Przejęcie polis

  • Rozpoczynający wątek illuminatebaby
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Cześć, chciałbym zapytać czy mogę przejmować inne miasta lub też czy inni gracze mogą przejąć moje miasto? :confused:
 

DeletedUser17

Guest
Tak, może tak się stać ale do tego potrzebny jest statek kolonizacyjny oraz zbadany "Podbój", a do tego jeszcze daleko :)

Polecam zapoznać się z wiki Grepolis Klik! Tu jest wiele informacji, które mogą pomóc wszystkim, nawet już troche doświadczonym graczom
 

DeletedUser

Guest
jak najbardziej mozna przejmowac inne polis
http://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Kolonizacja
Okupacja:
Czyli przejęcie polis innego gracza. Wymagania:
* Akademia - poziom 28;
* Badanie - okupacja i statek kolonizacyjny;
* Port - poziom 20;
* Jednostka - statek kolonizacyjny.

Proces okupacji nowego polis trwa 24 godziny (10% czasu dłużej kiedy obrońca ma zbadaną demokrację). W tym czasie obrońca może podjąć próbę zniszczenia statku kolonizacyjnego wykorzystując własne jednostki, bądź poprosić o to innego gracza. Okupacja zostanie przerwana jeżeli zostaną zniszczone wszystkie jednostki lądowe okupanta. Statek kolonizacyjny zostanie wtedy zniszczony, a reszta floty wróci do rodzimego polis. Okupacja może zostać także przerwana, gdy zostaną zniszczone wszystkie jednostki morskie. W tym przypadku reszta wojsk lądowych wraca do rodzimych polis. Podczas trwania okupacji polis, ani jego właściciel, ani okupant nie mają nad nim żadnej kontroli. Po upływie okresu okupacji, polis zostaje przydzielone do okupanta, czyli jego nowego właściciela. Od tego momentu dostaje on pełną kontrolę nad nowym polis.
 

DeletedUser

Guest
Mógłby ktoś jaśniej opisać jak wygląda proces okupacji polis bo nie kumam. Chodzi mi o to jak zdobyć nowe polis - jak wysyłać ataki, kiedy statek kolonizacyjny itd

Proces okupacji nowego polis trwa 24 godziny (10% czasu dłużej kiedy obrońca ma zbadaną demokrację).

Podczas trwania okupacji polis, ani jego właściciel, ani okupant nie mają nad nim żadnej kontroli.

Czyli co jak jestem atakowany, a mam tylko jedno polis to mam 24h wolnego bo nic nie mogę zrobić, nie mogę zajrzeć do miasta, nie mogę budować np: muru, rekrutować wojsk itd. ???

A jak jestem agresorem to co ??? Wysyłam tylko statek kolonizacyjny z jakąś obstawą i czkam 24h na wynik bitwy, czy mogę w tym czasie dosyłać jakieś ataki, czy sojusznicy mogą mi pomóc podczas ataku ??? Jak to wygląda ???
 

DeletedUser

Guest
Mógłby ktoś jaśniej opisać jak wygląda proces okupacji polis bo nie kumam. Chodzi mi o to jak zdobyć nowe polis - jak wysyłać ataki, kiedy statek kolonizacyjny itd





Czyli co jak jestem atakowany, a mam tylko jedno polis to mam 24h wolnego bo nic nie mogę zrobić, nie mogę zajrzeć do miasta, nie mogę budować np: muru, rekrutować wojsk itd. ???

A jak jestem agresorem to co ??? Wysyłam tylko statek kolonizacyjny z jakąś obstawą i czkam 24h na wynik bitwy, czy mogę w tym czasie dosyłać jakieś ataki, czy sojusznicy mogą mi pomóc podczas ataku ??? Jak to wygląda ???

Możesz budować wojo i próbować zniszczyć statek :)
 

DeletedUser

Guest
Gdy Twoje polis jest okupowane, mogą je odbić Twoi sojusznicy.
A gdy ty okupujesz, możesz dosyłać wsparcie w celu ochrony przed odbiciem zarówno Ty jak i Twoi sojusznicy.
 

DeletedUser

Guest
Z obroną to bym sobie może jakoś poradził, ale co z atakiem ???

Załóżmy, że mam jedno polis, mam trochę woja i statek kolonizacyjny. Jak przeprowadzić proces okupacji:
Czy najpierw wysłać wojo bez statku, żeby ubili wojo przeciwnika, a dopiero w drugim ataku wysłać statek kolonizacyjny ???

Czy wysłać wszystko na raz i modlić się, żeby moje wojo zwyciężyło ???

Jak przebić się jednym offem (wojem z jednej wioski) jak przeciwnik ma obok siebie 5 kolegów, którzy podeślą mu wojo do obrony ???
 

DeletedUser

Guest
Atakując Statkiem zabierzasz "Popracie" bez niego niszczysz tylko armie wroga.:)
 

DeletedUser

Guest
Załóżmy, że mam jedno polis, mam trochę woja i statek kolonizacyjny. Jak przeprowadzić proces okupacji:
Czy najpierw wysłać wojo bez statku, żeby ubili wojo przeciwnika, a dopiero w drugim ataku wysłać statek kolonizacyjny ???

Czy wysłać wszystko na raz i modlić się, żeby moje wojo zwyciężyło ???

Jak jesteś pewny zwycięstwa to możesz na raz puścić ze statkiem kolonizacyjnym wojsko. jednak pamiętaj, żeby i statki puścić.
Aby bronić miał kto, bo okupacja kończy się gdy zostaje wybita cała flota morska lub lądowa.

Jak przebić się jednym offem (wojem z jednej wioski) jak przeciwnik ma obok siebie 5 kolegów, którzy podeślą mu wojo do obrony ???
Zawsze możesz poprosić kolegów z sojuszu o pomoc.
 

DeletedUser

Guest
a jeśli chce podbic jakieś miasto na mojej wyspie to też potrzebuje statek?
 

DeletedUser

Guest
a jeśli chce podbic jakieś miasto na mojej wyspie to też potrzebuje statek?
Tak, statek kolonialny potrzebujesz. Innych statków nie. Jednak jak ktoś zaatakuje miasto okupowane przez Ciebie statkami to wielce prawdopodobne, że statek kolonizacyjny zatonie - przejęcie miasta skończy się niepowodzeniem.
 

DeletedUser

Guest
a co się dzieje z "wojskiem poza wioską" gdy wjedzie mi wrogi statek kolonizacyjny?

załóżmy że mam wojska offensywne, robię unik przed atakiem, gracz robi wjazd statkiem.. co wtedy? Moje wojska znikają? Czy powracają odbić wioskę ??

a co jeśli posłałem na kogoś całe wojsko ze statkiem kolonizacyjnym i ten gracz na mnie też? Będą obie wioski okupowane? :D
 

DeletedUser

Guest
załóżmy że mam wojska offensywne, robię unik przed atakiem, gracz robi wjazd statkiem.. co wtedy? Moje wojska znikają? Czy powracają odbić wioskę ??
Wracają w ataku próbując odbić wiochę.
a co jeśli posłałem na kogoś całe wojsko ze statkiem kolonizacyjnym i ten gracz na mnie też? Będą obie wioski okupowane?
Tak obie wioski będą okupowane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Rozumiem, że podczas mojej kolonizacji jakiegoś polis inni gracze też mogą je atakować. A co stanie się jak dwóch graczy jednocześnie wyśle statek kolonialny na to samo polis ??? Czy zadziała to tak jak w plemionach, że ten który pierwszy dotrze przejmie polis, a następnie zostanie zaatakowany przez tego drugiego ???
Od kiedy liczą się te 24h - od momentu wysłania statku kolonialnego, czy od momentu dotarcia jego do atakowanego polis :confused:
 

DeletedUser

Guest
Rozumiem, że podczas mojej kolonizacji jakiegoś polis inni gracze też mogą je atakować.
Tak.

A co stanie się jak dwóch graczy jednocześnie wyśle statek kolonialny na to samo polis ??? Czy zadziała to tak jak w plemionach, że ten który pierwszy dotrze przejmie polis, a następnie zostanie zaatakowany przez tego drugiego ???
Ten który dotrze pierwszy zacznie przejmowanie. Ten drugi będzie walczył z wojskiem tego pierwszego kolonizatora. Jak wygra drugi to ten drugi zaczyna przejmować. jak wygra pierwszy to dalej przejmuje.

Od kiedy liczą się te 24h - od momentu wysłania statku kolonialnego, czy od momentu dotarcia jego do atakowanego polis :confused:
Od momentu dodarcia do atakowanego polis.
 

DeletedUser

Guest
Walka w tej grze będzie deczko bardziej skomplikowana niż w plemionach ;) więcej możliwych scenariuszy - może być ciekawie
 

DeletedUser4

Guest
Tak. Statek kolonizacyjny działa na tej samej zasadzie co szlachcic w plemionach - zawsze musi być. Do tego warto dać mu jakąś obstawę floty ;)
 

DeletedUser

Guest
Posiadanie statku kolonizacyjnego to chyba nie wystarczy, żeby przejąć wrogie polis, trzeba mieć oprócz tego chyb zbadany jeszcze podbój, który jest dopiero na 28 lvl akademii. Czy tak ???
 

DeletedUser4

Guest
Grzesiak, masz rację. Statek kolonizacyjny to absolutne minimum by myśleć o nowej osadzie. A podbój z akademii umożliwia podbicie miasta innego gracza.
 
Status
Zamknięty.
Do góry