Przenoszenie jednostek

  • Rozpoczynający wątek P35T15
  • Data rozpoczęcia

Czy uwazacie mozliwosc przenoszenia wojska za dobry pomysl?

  • TAK

    Głosy: 11 61,1%
  • NIE

    Głosy: 7 38,9%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    18
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Sadze ze dobrym pomyslem bylo by wprowadzenie mozliwosci przenoszenia wojska pomiedzy wlasnymi polis. Z tego co widze w obecnej chwili mozna jedynie nowopowstale polis wspierac. Wiec gracz chcac prowadzic aktywnie gre na innym morzu musi od nowa budowac armie
 

DeletedUser

Guest
Już było na ten temat kilka razy mówione...
Tam gdzie zrekrtutujesz, tam korzystasz...
Jestem na nie
 

DeletedUser

Guest
Ten temat już był pod nazwą łączenie armii. Jestem na nie. Silniejsi gracze z pięcioma wioskami mogliby atakować tych ze dwoma czy trzema. Tak jak jest jest dobrze.
 

DeletedUser

Guest
No nie wiem, we wszystkich grach w jakie gralem, mozna bylo wojsko przenosic wiec czemu nie tu. A gracz ma 5 polis bo je zdobyl i mu sie w takim razie naleza, ten gracz produkuje sobie wlasna armie zamiast kopalnie rozbudowywac wiec czemu nie moze na transportowcach przeniesc jej na inne moze skoro tam wybudowal sobie polis, nie rozumiem waszego podejscia panowie i panie. Obrone laczyc mozna a wlasnego wojska przetransportowac 3 wyspy dalej i atakowac z innego WLASNEGO miasta juz nie to jest dopiero bez sensu
 

DeletedUser

Guest
bo skoro ten może, to ten z 5 wioskami też będzie mógł!!!
 

DeletedUser

Guest
no a czemu ma nie moc, jak chcesz miec 5 wiosek to sobie zdobadz tez bedziesz mial
 

DeletedUser

Guest
Wyobraź sobie, że ktoś zebrał wojska z 4 wiosek w jednym miejscu i chce zaatakować na Twoje miasto... przecież nie masz żadnych szans obrony przeciwko czterem armiom...
 

DeletedUser

Guest
wreszcie

bardzo dobry pomysł!!
nie rozumiem czemu ta gra jest ukierunkowana na obronę !!
można się bronić całą armią ze wszystkich miast , a atakować już nie...

ta zmiana wreszcie zrównoważy siły:)
 

DeletedUser

Guest
Ale mozesz przeniesc wojska do inego polis dzieki czemu po podboju twojego polis przez innego gracza wojsk nie stracisz. Teraz wyobraz sobie ze ktos podbija twoje polis. Podbijajacy moze sobie wyslac wsparcie do podboju a ty jako obronca nie mozesz nawet polaczyc swojej armi w jednym polis by zaatakowac i sprubowac odbic miasto, od tej strony tez mozna na to spojzec tylko wiekszosc jest strasznie krotkowzroczna
 

DeletedUser

Guest
Sadze ze dobrym pomyslem bylo by wprowadzenie mozliwosci przenoszenia wojska pomiedzy wlasnymi polis. Z tego co widze w obecnej chwili mozna jedynie nowopowstale polis wspierac. Wiec gracz chcac prowadzic aktywnie gre na innym morzu musi od nowa budowac armie

masz 2 (lub więcej) miasta. z jednego przenosisz część armii do drugiego. w tym momencie musisz budować armię w 2 miastach. jak nie przeniesiesz armii, musisz budować tylko w jednym. tak czy inaczej wychodzi na jedno - te same ilości wojska musisz wyprodukować. jak nie w jednym to w obu miastach.

niepotrzebna zmiana i kombinacja. poza tym rozdrabnianie armii ma pewną wadę: jeśli rozdrobnisz offa i będziesz go odbudowywał, tracisz siłę ataku na pewien czas. jak nie rozdrabniasz to masz jedno pełne miasto offa i co za tym idzie - silniejszy atak z tego jednego miasta.

tak więc taka 'parcelacja' wojska nie jest dobrym pomysłem:)
 

DeletedUser

Guest
Tak ale jak prowadzil bys wojne z jakims sojuszem i twoje miasto z armia jest na 70 morzu a przeciwnik na 65 to atak trwa z 3 dni. Jezeli natomiast postawisz kolonie na 65 morzu i przeniesiesz tam wojska to mozesz spokojnie przeprowadzac ataki, a po wszystkim powrocic do miasta na 70. Tego typu zmiana wprowadzi dodatkowe elementy strategi do gry, dlatego uwazam ze to nie jest to tak zly pomysl jak co niektorzy sadza
 

DeletedUser

Guest
przypominam że kolonizator ma teraz zasięg 48h i tak odległe kolonizacje nie będą miały miejsca:)
 

DeletedUser

Guest
zgadzam się, powinno być przenoszenie wojsk między miastami.
 

DeletedUser

Guest
no niech bedzie i 10h :) Atak na gracza przekraczajacy 3h ma naprawde niewielka szanse powodzenia, dlatego tez tworzenie koloni "wypadowych" jest podstawa gry ofensywnej
 

DeletedUser

Guest
grałem już w ikariam chciałem czegoś nowego. Po to są sojusze i gra zespołowa żeby sie obronić przed takim kolesiem. Ja uważam, że otworzyło by to wiele nowych możliwości zagrywek strategicznych, ale z tego co widzę to w grepolis są sami Donaldowie Trumpowie co tylko budują i gromadzą surki.
 

DeletedUser

Guest
Również uważam że to bardzo dobry pomysł, ale mam jedno ale...

Myślę, że można by przenieść tyle wojska na ile pozwala Gospodarstwo. Czyli mając wojska z wioski gdzie Gospodarstwo jest na poziomie 25 - by nie było możliwe transportowanie wojsk do wioski gdzie Gospodarstwo jest na niższym poziomie...

Poza tym uważam, że przesyłanie wsparcia nieograniczonej ilości też jest bez sensu! Powinny być za to jakieś bonusy minusowe - np niemożność odbudowania muru gdy napastnikowi uda się choć jeden poziom zburzyć, może przesłane wsparcie również zabierało by ludność w Gospodarstwie...
W każdym bądź razie zgodzę się z przedmówcą (parę postów wyżej), że tego typu gra (również Plemiona) nastawione są na obronę. Byłbym za zbliżaniem się do realów a nie oddalaniem się od nich. W rzeczywistości zamek również nie mógł pomieścić nieograniczonej liczby ludności. Taki zamek musiał mieć dużo zapasów żywności by móc być długo obleganym...
Bardzo fajne jest w Grepolis to że zdobycie wioski trwa 24 godziny - ma się szansę odbić wioskę - ale jednocześnie i tu uważam, że do oblegającego nie powinna być możliwość nieograniczonego dosyłania wsparcia!!!
 

DeletedUser77

Guest
Niestety ta propozycja nie ma szans na przejście.
Jej wprowadzenie popsuło by wszystkie założenia i cele gry.
 
Status
Zamknięty.
Do góry