[Nowość] propozycja nowego świata bez podboju

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17659
  • Data rozpoczęcia

czy chciałbyś by powstał nowy świat bez podboju

  • tak

    Głosy: 38 59,4%
  • nie

    Głosy: 20 31,3%
  • obojetne

    Głosy: 6 9,4%

  • W sumie głosujących
    64

DeletedUser19924

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Jak Ty sobie to wyobrażasz, że dostaniesz wybranych bohaterów? A aktywne morale to już całkowicie zabiłoby sens grania na tym świecie:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Jestem na tak. Bardzo fajny świat z ustawieniami. Fajnie było by ujrzeć coś nowego. :)
 

DeletedUser17659

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Jak Ty sobie to wyobrażasz, że dostaniesz wybranych bohaterów? A aktywne morale to już całkowicie zabiłoby sens grania na tym świecie:)

moim zdaniem normalnie, można przydzielić na taki świat tylko tych bohaterów którzy nie mają wpływu na podbój, cuda etc. tak trudno to pojąć?
kolejną tezą do obalenia są morale - moim zdaniem morale powinny obowiązywać na każdym świecie, daje to szanse normalnego rozwoju graczom którzy przybyli na dany świat później i dają możliwość obrony przed "mocarzami" dysponującymi kilkudzesięcioma wiochami, a odważnymi li tylko w walce z maluczkimi
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Widzę pojęcia nie masz o bohaterach. Na podbój wpływ ma jeden bohater, Helena, która skraca czas podburzania i to wszystko...faktycznie zapomniałem o niej w nocy:) Za to nie mogę pojąć jaki bohater może mieć wpływ na cuda? Grałeś kiedyś z bohaterami w ogóle?

No widzisz, a jak dla mnie morale nie mają sensu. Widziałeś, aby kiedyś podczas wojen, ktoś kogoś nie atakował, bo przeciwnik jest mały? Raczej właśnie o to chodziło, żeby tych małych zadusić, żeby powiększyć swoje królestwo, urosnąć w siłę i zmierzyć się z tymi większymi.

A w grze z aktywnym morale, tworzą się później takie małe "kozaczki", co to biją tych wielkich, a Ci nie mają w ogóle okazji do rewanżu, bo morale pokaże Ci na poziomie 30%. Równi i równiejsi widzę mają być? Szanse rozwoju praktycznie wszyscy mają takie same..wiadomo kiedy świat startuje i to tylko od gracza zależy kiedy się na niego zaloguje i jak będzie się rozwijał.
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Helena, która skraca czas podburzania i to wszystko...faktycznie zapomniałem o niej w nocy
Albo okupacji
No widzisz, a jak dla mnie morale nie mają sensu. Widziałeś, aby kiedyś podczas wojen, ktoś kogoś nie atakował, bo przeciwnik jest mały? Raczej właśnie o to chodziło, żeby tych małych zadusić, żeby powiększyć swoje królestwo, urosnąć w siłę i zmierzyć się z tymi większymi.

A w grze z aktywnym morale, tworzą się później takie małe "kozaczki", co to biją tych wielkich, a Ci nie mają w ogóle okazji do rewanżu, bo morale pokaże Ci na poziomie 30%. Równi i równiejsi widzę mają być? Szanse rozwoju praktycznie wszyscy mają takie same..wiadomo kiedy świat startuje i to tylko od gracza zależy kiedy się na niego zaloguje i jak będzie się rozwijał.
Potem tacy mają zabunkrowane wioski przez sojusz, robią sam off i leją wszystkich dookoła. Najczęściej piszą jeszcze cwaniackie privy. Nonsens.
Nawet swoich nieaktywnych ciężko rozbierać.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Albo okupacji, rzeczywiście jeśli chodzi o stary system podboju...na jedno w sumie wychodzi:) Ważna jest przy podboju ta Helena.

Właśnie, niektórzy sobie tak zapraszają w ważnych momentach świata nowych graczy, czy wręcz zakładają multi, aby dostać się w centrum wrogiego sojuszu i zrobić tam ogień. Taki gracz dostaje surkę, wioskę ma obstawioną i punkty wszystkim lecą niezłe. Taktyka idealna na świat z aktywnym morale. Tylko co mają obrońcy powiedzieć w takim wypadku? Taki mały zaczepia, a Ty walnąć go nie możesz...nie dość, że stracisz mnóstwo wojska przez morale, to jeszcze będą Ci cisnąć od frajera, który leje "maluczkich". Nikt nie patrzy, że za nim stoi cały sojusz.

PS: Ostatnio, to jakiś wysyp jest PMów od "obrońców uciśnionych". Świat bez morale, to się leje wszystkich wokół w poszukiwaniu punktów...a tu się ludzie obrażają na Ciebie, szkalując Ciebie. Trzeba wziąć poprawkę na to, na jaki świat weszliśmy.
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Na starym systemie ci ,,mali" wstawiają na dodatek kolony, po uprzednim czyszczeniu przez sojusz. Bo przy odbijaniu liczy się morale... okupanta...
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Hehe...no więc właśnie:) Chyba dochodzimy do sedna tematu. Morale samo w sobie nie jest złe, ale przez to, że jest w taki sposób wykorzystywane przez graczy, to jak dla mnie powinno go nie być, co by wszyscy mieli równe szanse powalczyć.
 

DeletedUser17659

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

nie zamierzam z nikim się sprzeczać, bo nie o to chodzi; co prawda faktem jest że niektórym te zdobyte korony zresztą w różny sposób co nieco przyblokowały możliwość prswobodnego przepływu myśli, ale ja nie o tym.
smiley_emoticons_lol.gif


Świat bez podboju jest skierowany dla ludzi którym nie chce się walczyć o zaszczyty, a jedynie pragnącym pograć w miłym towarzystwie i co ważniejsze nikt nikogo nie zmusza do gry na takim świecie jak i mnie nikt nie zmusza bym ponownie zagrał na świecie ze starym podbojem, czy ewentualnie z nowym. Uczestnictwo w grze na jakimkolwiek świecie jest dobrowolne, no może za wyjątkiem nałogowców, ale to ich problem.
Reasumując na świecie bez podboju morale są w pełni uzasadnione i każdy kto myśli w miarę logicznie przyzna racje, w pełni uzasadnione jest też włączenie do takiego świata bohaterów, oczywiście wyselekcjonowanych. Ktoś rzucił propozycję by i inne nowości mogły być wdrożone w funkcjonowanie takiego świata i ... w pełni się z tym zgadzam.

Podsumowując - Świat bez podboju na dobrych ustawieniach byłby alternatywą dla graczy którzy chcą sobie pograć dokładnie na takim świecie i nikt na siłę nie będzie namawiał do gry na takowym świecie asów grepo pragnących na każdym kroku potwierdzać swoje umiejętnośći.
Czasem lepiej nie mieć korony, niż się jej wstydzić, ale to tak na marginesie, pozdrawiam wszystkich i życzę merytorycznej dyskusji
smiley_emoticons_candle.gif
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Obrażać nikogo nie musisz między wierszami. Kłócić niby się nie chcesz, a w co drugim zdaniu coś insynuujesz. Chcesz merytorycznej dyskusji, którą masz ze strony oponentów, a sam co robisz?

Co stoi na przeszkodzie, aby w miłym towarzystwie sobie pograć na świecie z włączonym podbojem? Przecież tam też o żadne zaszczyty grać nie trzeba, a dla dobrej zabawy. Oczywiście jak nie masz zamiaru grać na takim świecie, to już tylko i wyłącznie Twój problem...jak już zostało tutaj napisane, Inno nie zakłada startu takiego świata w najbliższej przyszłości, więc nie rozumiem po co się tutaj produkujemy...już nie mówiąc o tych "multi", z których ktoś podbija wynik tego głosowania. Nagle się objawili miłośnicy grania bez podboju.
 

DeletedUser17659

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

powtórzę to jeszcze raz - w zamierzeniu nowy świat bez podboju mógłby ewentualnie powstać w miejsce "Hiperboeri" też świata bez podboju, ale na gorszych ustawieniach, jest to jeden z najstarszych działających światów, ale cieszący się nadal sporym zainteresowaniem, tak wiem że inno nie zamierza w najbliższym czasie tworzyć takiego świata, ale może ewentualnie przyjrzeć się propozycji.
Oczywiście na każdym świecie można pograć w miłym towarzystwie i ja tego nie kwestionuje, jak i nikomu nic nie insynuuje, poddałem temat pod dyskusję i takowej oczekiwałem, dyskusji o ustawieniach takiego świata, a nie jaki wpływ mają morale na działanie światów z podbojami, moim zamiarem nie było też nikogo obrażać, a że mam swoje doświadczenia z grą na światach z podbojami, to inna kwestia
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

A o czym my dyskutujemy jak nie o ustawieniach świata? Aktywne, czy też nie morale, to przecież jedno z ustawień świata. System podboju, gdzie wybrałeś "brak", to także ustawienie świata. Zastanów się więc, czy aby na pewno piszemy nie na temat
smiley_emoticons_hust.gif
 

DeletedUser17659

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

powiem tak, wrócę do tej dyskusji jak kolega nauczy się czytać ze zrozumieniem, teraz to nie ma sensu, pozdrawiam
 

DeletedUser22865

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Gra – czynność o ustalonych zasadach, w której udział bierze jedna lub więcej osób. Od innych rozrywek grę oddziela istnienie ścisłego zbioru zasad gry, od innych skodyfikowanych czynności jej rozrywkowy charakter.
Zapomnieli dodać, że udział jest dobrowolny i nikt jeszcze nie wymyślił gry, w którą wszyscy by grali. Stąd różne ustawienia światów i do każdego trzeba osobno podejść (to się chyba "fenomenologią" nazywa). Więc nie ma się co czepiać propozycji.
Ja nie mam czasu ani ochoty siedzieć przy kompie 7/24/365, a aktywny system podboju do tego zmusza. Owszem, można przysiąść w kącie i nie wychylać się, ale to już zupełnie jest bez sensu.
Poza tym zawsze można (można - czyli nie jest to przymus) potraktować ten świat jako odpoczynek przed kolejnym wyzwaniem bez przerwy w kontakcie z grą. Wiele osób tak podeszło i - co może niektórym wydawać się dziwne - zostało.
Morale? na takim świecie raczej wskazane, zwłaszcza, że nie ma potrzeby eliminować kogoś z wyspy. Mam na kimś małe morale, to atakuję kogoś innego.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Jak już się tak zaczynamy przerzucać definicjami, to:
Forum dyskusyjne – forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach
Zainteresowania mamy podobne, gorzej z ustaleniem szczegółów
smiley_emoticons_smilenew.gif


Jako, że jest to forum dyskusyjne staram się przekazać swój punkt widzenia na temat konieczności otwierania świata bez aktywnego podboju. Jeżeli rozmawiamy na temat aktywności, to czy na pewno taki świat jej nie wymaga? Ktoś wybuduje szybciej wojsko i zacznie Ciebie farmić co chwilę, to co zrobisz? Pewnie szarak i uciekniesz gdzieś indziej...czyli tak de facto agresor podbije Twoje miasto:)

A na temat morale już zostało wszystko powiedziane i chyba nie ma sensu do tego wracać. Tym bardziej na świecie bez podboju, gdzie ktoś Ci się na wyspie pojawi i będzie Ciebie farmił...on z jednym miastem, a Ty mając 5 i nic nie zrobisz:) Morale zrobi swoje, tym bardziej, że surkę można w każdej chwili kupić, a eventów jak grzybów po deszczu.
 

DeletedUser17659

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

na prawdę nie chcę nikogo obrażać, ale trudno jest przejść obojętnie obok takich bredni jakie wypisuje kolega DonBeker, z twoich wypowiedzi można by wywnioskować że jeśli chce się wygrać świat, to trzeba być malutkim graczem i wtedy rozwalisz wszystkich potężnych, normalnie spadłem z fotela czytając takie brednie.
Może warto zapoznać się w wikigrepolis co to są morale i ich wpływ na atak i obronę, bo to zasadnicza różnica i wypada by tak wytrawny gracz orientował się w temacie. Proponuję modom zamknąć ten temat, jak znam życie i tak nie przeforsujemy wprowadzenie nowego świata bez podboju, li tylko dlatego iż spora grupa graczy nie jest w stanie pojąć po co i dla kogo taki świat miałby powstać, oraz to że nikt nikogo nie zmusi by zagrał na takowym świecie.

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji i przedstawienie swojego punktu widzenia nawet tym którzy nie bardzo potrafili odnaleźć się w temacie, pozdrawiam
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

jacy bohaterowie mieliby być na tym świecie?
I dlaczego bez EC? Na świecie bez podboju cuda można budować, jedynie podbijać cudaków nie można. Ale szarakować jak najbardziej.
 

DeletedUser19286

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Zaciekawiła mnie ta dyskusja oraz jej temat. Chciałbym wyrazić opinię, ze popieram tych graczy, którzy chcę otwarcia nowego świata bez podboju, natomiast ze wszystkimi nowymi elementami gry i dużą prędkością. Tak jak na początku dyskusji, Robin napisał, że im więcej będzie głosów za, tym większa szansa na powstanie takiego świata.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

na prawdę nie chcę nikogo obrażać, ale trudno jest przejść obojętnie obok takich bredni jakie wypisuje kolega DonBeker, z twoich wypowiedzi można by wywnioskować że jeśli chce się wygrać świat, to trzeba być malutkim graczem i wtedy rozwalisz wszystkich potężnych, normalnie spadłem z fotela czytając takie brednie.
Może warto zapoznać się w wikigrepolis co to są morale i ich wpływ na atak i obronę, bo to zasadnicza różnica i wypada by tak wytrawny gracz orientował się w temacie. Proponuję modom zamknąć ten temat, jak znam życie i tak nie przeforsujemy wprowadzenie nowego świata bez podboju, li tylko dlatego iż spora grupa graczy nie jest w stanie pojąć po co i dla kogo taki świat miałby powstać, oraz to że nikt nikogo nie zmusi by zagrał na takowym świecie.

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji i przedstawienie swojego punktu widzenia nawet tym którzy nie bardzo potrafili odnaleźć się w temacie, pozdrawiam

Eh...mimo okoliczności przyrody postaram się ustosunkować do tego, co wypisujesz. W którym miejscu napisałem, że będąc takim maluczkim można wygrać świat i pokonać wszystkich? Wiesz w ogóle na czym polegają cuda, czy jesteś tak ograniczony i nie dostrzegasz tego, czy specjalnie piszesz to, co piszesz? Warto wejść na wiki i się dokształcić...

Co to są morale wiem bardzo dobrze. Doświadczyłem ich na własnej skórze i widziałem jak się morale sprawdzają w rzeczywistości. Mając mniej punktów możesz sobie atakować praktycznie każdego. Morale 100% masz w offie cały czas. Im jesteś większy, tym morale w off masz coraz mniejsze na reszcie graczy. Czyli dla kogo te morale stanowią handicap? No przecież, że dla tego malutkiego, który może sobie podgryzać dużych i w odwecie zbyt mocno nie oberwie. Już na kilku światach widziałem jak Ci najmniejsi zakładali sobie miasto w centrum wroga, albo w te rejony zapraszano na wolny palik nowych graczy. Dopływ surki i defa mieli od sojuszu cały czas, a sami mogli atakować przeciwnika w centrum ich sojuszu odciągając część defa z frontu...gdzie łatwiej było prowadzić wojnę.

Także nigdy nie twierdziłem, że samymi maluczkimi można świat wygrać. Przecież to jest nierealne...już nie mówiąc, że przy cudach liczy się kto, w jak najkrótszym czasie, wyśle odpowiednią ilość surki na cuda, a potem najwięcej skróci ich budowę. Aby to było realne, to przecież trzeba mieć skąd tę surkę słać i czym skracać, czyż nie?

No widzisz, Ty masz swoje poglądy i uważasz, że są najważniejsze. Dla mnie tworzenie takiego świata nie ma większego sensu...po coś się te wojny prowadzi przecież. A jak nie będziesz aktywny nawet na takim świecie, to szybko możesz stać się farmą i tyle Ciebie widzieli na takim świecie, bo nie będziesz miał jak się odgryźć.

Do tego uważam, że powstanie takiego świata może odbić się negatywnie na światy z aktywnym podbojem...będziemy widzieć stale te same twarze, którym prędzej, czy później znudzi się taka gra, bo nowi gracze wybierać będą świat, gdzie ich nikt nie podbije...od czyste wygodnictwo.

Na tym zakończę dyskusję i idę sobie trochę poświętować...w końcu są ku temu powody:)
 

DeletedUser17659

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Co to są morale wiem bardzo dobrze. Doświadczyłem ich na własnej skórze i widziałem jak się morale sprawdzają w rzeczywistości. Mając mniej punktów możesz sobie atakować praktycznie każdego. Morale 100% masz w offie cały czas

no i o czym tu z tobą dyskutować?
kolejnym razem zasiądź do dyskusji w pełnej formie.
1- co mają cudaki do świata bez podboju?
2- co mnie obchodzą twoje obawy że ludzie nie będą chcieli z tobą grać na świecie z podbojem?
3- jeśli preferujesz jakiś system podboju np. stary to dla twojej wygody Inno ma zrezygnować z "nowego"?
4 - na kilkanaście światów z podbojem, powinien być stworzony świat bez podboju, każdy rozsądny człowiek jest to w stanie pojąć, dodam za klasykiem " to oczywista oczywistość"
smiley_emoticons_biggrin.gif


- - - Automatycznie połączono posty - - -

a tak jeszcze na marginesie - udzieliłbym ci kilku rad jak sobie poradzić z takim malutkim agresorem, ale to nie przystoi by pouczać tak doświadczonego stratega
smiley_emoticons_smilenew.gif


ale najprostszym wyjściem jest zresetowanie konta, wtedy ty będziesz malutki i możesz lać tego wielkiego małego
 
Do góry