[Ulepszenie] Propozycja nowej formy zakończenia gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13230
  • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyś/chciałabyś zagrać w EC w tej formie?

  • Jasne, że pewne

    Głosy: 41 83,7%
  • Brrr, nie

    Głosy: 4 8,2%
  • obojętne

    Głosy: 4 8,2%

  • W sumie głosujących
    49

DeletedUser13899

Guest
Odp: Propozycja nowej formy zakończenia gry

Jakaś ilość złota na start by się nie zniechęcać na starcie:)
 

DeletedUser13230

Guest
Odp: Propozycja nowej formy zakończenia gry

głos na tak
jednak są to pomysły zaczerpnięte z innych gier a tryb gry dominate czy capture the flag jednak troszkę nie pasują do grepolis

Czemu?
Gra oparta na schemacie TvT, duża liczba uczestników (teamów) tylko wzbogaci schemat.

były propozycje ze stolicami, teraz ta mini gra o cuda jednak czuje ze po jakims czasie gracze nadal by narzekali i chcieli czegos nowego
moze faktycznie zamiast tych cudów kazdy sojusz z top15 czy top20 otrzymywal by stolice (ktora umiejscowic musialby jak najblizej centrum) i aby wygrac trzeba by podbic 4 takie stolice
tylko tutaj by sie pojawil kolejny problem, gigantyczne bunkry w stolicach
takze idealnego rozwiązania tak latwo nie wymyslimy a im wiecej bedzie pomyslow sie pojawiac tym latwiej bedziemy mogli cos stworzyc razem dlatego takie tematy jak ten powinny byc promowane dodatkowo przez team tak jak promuja beznadziejne konkursy poprzez powiadomienia w grze

No więc tu jest opcja taka, że tych "stolic" by było kilkaset do zdobycia. :) I żeby przechodziły z rąk do rąk.

Inno pracuje tylko nie w tym kierunku co większość myśli. Podstawą tej gry od kilku miesięcy są eventy i to na nich głównie się skupiają.

Generalnie system, który zaproponowałem byłby wg. mnie dobry zarówno dla graczy jak i dla finansów Inno.
Najwięcej złota zarabiają na początku serwera i podczas intensywnych wojen. Zakończenie, które ja proponowałem to permanentna, intensywna wojna.

Mogą, ale po co ? Wygląda to tak jakby im już na tej grze nie zależało i na jej graczach. Może oni już chcą zwinąć interes? I chcą jak najszybciej i jak najwięcej jeszcze zarobić .

Też mam takie wrażenie. Druga sprawa, że gracze są chyba już również znużeni i jest to samonapędzający się mechanizm.
 
Odp: Propozycja nowej formy zakończenia gry

Czemu?
Gra oparta na schemacie TvT, duża liczba uczestników (teamów) tylko wzbogaci schemat.

No więc tu jest opcja taka, że tych "stolic" by było kilkaset do zdobycia. :) I żeby przechodziły z rąk do rąk.

capture the flag jak wiesz polega na tym by odebrac przeciwnej druzynie flage z ich bazy i dostarczyc ją do swojej bazy - ta rozgrywka nie pasuje do grepo gdyz tutaj podbijasz miasta, nie da sie go zabrac i przeniesc w inne miejsce chyba ze te "stolice" o ktorych piszemy miały by jakis bonus(flage czy cos innego) który dało by sie przenieść na swoj teren po podbiciu takiego miasta :) tylko wtedy pojawil by sie problem by to odbic
bardziej bym tutaj przystał na tryb dominate ale dominacje nie w postaci kto ma wiecej miast na morzu lecz na posiadaniu kluczowych/strategicznych miast (moga byc te stolice). Tylko co dalej? Czy okreslic czas na zdobycie i utrzymanie takich stolic czy wprowadzić te punkty o których pisales?
 

DeletedUser13230

Guest
Odp: Propozycja nowej formy zakończenia gry

capture the flag jak wiesz polega na tym by odebrac przeciwnej druzynie flage z ich bazy i dostarczyc ją do swojej bazy - ta rozgrywka nie pasuje do grepo gdyz tutaj podbijasz miasta, nie da sie go zabrac i przeniesc w inne miejsce chyba ze te "stolice" o ktorych piszemy miały by jakis bonus(flage czy cos innego) który dało by sie przenieść na swoj teren po podbiciu takiego miasta :) tylko wtedy pojawil by sie problem by to odbic
bardziej bym tutaj przystał na tryb dominate ale dominacje nie w postaci kto ma wiecej miast na morzu lecz na posiadaniu kluczowych/strategicznych miast (moga byc te stolice). Tylko co dalej? Czy okreslic czas na zdobycie i utrzymanie takich stolic czy wprowadzić te punkty o których pisales?

Dlatego nie pisałem o capture the flag a o dominacji. W trybie dominacji flagi są nieruchome a jedynie zmieniają kolor i naliczają punkty zwycięstwa innemu teamowi. Zresztą to jest tryb , który przyszedł w zasadzie z gier strategicznych. Jesli ktos gral w latach 80 czy 90tych w papierowe strategie na żetony na pewno zna koncepcję strategicznych lokacji przynoszących punkty zwycięstwa co turę albo uproszczoną formę King of the hill.

Teraz mamy komputery więc tych "strategicznych lokacji" możemy mieć kilkaset i nie będziemy obarczeni zaawansowanymi obliczeniami matematycznymi co turę aby ustalić kto ile czego zdobywa. W związku z tym możemy pozwolić sobie na większą skalę.

Na m44, 45, 54, 55 mamy po 2 wyspy z cudami (160 miast). Na morzach zewnętrznych (34, 35, 43, 46, 53, 56, 64, 65) mamy po 1 wyspie z cudem (160 miast). Bez dodatkowych modyfikatorów, łącznie mamy do rozdysponowania 320 pkt zwycięstwa co 4 godziny (czas w prędkości x1).

Gramy albo do upłynięcia określonej ilości czasu (opcja gorsza) , albo do uzyskania określonej liczby punktów zwycięstwa (średnia) albo oba te warunki równocześnie (najlepsza). Wygrywa np. sojusz , który zdobędzie 100 000 punktów zwycięstwa (przykładowo, nie wykonywałem tu obliczeń) a jeśli to nie nastąpi przed upływem ustalonego czasu (np. 4 miesiące), wygrywa sojusz , który akurat przewodzi w rankingu punktów zwycięstwa w momencie upływu czasu.

Jeśli sojusz A np. generować będzie 140 PZ co 4 godziny to sojusze B i C mogą chcieć mu wydrzeć zwycięstwo z rąk i odebrać kilka miast na wyspach z cudami. W wyniku wspólnej akcji sojusz A traci miasta na cudach (stolice) i generuje zaledwie 110 PZ. Wciąż jest na prowadzeniu ale jeśli nic się nie zmieni, sojusz B go wyprzedzi (teraz on ma 130 PZ co 4h). Ma jednak czas aby zareagować, zaplanować jakąś kontrę. W skrócie, strata "stolic" nie byłoby końcem gry a raczej dodatkowym utrudnieniem.

Nie jestem informatykiem ale nie sądze by skrypt liczący PZ wg. ustalonego algorytmu co 4 godziny był jakimś wyjątkowym zadaniem. Nie sądzę też aby mechanika gry pozwalająca na wytypowanie wysp z cudami była czymś niesamowitym do zrobienia. Potrzeba by było jedynie woli Inno.

Ale bez poparcia graczy nie ma co do nich pisać.
 
Odp: Propozycja nowej formy zakończenia gry

Zresztą to jest tryb , który przyszedł w zasadzie z gier strategicznych. Jesli ktos gral w latach 80 czy 90tych w papierowe strategie na żetony na pewno zna koncepcję strategicznych lokacji przynoszących punkty zwycięstwa co turę albo uproszczoną formę King of the hill.

W Kompani Braci nadal to jest z tym że tam PZ odejmują się przeciwnikowi jesli kontrolujesz większą cześć strategicznych miejsc. Zapewne kojarzysz jak to wygląda. Co do "stolic" to nie wiem czy dobrym pomysłem było by obsadzenie ich wszystkich na 1 wyspie ale rozumiem że tak było by lepiej dla pomysłu który zaproponowales.

Pomysł jest niezły a dodatkowo wydłużylby zywotność serwera, obecnie jak ona wyglada na serwerach wszyscy wiemy, do ec walka potem wegetacja i nudy jesli juz wszystko jest rozegrane. Ta propozycja wymusiła by walkę przez cały czas az do koncowego zwyciestwa które nie przyszło by zbyt szybko jak wybudowanie cudakow(6miesiecy+pare tyg budowy cudów).
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser13230

Guest
Odp: Propozycja nowej formy zakończenia gry

W Kompani Braci nadal to jest z tym że tam PZ odejmują się przeciwnikowi jesli kontrolujesz większą cześć strategicznych miejsc. Zapewne kojarzysz jak to wygląda. Co do "stolic" to nie wiem czy dobrym pomysłem było by obsadzenie ich wszystkich na 1 wyspie ale rozumiem że tak było by lepiej dla pomysłu który zaproponowales.

Chodzi o to by wyspy nie działały w formie 0/1 kowej jak teraz (masz kontrolę nad wyspą z cudem albo masz problem). To rodzi patologie w postaci wysadzania cudów czy w sposób naturalny doprowadziłoby do inwestowania czasu i materiału w blokowanie czyjejś kontroli niż próby odbicia jej dla siebie.

Więc naturalnym czynnikiem, który może prowadzić do dzielenia się punktami zwycięstwa za wyspy z cudami są miasta. Sojusz A ma na wyspie #1 8 miast, sojusz B 3 miasta, sojusz C, D, E, F po 2 miasta a sojusz G 1 miasto. Każdy z tej wyspy coś dostaje. Oczywiście najwięcej sojusz A ale pozostałe sojusze mogą mieć swoje wyspy gdzie mają przewagę. Przez to trzeba się skupić na odbijaniu "stolic" w równej mierze jak na obronie swoich stolic na innych wyspach. Jeżeli ktoś się wysforuje na przód inne sojusze mają naturalną zachętę aby się dogadać w celu spowolnienia ich zdobywania PZ.
 
Odp: Propozycja nowej formy zakończenia gry

Dlatego napisałem że dla tej propozycji będzie lepiej tak jak opisałeś. Myślę że teraz przyszedł czas na dokładniejszy opis tej propozycji i prośbie by team przekazał ją do inno.
Pomysł jest niezły ale zapewne trzeba będzie bardzo szczególowo wszystko opisać by nic tutaj nie spartolili :) Generalnie potrzebne jest tez zaznaczenie że wyspy kontrolowane w 100% przez dany sojusz powinny być odrzucane podczas losowania wysp-cudów gdzie owe stolice będą się znajdować.
 

DeletedUser13230

Guest
Odp: Propozycja nowej formy zakończenia gry

Dlatego napisałem że dla tej propozycji będzie lepiej tak jak opisałeś. Myślę że teraz przyszedł czas na dokładniejszy opis tej propozycji i prośbie by team przekazał ją do inno.
Pomysł jest niezły ale zapewne trzeba będzie bardzo szczególowo wszystko opisać by nic tutaj nie spartolili :) Generalnie potrzebne jest tez zaznaczenie że wyspy kontrolowane w 100% przez dany sojusz powinny być odrzucane podczas losowania wysp-cudów gdzie owe stolice będą się znajdować.

Dokładniejszy opis to nie problem. Nie ma po co jednak tego robić jeśli ludzie są tematem nie zainteresowani. Gdyby można było pokazać, że jest to jakby propozycja zakończenia gry polskiej sceny grepolis. Mając taki rodzaj nazwijmy to mandatu można by startować za granicę i tam zacząć od przekonywania prominentnych jednostek aby prezentowały ideę na swoich narodowych forach.

Ale skoro przez kilka tygodni zagłosowało 39 osób to generalnie raczej nie ma co szaleć.
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Propozycja nowej formy zakończenia gry

to, że mało graczy głosuje za jakąś propozycją jest w ogóle niereprezentatywne dla czegokolwiek. Ogromna większość graczy nie czyta FO. Większość z tych co czyta poprzestaje na tematach światów na których grają, i to od czasu do czasu. Trudno się dziwić. Mało kto wchodzi w dział propozycji, zwłaszcza, że przeważnie jest to sztuka dla sztuki i nic z propozycji nie wynika. Ci co czytają w większości sie nie wypowiadają. Poza tym tytuł Twojej propozycji który się wyświetla na stronie głównej FO jest nic nie mówiący:) Co daje sumę 39 głosów. W porównaniu z innymi propozycjami i tak całkiem dobrze.
 

DeletedUser21096

Guest
Odp: Propozycja nowej formy zakończenia gry

jestem za ale myślałem ze nie dokończę czytać o jezu ile tego było

uwarzam ze to dobry pomysł bedzie cos lepszego
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Propozycja nowej formy zakończenia gry

jestem za ale myślałem ze nie dokończę czytać o jezu ile tego było
smiley_emoticons_lol.gif
 
Odp: Propozycja nowej formy zakończenia gry

Tak czytam i śledzę wątki,które mówią o kolejnych zmianach w grze - opinię są jak najbardziej mieszane ale konia rzędem temu kto będzie potrafił uszczęśliwić wszystkich. Sama gra musi ewoluować - zasady rozgrywki się nie zmieniły dochodzą tylko kolejne warianty w rozgrywce,które zwiększaja wachlarz mozliwości rozgrywki.
Dla jednych są one dobre dla innych nie - z czego sie to bierze? Głownie z tego,ze każdy chce sie dobrze bawić poświęcając swój czas i pieniądze dla tej gry - słowem klucz są tutaj pieniądze oczywiście. Są gracze,którzy mogą poświęcić więcej tych pieniędzy od innych i zawsze będzie to tematem przewodnim. Dzisiaj mamy tematy jak powinien wygladać kolejny świat,jakie bedą kolejne zmiany,jakie zmiany sugeruja gracze itd
Ale dziwi mnie fakt,że każdy nowo otwarty świat ma pewne ustawienia i ktos kto gra i widzi jakie one są podejmując grę wylewa później tylko krytyke,że preferuję sie tzw złotników bo INNO musi zarabiac a świat na którym gra ma w ustawieniach np natychmiastowe zakończenie wznoszonych budynków i jednego stac na to żeby złoto na koncie przekłuć w silne miasto a kogos innego nie - ale zawsze tak będzie. Mi osobiście bardziej odpowiadała forma skracania o połowe wznoszonych budynków ale podjąłem świadomą decyzje zaczynając gre na świecie gdzie jest natychmiastowe zakonczenie budowy.
Inno powinno sie skupić aby zmienić zasadę ERY cudów. Chciałbym aby ta era była nadal grywalna. Moim pomysłem byłaby zmiana korzyści wynikąjacych ze zbudowania poszczególnych cudów które zaraz po wzniesieniu niosą dla graczy sojuszu, który go wzniósł natychmiastowe korzyści które będą miały wpływ na kolejne etapy gry.
Np Piramidy - niech magazyny będą 30% pojemniejsze od podstawowych a wydobycie surowca np 10% wyższe w stosunku do każdego poziomu rozbudowy budynków odpowiedzialnych za wydobycie surowców
Latarnia? Oprócz premii w ruchu wszystkiego co pływa szybszy handel w wymianach surowca pomiedzy miastami
To tylko sugestia i moja opinia ale muszą nastąpić takie zmiany w erze cudów której wielu graczy w obecnej formie nie lubi i wielu konczy na tym etapie gre do utrzymania dynamiki rozgrywki i walk nie tylko o wyspy na których wznoszone sa cuda - niech sojusze nadal ze soba walczą mając własnie korzyści wynikające z tych cudów-niech wygrywa sojusz który nie zbuduje komplet cudów tylko ten który zdominuje dany świat
Druga sprawa system zabezpieczeń gry.
Jasnym jest ,ze nie unikniemy graczy grających nie czysto - słyszymy o BOTach,multikontach itp
Prosze Was aby wszelkie blokady graczy były z tzw ochronką. Jeśli gracz podejrzany,ze oszukuje ma w wyjaśnieniach z supportem zrzuty z ekranu,opis swojej gry itd które mogą wnieść coś nowego dla techników w administracji gry i będzie potrafił rozwiać wątpliwości co do swojej osoby - nie straci miasta/miast (akurat te sprawe podaję na własnym przykładzie)
Czekam cierpliwie na informacje dotyczących zmian końca gry,które zawarte w tym wątku przez Dr4gunova podzielam
 
Do góry