Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

DeletedUser

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

Nie ma możliwości ujawnienia kto głosował w sondzie, ponieważ oddanie głosu nie wymagało zalogowania się, a serwis surveymonkey nie jest bezpośrednio powiązany z Grepolis.

Mam przez to zrozumieć, że nawet przypadkowa osoba, która otrzymała ten link, niemająca nic wspólnego z tą grą, niewiedząca nawet o jej istnieniu, mogła oddać głos w ankiecie, która zdecydowała o tym, że nastąpi tak wielka zmiana w grze?
 

DeletedUser

Guest
Aniołek Śmierci !!!

ν∂єяи иσ ωιєм żє ¢нωιℓσωσ נєѕтєм ρσ∂ тzω.Żєℓαzиą кυятуиą ктóяα яσz∂zιєℓα ѕтαяą ι иσωą ωєяѕנę gяу вαяιєяą ιzσℓυנą¢α .αℓє иα ¢нωιℓє σвє¢иą мαм иα∂zιєנє żє тєи ѕтαи вę∂zιє тяωαł ∂σ 20χχ яσкυ.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

Nie wiem za co, ale bardzo proszę i polecam się na przyszłość.

Zamiast prosić o dokładne wyniki ankiety (kto jak głosował) wystarczyło poprosić o ilość oddanych głosów. Na tej podstawie będzie można sobie spokojnie porównać "prwatnie" organizowane ankiety na światach, z tą przeprowadzoną na potrzeby IG.
Ja wciąż jestem zdania, że aktywnie wypowiadający się gracze na tym forum, to tylko drobniusieńki ułamek. To są właśnie ci 'wszyscy na nie'. Takich osób na tym forum jest znacznie więcej niż 'graczy na tak', których opinie skutecznie są tłamszone. Musicie przyznać sami, że linczujecie każdego kto chociażby odrobinkę jest za 2.o ;]

Teraz popatrzcie na to zdanie: Rozmawiałam z wieloma osobami, były nawet robione głosowania w sojuszach i wszyscy byli za wprowadzeniem 2.o.

Zdanie tylko do połowy prawdziwe, bo jestem zbyt leniwa, żeby robić takie rozeznania. Jednak zdaję sobie sprawę, że oprócz graczy, którym się na danym świecie powiodło i podoba (średnio niech to będzie połowa z całości, czyli ok. 1k) są jeszcze inni, którym się mniej powiodło i mniej podoba - pozostałe 1k osób. Zgadnijcie za czym będą głosować znudzeni realiami świata 1.o gracze? Zwłaszcza po zobaczeniu prezentacji.
Nie można też zapominać, że nie wszyscy z pierwszego tysiąca głosowali na nie.

Co to ja jeszcze chciałam? Ach! Jeżeli faktycznie można było głosować więcej niż raz (ja sama mogłam tylko raz), to nic nie stoi na przeszkodzie to zgłosić. Osoby, które tego dokonały (wielokrotnie głosowały) będą dowodami w tej sprawie ;) Nie wiem jak to można sprawdzić, może za pomocą IP, czy ciastka, albo czekolady? :)
Jednak coś mi się wydaje, że to było zwykłe nieporozumienie i chodzi o te kilka ankiet (linków) co się pojawiło w naszych skrzynkach.

Jeśli zaś idzie o przyszłość Grepolis, to nie powinniście się o nią martwić. Nawet jeżeli z gry zrezygnują wszystkie osoby głosujące na nie (28.18%), to w grze zostaje jeszcze 71.82% graczy. W dodatku na miejsce tych co odeszli przyjdą nowi. Jestem też pewna, że nie zrezygnują wszyscy "Nie", a tylko ich część. Jednocześnie pojawi się możliwość wybicia dla osób z końca rankingów.

Głosowałam na nie, ponieważ lubię różnorodność i lubię mieć wybór.
W tej chwili mamy do dyspozycji dwie wersje gry oraz dwa systemy podboju, co nam w sumie daje cztery opcje. Dla firmy są to cztery sposoby na zarobek, bo jeżeli nie spodoba mi się stary system podboju na 1.o, istnieje szansa, że ten sam system spodoba mi się w 2.o. Zostanę w grze i jest cień szansy, że wydam te kilka złotówek.

ν∂єяи иσ ωιєм żє ¢нωιℓσωσ נєѕтєм ρσ∂ тzω.Żєℓαzиą кυятуиą ктóяα яσz∂zιєℓα ѕтαяą ι иσωą ωєяѕנę gяу вαяιєяą ιzσℓυנą¢α .αℓє иα ¢нωιℓє σвє¢иą мαм иα∂zιєנє żє тєи ѕтαи вę∂zιє тяωαł ∂σ 20χχ яσкυ.
A więc tak wygląda teraz pismo pokemonów... Dzięki łaskawym bogom, nie do końca pojmuję o co Ci chodzi :>
 

DeletedUser

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

Pomyłka ;P A możliwe jest ujawnienie chociaż ile osób glosowało na tak a ile na nie ? Ale i tak mimo wszytko gp polegnie wiec po co tłumaczyć że tylu i tylu graczy zostanie ? Przecież wszystkie światy prędzej czy później mają być skasowane a zostanie jeden czy te 2 światy , ile na nich będzie osób grało , one też dobiegną końca i ogólnie jak dla mnie to lipa jest z tym wszystkim :/ Jeśli przez cuda gra ma dobiec końca to ja się wypisuje :/ Po za tym napiszę na forum plemion czy skontaktuję się z tamtejszym supportem i się dopytam jak tam będzie , koniec czy nie ... To chyba tyle chociaż pisać nadal możemy ... Zgredeek możesz to przetłumaczyć ;P

luzdelsur mam to zrozumieć że jakaś tam szansa jest na ratunek czy ...? Możemy o tym podyskutować ;P
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser946

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

Jeśli przez cuda gra ma dobiec końca to ja się wypisuje :/
wszystkie światy zostaną w pewnym momencie swojego istnienia zamknięte - jedyna różnica to to, że przy wersji 2.0 będzie możliwa (na podstawie osiągnięć na "zwykłym" świecie) gra na świecie herosów... wybór między starą wersją a nową to nie jest wybór czy świat się skończy czy nie tylko czy będzie miał koniec w postaci ery cudów i świata herosów czy skończy się od tak po prostu bez fajerwerków... światy w 2.0 nie skończą się wraz z wybudowaniem cudów tylko wtedy kiedy liczba graczy spadnie poniżej 1000... stare światy i tak zostałyby/zostaną zamknięte zapewne w okolicy tej liczby...
 

DeletedUser11114

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

MuadDib co ty w ogóle piszesz ??? Chyba nie znasz się na prawach rynku,a jeżeli chodzi ci o upadek Grepolis to nic się nie martw zanim upadnie to kupi to inna firma a starzy właściciele będą się cieszyć że nie stracili w konsekwencji będziemy mieli nowych władców i nowe "ery cudów" żeby zatrzymać , zachęcić starych i nowych graczy...Czy im się uda?Nie wiem,to tylko kwestia reklamy, póki co gra dalej prosperuje skoro nasze wpisy nie przynoszą zamierzonego efektu.Dla mnie to tylko gra i w sumie mam inne problemy niż płakać nad starą i nową wersją a gram na obu
 

DeletedUser946

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

MuadDib co ty w ogóle piszesz ??? Chyba nie znasz się na prawach rynku,a jeżeli chodzi ci o upadek Grepolis to nic się nie martw zanim upadnie to kupi to inna firma a starzy właściciele będą się cieszyć że nie stracili w konsekwencji będziemy mieli nowych władców i nowe "ery cudów" żeby zatrzymać , zachęcić starych i nowych graczy...Czy im się uda?Nie wiem,to tylko kwestia reklamy, póki co gra dalej prosperuje skoro nasze wpisy nie przynoszą zamierzonego efektu.Dla mnie to tylko gra i w sumie mam inne problemy niż płakać nad starą i nową wersją a gram na obu
na taką okazję chyba ta emtoka została przygotowana: :confused: :confused: :confused:
w jaki sposób to co mówisz się w ogóle tyczy mojej wypowiedzi?
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

Mam przez to zrozumieć, że nawet przypadkowa osoba, która otrzymała ten link, niemająca nic wspólnego z tą grą, niewiedząca nawet o jej istnieniu, mogła oddać głos w ankiecie, która zdecydowała o tym, że nastąpi tak wielka zmiana w grze?
Przypadkowa osoba nie mogła znaleźć gdzieś linku do ankiety. Mogła natomiast otrzymać link od jednego z graczy, którzy grają na starych światach i oddać wtedy głos.

Jednak coś mi się wydaje, że to było zwykłe nieporozumienie i chodzi o te kilka ankiet (linków) co się pojawiło w naszych skrzynkach.
Oczywiście głosy, które zostały oddane w pierwszej ankiecie (gdzie mogli zagłosować gracze zarówno ze starych i nowych światów) nie były brane pod uwagę, sonda ta została szybko unieważniona.

Dzięki było za obszerne Twe wyjaśnienia ;) Laina a możliwe jest ujawnienie chociaż ile osób glosowało na tak a ile na nie ? Ale i tak mimo wszytko gp polegnie wiec po co tłumaczyć że tylu i tylu graczy zostanie ? Przecież wszystkie światy prędzej czy później mają być skasowane a zostanie jeden czy te 2 światy , ile na nich będzie osób grało , one też dobiegną końca i ogólnie jak dla mnie to lipa jest z tym wszystkim :/ Jeśli przez cuda gra ma dobiec końca to ja się wypisuje :/

Tu nie chodzi o to, że wszystkie światy zostaną skasowane, a zostaną dwa. Grepolis rozrasta się coraz bardziej, średnio co 2 miesiące powstaje nowy serwer. Ny istnieje w tym momencie 7 miesięcy, a według prognoz dostępnych w grze, era cudów rozpocznie się za około 13 miesięcy. Oczywiście bardzo prawdopodobne, że stanie się to wcześniej, jednak doliczając do tego czas potrzebny na zbudowanie 7 cudów, na pewno nie zabranie nam światów walecznych. Jestem pewna, że IG będzie pracować nad balansowaniem, aby nie dopuścić do sytuacji, w której gracze nie będą widzieć sensu rozpoczynania swojej przygody na nowym serwerze, od pierwszych dni mając przed oczami zegar odliczający do końca świata.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

Tu nie chodzi o to, że wszystkie światy zostaną skasowane, a zostaną dwa. Grepolis rozrasta się coraz bardziej, średnio co 2 miesiące powstaje nowy serwer. Ny istnieje w tym momencie 7 miesięcy, a według prognoz dostępnych w grze, era cudów rozpocznie się za około 13 miesięcy. Oczywiście bardzo prawdopodobne, że stanie się to wcześniej, jednak doliczając do tego czas potrzebny na zbudowanie 7 cudów, na pewno nie zabranie nam światów walecznych. Jestem pewna, że IG będzie pracować nad balansowaniem, aby nie dopuścić do sytuacji, w której gracze nie będą widzieć sensu rozpoczynania swojej przygody na nowym serwerze, od pierwszych dni mając przed oczami zegar odliczający do końca świata.


Heh to ja nigdy nie zobaczę cudu na oczy. Zupełnie Was ludzie nie rozumiem. Dla mnie najfajniejsze są te pierwsze małe walki. Pierwsze zdobywane wioski. Przy 50 wioskach gra staję się już horrorem. Jak widzę, ze ludzie mają już po 300 wioch to zastanawiam się czy ich podziwiać czy popukać się po główce.
Dla mnie super speed max 3 miechy i koniec to jest marzenie. Szkoda, ze nie realne...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser462

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

luzdelsur mam to zrozumieć że jakaś tam szansa jest na ratunek czy ...? Możemy o tym podyskutować ;P

Tego oczywiście nie wiem, wskazałam jedynie znany mi z doświadczenia jedyny sposób dotarcia do osób, które w tej grze podejmują jakiekolwiek decyzje. Pisanie tu na forum niewiele da (bo przecież nasz support nigdy nic nie może), a setki naszych maili (w innej sprawie) pozostały bez odpowiedzi.

Chciałabym Wam zwrócić jeszcze uwagę na jeden fakt: z dużym dystansem podchodźcie do tego co słyszycie o planowanych końcach świata i przejściu do świata bohaterów (nie ma znaczenia jak ten świat się nazywa). Jak zaczynałam grę na pierwszym świecie 2.0 zasady wydawały się proste: sojusz ma zbudować 4 z 7 cudów świata i koniec. Upłynęło pół roku i już zasady się zmieniły - warunkiem zakończenia świata jest kontrola nad wszystkimi siedmioma cudami plus warunek w postaci zmniejszenia ilości graczy poniżej 1000. Tak jak Wy jesteście zawiedzeni teraz, tak samo rozczarowani są ci, którym kilka miesięcy temu obiecano coś innego.

Jeśli mnie intuicja nie myli (ale jest to wyłącznie intuicja, a nie żadna wiedza) to zasady te mogą się jeszcze zmienić wiele razy. Jaki jest powód tego, że moment końca świata i przejścia do świata bohaterów jest odwlekany w czasie można się tylko domyślać.
 

DeletedUser946

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

Jak zaczynałam grę na pierwszym świecie 2.0 zasady wydawały się proste: sojusz ma zbudować 4 z 7 cudów świata i koniec.
i nadal tak jest... zbudowanie 4 cudów daje zwycięstwo na świecie i dostęp do świata herosów... co rozumiesz przez "i koniec" ? od początku było mówione, że gra na "zwykłych" światach będzie toczyć się dalej (po osiągnięciu zwycięstwa przez jeden z sojuszy) dopóki liczba aktywnych graczy na nich nie spadnie poniżej pewnego pułapu

Upłynęło pół roku i już zasady się zmieniły
od początku było mówione, że kwestie ery cudów i światów herosów są jeszcze w fazie przygotowań i szczegóły ich dotyczące jeszcze się zmienią zapewne (i faktycznie zmieniały się i to kilkukrotnie)

warunkiem zakończenia świata jest kontrola nad wszystkimi siedmioma cudami
co jest wyjściem na przeciw oczekiwaniom graczy aby gra na zwykłych światach toczyła się dłużej + dodanie możliwości awansu na świat herosów nie jednego ale dwóch sojuszy (sojusz który zdobędzie prawo do gry tam w nagrodę za 4 cuda pod kontrolą nie koniecznie musi być tym który ostatecznie będzie miał wszystkie 7 cudów)...
kolejną rzeczą będzie dodanie nagród za osiągnięcia indywidualne aby nie tylko gracze z licznych sojuszy mieli dostęp do świata bohaterów... te wszystkie zmiany są odpowiedzią na postulaty graczy, więc jak niby o to można mieć pretensje?

plus warunek w postaci zmniejszenia ilości graczy poniżej 1000.
co jest jedynie doprecyzowaniem faktu który był podany przy pierwszych wiadomościach dot. sposobu zakończenia gry na światach 2.0

Tak jak Wy jesteście zawiedzeni teraz, tak samo rozczarowani są ci, którym kilka miesięcy temu obiecano coś innego.
ale o co chodzi? to co pojawiło się kilka miesięcy temu było jedynie ogólnym planem jak to będzie wyglądać: zbudowanie 4 cudów daje zwycięstwo - zwycięzcy mają dostęp świata herosów - gra od tego czasu będzie się toczyć równolegle na tym świecie i na świecie "zwykłym" dopóki ten nie osiągnie pewnej granicy aktywnych graczy co Twoim zdaniem tutaj się zmieniło? :rolleyes:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser462

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

To się zmieniło - cytat z 1.12.2010r.

"Jeżeli sojusz wybuduje cztery z siedmiu cudów na nowym świecie, gra na nim dobiega końca. Wszyscy aktywni gracze z takiego świata otrzymają zaproszenie do uczestniczenia na nowym, lepszym świecie - coś w stylu levelu 2, który będzie się nazywał światem bohaterów.

Gracze wszystkich innych światów walecznych, którzy spełnią pewne warunki, również otrzymają zaproszenie na swiat bohaterów, jednakże będą oni mogli kontynuować grę na obu, na świecie walecznych i na świecie bohaterów."

Widzisz różnice, czy wytłumaczyć to dokładniej?

Tak było mówione na początku.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

Ten fragment właśnie po głowie mi też chodził cichutko ;P....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser946

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

Widzisz różnice, czy wytłumaczyć to dokładniej?
no tłumacz :) a ja pozwolę Ci zwrócić uwagę na to, że "gra na nim dobiega końca" nie odnosi się do zamknięcia świata tylko do końca rozgrywki = mamy zwycięzcę świata w postaci sojuszu który zbudował 4 cuda - i nadal tak jest...
(kwestia zakończenia świata w sensie zamknięcie serwera zaczęła być omawiana z tego co pamiętam kilka tygodni po tym)

poza tym zauważ, że cytujesz news z grudnia 2010 roku... publiczne beta testy 2.0 z tego co pamiętam zaczęły się w styczniu tego roku, więc jakbyś trochę pomyślała to byś się domyśliła, że nie jest to ostateczna wersja tylko niewiążące (co do szczegółów) zapowiedzi... (w tym samym czasie jeden z newsów przedstawiał też np. nowy system farmienia w inny sposób niż to ostatecznie otrzymaliśmy)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser462

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

"...gra na nim (świecie) dobiegnie końca" nie oznacza końca świata, tylko tego że ktoś dostanie jakiś tam certyfikat i.... gra będzie toczyć się dalej do przejęcia 7 cudów świata, tak?

Koniowi to MuadDib tłumacz, może zrozumie.

Zwróciłam uwagę na zmiany decyzji co do zasad walki i zakończenia świata.
I jeśli koniec gry na świecie oznacza koniec gry, a nie to, że gra będzie toczyć się dalej to mam rację.

Prościej nie potrafię, choć oczywiście możesz nas dalej przekonywać, że koniec może oznaczać coś innego niż koniec, a po końcu można kontynuować.
Ale ja w takich rozważaniach brać udziału nie będę.

Zwracam także uwagę na fakt, że zasady te opublikowane w grudniu 2010r. nie zostały w żaden sposób zweryfikowane do momentu kiedy powstały pierwsze światy w wersji 2.0 (kwiecień 2011r.). Gracze rozpoczynający grę na Ny czy Ksi mieli więc taką wiedzę na temat "końca gry" na ich świecie.
Co więcej, do niedawna można było przeczytać podobne informacje na każdej wyspie w miejscu przygotowanym pod cud świata.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser946

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

luzdelsur - ustalmy może o co Tobie chodzi? chcesz się czepiać support o słówka jakich użył w komunikatach rok temu? - to ja się nie wtrącam, miłej zabawy...

ja w swojej naiwności pomyślałem, że chciałaś wiedzieć jak kształtowały się prace nad końcem gry w v2.0 więc Ci to przedstawiłem - to co ja mówię opieram na informacjach i dyskusjach które były prowadzone na niemieckim forum i tam było od początku mówione, że m.in. ten zacytowany przez Ciebie news to tylko zapowiedzi mogące ulec zmianie a zmiany które przedstawiłaś zaistniały w takim zakresie i z takich powodów jak przedstawiłem powyżej i chyba wystarczą one za wytłumaczenie każdemu kto interesuje się grą a nie Twoim zatargiem z supportem/InnoGames :rolleyes:

odnalazłem tamten news z 2010 o światach bohaterów na niemieckim forum, znajduje się pod nim komunikat "Befindet sich noch in der Entwicklungsphase und ist noch nicht komplett fertiggestellt, Änderungen und Erweiterungen sind möglich!" - w skrócie: mówiący o tym iż nie jest to ostateczne wersja
jeśli tego zabrakło w polskim odpowiedniku... no cóż... wiesz kogo winić teraz ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser462

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

Mua, bez komentarza. Zwrócenie uwagi na oczywistą oczywistość jaką jest zmiana zasad końca świata nie ma nic wspólnego z moim zatargiem z Inno, w którym Ty też byłeś łaskaw zabrać głos ;).

Nie wiem co było napisane na niemieckim forum (i szczerze powiem, że niewiele mnie to interesuje), pisałam o tym co wiedzieli z polskiego forum gracze zaczynający grę na świecie 2.0.

Nie oceniam czy jest to zmiana na lepsze czy gorsze, ale stwierdzam fakt :). Fakt niezaprzeczalny, bo źródło można znaleźć na tym forum.

Mam nadzieję, że to kończy Twoje rozterki związane z moją wypowiedzią.

PS do tego aby być dobrym adwokatem Inno jeszcze musisz poćwiczyć, ale wierzę, że chcieć to móc, tym bardziej, że bardzo się starasz :). Tylko błagam, nie gub po drodze logiki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser946

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

Nie wiem co było napisane na niemieckim forum (i szczerze powiem, że niewiele mnie to interesuje)
to szkoda, że Ciebie nie interesuje, bo były tam wyjaśnione rzeczy o które tutaj pytasz/masz wątpliwości - skoro nie chcesz znać odpowiedzi na pytania które sama zadajesz to po co w ogóle je wypisujesz? :rolleyes:

pisałam o tym co wiedzieli z polskiego forum gracze zaczynający grę na świecie 2.0.
gracze z polskiego forum nie są informowani (i nie biorą takiego udziału w rozwijaniu gry) jak ma to miejsce na niemieckim forum dlatego pozwoliłem sobie uzupełnić te fakty, bo pomyślałem, że o to Ci chodziło

do tego aby być dobrym adwokatem Inno jeszcze musisz poćwiczyć
dobre :D każdego dnia w grze przeklinam Inno za opcje premium i inne przeróżne zmiany (w mojej opinii psujące grę) i ja miałbym ich bronić? :rolleyes: przedstawiłem jedynie to co jest powszechnie znane każdemu kto śledzi niemieckie forum, nikogo nie broniłem, to są tylko suche fakty
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser462

Guest
Odp: Przyszłość Grepolis. Użytkownicy vs InnoGames

to szkoda, że Ciebie nie interesuje, bo były tam wyjaśnione rzeczy o które tutaj pytasz - skoro nie chcesz znać odpowiedzi na pytania które sama zadajesz to po co w ogóle je wypisujesz? :rolleyes:

To ja poproszę o przykład takiego pytania. Tylko żeby nie było to pytanie czy koniec na pewno oznacza koniec :)
 
Do góry