przelozony polskiego support

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15942
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser15942

Guest
Witam,
gdzie moge zlozyc skarge i reklamacje na dzialanie polskiego support??
Tabelke z poprzedniego posta o tym tytule widzialam i wszystkie szczeble juz sa zaliczone.
Dokladnie chodzi mi o bana nalozonego na mojego kolege za uzywanie bota....., jego prosby o dowody (nie ma takowych) nie odniosly skutku, zostalo tylko napisane, ze "bot wysyla charakterystyczne zapytania, ktorych nie moze wykonac gracz", ale on naprawde nie uzywa i nie uzywal zadnego bota
Wydaje mi sie, ze ktos z nadrzednej instancji bedzie mial dostep do tych zapisow, bo jak widac koledze nie przedstawiono zadnych dowodow, jedynie ustne stwierdzenie.

Nie wiem jak jest na innych swiatach, ja gram na Sigma i ostatnio dzieja sie u nas bardzo dziwne rzeczy. Wyglada na to, ze jakas osoba z support bardzo aktywnie uczestniczy w grze, jednak raczej w zakulisowych rozgrywkach.

Chce poprosic o kontakt osoby, ktore rowniez mialy problemy z polskim support do grepolis

pozdrawiam
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: przelozony polskiego support

Szefem polskiego supportu jest Community Manager - Yakamoz osoba zainteresowana może poprosić o przekierowanie do niej ticketa, kolejnym krokiem jest skarga bezpośrednio do InnoGames adres kontaktowy jest podany tutaj.
 
Status
Zamknięty.
Do góry