Przejęcie polis

  • Rozpoczynający wątek illuminatebaby
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
ale ja atakuje już parę razy miasto i nie da się przejąć. Jak wysyła to ikonka przejęcie miasta jest ale nie przejmuje mi tego miasta. czemu??
 

DeletedUser

Guest
jak wejdziesz w agore tam w kulturę to u dołu masz pasek i Miast:x/y
jakie tam są wartości?

jak x=y to musisz zdobyć punktów kultury, żeby mieć nowe miasto
jak jest x<y to powinieneś móc założyć miasto, chyba że nie masz podboju(w przypadku atakowaniu gracza)
 

DeletedUser1608

Guest
Czy mogę przejąc puste miasto. Chodzi mi o te nie aktywne z szarą flagą ?
 

DeletedUser

Guest
Tak możesz. Przejmujesz je tak samo jak normalne miasto. Czyli musisz mieć zbadany podbój. Wysyłasz kolonizator, transportowce z obstawą i statki bojowe.
 

DeletedUser

Guest
Dwa pytania ode mnie.

1. Jeśli ktos ma dużo wojska lądowego, a statków ma mało to jak puszcze tylko ogniowe żeby zniszczyły mu statki które on ma to przejmuje jego wioske bez walki z wojskiem lądowym? Bo czytałem, że trzeba zniszczyć albo flote morską albo lądową... Troche dziwne, bo jak koles postawił na lądowe a ma mało floty morskiej to jest praktycznie z góry przegrany... :D

2. Czy np. statek ogniowy potrafi zniszczyc kazdą jednostke morską? Czy jest jakoś z góry narzucone jaka jednostka jaką może zniszczyć?
 

Robin65

Zespół Grepolis
Zasadniczo 2xNIE
to co czytałeś dotyczy rozbicia podboju już trwającego, a każda jednostka lądowa ma preferowany typ broni i najlepiej walczy przeciwko konkretnym jednostkom ale potrafi pokonać każdy ich typ podobnie z walką flot nawet birema może atakować (co jest nieopłacalne) więc ogniowy będzie walczył z każdym typem statku
 

DeletedUser

Guest
chcialam się zapytać bo dotąd myślałam że jeśli zniszczy się jednostki lądowe okupanta to statki wraz z kolonizatorem wracają , a okupacja zostaje przerwana

czy coś przeoczyłam , czy jest możliwe że jednostki lądowe niszczą kolonizatora
 

DeletedUser946

Guest
kiedy zniszczy się wszystkie jednostki lądowe z obstawy, kolonizator też zostaje zniszczony, reszta floty wraca do domu
 

DeletedUser

Guest
Ktoś mnie atakuje, chce przejąć wioskę. Wysyła na mnie pełno jednostek lądowych oraz flote ze statkiem kolonizacyjnym. Ja mam liczne wojsko defensywne, odpieram atak jednostek lądowych i zostaje mi jeszcze troche woja, ale nie mam ani jednego statku. Co sie wtedy dzieje ??
 

DeletedUser

Guest
Nic wybroniłeś miasto - agresor straciwszy całe wojsko lądowe wraca do siebie.
Statek kolonizacyjny plus flota. Ciała martwych żołnierzyków zostaja jako twój łup wojenny
 

DeletedUser

Guest
Atak na wioske X dojdzie do celu za 15godzin - podejrzewam ze podboj bo normalny czlowiek by tak dlugiego ataku nie wysylal. Chce ta wioske X pomoc obronic, moja armia dojdzie po dojsciu ataku, wiec w teori musze dac swoje wojska z opcja ATAK - bo tamten bedzie je okupował juz, czy jednak wsparcie bo obronca sie jeszcze broni?

To raz, dwa; armia ladowa ok, ale flota OFENSYWNA srednia, teraz pytanie czy w ogole wyladuje u brzegow tej wioski,czy moze sie zdazyc ze w walce morskiej rozwali mi np. 1/2 transportowcow a na nich takze wojsko ladowe.
 

DeletedUser

Guest
hej
mam pytanie spotkałeś siez czymś takim:
przejmuje właśnie miasto i wysłałem wojsko na wsparcie ale wyświetlim mi się raport jak część wojsk doszło by wesprzec kolonizacje

"Nie byłeś w stanie wesprzeć Parchowo (Sławio) z Made By Mostowo
Twoje wojska czczą innego boga niż Parchowo, dlatego jednostki wracają do Made By Mostowo"

pierwszy raz mi takie cos sie wyświetliło?!?! może mi ktoś powiedzieć o co biega?
 

Robin65

Zespół Grepolis
Normalne niestety. Nie można wysyłać jako wsparcie mitycznych jednostek innego bóstwa niż czczone w danym mieście.
 

DeletedUser

Guest
aha
no to dobre wiedziec ;/ szkoda ze wcześniej o tym nie wiedziałem ;/ al cóż człowiek uczy się na błędach ;]
dziękuje za odpowiedz
 

DeletedUser

Guest
punkty kultury a wojska poza osadą

to teraz ja mam pytanko
przejmuję osadę, której wojska zostały wysłane na wsparcie
czy kiedy okupacja się zakończy, a wojska na wsparciu zginą (jak zrozumiałam z postów na forum) to cy otrzymuję za nie pkt kultury?
 

Robin65

Zespół Grepolis
tylko za zniszczenie wrogiej jednostki w walce, lub czarami otrzymujesz punkty walki, które poprzez pochód triumfalny możesz przetworzyć na punkty kultury
 
Status
Zamknięty.
Do góry