Przejęcie miasta przeciwnika

  • Rozpoczynający wątek Sammurabi
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam chciałbym się dowiedzieć czy można przejąć miasto przeciwnika który gra na tej samej wyspie.Jeśli tak to jak i co jest do tego potrzebne :D
 

DeletedUser

Guest
już wielokrotnie było badanie kolon i okup czyli akademia na 28
port na 20 i 16k miejsca w magazynie
 

DeletedUser

Guest
Potrzebujesz:
Wojska i floty do pozbycia się jednostek wroga.
Odpowiednich badań: Statek kolonizacyjny (akademia 22 lvl) oraz Podbój (akademia 28 lvl).
Następnie budujesz statek kolonizacyjny (port 20 lvl) i wysyłasz z misją atakuj, razem z obstawą (flota i wojska).
Wojsko wysyła się na transportowcach, pomimo że to ta sama wyspa...
Przejmowanie trwa 24 godziny.

To tak w skrócie ;]
 

DeletedUser

Guest
Czy na serwerze z podwójną prędkością gry podbój również jest skrócony do 12 h ?
 

DeletedUser

Guest
A czy ktoś może opisać jak wygląda sama bitwa. Chodzi mi o to że jak napastnik pokona wojska lądowe i flote i okupuje Polis to gdy inna osoba będzie chciała wesprzeć obrońce wysyłając swoje wojska to jak zachowają się wojska napastnika flota wojska - będą teraz bronić Polis czy dalej ważniejsze wojska będą atakujące

Reasumując - jakie wojska powinniśmy podesłać do okupowanego Polis gdy chcemy wesprzeć obrońcę.
 

DeletedUser

Guest
jeżeli chcesz wesprzeć w obronie okupa sojusznika wysyłasz deffa na wsparcie
natomiast jeżeli sojusznik jest okupowany wysyłasz offa na atak i rozbicie okupa
przy czym jeżeli pokonasz wojsko przeciwnika lądowe całkowicie bo atak pójdzie z wyspy to pomimo tego ze floty nawet gigantycznej nie ruszysz to kolon pada i okup sie kończy ,tak samo jezeli flota broniaca okupa jest za mała i ją pokonasz to kolon mimo duzej armii lądowej tez pada...
a teraz w sytuacji gdy nie ma nikogo na wyspie aby pomóc a flota jest ogromna i nie ma szansy na przebicie sie to wysyłasz latajace i one pokonuja armie w miescie :)
 

DeletedUser

Guest
A czyli jak mamy wszystkie te wymagania port na 20 badania itp. to wystarczy posłać jeden atak na wioskę wroga i jeżeli mamy przewagę liczebną to wioska jest nasza ?
 

DeletedUser

Guest
musisz utrzymać okupa przez 24h lub z badaniem 26h40
ps.
zawsze liczę na finezję intele... i oczywistych rzeczy nie piszę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
marianek1004, ja bym najpierw wyczyściła miasto, które chcę okupować i dopiero wtedy wysłała kolonizatora z obstawą :] Zmniejsza się ryzyko.
Podam przykład, wysłałam najpierw atak czyszczący na port, a potem na miasto. Wszystko byłoby cacy, gdyby nie moja skleroza... zapomniałam o bonusie nocnym i wtopiłam... dość sporo ;] Gdybym puściła wszystko w jednym ataku straciłabym i wojsko i kolonizatora...a to by zabolało.

musisz utrzymać okupa przez 24h lub z badaniem 26h40
Dla ścisłości, badanie musi mieć opracowane ofiara, żeby czas okupacji się zwiększył.
 
Status
Zamknięty.
Do góry