[Nowość] propozycja nowego świata bez podboju

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17659
  • Data rozpoczęcia

czy chciałbyś by powstał nowy świat bez podboju

  • tak

    Głosy: 38 59,4%
  • nie

    Głosy: 20 31,3%
  • obojetne

    Głosy: 6 9,4%

  • W sumie głosujących
    64

DeletedUser17659

Guest
świat hiperborea - ten świat chociaż jest jednym z najdłuższą historią, nadal przyciąga graczy, w związku z tym mam propozycję na utworzenie nowego świata bez podboju, ale na trochę szybszych ustawieniach, jakich? może gracze wyjdą z propozycjami.
Nie każdy musi walczyć o wątpliwe zaszczyty w postaci korony, a taki świat może być alternatywą dla graczy aktywnych, ambitnie walczących, czemu nie stworzyć świata dla graczy "normalnych"

- - - Automatycznie połączono posty - - -

proponuję np takie ustawienia:
Szybkość świata - 3
Szybkość jednostek - 3
Szybkość handlu - 3
Bonus nocny - 23:00 - 06:00
Ochrona początkujących - 5 dni
Limit członków sojuszu - 100
System podboju - brak
Bohaterowie - tak (wybrani)
Morale - aktywne
myślę że świat z takimi ustawieniami przyciągnąłby wielu graczy
smiley_emoticons_idea2.gif
smiley_emoticons_idea2.gif
 

DeletedUser23208

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Zagłosowane na TAK.

Ustawienia jak najbardziej okej. Bohaterowie to tez kolejny plus.
 

DeletedUser17659

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

domyślam się że kolega Tomaszek nigdy nie grał na świecie bez podboju, stąd błędne spojrzenie na taki świat.
Świat bez podboju różni się od tych z podbojem tym iż nie można zabrać miasta przeciwnikowi, poza tym odbywa się normalna regularna walka, która ma na celu doprowadzenie przeciwnika do ewentualnej rezygnacji z gry i przejęcie jego "wioch" w postaci szaraków. Świat bez podboju różni się jeszcze tym od tych z podbojem że każdy gra na ile mu czas pozwala, pewnie że każda dłuższa absencja wiąże się z pustostanem, ale nikt nie musi zaczynać od zera, no i co najważniejsze na takim świecie jest zdecydowanie mniej "patologi" w postaci kretów, multikont i różnych "strategicznych posunięć" typowych dla światów z cudami.
Świat bez podboju na dobrych ustawieniach jest alternatywą dla ludzi chcących pograć fair, których nie interesuje korona, a li tylko sprawdzenie własnych umiejętności i gra w miłym towarzystwie, kolego Tomaszku taki świat nie ma nic wspólnego z farmeramą, ma swoje emocje i wyzwania, a że pozbawiony jest budowy cudów
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Twoja ankieta powinna mieć jeszcze opcję "obojętnie" i się nie kończyć :p

Głosuję na tak, dawno nie było takiego świata, a ludzie, którzy by na nim zagrali pewnie się znajdą.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Na chwilę obecną nie są zakładane starty światów specjalnych, jeśli pojawi się dużo głosów za taką opcją przekażemy Waszą opinię do InnoGames.
 

DeletedUser17659

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

ale czy świat bez podboju jest światem specjalnym?
jest takim samym i opartym na takich samych zasadach jak z podbojami, czy to z nowym czy starym systemem podboju, jedyną różnicą jest brak ery cudów.
Myślę że nowy świat bez podboju, mógłby zastąpić Hiperboreę której czas pewnie powoli dobiega końca i w tym kontekście warto już teraz zastanowić się nad dobrymi ustawieniami takiego świata, pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

A ja jestem na tak,ponieważ w grepo brakuje takich "rzeczy" kto chce sobie od grepo przerwę zrobić a by nie chciał jakoś specjalnie(mowa o komplikacjach) to zawsze można skorzystać na takich serwerach,bo wchodzisz praktycznie festyny klepiąc hehe
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Głos na Nie.

Propozycja sama w sobie jest dobra i argumenty Za są logiczne. Jest tak świat i grają tam gracze i jest zbyt wolny. Tylko, że dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.

Jak mniemam w samym IG spierają się w jakim kierunku rozwijać grę, co w niej jest najważniejsze. Czy wygląd domków czy walka na śmierć i życie. Ktoś kto stawia na opcję numer jeden dostanie do ręki argument - nawet na .pl chcą budować Biblioteki a nie je palić.

I wy nie dostaniecie nowego świata bez podboju. My dostaniemy czas podburzania do buntu 48h a na starym trzeba będzie dostać pisemną zgodę na założenie okupacji. Tak to właśnie widzę
smiley_emoticons_kaffee2.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Pierdzielita...
Właśnie że zgodzą się na taki świat... pod opcją dodatkowego płacenia kasy,czyli coś specjalnego na specjalny świat,ogólnie walić to że coś dostaniesz więcej za kaskę i szybciej miasto założysz ale przynajmniej będzie istniał taki świat i będzie ciągle otwarty.
Bo w IG jest ważniejszy wygląd,przynajmniej na żałosne plany 2015 i to jest największy powód dlaczego ma taki świat powstać,jakby ktoś nie kapował o_O :p

PS:Jeśli taki wyścig punktowy by miał miejsce,to trzeba określić konkretne daty blokady punktowej i konkretne daty odblokowania takiej blokady i zabawa się kręci dookoła :) oczywiście kaska też :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13617

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Pierdzielita...
Właśnie że zgodzą się na taki świat... pod opcją dodatkowego płacenia kasy,czyli coś specjalnego na specjalny świat,ogólnie walić to że coś dostaniesz więcej za kaskę i szybciej miasto założysz ale przynajmniej będzie istniał taki świat i będzie ciągle otwarty.
Bo w IG jest ważniejszy wygląd,przynajmniej na żałosne plany 2015 i to jest największy powód dlaczego ma taki świat powstać,jakby ktoś nie kapował o_O :p

PS:Jeśli taki wyścig punktowy by miał miejsce,to trzeba określić konkretne daty blokady punktowej i konkretne daty odblokowania takiej blokady i zabawa się kręci dookoła :) oczywiście kaska też :)

ale, że co?
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser22865

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Czytam te wypowiedzi i niektórym nie mogę się nadziwić. Przede wszystkim to jest gra (nieznających tego słowa odsyłam do słownika), a taki świat jest spokojny, bez obawy, że w jedną noc wyrzucą z gry. Ja nie bardzo mam ochotę sypiać na klawiaturze. Czy nudny? To indywidualne podejście.
Kasa - czy aby na pewno muszą być szybko rekrutowane wojska i rozwijane miasta?
Ktoś pięknie nazwał Hiperboreę - świat dla emerytowanych graczy. Sporo tu jest doświadczonych graczy mających już na koncie korony i wcale nie zamierzających zmieniać świata ani uciekać z gry.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Mam koronę i co? Mam iść na świat gdzie nie mogę miasta podbić...pytam się po co? Jak w okolicy nie będzie szaraków/pustych palików to mimo tysięcy punktów walki przecież się w ogóle nie rozwinę...
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Też mam i nie wiem co to ma do rzeczy. Tym bardziej, że stwierdzam jasno - wolę skończyć grę niż nudzić się na świecie budowania domków i bezsensownego rozwalania woja...
 

DeletedUser22865

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Przeczytajcie dokładnie. Nikt nikogo do niczego tu nie zmusza. Istnieje taki świat, bo są gracze, którym akurat to odpowiada.
Skoro kogoś nudzi taki świat, to oczywiste, że nie ma sensu grać. Niektórym jednak taka alternatywa przypadła do gustu. Dlatego uważam, że dobrze, że jest.
Ja z kolei nie mam ochoty zarywać nocy, bo akurat komuś coś się zachce.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Nie no, nikt nie zmusza. Ja jedynie podsumowałem Twoje słowa, że to są światy dla emerytowanych graczy, którzy koronkę już zdobyli...oczywiście nie zgadzam się z takim stwierdzeniem:)

No widzisz, inicjatywa przypadła do gustu jedynie niektórym. Jeden świat jest, ponoć 2000 graczy jest tam zarejestrowanych...większej liczby graczy raczej nie przyciągnie, a Inno pomysł nie zainteresuje, bo złota mniej się wydaje.

A co do zrywania się po nocach, to nawet na takim świecie będą Ciebie atakować. I jak tak poatakują kilka razy, zbijając Ci off, to też Ci się odechce grać...bo po co tutaj w ogóle jakiś def budować?!
 

DeletedUser19617

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Jasne! Bez podboju, ale szybszy- to jest to! Skoro jest na tu tak dużo, to widocznie to lubimy. Tylko jeszcze kilka innych nowych wynalazków można by wypróbować, jak pozorowany atak- iluzja, albo kradzież łask przy ataku mitycznymi :0
 

DeletedUser20182

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

proponuję np takie ustawienia:
Szybkość świata - 4
Szybkość jednostek - 4
Szybkość handlu - 4
Bonus nocny - 23:00 - 06:00
Ochrona początkujących - 5 dni
Limit członków sojuszu - 100
System podboju - brak
Bohaterowie - tak (wybrani)
Morale - aktywne
 
Do góry