punkty walki otrzymywane ze wsparc - podział ląd a morze

  • Rozpoczynający wątek onigen
  • Data rozpoczęcia

Czy PW ze wsparc powinno sie podzielic na te otrzymywane z obrony portu i te z lądu

  • jestem ZA, jezeli nic nie przedarło sie na ląd to wlasciciele okretow powinni miec punkty

    Głosy: 55 57,3%
  • jestem PRZECIW

    Głosy: 31 32,3%
  • jest mi to OBOJĘTNE

    Głosy: 10 10,4%

  • W sumie głosujących
    96
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: punkty walki otrzymywane ze wsparc - podział ląd a morze

gdyby łatwiej było podbić wioskę niż ją wybronić mało kto wciągnąłby się w grę, bo zanim zdążyłby zrobić z siebie boba budowniczego wykupując za złoto bony do szybkości i ceny budynków (tym samym wspierając finansowo inno ) podbiliby go ci którzy zamiast w zarządcę zainwestowali w dowódcę albo kapitana

tak więc z perspektywy twórców opłacalne jest ułatwianie obrony miast - zatrzymywanie graczy na dłużej na danym serwie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: punkty walki otrzymywane ze wsparc - podział ląd a morze

Dla mnie to też jest troszkę niesprawiedliwe.

Bo jak ktoś nieustannie robi deffa i wyśle wszystko na wsparcie np. około 1500 jednostek to też mu się należą punkty mimo, że nic nie zrobił ale wysłał. Najwyraźniej jego sojusznicy byli dość silni by obronić miasto na morzu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: punkty walki otrzymywane ze wsparc - podział ląd a morze

Podział powinien być wprowadzony. Podam przykład wspierałem jedną wioskę biremami i lądem zainkasowałem ładne PW ale straty w biremach były znaczne. Obstawiałem też inną wioskę i też ładnie zarobiłem, różnica była tak, że do drugiej wysłałem tylko ląd i miałem zero strat. Takie sytuację są kuriozalne, bo inni ponieśli straty a PW dzielone równo między ląd i wodę.
Obecny podział jest po prostu niesprawiedliwy i wynika z lenistwa programistów inno. Wystarczyłoby aby dodano np. podwójne naliczanie PW dla birem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: punkty walki otrzymywane ze wsparc - podział ląd a morze

Mogli by rozdzielić walkę na lądzie z bitwą morską. Czyli jak walczy woda to mamy bitwę morską i PW dzielone jest na jednostki morskie a jak zabraknie obstawy na morzu, mamy do czynienia z desantem i regularnym oblężeniem i dopiero wtedy PW otrzymuje ląd. Obecny system naliczania PW wprowadzili aby za bardzo nie obciążać serwera. Myślę, że takie rozwiązanie nie było wielkim wyzwaniem dla inno i de facto nie zamulało by serwerów.
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: punkty walki otrzymywane ze wsparc - podział ląd a morze

Jestem przeciw.
Zmiana dotycząca pkt walki za wsparcia została wprowadzona ,aby promować grę zespołową (pamiętam nawet ,gdy tego nie było, na dobrze wybranym celu okupki można było zarobić 3 sloty).
To nie jest wina gracza,że wszystko się utopiło na biremkach i jego ląd był bez znaczenia ,lub ,że tym razem atak szedł lądem.
Liczy się pomoc udzielona, więc punkty za wsparcia ,nawet jeśli nic im się nie stanie powinny być.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: punkty walki otrzymywane ze wsparc - podział ląd a morze

Eh...tylko, że ten ląd jest podsyłany do pomocy, podobnie jak biremy. Skąd mam wiedzieć, że podsyłać mam biremy zamiast lądu? Szczególnie, gdy bardziej opłaca się podesłać paczkę lądu niż birem w wielu przypadkach...
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: punkty walki otrzymywane ze wsparc - podział ląd a morze

Propozycja odrzucona.
Powód: InnoGames nie planuje zmieniać obecnego stanu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry