Przywileje premium

  • Rozpoczynający wątek Rysiek66
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Nie sądzicie, że przywileje graczy którzy będą kupować premium są zbyt wysokie? Normalny gracz nie ma szans na dogonienie donatora. 20% większa siła jednostek, 30% zwiększenie wydobycia surowców, przecież te udogodnienia są ogromne. Nie mam pojęcia czemu nie rozwiązali tego tak jak w Plemionach. Tam przewaga gracza z premką jest stosunkowo niewielka, a producent gry raczej na brak dochodów nie narzeka. Hmm mam nadzieję, że może coś się w tej kwestii zmieni, ale pewnie nie ma na co liczyć.
 

DeletedUser

Guest
Grałem na premium włączonym i nie dość że mnie dogonił to jeszcze przejął gracz bez premium. Nie można tego tak upraszczać. Dobry gracz zdziała więcej bez premium, niż gracz średni/kiepski z premium.
 

DeletedUser

Guest
Według mnie premium nie daje aż tak wielkich korzyści, kto gra aktywnie spokojnie da radę z tym co jedzie na premium ;)
Sadzę, że głównym zainteresowaniem może cieszyć się "zarządca" bo daje wyraźne korzyści jak jest się offline. Bo szybsze wydobycie surowców można zniwelować farmieniem, a większą siłę wojsk po prostu dobrą strategią ;)
 

DeletedUser135

Guest
Zarządca z początku nie daje aż tak więcej z tą kolejką gdyż trzeba mieć surki, handlarz dodaje po 30% do wydobycia ale przy niskim wydobyciu jest to mizerna różnica.

Przy starcie liczy się fakt szybkiej ekspansji po surki na wyspę...

tyle podpowiem :)
 

DeletedUser

Guest
a ja zgodzę się z Ryśkiem.

W plemionach KP daje dużo ułatwień w grze, a po wejściu aktualizacji 6.0 będzie tego jeszcze więcej. Ale nie daje przewagi militarno-gospodarczej. Tam można grać bez premium i walczyć jak równy z równym z kimś kto takie posiada. Trzeba będzie poprostu poświęcić dużo więcej czasu grze.

Niech Ci piszący, że można nadrobić farmieniem, strategią itd niech wyobrażą sobie, że spotykają gracza który w niczym im nie ustępuje, ale korzysta z premium. Będziecie mieli szanse? Nie wydaje mi się. Szybko zostaniecie zjechani.
 

DeletedUser8

Guest
W Niemczech gra dostępna jest od września 2009.
Od października obserwujemy rozwój graczy bez premium. Na świecie Alpha spora część graczy w czołówce nie korzysta z konta premium. Oznacza to, że do bycia na górze rankingu w cale nie trzeba płacić.
 

DeletedUser

Guest
zapomniałem dodać, że wcale się twórcom nie dziwię, że zastosowali takie rozwiązanie. W końcu im zależy na tym, żeby ludzie płacili jak najwięcej za grę:)
 

DeletedUser

Guest
Mam pytanie - jaki jest kod na złote monety, bo nie moge ich wyprodukować nigdzie ;)
 

DeletedUser8

Guest
lobuziatko,

zlote monety musisz kupic (tzw konto premium).

W tym celu najpierw aktywuj konto (potwierdzajac konto email) a nastepnie udaj sie do premium -> zakup
 

DeletedUser

Guest
Przyjrzałem się cenie złotych monet.. i po okresie promocji, wychodzi ze są one bardzo drogie.. w grze plemiona premka na 2 miesiace to ok. 25 zł.
Tutaj 400 monet bedzie kosztowac 24 zł.. a jest 5 doradcow.. wiec na miesiac potrzeba 1000 monet.. czyli prawie 100zł na miesiac za gre!

Wiem ze nie ma obowiazku i przymusu premki.. ale na plemionach mam premke 3 lata.. i myslalem ze i tu bedzie, ale 100zeta to za taka gre nie bede placil..
 

DeletedUser

Guest
W sumie taka liczba opcji też jest rozwiązaniem, bo nie każdego stać na kupienie wszystkich pięciu bonusów.
 

DeletedUser

Guest
Dla mnie premium w tej grze to porażka, raz że drogie, dwa daje takiego "kopa" że gracze aktywni grający z głową zjedzą tych bez premium bez żadnego problemu. Tego się nie widzi mając 1 miasto, poczekajcie na efekt jak gracz będzie miał 5 miast, wtedy dopiero te premium będzie niszczyć. Grałem na angielskiej alfie i becie, tam goście jechali na premium, pierwsze 2-3 dni byłem w TOP100, potem było już tylko gorzej (grałem aktywnie, około 6h online, byłem chory więc bawiłem się prawie ciągle w Grepolis). Jak spadłem ponad 2000 miejsce to podziękowałem. Wiem że grali na premium bo pw po angielsku nie boli i odpisywali że ładują.
 

DeletedUser

Guest
Ja również się zawiodłem myślałem że premium będzie na takich zasadach jak w plemionach a tu trochę za dużo tych korzyści :(
 

DeletedUser

Guest
Bez premium da się żyć.
Dobry gracz odnajdzie się w każdej sytuacji...
Jakoś na plemionach grałem bez premium a byłem swego czasu top1 na k i w 10 ogólnej...
 

DeletedUser

Guest
Bez premium da się żyć.
Dobry gracz odnajdzie się w każdej sytuacji...
Jakoś na plemionach grałem bez premium a byłem swego czasu top1 na k i w 10 ogólnej...

aż dziw, że Ci się tak udało, bo najwidoczniej czytanie ze zrozumieniem Ci już tak dobrze nie wychodzi. Właśnie o to chodzi, że na plemionach można grać bez KP i osiągać dobre wyniki. A tutaj zostało tak skonstruowane, że bez niego wcześniej czy później Cię zjadą. Więc tu niestety bez premium raczej nie da się żyć. Chyba, że chcesz być czyjąś farmą
 

DeletedUser

Guest
sahidzie wierz mi,
że nie wiesz jak bardzo się mylisz....
Co powiesz na produkty innyych firm jak np. Gladiatus?
Tam też można być top nie płacąc za premium, jednak trzeba potrafić grać,
czego wielu osobom brakuje... bo gdzie indziej jest łatwiej wyślesz jednego smsa i masz premium na 2 tygodnie i luz. A tu szkoda Ci kasy by wysłać 5 smsów, stąd Twoje i nietylko Twoje płacze... Jednak jak popatrzysz na opis, a nie tylko ikonki i tytułu można łatwo zobaczyć, że zarządca nie jest potrzebny jak jesteś często online, albo jak masz laptopa z wi-fi. Handlarz, a powiedz co to jest 30% surowców jak w ciągu godziny dostaniesz ich 50, a z farm w ciągu tej samej godziny wyniesiesz ponad 300 każdego ( wiem, bo sam tyle mam)?

Premium jest dla przeciętnych/słabych graczy, którzy nie umieja bez niego sobie poradzić.
Jeśli uważasz, że premium jest Ci niezbędne, to najwyraźniej jesteś jednym z nich...
 

DeletedUser

Guest
Azreus nie zgadzam się. Bez premium mało tu zdziałamy. Już teraz (poziom 5) rozwój budynków trwa 1,5 h. A jak widzę że do budowy jednych z ostatnich budynków (np. teatr) wymagany jest poziom 35 (i to nie jednego budynku), to nawet się boję pomyśleć ile to będzie trwało.

Możliwość ciągłego skracania czasu budowy o połowę (oczywiście za monetki), nie daje wielkich możliwości hobbystom.

Szkoda że nie jest tak jak w Plemionach. Komercja wkrada się i w te gry :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Lord Pain myślisz, że jeśli wejdziesz sobie na Grepolis raz dziennie na półgodziny i będzie w czołówce to nawet premium Ci nie pomoże...
 

DeletedUser

Guest
Ja do tego podchodzę hobbystycznie. Mam czas to gram (jak teraz), nie mam to nie gram. Mówię tylko że moim zdaniem jest zbyt duża różnica pomiędzy KP a brakiem jego. Teraz może i nie widzisz różnicy. Ale jak grałeś w Plemiona to zapewne wiesz że po jakimś czasie surowce to nie był problem (wręcz za dużo ich było). Problemem był nieubłagany czas rozwoju budynków, który każdy miał równy. A tu jak chcesz (monetki) to możesz sobie skrócić go od razu do zera.

Ale to tylko gra i nie ma o co się kłócić. Pożyjemy, zobaczymy. :)
 

DeletedUser

Guest
wlasnie pozyjemy zobaczymy :eek: pozniej jak juz pogramy dluzej bedziemy madrzejsi :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry