przyblizony czas ataku

  • Rozpoczynający wątek Wioletta
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser946

Guest
to przesunięcie odbieram jako nie możność ustawienia poprawnie ataku i dla mnie dyskredytuje to tę grę i to tyle.
jest to bonus dla obrońcy - fakt, ale nie prawdą jest, że nie umożliwia to ustawienie poprawnej kolejności ataku... nie można ustawić sekundowych odstępów ale z ustawieniem kolejności nigdy jakoś nie miałem najmniejszego kłopotu... jeśli wkalkulowanie możliwego przesunięcia o +/- 10 sek. to dla kogoś zbyt trudne zadanie to jego problem a nie gry...

żeby nie było - nie jestem zadowolony z tego przesuwania czasu dojścia ale nie jest to rzecz która jakoś szczególnie przeszkadza w tej grze, ot kolejna rzecz mająca utrudnić wykaszanie z gry graczy płacących pieniążki twórcom, trzeba z tym żyć, albo przestać grać - ja na razie mimo tych kłód rzucanych pod nogi ofensywnie grającym graczom jednak znajduję jakąś przyjemność w tej grze i to bez premium (poza zarządcą) i jakoś nie wydaje mi się żebym był odosobnionym przypadkiem :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
uwierz mi, że nie jesteś, mi wystarczy synchronizacja do 5 min albo atak wejdzie albo nie tak samo z graczem, albo podejmie walke albo zrobi unik i zaatakuje kolona. Po prostu wysyłasz kolosalną obstawę razem z kolonem i tyle. Bardzo podoba mi sie tak gra właśnie ze względu na różnice w stosunku do plemion, fakt błędy są, nieraz irytujące ;/, tutaj zawsze obrona ma przewagę ale czy to źle ? dla mnie osobiście nie, ba lubie jak jest trudno to tylko potęguje satysfakcje z wygranej potyczki :D nie trzeba być top 1 żeby to docenić albo znienawidzić, Ta gra i tak ostro faworyzuje premiowiczów. Dowódcy, Arcykapłanka to nieraz stanowi nie lada wyzwanie dlatego, czasem smiać mi sie chce kiedy tacy gracze piszą o niesprawiedliwościach... ale nieważne
Sam osobiście zauważyłem różnicę + - 30 sec w atakach, ale powtórzę sie dla mnie to marginalny problem ;)
 

DeletedUser

Guest
czy Tobie tutaj płacą za pochwały

"dla mnie osobiście nie, ba lubie jak jest trudno to tylko potęguje satysfakcje z wygranej potyczki"
satysfakcja oczywiście jest większa jeśli gracz stawia opór lub odbija , ale jeśli Ciebie satysfakcjonuje losowo wybrane dojście ataku ......

wybacz mi kolosalna obstawa kolona co przez to rozumiesz , masz polis mix czyli wysyłasz z kolonem def i off chyba że przejmujesz małych graczy, graczy z małych sojuszy lub opuszczone wtedy czas dojścia nie ma znaczenia
 

DeletedUser

Guest
Mi nie odpowiada, ale zwróć również uwagę, iż wróg ma też ma trudniej. Jeśli to Ci się nie podoba to po co w to grasz- zmień grę na plemiona.

Przybliżony czas ataku nie jest błędem w grze.
 

DeletedUser

Guest
czy Tobie tutaj płacą za pochwały
niestety nie ale to akurat polemika ;]
Czas dojścia zawsze ma znaczenie po prostu da sie to poustawiać tak, że te 30 sec nie robi różnicy.
Gdybym przejmował słabych i opuszczonych nie był bym na swoim miejscu w rankingu ale starczy tego.
Te 30 sec jest Problematyczne ale to żadna katastrofa, dla ciebie to jest problem dla mnie nie i tyle.
A co rozumiałem przez obstawę kolona tego ci nie powiem bo gramy na tym samym świecie ;)
 

DeletedUser

Guest
A mi nie wystarczy do 5 minut.
Mnie nie wystarczy nawet do 5s.

po pierwsze - na jakim świecie jest +/- 30 sekund? myślałem, że wszędzie jest +/- 10 sek.
po drugie - to nie plemiona, tam atakujący masz przewagę, tutaj obrońca i tyle... taka ta gra jest i to się raczej nie zmieni, nikt nikogo nie zmusza by grać, więc myślę, że jak komuś to nie odpowiada to może po prostu skończyć grać i tyle - plemiona i 25 ataków w ciągu 5 sekund czekają :)

a od kiedy nieumiejętność rozumienia zasad gry jest oszukiwaniem kogoś? (no chyba, że masz na myśli oszukiwanie samego siebie) przecież czas który widzi się przed wysłaniem armii posiada przed sobą "~" jakbyś się zainteresował co to jest to byś znalazł zapewne odpowiedź, jeśli wcześniej sam byś do tego nie doszedł obserwując jak czas dojścia zmienia się po wysłaniu


Tobie jako chyba dobremu graczowi (tak dotychczas sądziłem z wpisów na FO) powinno zależeć nie na przypadkowości w grze tylko na umiejętnościach. Pytanie do Ciebie - doczytałeś gdzieś, gdziekolwiek z wyjątkiem tego tematu, że jest to celowe działanie twórców? Jeśli tak to mi to wskaż. Co do znaczku tylda (~) wiem co to jest. Wiem do czego służy. Ale sądziłem (jak pewnie większość graczy), że to tymczasowe. Że to bug, który zostanie naprawiony. I że jest to swego rodzaju ostrzeżenie dla graczy aby za bardzo nie ufali tym wyliczeniom.
Wiesz w jakie luki udało się apel 11 wbić ogniówkami na małej odległości do celu? W 3s. A ja przy planowaniu na niego ataku (kolonem prawie 11h) brałem pod uwagę różnice do 4s. Rzeczywistość mnie przerosła. Zresztą w czasie atakowania go i jego bronienia się cały czas korespondowaliśmy. To ja wiem i on też co się działo na czasach.

Co do różnic czasowych - żeby przesunięcia były stałe i w miarę małe to OK. Ale nie są. W ramach zdobywania polis (między innymi wcześniej odpowiadającego apel 11; może to poświadczyć) różnice zdarzają się w obie strony po 20 kilka sekund. Dzięki temu ta gra nie niesie wyzwania. Obrońca ma duże bonusy. Ale da się z tym żyć. Z takim elementem niepewności gra traci urok. Dla mnie oczywiści.

nie rozumiem... przecież zaraz po wysłaniu masz już właściwy czas dojścia więc w czym problem?
W tym, że jak widzę czas dojścia na powiedzmy 11:24:46 (w 2s po moim kolonie) to wciskam wsparcie. Na wszelki wypadek od razu sprawdzam jak idzie wsparcie. Co widzę? Wchodzi 20s PRZED kolonem. Nie miałeś takiego zdarzenia? Aja mam ciągle.

GimliPL - mam wrażenie, że jesteś dobrym graczem . Nie rozumiem jak może Ciebie nie obchodzić taki cud natury. Przecież nie chodzi o to, żeby się łatwo grało. Ale jakieś zasady powinny być żelazne. Czas dojścia wojsk jest dla mnie takim wyznacznikiem. Czy znasz jakąś inną grę tego typu z takim bublem?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
,---o co nam konkretnie chodzi?
Hipotetycznie- wysłać chcemy 5 ataków z różnych miast(4 ataki czyszczące+atak ze statkiem kolonizacyjnym-celem jest przejęcie więc piąty atak musi być ostatnim).Wiadomo, że ataki powinny wchodzić jak najbliżej siebie,a to dlatego by nie dopuścić do wyprowadzenia chwilowo wojska i ominięcia 4 ataków ,ma to też niedopuścić do trafienia z pomocą między atak nr4 i 5 –tu chodzi o precyzję ,którą jeśli się choć trochę zniekształci jakimś elementem losowym ,podważy się sens całej akcji. Jeśli ustawimy 4 ataki na godz.12.00 a 5-ty na +/- 5s godz.12.00 to efekt mamy taki że kolonizacyjny wejdzie za czteroma atakami lub przed i….
-- Ktoś powiedział że można akcję przerwać
Tak,można ale często tylko częściowo bo ataki 1-4 wyszły z odległych miast i jak przerwać?
Jak w tym kontekście ,precyzyjnie ustawić przejęcie gracza który ma 10 miast,jak współpracować w tym z sojusznikami którzy wysyłają każdy jeden atak i jeden z nich na pięciu atak z kolonizacyjnym –przy jakichkolwiek zniekształceniach czasowych traci sens każda taka akcja-rozumiem że ta gra to nie szachy ,lecz tutaj ten element losowy podważa sens tej gry, ogranicza element współpracy ,współdziałania sojuszu a promuje zbieractwo nieaktywnych.
Upominamy się tylko o PRECYZJĘ
 

DeletedUser

Guest
uwierz mi, że nie jesteś, mi wystarczy synchronizacja do 5 min albo atak wejdzie albo nie tak samo z graczem, albo podejmie walke albo zrobi unik i zaatakuje kolona. Po prostu wysyłasz kolosalną obstawę razem z kolonem i tyle.
........
Sam osobiście zauważyłem różnicę + - 30 sec w atakach, ale powtórzę sie dla mnie to marginalny problem ;)

Nie wiem jaki Ty atak chcesz wysyłać z kolonem ze ma gigantyczną obstawę. Albo ma dobrego offa i się przebijasz przez defa ale ma słabego defa albo odwrotnie i wtedy się nie przebijesz.
Powtórzę to jeszcze raz - własne wojsko z jego atakowanej polis apel 11 rozbiło moją kolonizację bo jego ogniówki weszły na 3s między moim kolonem a moim wsparciem. A rozpiętość miałem 20s bo musiałem cofnąć za pierwszym razem wsparcie ponieważ wchodziło na 20s przed kolonem. A planowałem, że wejdzie 6s po.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Powrócę do już raz podanej myśli, aby zrobić taką propozycję wraz z ankietą. Każdy pomysł będzie miał swoich zwolenników i przeciwników i tam będzie można się wykazać argumentacją. Poza tym dyskusja jest prowadzona w dziale gdzie zgłaszane są błędy, a już wyjaśniono, że przybliżenia są celowym działaniem.
 

DeletedUser946

Guest
Tobie jako chyba dobremu graczowi (tak dotychczas sądziłem z wpisów na FO) powinno zależeć nie na przypadkowości w grze tylko na umiejętnościach.
przecież powiedziałem, że też mi się to nie podoba i bym był za zniesieniem tego, ew. ograniczeniem do 1-2. sek (z tym dało by się wyżyć a cel "że to przeciwko oszustwom" też by został spełniony), ale gra jest jaka jest i staram się w nią grać - z przyjemnością i tyle, chcesz to walcz o zmiany, masz moje poparcie... ale w przeciwieństwie do Ciebie nie psuje mi to przyjemność z gry (jakby tak było przestałbym grać)


Pytanie do Ciebie - doczytałeś gdzieś, gdziekolwiek z wyjątkiem tego tematu, że jest to celowe działanie twórców?
tak, na niemieckiej wiki i na niemieckim forum (ale było o tym wspominane również na tym forum - poszukaj a pewnie znajdziesz)

Wchodzi 20s PRZED kolonem. Nie miałeś takiego zdarzenia? Aja mam ciągle.
nie, nie miałem bo na Becie najwyraźniej jest +/- 10 sek.
co jest ciekawe, bo sądziłem, że wszędzie tak jest - wiem, że pierwotnie było 30 sek. ale z powodu protestów graczy zostało to obniżone do 10... nigdy wcześniej nie spotkałem się z tym, żeby gdziekolwiek było to obecnie 30 sek (ani tutaj ani u Niemców)

więc było by miło jakby ktoś z szacownego teamu naszego wyjaśnił tą kwestię może i powiedział jak wyglądają ustawienia światów?
 

DeletedUser

Guest
Co do niemieckiej wiki - jedynie statystyki i tabele tam czytam bo nie znam dostatecznie dobrze niemieckiego. A jest o niebo lepsza od naszej to fakt.

Nie twierdzę kategorycznie, że na naszym forum nic o tym nie było. Może na forum Beta. Ale na ogólnym nie mogę sobie przypomnieć dyskusji o tym. A już dyskusji o obniżeniu do 10s to na pewno nie kojarzę. Forum raczej dokładnie przewertowałem nim do gry przystąpiłem. Ale, że wiele osób nie miało dotąd o tym pojęcia to wnioskuję, że nie było to upowszechniona sprawa.

Ja różnice po 21s miałem 3 razy. 26s raz.
Ale jak byś policzył tak - na minus 21s bo weszło za wcześnie wsparcie. Cofasz i po 6s masz znowu je do dyspozycji. Wysyłasz znowu i jest po wysłaniu 20s po w stosunku do deklarowanego przy drugim wysyłaniu czasu.
Czyli różnica się robi nagle 52s. Ale nie liczmy odstępu 6s To masz i tak 41s. Czyż to nie przesada?
 
Status
Zamknięty.
Do góry