Propozycje FAQ/poradników

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5

Guest
Od jakiegoś czasu pracujemy nad rozszerzeniem działu FAQ na forum oraz artykułów w wiki. W związku z tym mamy pytanie: jakie poradniki byłyby dla was przydatne? Które elementy gry są według was niejasne dla nowych graczy i powinny zostać opracowane? Poradniki oczywiście mogą dotyczyć zarówno gry jak i forum.
Jeśli sami chcielibyście pomóc w tworzeniu FAQów, będziemy bardzo wdzięczni :)
 

DeletedUser7672

Guest
Bardziej przydałby się nowy świat, o ustawieniach podobnych do Epsilonu, albo Delta, wersja 1.xx oczywiście. To nas bardziej zadowoli, no chociaż mnie. hihi. A poza tym czego brakuje w FAQ-u? Przydałoby się napisać w wiki Grepolis coś na temat akademii. Mam na myśli przedstawić, o ile % każdy poziom akademii skraca każde badanie, jeśli to już tam jest, to nie wiem już czego brak. Aha i jeszcze udoskonalić FAQ dla początkujących - wspomnieć że badanie "wszystkiego" (mam na myśli wszystkich jednostek), byłoby bezsensownym rozwiązaniem podbojów dla tych graczy, ponieważ później mogą stracić wiele punktów kultury na drobiazgi.

Tyle od siebie, ale wydaje mi się że to są moje uwagi, ale samo z siebie się tak wzięło.
 

DeletedUser

Guest
To może jakiś FAQ albo poradnik wzorowej farmy? :D

bo często jest tak że się niepotrzebnie farmy burzą o ataki i trzeba im tłumaczyć, że powinny zwiększyć eko i magazyny, nie robić woja i ewentualnie jeszcze żeby same wysyłały surkę... a tak można by wrzucić jeden link i wszystko mieliby wyjaśnione ;)

a tak poważniej to przydałoby się FAQ związane z blokadami na forum na wzró tego: [FAQ] Ban? Ale za co?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
pomysł kurczaka podsynął mi myśl:
Jak przetrwać masowe ataki wroga???

zajmę się nim i szybko napiszę na forum.
 

DeletedUser

Guest
FAQ- Jak przetrwać masowe ataki wroga?

FAQ- "Jak przetrwać masowe ataki wroga?

  1. Wstęp
  2. Podstawy
  3. Czary
  4. Surowce w 1.0
  5. Surowce w 2.0




  1. Wstęp
    Gracze często pytają co maja robić gdy są atakowani. Dzięki temu FAQ poznacie odpowiedź na to pytanie.
  2. Podstawy
    • Jednostki defensywna nazywane także def, służą do obrony miast. Jeżeli chcemy dowiedzieć się jakie parametry posiada dana jednostka, po prostu wchodzimy w Wiki Grepolis. Aby jednak sprawdzić, czy jednostka jest defensywna, należy podzielić siłę obrony przez liczbę mieszkańców potrzebnych do szkolenia danej jednostki. Sprawdźmy czy kawalerzysta, do budowy którego zużywamy 3 wolne miejsca w gospodarstwie, jest jednostką defensywną. Parametry: obrona obuchowa-18/3=6, obrona tnąca- 1/3=0,3, obrona dystansowa- 24/3=8. Ta jednostka nie jest defensywna.
      Jednostki defensywne:
      • Szermierz
      • Łucznik
      • Hoplita (również ofensywny)
      • Rydwan (również ofensywny)
      • Minotaur (również ofensywny)
      • Cyklop (również ofensywny)
      • Meduza (również ofensywna)
      • Pegaz
      • Centaur
      • Cerber
    • Gdy widzimy Atak niezwłocznie wysyłamy jednostki i surowce poza miasto! Dlaczego? Żeby napastnik, nie zniszczył nam wojska, ani nie zabrał surowców. Aktywujemy także oddział obywatelski. Jeżeli jednak możemy rozbudować Gospodarstwo wiejskie(do poziomu 25), Mur miejski lub Magazyn, inwestujemy w jeden z wymienionych budynków. Uzasadnienie- Gospodarstwo-zwiększa ilość straży miejskiej, Mur- zwiększa obronność miasta, Magazyn- Zwiększa pojemność "Schowka". Oczywiście można budować także inne budynki.
  3. Wyróżniamy specjalne Czary rzucane na atak.
    • Zeus- "Gniew Zeusa"- Niszczy 10-30% atakujących jednostek lądowych. Tutaj znów pojawiają się miejsca w gospodarstwie, używane do szkolenia. Załóżmy, że w ataku wysyłamy 10 Hoplitów i Cyklopa. W sumie to 50 (10+40) jednostek. W ten sposób licząc 10% wynosi 5, a nie 1.
    • Posejdon- "Sztorm"- jak wyżej, z tą różnicą, że działa na statki.
    • Hera- "Tęsknota"- Atakujące wojska walczą o 10% słabiej.
    • Atena- Tutaj brak czarów obronnych rzucanych na atak.
    • Hades- Tu także.
    Na każdy atak można rzucić tylko jeden czar, co nie dotyczy Gniewu i Sztormu. Pamiętaj, że wróg może rzucić czar korzystny dla niego, co zablokuję twoje czary!
    Dodatkowo czar Ateny "Ochrona miasta" blokuje wszystkie czar rzucane na miasto.
  4. Surowce w 1.0możemy wysyłać tylko do innych miast, srebro do jaskini. Robimy to, gdy nie stać nas na ŻADEN budynek, a surowce nie mieszczą się schowku
  5. Z Surowcami w 2.0 możemy robić to samo, co z surowcami w 1.0. Dodatkowo możemy je wpłacać na rozbudowę wiosek rolniczych.
___________________________________________________________________________________________________
KONIEC​
Jak Wam się podoba???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Mało :) gdzieś widziałem sporo czasu temu taktyki plemienne w razie ataków.

surowce to jeden z elementów obrony przed atakiem. można jeszcze przecież:
- czary, które osłabią atak i wyłożą się bardziej na słabym murze lub czarów które rozwalają procent wojska
- rozbudowa muru
- manewry wojskiem (ucieczki z zawracaniem, wysyłanie na atak, wysyłanie jako wsparcie)
- wystawianie oddziałów obywatelskich:)
 

DeletedUser5408

Guest
Widziałem artykuł o tym na GreTimes. Można go wstawić na FAQ, albo się nim wzorować.
 

DeletedUser

Guest
Czytałem poradnik o obronie autorstwa Psychozofa.
Jest tam wszystko świetnie opisane, lecz o ile dobrze pamiętam zostało opublikowane tylko na forum sojuszu.
 

DeletedUser

Guest
Mało :) gdzieś widziałem sporo czasu temu taktyki plemienne w razie ataków.

surowce to jeden z elementów obrony przed atakiem. można jeszcze przecież:
- czary, które osłabią atak i wyłożą się bardziej na słabym murze lub czarów które rozwalają procent wojska
- rozbudowa muru
- manewry wojskiem (ucieczki z zawracaniem, wysyłanie na atak, wysyłanie jako wsparcie)
- wystawianie oddziałów obywatelskich:)


z twoich sugestji tylko jedna nie była umieszczona
 

DeletedUser

Guest
sory za pomyłkę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Bzdura. Są czary blokujące oraz są czary normalne, która można rzucić kilka razy na atak.
nom...trzeba dopracować to...
np. Mądrość ~> Sztorm ~> Tęsknota...
A propos czarów...nie wiem, czy jest FAQ na ich temat...sprawdzę...
 

DeletedUser

Guest
z twoich sugestji tylko jedna nie była umieszczona

oj chyba więcej... po moim wpisie coś dopisywałeś. poza tym o manewrach prawie nic nie ma. jest tylko napisane, że należy uciekać. rodzajów manewrów jest sporo i są zależne od sytuacji broniącego i zamiarów atakującego.

jak już napiszesz dobrze poradnik to wrzuć go do propozycji
 
Do góry