Propozycje Tematów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2739
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Propozycje Tematów

Mi też :/

Co do propozycji tematów: wiele jest dobrych tematów w OT które można by przenieść tutaj. coś co jest całkowicie poza grą zostawić w OT a co bardziej dotyczy gry - przenieść tutaj.
Od kiedy to OT jest odwiedzane. Majhewa wymyślił dobry temat. gra obrazkowa teraz tylko rządzi.
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Propozycje Tematów

Ja proponuje aby zrobić tutaj temat z poradnikami do gry.

Na pewno się by to każdemu przydało (n.p jak zacząć? , Profilowanie miast, Atak i obrona, budynki specjalne itp itd)

Żeby wszystko ładnie wyglądało to oprawa graficzna itp :D
Ale nie byłoby to zamknięte w żaden sposób tylko gracze mogliby dyskutować na temat stylu gry jaki przedstawia poradnik.

Chyba wiecie o co mi chodzi :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Propozycje Tematów

gra obrazkowa teraz tylko rządzi.

Mówiąc to o temacie który w takim czasie wyrobił tylko DWIE strony... to forum umiera, a jedynym, co przedłuża jego agonię są kłótnie wszelkiego rodzaju. O ironio :D


@Green:
Na moje to ta propozycja jest nie potrzebna. Raz, że popiera jeden "słuszny" kierunek grania (mi ogólnie poradniki poza "ten przycisk służy do tego" raczej wadzą więc ten argument należy do grupy subiektywnych), a dwa, że FO jest miejscem, gdzie wypowiadają się głównie ci, co cosik już potrafią :p
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Propozycje Tematów

aby coś potrafić trzeba się najpierw tego nauczyć :) ja na przykład uczyłem się na poradnikach i nie uważam się za słabego gracza a już napewno nie za farmę (mimo iż nie osiągnąłem wcale dużo w tej grze.. chociaż wiem co do czego służy ;p) Forum jest dla wszystkich graczy nie tylko tych doświadczonych. A skoro na forum wypowiadają się głównie ci co 'cosik już potrafią' to chyba lepiej by było gdyby troche poduczyli noobków :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Propozycje Tematów

aby coś potrafić trzeba się najpierw tego nauczyć :) ja na przykład uczyłem się na poradnikach i nie uważam się za słabego gracza a już napewno nie za farmę (mimo iż nie osiągnąłem wcale dużo w tej grze.. chociaż wiem co do czego służy ;p) Forum jest dla wszystkich graczy nie tylko tych doświadczonych. A skoro na forum wypowiadają się głównie ci co 'cosik już potrafią' to chyba lepiej by było gdyby troche poduczyli noobków :)
Jest coś w tym co mówisz Green :) jestem za tym bu to utworzyć ;] jestem już jakiś czas na grepo i wiele rzeczy jeszcze nie wiem ;) a są ludzi którzy grają już od początku grepo i też wszystkiego nie wiedzą ostatnio koleś ze staże 6 światów dowiedział się że jeśli stoją biremy i wyślemy atak i padną wszystkie ognie to ląd po części się przebija bo się zastanawiał czemu mu puste transy wracają jak się wszystko rozbiło ;] więc jak najbardziej jestem na tak :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Propozycje Tematów

Jest coś w tym co mówisz Green :) jestem za tym bu to utworzyć ;] jestem już jakiś czas na grepo i wiele rzeczy jeszcze nie wiem ;) a są ludzi którzy grają już od początku grepo i też wszystkiego nie wiedzą ostatnio koleś ze staże 6 światów dowiedział się że jeśli stoją biremy i wyślemy atak i padną wszystkie ognie to ląd po części się przebija bo się zastanawiał czemu mu puste transy wracają jak się wszystko rozbiło ;] więc jak najbardziej jestem na tak :D
Albo tak nowy świat lub coś ciekawego co z naszych sojuszy mogło nam dać spokój i nie dawać nud :)
 
Odp: Propozycje Tematów

Ja proponuje aby zrobić tutaj temat z poradnikami do gry.

Na pewno się by to każdemu przydało (n.p jak zacząć? , Profilowanie miast, Atak i obrona, budynki specjalne itp itd)

Żeby wszystko ładnie wyglądało to oprawa graficzna itp :D
Ale nie byłoby to zamknięte w żaden sposób tylko gracze mogliby dyskutować na temat stylu gry jaki przedstawia poradnik.

Chyba wiecie o co mi chodzi :)

Pomysł jak najbardziej ciekawy. Zwłaszcza, że ostatnio jakby mniej rozmawiamy o takich rzeczach. A szkoda.
Zastanawiam się jednak, czy przypadkiem o miejscu i sposobie publikacji poradnika nie ma już informacji w tym wątku. No i zawsze pozostaje nam jeszcze GreTime's, gdzie gracze również jak najbardziej mogą publikować swoje poradniki (a nawet wygrywać dzięki temu złoto).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Propozycje Tematów

aby coś potrafić trzeba się najpierw tego nauczyć :) ja na przykład uczyłem się na poradnikach i nie uważam się za słabego gracza a już napewno nie za farmę (mimo iż nie osiągnąłem wcale dużo w tej grze.. chociaż wiem co do czego służy ;p) Forum jest dla wszystkich graczy nie tylko tych doświadczonych. A skoro na forum wypowiadają się głównie ci co 'cosik już potrafią' to chyba lepiej by było gdyby troche poduczyli noobków :)
Bah, noobki tak czy siak będą płakać, poradniki nic nie zmienią :p Tym bardziej, że one istnieją już. A taka wolna rozmowa o tym "co trza buildować" może narobić poza dobrym dużo złego :p
Choć z drugiej strony, fajna by była sytuacja, w której gracze sobie zrobią build na miasto i potem będzie: "noob masz 25 poziom ratusza jak w poradniku pisze że max który robić to 20!" :D
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Propozycje Tematów

jestem przeciwny powstawaniu poradników i przewodników.....dziewczęta mają pisać do mnie na priv z pytaniami a nie czytać jakieś wiki czy gretime'sy :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Propozycje Tematów

Pomysł jak najbardziej ciekawy. Zwłaszcza, że ostatnio jakby mniej rozmawiamy o takich rzeczach. A szkoda.
Zastanawiam się jednak, czy przypadkiem o miejscu i sposobie publikacji poradnika nie ma już informacji w tym wątku. No i zawsze pozostaje nam jeszcze GreTime's, gdzie gracze również jak najbardziej mogą publikować swoje poradniki (a nawet wygrywać dzięki temu złoto).

GreTime`s już rzadko odwiedzane jedynie czasami wchodzę.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Propozycje Tematów

GreTime`s już rzadko odwiedzane jedynie czasami wchodzę.

Norbert, Twoja informacja była dla nas bardzo cenna :) Mam prośbę: zanim coś napiszesz, przeczytaj kilka razy temat pod którym bedziesz pisał. Jak już bedziesz pewny, że Twój wpis będzie coś wnosił do tematu to nie krępuj się i wstawiaj. W innym przypadku znowu pracujesz na bana.
 

DeletedUser16342

Guest
Odp: Propozycje Tematów

Mam pomysł na coś, co mogło by poruszyć nasze forum oraz rozwijać zdolności, m.in. pisarskie. Są to tzw. ,,Sesje RPG"
Zasady. Każda sesja ma indywidualne ustalone przez Mistrza Gry.
Jeżeli jakiś gracz chce założyć sesję to robi temat z rekrutacją do niej. Tytuł tematu ma wyglądać następująco: ,,Nazwa sesji, którą chcesz założyć i w nawiasie(rekrutacja)". W rekrutacji ma wystąpić prolog tzn. tekst, który zawiera początkową historię oraz promuje sesję. Następnie Wzór karty postaci.
np.
Imię:
Nazwisko:
Przydomek:
Rasa:
Wiek:
Profesja :
Historia :
Charakter:
Wygląd:
Styl walki, szczególne umiejętności:
Broń

Wzór może być inny. Np. Sesja o skazańcach, to może być dodane np.(kategoria) za co został skazany.

Następnie, jeżeli ktoś chce, można dodać umiejętności jakie dana postać będzie posiadać. Nie jest to obowiązkowe. Często umiejętności są potrzebne jeśli MG rozdziela losem graczy za pomocą kości.

Umiejętności (x[np25] pkt do rozdzielenia.)
Siła-
Kondycja-
Zręczność-
Inteligencja-
Później zakładający sesję, podaje rasy jakie mogą być np. elf, krasnolud, wilkołak itp. oraz ich zalety i wady
np. elfy:
- szybkie
- +1 do inteligencjii
- dobre w magii

Gra w sesji jest prowadzona turami tzn. Wszyscy, zapisani piszą po kolei, posty z poczynaniami swojego bohatera. Gdy wszyscy dodadzą informacje o tym, co robiła ich postać, do gry włącza się Mistrz Gry, który kieruje graczami poprzez post.

* Ogólne Zasady Sesji *

A. Zasady pisania w Sesjach

1) Przede wszystkim - szacunek dla Trzech Pań: Ortografii, Interpunkcji i Składni
2) Dialogi należy pisać zgodnie z zasadami interpunkcji i składni, przykład:
- Jestem głodny - powiedział mag.

3) Swoje myśli należy brać w kursywę, przykład:

Ależ tu jest pięknie! pomyślałem.

4) W swoich postach nie można nikogo obrażać w dotkliwy sposób.
5) Posty winny zawierać minimum: pierwszy w temacie min. 10 linijek, następne minimum 5.
6)Regulamin Forum jest przede wszystkim najważniejszą zasadą, należy go przestrzegać, bo od MG grozi to wydaleniem z Sesji, od Mod-ów min. warnem.

B.Scenariusze
Scenariusze sesji RPG (ma się znajdować Prolog i jakiego typu ma być ta sesja np. fantasy lub postapokaliptyczna) to historia, którą może napisać każdy gracz, który nie chce być MG, tylko uczestniczyć jako członek sesji. Wtedy liczy się szybkość. Kto pierwszy napisze, że poprowadzi grę ten zostaje Mistrzem Gry, jeżeli zatwierdzi to założyciel scenariusza.

Jeżeli coś jest niezrozumiane, proszę pisać pod tematem. Odpowiem na każde pytanie, tylko bez zbędnego spamu

PS Przepraszam za wszystkie błędy w tym poście, gdyż wiem, że jest ich sporo. Skopiowałem to z dawnego forum, a pisałem to, oj, dawno temu...
Spróbowałem większość błędów zlikwidować, ale myślę, że napewno wszystkich mi się nie udało. Czekam na reakcję.
 
Odp: Propozycje Tematów

Pomysł wydaje mi się ciekawy. Niestety nie miałam bezpośredniej styczności z sesjami RPG, choć zafascynowana tym koleżanka kiedyś trochę mi opowiadała, jak fajnie się bawiła podczas takich sesji.
Myślę, że moglibyśmy spróbować :) Pozostaje pytanie, kto zostałby Mistrzem Gry. Musiałaby to być osoba, która się na tym bardzo dobrze zna. Xiun, czy mógłbyś Ty poprowadzić pierwszą, testową sesję zakładając odpowiedni temat w tym miejscu na forum i odpowiednio wprowadzić graczy w sesję? Pewnie wówczas pojawi się więcej pytań:confused:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16342

Guest
Odp: Propozycje Tematów

Oczywiście, że mogę, przydałoby mi się jednak porozmawiać z Tobą o dokładnym wprowadzeniu, jak ma to wyglądać ;)
 

DeletedUser17205

Guest
Odp: Propozycje Tematów

zgadzam się z moderatorem slietie ' Avatar
 

DeletedUser

Guest
Odp: Propozycje Tematów

Ja chciałabym zaproponować temat dotyczący smaczków ortograficznych, stylistycznych i obiektywnie zabawnych fragmentów profilów sojuszy i graczy, ponieważ ja osobiście co chwilę gdzieś na takowe natrafiam i chętnie bym się nimi z innymi graczami podzieliła w celu rozładowania mojej złości na system oświaty w Polsce. Temat nie miał by służyć obrażaniu innych graczy ani wyśmiewania się z kogoś a jedynie podzieleniu się dobrym humorem :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Propozycje Tematów

fajnie zalozyc temat nie konconca sie opowiesc
 

DeletedUser

Guest
Odp: Propozycje Tematów

Mam taki pomysł jak:
Przedstaw się , ale bez wieku i nazwiska , bo to może źle wchodzić w życie prywatne. Co wy na to?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Propozycje Tematów

Ja mam plan dla GreTime`s , historia przez Kappę.

1.To nie jest Artykuł Miesiąca.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18817

Guest
Odp: Propozycje Tematów

Dobrym tematem byłoby "Reaktywacja starych światów" typu Alfa,Beta,Eta itp. :)
 
Do góry