[Ulepszenie] Przechodzący bohaterowie na kolejny świat.

Czy jesteś za wprowadzeniem tej zmiany ?


  • W sumie głosujących
    22
Witam​
Na początku chce zaznaczyć że teksty typu "to niesprawiedliwe względem nowych graczy" czy "zbyt duża przewaga nad nowymi" będą kiepskim argumentem by tą propozycje odrzucić. Jak wiadomo światy są coraz krótsze przez co nie ma szans na to by rozwinąć wszystkich bohaterów na maksymalny poziom. Kiedyś serwer trwał 3 lata i więcej, obecnie trwa ok 1,5 roku dlatego postanowiłem zaproponować zmianę dotyczącą bohaterów. Za przykład dam serwer Akcjum który obecnie trwa ok 21 miesięcy. W tym czasie rozwinąłem 12 bohaterów na maksymalny poziom. Wszystkich jest 18tu ale jak wiadomo zawsze jest możliwość dodania kolejnego. W związku z tym że ciężko jest rozwinąć wszystkich na 20 poziom by czerpać z nich jakieś korzyści podczas największych walk na serwerze proponuje by przechodzili wraz z nickiem na kolejne światy. Być może jest to nie fair wobec nowych graczy ale jak pisałem na wstępie taki argument do mnie nie trafia. Po coś ci bohaterowie są a ciężko korzystać z ich maksymalnych bonusów skoro tak ciężko i długo trwa rozwój. Do EC nie ma możliwości mieć ich wszystkich rozwiniętych na maksa a to w tym okresie jest największa walka i frajda z gry. Dodatkowo taka zmiana spowoduje że gracze zastanowią się nad zmianą nicka :p teraz będą mieli wybór czy zaczynać całkowicie od 0 czy grać na nicku gdzie mają bohaterów. Zapraszam do dyskusji i proponowania zmian :p na argumenty które wymieniłem odpowiadać nie będę.
 

DeletedUser25428

Guest
Dobry pomysł. Tylko niech Andromeda się resetuje, bo i tak się dostaje za darmo.
 

DeletedUser21146

Guest
Trochę racji masz, ale obecny stan rzeczy ma też swój urok, mianowicie trzeba porządnie zastanowić się, na których bohaterach najbardziej nam zależy i tylko w nich inwestować monety. Z tego względu głos na nie. Szczególnie w początkowych fazach świata, gdzie dość wolno gromadzi się monety, trzeba dobrze przemyśleć, którego herosa wybrać.
Ale faktycznie nierealnym wręcz staje się wyszkolenie wszystkich na maksymalny poziom. Może warto by pomyśleć o zmniejszeniu kosztów szkolenia po prostu.
 
gdyby to wprowadzili to światy trwały by dłużej bo każdy by chciał zrekrutować wszytskich bohaterów i wszystkich rozwinąć na max , takze gdyby np teraz to wprowadzili to taki lindos by 3 lata trwał hehe , ludzie by zaczeli grac na paru światach jednocześnie byle by rozwinąć , także wstrzymam się od głosu , sprawa do przemyślenia czy to aby na pewno na dobre wyjdzie
 

DeletedUser

Guest
Na początku chce zaznaczyć że teksty typu "to niesprawiedliwe względem nowych graczy" czy "zbyt duża przewaga nad nowymi" będą kiepskim argumentem by tą propozycje odrzucić.

Jak dla mnie sam sobie odpowiedziałeś. Kompletnie może to zachwiać rozgrywką na początku świata. Zobacz z jaką łatwością rekrutowałoby się hoplitów i szermierzy. Praktycznie darmowe jednostki... Pozostali bohaterowie też wpłynęliby na szybszy rozwój danego gracza, a nowy serwer powinien charakteryzować się zasadą równych szans dla każdego. A potem żale, że stare grepo już nie wróci :)
Może jeszcze miasta zaczniemy przenosić, żeby start był łatwiejszy... Wg mnie, obecne rozwiązanie jest dobre, aczkolwiek można by nawet zdwoić ilość monet przyznawanych za misję wyspowe, aby rzeczywiście rekrutować ich szybciej, szybciej rozwijać, ale na pewno nie przenosić pomiędzy światami :)
 

DeletedUser19924

Guest
Dla mnie pomysł w jakimś stopniu trafiony...ale wprowadziłbym resetowanie poziomów do 1 każdego bohatera na nowym świecie. Tak, że bohater byłby dostępny, ale trzeba by go od nowa ulepszać...
 

DeletedUser17153

Guest
I potem takie sytuacje: jeden wchodzi na świat z max rozwiniętymi wszystkimi bohaterami, drugi ma tylko Andromedę z samouczka. Dla Ciebie to kiepski argument, mi wystarcza by kliknąć "Nie".
 

DeletedUser

Guest
Pamiętajmy o tym, że bohaterami można manewrować, a więc 3h - i 2k hoplitów zlecone, 3h - i badania w akademii zrobione, 3h i surka przez noc szybciej się produkuje, a rano Leonidas, żeby wzmocnić obronę, a dla offowca Hektor i wyspa czysta, bo prawie 100% bonusu do ataku :D
 

DeletedUser19009

Guest
wystarczyło by zwiększenie ilości zdobywanych monet z misji i było by git :D
 
Tak jak na początku pisałem, nie interesują mnie argumenty tego typu że każdy ma mieć równe szanse na starcie bo raz że to nierealne a dwa złotnicy zawsze mają przewagę a gracze którzy mają duży staż nie mają nic dlatego powinni być w jakiś sposób wynagradzani.

Pamiętajmy o tym, że bohaterami można manewrować, a więc 3h - i 2k hoplitów zlecone, 3h - i badania w akademii zrobione, 3h i surka przez noc szybciej się produkuje, a rano Leonidas, żeby wzmocnić obronę, a dla offowca Hektor i wyspa czysta, bo prawie 100% bonusu do ataku :D

Dla ciebie idealna sprawa przecież szybciej byś budował wojo żeby je sobie potem rozwalić dla punktów.

Dla mnie pomysł w jakimś stopniu trafiony...ale wprowadziłbym resetowanie poziomów do 1 każdego bohatera na nowym świecie. Tak, że bohater byłby dostępny, ale trzeba by go od nowa ulepszać...

Wtedy też było by ciężko rozwinąć tylu bohaterów. Ale coś w tym jest i może nie resetowanie ale np obniżenie o 50% poziomu. Czyli jak na poprzednim świecie miałeś kogoś na 10 to na nowym 5 itd

Chociaż póki co najlepszą alternatywą było by zwiększenie otrzymywania monet ale to już było obiecane dawno temu i jak to w standardzie inno pomysł umarł.
 

DeletedUser

Guest
Tak jak na początku pisałem, nie interesują mnie argumenty tego typu że każdy ma mieć równe szanse na starcie bo raz że to nierealne a dwa złotnicy zawsze mają przewagę a gracze którzy mają duży staż nie mają nic dlatego powinni być w jakiś sposób wynagradzani.

Złotnicy to nieliczna grupa graczy, dzięki którym początki serwerów są ciekawsze i bardziej ekscytujące. Jeśli Ci nie odpowiadają to zawsze możesz poczekać tydzień - dwa po starcie serwera i trafisz na mniej wymagających rywali. Natomiast gracz, który ma duży staż - posiada też doświadczenie, dzięki któremu nie powinien mieć problemu przetrwać w centrum świata. Start jest równy, ale wiadomo, że ta gra polega na przejmowaniu miast - słabsze ogniwa odpadają. A nowicjusze nie powinni się poddawać, a ponownie startować - pierwszy świat zawsze będzie najtrudniejszy, tym bardziej, że mamy dużo eventów i złotnicy nie raz dadzą o sobie przypomnieć, ale z każdym kolejnym nabywamy więcej doświadczenia, a to, że komuś od razu nie wychodzi nie oznacza, że nie będzie świetnym graczem - po prostu musi się uczyć, poznać grę. Wprowadzając opcję z przeniesieniem bohaterów grono złotników nie odczuje różnicy, grono doświadczonych graczy szybciej podbije nowicjuszów, a nowicjusze nie będą widzieli sensu gry i nastąpi odpływ populacji.
 
Nie mam problemów w tym by się rozwinąć nawet na najbardziej trudnym terenie w przeciwieństwie do ciebie. Temat powstał po to by jakoś wynagrodzić tych którzy mają staż. Nie mieszałem w to doświadczenia czy złota ale jak zawsze jakiś gracz musiał tłumaczyć że gra ma być równa. Zapewniam że nigdy nie będzie równa od czasów wprowadzenia opcji za złoto a skracanie jednostek jest od świata Pi. Równe szanse mieli gracze tylko i wyłącznie na wersji 1.0 wtedy przewagą było tylko to kto ile czasu poświęca na grę. Złotnicy nie prezentują takiego poziomu bym się miał ich obawiać czy też by mi przeszkadzali jakoś w grze dlatego zaznaczyłem że pewne argumenty mnie nie interesują.
Także podsumowując :
Założenie jest takie by osoby ze stażem mieli jakiś bonus i to wszystko.

Co do nowicjuszy to i tak nic im nie pomoże jeśli trafią obok doświadczonej i zgranej ekipy.
 

DeletedUser13230

Guest
Zagłosowałem na nie.

Powód jest taki: im więcej decyzji należy podejmować w tej grze tym lepiej dla jej szeroko zdefiniowanej głębi. Bohaterowie byli w tej kwestii krokiem do przodu. Trzeba nakładać priorytety, podejmować decyzję i planować swoją grę w przyszłość a kto to zrobi lepiej ten będzie miał lepszy efekt. Jeśli bohaterowie będą przechodzić, te bonusy staną się jałowe (bo każdy będzie je miał). W ten sposób jeden z niewielu elementów przy którym trzeba ruszyć głową w tej grze przestanie mieć znaczenie.
 

DeletedUser

Guest
Założenie jest takie by osoby ze stażem mieli jakiś bonus i to wszystko.

Reasumując dążysz do pogłębienia dysproporcji :)
Jeśli chodzi o staż to wymyśl coś innego, co nie wpłynie aż tak na rozgrywkę, choć mniemam, że twórcy gry nie przychylą się do takich koncepcji.
 

DeletedUser17153

Guest
Zagłosowałem na nie.

Powód jest taki: im więcej decyzji należy podejmować w tej grze tym lepiej dla jej szeroko zdefiniowanej głębi. Bohaterowie byli w tej kwestii krokiem do przodu. Trzeba nakładać priorytety, podejmować decyzję i planować swoją grę w przyszłość a kto to zrobi lepiej ten będzie miał lepszy efekt. Jeśli bohaterowie będą przechodzić, te bonusy staną się jałowe (bo każdy będzie je miał). W ten sposób jeden z niewielu elementów przy którym trzeba ruszyć głową w tej grze przestanie mieć znaczenie.

Tyle, że nawet z bohaterami ta gra jest tak głęboka, że jej tajniki ogarnie przeciętny 12latek. Kłopoty zaczynają się dopiero, kiedy taki maniak idzie na kolejny świat i zakłada sojusz. Robi zakładki Atak/Obrona, zaprasza tabun ludzi, a potem:

dym58i.jpg


Co się stało? Przecież robiłem to samo, co mój sojusz na poprzednim świecie.

I tyczy się to też tych niby prograczy. Co świat gnieżdżą się wszyscy w jednym sojku łojąc dookoła amatorstwo... I wytłumaczyć to można tylko tym, że opanowali grę w podobnym stopniu do opisywanego maniaka.
 

DeletedUser13230

Guest
Tyle, że nawet z bohaterami ta gra jest tak głęboka, że jej tajniki ogarnie przeciętny 12latek. Kłopoty zaczynają się dopiero, kiedy taki maniak idzie na kolejny świat i zakłada sojusz. Robi zakładki Atak/Obrona, zaprasza tabun ludzi, a potem:

dym58i.jpg


Co się stało? Przecież robiłem to samo, co mój sojusz na poprzednim świecie.

I tyczy się to też tych niby prograczy. Co świat gnieżdżą się wszyscy w jednym sojku łojąc dookoła amatorstwo... I wytłumaczyć to można tylko tym, że opanowali grę w podobnym stopniu do opisywanego maniaka.

Poczekaj, chcę dobrze zrozumieć. Twierdzisz, że gra NIE jest głęboka (zgoda, nawet to napisałem) i w wyniku tego jeszcze bardziej można ją upraszczać zamiast wprowadzać ciekawe elementy zmuszające do analizy i planowania?
 

DeletedUser21146

Guest
Poolskaa
Czy możesz jaśniej, bo również i ja mam problem z interpretacją Twojego wpisu, coś niedokończone, niedopowiedziane i w moim odczuciu nie idzie się domyśleć, co autor miał na myśli.
 

DeletedUser22102

Guest
Myślę, że nie jest to dobry pomysł. Nowy świat - nowe rozdanie.

Co do przesłanek powstania tej propozycji - są jak najbardziej zgodne z prawdą, ciężko rozwinąć wielu bohaterów na 20 lvl. Myślę, że lepszym pomysłem byłoby zmniejszenie kosztu ich rekrutacji/zwiększenie liczby monet z misji wyspowych, aby można ich szybciej pozyskać, można by też dodatkowo to uzależnić od prędkości danego świata.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Pierwotnie bohaterowie mieli przechodzić ze świata na świat. Można nie przyjmować do wiadomości pewnych argumentów, jednak faktem pozostaje to, iż to właśnie one są siłą sprawczą obecnego rozwiązania. Grepolis jest grą strategiczną, nie wszystko i nie wszędzie możemy i chcemy rozwijać do maksymalnego poziomu. Przechodzenie z całkowicie rozwiniętymi bohaterami odbiera im właśnie ten aspekt.
Interesującym jest jednak bonus dla przechodzących na kolejny świat graczy, może w formie większej ilości miejsc dla bohaterów na otwarciu?
Co do zdobywanych monet to rzeczywiście jest ich mało.
 
Do góry