Przywołanie Herosa

  • Rozpoczynający wątek Kurczak Dozymetryczny
  • Data rozpoczęcia

co sądzisz?

  • jestem na tak

    Głosy: 71 62,3%
  • jestem na nie

    Głosy: 18 15,8%
  • wprowadziłbym poprawki lub nowe elementy

    Głosy: 17 14,9%
  • obojętne

    Głosy: 8 7,0%

  • W sumie głosujących
    114
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Pomysł ma dokładnie 364 dni :) leżał gdzieś zakurzony, ale może warto by go ukazać światu...

Dawno temu ktoś wpadł na pomysł przerobienia plemiennego rycerza na grepolisowego przywódcę.

Wpadłem na coś innego: Przywołanie Herosa

W mitologii greckiej najbardziej znani byli czterej Herosi (lista niżej). Można by ich przypisać bogom z gry, np:
Zeus -> Herakles
Posejdon -> Tezeusz
Atena -> Perseusz
Hera -> Achilles

Aby Przywołać Herosa pierwszy raz należałoby spełnić jakieś warunki, np.
- odpowiednio duży przyrost łask (związek herosów z bogami).
- 5k-10k punktów walki (też nie wiem ile najlepiej), coby Heros nie przychodził do byle jakiego zawodnika.
- akademia na 30 poziomie oraz posąg boga w mieście przywołania Herosa (w posągu można by przywoływać Herosa).

Kolejne przywoływania wymagałyby większej ilości przyrostu łask (np. drugie 50% więcej niż za pierwszym razem, trzecie 100% więcej niż za pierwszym razem, itd. - ewentualnie inny system)

Herosa można byłoby przywołać u siebie raz na jakiś czas (np. 1 raz w miesiącu lub raz na 3 tygodnie - byle niezbyt często). Przywołany Heros stacjonowałby w mieście np. 3-5 dni (znikał wcześniej gdyby jakiś warunek przestał być spełniany). Nie można by wysyłać Herosa jako wsparcie - wyjątkiem byłoby okupowanie wrogiego miasta przez miasto, w którym jest Heros.

Co by dawał taki Heros?
Tezeusz - mógłby pokonywać Minotaury (jak w mitologii)
Perseusz - mógłby pokonywać Meduzy (jak w mitologii)
Herakles - mógłby pokonywać Hydry (jak w mitologii)
Achilles - mógłby pokonywać Pegazy lub Centaury
(pomysł pisany jeszcze za czasu 4 bogów więc do dopracowania)

Przebywając w mieście (czyli w ciągu tych 3 dni) dawaliby niewielkie bonusy, np.
- zwiększenie przyrostu łask boga związanego z Herosem o kilka procent (np. 10-20%),
- zwiększenie przyrostu: wszystkich surowców o 10% (Herakles), drewna o 30% (Tezeusz), kamienia o 30% (Achilles), srebra o 30% (Perseusz).
- przyspieszenie o 10-20%: czasu rekrutacji, czasu budowy statków, czasu budowy budynków (przypisać każde innemu Herosowi) lub ochrona przed czarami (Perseusz)

Podróżując/przebywając z wojskiem podczas walki dawałby jakieś bonusy, np.
- zwiększanie prędkości floty lub wojsk lądowych,
- zwiększanie obrony przed danym typem ataku za cenę spadku ataku jakiegoś rodzaju broni
- zwiększanie ataku danego typu za cenę spadku obrony przed jakimś rodzajem ataku
- zwiększanie obrony (lub ataku) bez zmniejszania siły ataku (lub obrony)

Ludzie od gry na pewno odpowiednio dobraliby wielkość tych bonusów i przypisanie ich do odpowiednich Herosów więc w to się bawił nie będę:)

Propozycja duża, ale myślę, że kiedyś jako kolejna nowość dla odświeżenia gry (np. w 3.0 lub 4.0 ;) )
 

DeletedUser

Guest
Hm...
Podoba mi się;p
Ja bym proponował, aby zwiększyć max. pkt łaski z 500 na 1.000.
Jakby się przywoływało takiego herosa to by brało 250łaski i co 1h po 5pkt łaski;)
 

DeletedUser

Guest
jestem na tak, ale może jeszcze dodać trochę surki do wymagań
 

DeletedUser7800

Guest
Achilles mógłby pokonywać szermierzy i kawalerię żaden śmiertelnik niemógł się z nim równać w walce tą bronią(obuchową) . Oczywiście niewszystkich tylko powiedzmy 15% tych jednostek umiera odrazu po spotkaniu z Achillesem.
 

DeletedUser

Guest
Pisałem o czymś podobnym. Mógłby jakieś levele zdobywać, robić jakieś misje na mapie podobne do tego szukania jaj. No i żeby gracze mieli jakąś arenę na której mogli by się pojedynkować herosami.
 

DeletedUser

Guest
suchar25 napisał:
To nie Terra Militaris
to tak odnośnie mojej propozycji czy fallouta?

suchar25 napisał:
Achilles mógłby pokonywać szermierzy i kawalerię żaden śmiertelnik niemógł się z nim równać w walce tą bronią(obuchową) . Oczywiście niewszystkich tylko powiedzmy 15% tych jednostek umiera odrazu po spotkaniu z Achillesem.
ja raczej myślałem o pokonywaniu mitycznych tak by to miało związek z mitologią, gdzie każdy Heros miał na koncie pokonanie jakiegoś stwora.

fallout152 napisał:
Pisałem o czymś podobnym. Mógłby jakieś levele zdobywać, robić jakieś misje na mapie podobne do tego szukania jaj. No i żeby gracze mieli jakąś arenę, na której mogli by się pojedynkować herosami.
póki co nie widzę ciekawych misji związanych z grą do wypełnienia... bonusy które wypisałem myślę że wystarczą.
arena - też mi się nie podoba. nie po to powołuję herosa by nie wiadomo w jakim celu go tracić...
teleziom napisał:
jestem na tak, ale może jeszcze dodać trochę surki do wymagań
hmm... o tym nie pomyślałem :) ale popieram. surka + ewentualnie łaski (byle nie za dużo, bo w końcu nie ma sensu wydawać 500 łask jak potem bonus który da mi Heros, nie zwróci tego kosztu)
 

DeletedUser7800

Guest
fallouta twoja jest fajna:D

Achilles o ile mi wiadomo nie pokonał żadnego nie-człowieka (chyba, że Hektora zaliczasz jako pół boga);)

Do Hadesa można dodać Orfeusza Nie atakował by, ale morale jednostek zawsze wynosiły by 100%
Tak samo szczęście (+25 to chyba max). Jesli zaatakowano by miasto z tym herosem agresor będzie miałe -25 szczęścia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
bonusy które wypisałem myślę że wystarczą.

Ale właśnie chodzi o to że trochę duże te bonusy(albo za łatwo przychodzą) a nawet te 500 łaski to jest trochę więcej niż jedna mantykora. Zresztą ta gra ma sens tylko dla tego że gracze którzy zarejestrują się trochę później przy odrobinie szczęścia i rozumu nie staną się farmą. Takie premie zwiększały by przewagę starych wyjadaczy.

Coś takiego jak herosi musi być. Najłatwiej było by wymienić ikonki konta premium i zmienić nazwy bonusów. Tyle że szkoda by iść na łatwiznę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Co do propozycji:
Kurczak Dozymetryczny - Jestem na tak. Ale będzie trzeba jeszcze ustalić herosa Hadesa.
er010 - raczej na nie. :p
fallout152 - ta pierwsza propozycja: sprzeciw. (to jest grepolis, a nie jakieś rpg(ta arena), tu nie ma 'wygrać' ten kto ma lepszą.. zręczność. Tu chodzi o strategię, taktykę). A jeśli chodzi o Orfeusza, on nie ma nic wspólnego z Hadesem.
A może Charon? Chodź to raczej nie był heros :\
 

DeletedUser

Guest
fallout152; napisał:
Ale właśnie chodzi o to że trochę duże te bonusy(albo za łatwo przychodzą) a nawet te 500 łaski to jest trochę więcej niż jedna mantykora.
Tylko że takiego herosa mógłbyś posiadać np przez 3 dni raz na miesiąc (co daje 10% czasu gry) więc bonusy dość duże nie są. z resztą o tym, jakiej wielkości dać bonusy najlepiej wiedzą programiści ;)

PoveR napisał:
A jeśli chodzi o Orfeusza, on nie ma nic wspólnego z Hadesem.
A może Charon? Chodź to raczej nie był heros :\
Orfeusz też nie:)
Heros (gr. ἥρως "bohater") – w mitologii greckiej postać zrodzona ze związku człowieka i boga.

kilku herosów sie jeszcze w mitologii znajdzie... i nie koniecznie trzeba szukać kogoś kto miał związek z Hadesem. Chociaż... w zasadzie związek miał każdy - po śmierci trafiali do hadesu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Hehe, a może jakiś heros miał coś wspólnego z Persefoną? (dawniej Korą, Persefona, gdy już była żoną Hadesa)
 

DeletedUser

Guest
tu nie ma 'wygrać' ten kto ma lepszą.. zręczność

Nie miałem na myśli zręczności, chodziło o to by wygrał ten który ma lepszy level. Co do areny to by się z Rzymem kojarzyło, myślę o jakiejś lepszej nazwie, choć rzeczywiście może to być zły pomysł.

Tylko że takiego herosa mógłbyś posiadać np przez 3 dni raz na miesiąc (co daje 10% czasu gry) więc bonusy dość duże nie są. z resztą o tym, jakiej wielkości dać bonusy najlepiej wiedzą programiści

Chciałbyś wersie 3.0 albo 4.0 by była raz w miesiącu na trzy dni,tylko dla graczy którzy mają pomnik? Zresztą jakbym miał herosa który zwiększa przypływ surki to bym nim nie walczył, chyba że byłby nieśmiertelny albo tak dobry że zastępowałby armię.
Taki heros raczej nie lubi by go czcić, świątynia może nie być dobrym pomysłem. Może byłby dostępny w agorze, kosztowałby pkt kultury i zmniejszałby łaski, tak jak OM zmniejsza dochód surki.
Każdy gracz mógłby mieć tylko jednego herosa, niezależnie od liczby miast.

Popieram herosa w każdej postaci tylko coś jeszcze bym dodał, żeby więcej z niego korzystać.
 

DeletedUser

Guest
skoro czerpać pomysł z plemion to ja bym Herosa postawił jako jednostkę, która swoimi unikalnymi zdolnościami poprawia statystyki innych jednostek;) np:
- Armia z Ahillesem w składzie dostaje bonus +10% do szybkości jednostek i do siły ataku, oraz przyspiesza rekrutacje w koszarach o 5%
- Armada prowadzona przez Odyseusza +10% siły ataku i siły obrony jednostek morskich oraz zwiększa pojemność statków transportowych o 2 miejsca.
- Perseusz +15% do obrony jednostek naziemnych oraz +10% do wydajności EKO (kopalnia, tartak, kamieniołom)
- Herakles +15% do siły ataku jednostek naziemnych +10 do szybkości rekrutacji w koszarach

Oczywiście podane liczby są ujęte obrazowo tak aby przedstawić ideę która zaświtała w mojej głowie;) ale możliwości jest mnóstwo;) Można by np wprowadzić element RPG i możliwość lvlowania Herosa który nabierałby siły podczas walki z przeciwnikiem;)

Ponadto każdy gracz mógłby mieć jednoczesne powołanego tylko jednego herosa (lub jednego na jakaś określoną ilość miast np co 20). Natomiast nie uzależniałbym powołania Herosa od obecności w danym mieście danego Boga.
 

DeletedUser7800

Guest
Podobnie jak w przypadku większości greckich królów, ród Odyseusza także wywodził się od bogów. Jego ojciec Laertes był synem Arkejsjosa (Arkizjosa), potomka (a wg mniej popularnych wersji mitu nawet syna) Zeusa. Natomiast matka Odyseusza, Antyklea, była córką znanego oszusta Autolykosa, syna Hermesa.

To może Odyseusz?
 

DeletedUser

Guest
Chciałbyś wersie 3.0 albo 4.0 by była raz w miesiącu na trzy dni,tylko dla graczy którzy mają pomnik? Zresztą jakbym miał herosa który zwiększa przypływ surki to bym nim nie walczył, chyba że byłby nieśmiertelny albo tak dobry że zastępowałby armię
Na pewno jakby dodawali coś do wersji 3.0 czy 4.0 byłby to zlepek paru nowych pomysłów (tak jak w 2.0 - same nowości: cuda, nowy system farmienia, nowy wygląd, sterowanie, nowy bóg, itd)
skoro nie chciałbyś aby zginął, to po co zapodałeś propozycję areny ;)

Taki heros raczej nie lubi by go czcić, świątynia może nie być dobrym pomysłem
skąd ta myśl? z tego co mi wiadomo, w starożytnej Grecji czczono herosów miejscami niemal jak bogów.

Każdy gracz mógłby mieć tylko jednego herosa, niezależnie od liczby miast.
no tak. jeden dowolny heros, raz na miesiąc na pare dni.

Popieram herosa w każdej postaci tylko coś jeszcze bym dodał, żeby więcej z niego korzystać.
byleby nie przesadzić ;)

To może Odyseusz?
Znaleźć nowego Herosa to nie problem :) sporo ich było...
 

DeletedUser7800

Guest
To może ci na górze się wypowiedzą jak będzie można przywałać herosa nietylko raz w miasiącu, ale 2 razy w jednym miesiącu za złoto?
 

DeletedUser

Guest
hm... 2x na miesiąc... może jakoś bym przebolał... chociaż wolałbym raz na 21 dni niż raz na 14... i na pewno nie za złoto. przywołanie byłoby darmowe (jeżeli chodzi o realne pieniądze).
 

DeletedUser7800

Guest
Myśle, że jeśli było by za złoto pomysł miał by szansę przejścia bo zysk mieli by ci nasi admini:D
 

DeletedUser

Guest
my nie mamy zysków ze złota, za które płacicie... :)
i już nie rób z Inno takich zabiegających tylko o kasę... :)
propozycja jest zbyt rozległa by za nią płacić. to nie jedno kliknięcie...

aczkolwiek może przyjdą mi do głowy pomysły na jakieś płatne opcje w tej propozycji... może jakieś dodatkowe płatne bonusy? albo mając aktywną kapłankę możemy takim herosem coś więcej. co myślicie?
 
Status
Zamknięty.
Do góry