniaków z kamieniami :p
2 szermierzy poszło w piach.
 

DeletedUser

Guest
i 0% można atakować ,tylko tu nie o rosyjską ruletkę chodzi a o Normę
ale nie tą z serialu ...
 

DeletedUser

Guest
Się nie zdziw :p

mój atak zadowolenie 43% siły 20%

atak 10 szermierzy

i wtopa napotkałem opór dwóch cwaniaków z kamieniami :p
2 szermierzy poszło w piach.

Tobie poszło dwóch szermierzy przy 43%. Ja nadziałem się przy 62% na trzech hoplitów i straciłem 7 szermierzy. Teraz z bólem podnoszę się z porażki.
 

DeletedUser

Guest
To też zalezy od siły. Im mniejsza siła tym obrona wystawiona prze zmieszkańców mniejsza.
 

DeletedUser

Guest
jeżeli będziecie mieli pech i w tym samym czasie ktoś inny będzie uprawiał tą samą zieloną to jak traficie na np. 69% nastroju i 99% siły i wyślecie 100 koników to wróci wam może 20 :(
zastaniecie np.40 hop plus 40 łuk i jeszcze coś
dlatego minimum 70%
 
Status
Zamknięty.
Do góry