[Wyjaśnione] Przyspieszone ruchy wojsk problem :(

  • Rozpoczynający wątek Lord Fux
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Przyspieszone ruchy wojsk problem :(

Sami matematycy;)
Nie 15210 s - 30%. Tylko 15210 : 1,30 = 11700 czyli 195 minut (system i tak gdzieś walnął się na 90 sekund)
To tak samo jak ze 100 zł brutto. Kwota netto to nie 77 zł czyli 100 zł - 23%. Tylko 100 zł :1,23 czyli 81 zł 30gr.
Dlaczego?
Teraz dodaj 23% do 77 i zrób to samo z 81,30;)
Nie wiem jak to łatwiej wytłumaczyć;)

EDIT: Generalnie to nas oszukują;)
To nie jest bonus 30% tylko 29%
15210 : 1.29 = 11791s = 196,50 min = 3h 16 min i 30 sekund;) (zaokrąglone więc wahnięcia około 5 sekund + AT)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Przyspieszone ruchy wojsk problem :(

nie chce się wymądrzac ale odnosze wrażenie że obliczenia są źle wykonywane.

Załóżmy że jedziesz autem 50km/h i masz do przejechania 200km
No każdy wie że bedzie jechał 4h :)) prosta matematyka ze szkoły podstawowej.

A teraz setno sprawy - przyśpieszmy to o 30%.
Licząc jak kolega który założył temat:
4h jedzie i skraca je o 30% to: 4h razy 60 to jest 240minut i razy 60 sekund to jest 14400 sekund. Z tego bierzemy 30%to jest 4320 sekund. Czyli od 14400 odejmujemy 4320 to nam daje = 10080 sekund. Jest to 2h i 48 minut z tego co mi wiadomo.

A grepolis pewnie robi tak(pewnie bo nie sprawdzałem)
nasz pojazd na przykład statek ogniowy zaiwania 50km/h --- przyśpieszamy go o 30% to będzie dawał teraz 65km/h
wyobraźmy sobie ile czasu potrzeba żeby przebyc te 200km???
a no matematyka jest prosta ponad 3h :))

oczywiście to tylko moje przypuszczenia i nie zagłebiałem się w tym za bardzo a wiec jak nie mam racy to przepraszam za spam

- - - Automatycznie połączono posty - - -

reasumując - chodzi mi o to że INNO dodaje 30% do prędkości podstawowej danej jednostki a nie odejmuje od czasu dotarcia do celu.


to teraz tokiem myslenia co Ty napisales a wiec przy predkosci statku 24 czas podróży wynosi 4:13:30 czyli 15210 sekund.

Rzucamy bonus i predkosc naszego statku zwiekszyła sie o 30% czyli: 24*30%= 7,2 ----> wiec predkość zwiekszyła sie o 7,2 co daje 24+7,2= 31,2 nasz statek porusza sie teraz z predkoscią 31,2.

czyli czas podrozy automatycznie nam sie skrocił bo statek plynie szybciej .... a plynie szybciej o te 30% czyli podroz nam sie tez skrocila o te 30% czyli wynik i tak powinien byc taki sam.....
Kurde nigdy matematyki nie lubilem :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Przyspieszone ruchy wojsk problem :(

y to 30 procent z liczby x
Razem mamy więc x dodać 30 procent z x.
Daje to 130 procent liczby x.
Inaczej - mnożymy x przez jedną całą i 30 setnych.
W iloczynie tym znamy wynik oraz czynnik 1,30.
Nieznany czynnik x obliczymy dzieląc normalny czas przez 1,30.
Teraz pozostaje przybliżyć wynik zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami - pierwszą odrzucaną cyfrą jest 0 lub 1 lub 2 lub 3 lub 4, to zostawiamy ostanią cyfrę bez zmiany.
Jeśli pierwszą odrzucaną cyfrą jest 5 lub 6 lub 7 lub 8 lub 9, to ostatnią cyfrę, którą zostawiamy powiększamy o jeden.

Tutaj wyjaśnione na 30%, ale w grze jest jednak 29%.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Przyspieszone ruchy wojsk problem :(

Macius jest najbliżej prawdy narazie :) POLAĆ mu :) ale widze wypowiadali sie tu sami użytkownicy a suport cisza :p hmm.... pewnie nikt sie nad tym nie zastanawial wczesniej :) ciekawe jak jest z innymi podobnymi bonusami :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Przyspieszone ruchy wojsk problem :(

To samo;)
Ja to liczyłem już kiedyś przy kryptografii.
Idę spać bo jutro nie wstanę.:D

EDIT: Nie ja jestem najbliżej prawdy tylko matematyka;)
Teraz pytanie do supportu powinno brzmieć: GDZIE JEST NASZ JEDEN PROCENT!!!???:rolleyes:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3480

Guest
Odp: Przyspieszone ruchy wojsk problem :(

czyli czas podrozy automatycznie nam sie skrocił bo statek plynie szybciej .... a plynie szybciej o te 30% czyli podroz nam sie tez skrocila o te 30% czyli wynik i tak powinien byc taki sam.....
Kurde nigdy matematyki nie lubilem :p
No właśnie nie.

ja napisałem Ci wyżej przykład z jazdą samochodem 50km/h, a maciek napisał Ci przykład z brutto netto - obie odpowiedzi są dobrę i sa takie same.

I nie da się ukryć że brakuje tu 1%
 

DeletedUser

Guest
Odp: Przyspieszone ruchy wojsk problem :(

ani be ani me, moglibyście z honorem napisać, że problem został przekazany do niemców na górze
 

DeletedUser

Guest
Odp: Przyspieszone ruchy wojsk problem :(

No właśnie nie.

ja napisałem Ci wyżej przykład z jazdą samochodem 50km/h, a maciek napisał Ci przykład z brutto netto - obie odpowiedzi są dobrę i sa takie same.

I nie da się ukryć że brakuje tu 1%

chodzilo mi ze czas mi wychodzi ten sam czy to skrocilem czas podrozy czy to przyspieszylem statek wychodzilo mi tak samo, ale ok sprawa juz jest rozwiazana :)
 

DeletedUser20498

Guest
Odp: Przyspieszone ruchy wojsk problem :(

masakra z tym też to zauważyłem
 

DeletedUser

Guest
Odp: Przyspieszone ruchy wojsk problem :(

Wzór podany na forum - nie pamiętam kto go zamieścił.

całkowity czas = ((odległość pomiędzy punktami x i y * 50) / szybkość jednostki) + szybkość świata

gdzie

50 - stała wartość
odległość pomiędzy punktami x i y - odległość w linii prostej od naszego miasta do miejsca wskazanego przez kursor lub innego zaznaczonego miasta
szybkość świata - dla świata z szybkością 1 wynosi ona 900, z szybkością 2 - 450 itp. (900/prędkość świata)
szybkość jednostki = bazowa szybkość + (bazowa szybkość * (bonusy))

bonusy:
0,15 latarnia
0,1 kartografia
0,3 misja wyspowa

Żeby całkowity czas podróży zmniejszył się o 30% to wszystkie parametry tego wzoru powyżej musiały by się zmienić a nie tylko jeden z nich (tu szybkość bazowa jednostek)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Przyspieszone ruchy wojsk problem :(

I tam jest ten wzór - nie mogłem przypomnieć sobie gdzie to widziałem :cool:
 
Odp: Przyspieszone ruchy wojsk problem :(

Tutaj wyjaśnione na 30%, ale w grze jest jednak 29%.
I nie da się ukryć że brakuje tu 1%
To ja może jeszcze ten 1% wyjaśnię :)
Na każdym świecie jest minimalna prędkość, poniżej której nie da się zejść. Może to być np. 15 minut (dla świata, gdzie prędkość wynosi 1), a może być i mniej w zależności od ustawień.

Przykładowo załóżmy, że ten minimalny czas to 00:03:45 (czyli na świecie, gdzie prędkość wynosi 4) a atak bez żadnego przyspieszenia to 03:42:15.
Wówczas jeśli mamy bonus przyspieszający ruchy wojsk o 30%, to wówczas:

03:42:15-00:03:45=03:38:30
03:38:30/1,3=02:48:05 <--- 1,3 bo 130%
02:48:05+00:03:45=02:51:50

Czyli z aktywnym bonusem 30% przyśpieszony ruch wojsk będzie wynosił 02:51:50.

Edit:
Informacja ta znajduje się również na Wiki pod tym linkiem. Dodam tylko, że korzystając z Excela lub innego arkusza kalkulacyjnego, wystarczy przekleić wyświetlany w grze czas - nie ma potrzeby przeliczania tego na sekundy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry