[Wyjaśnione] punkty walki

  • Rozpoczynający wątek Ethar
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
jestem nowy gram od 10 dni mam pytanie co to są punkty walki jak sie je zdobywa i gdzie można zobaczyć ile się ich ma i czy jeśli atakujemy wioski uprawne to tez je dostajemy ?
 

DeletedUser

Guest
On pyta o punkty walki a nie punkty kultury.
Punkty walki zdobywa się po prostu atakując lub broniąc się.
Jednym (a raczej trzema) słowem Niszcząc jednostki przeciwnika.
 

DeletedUser

Guest
jestem nowy gram od 10 dni mam pytanie co to są punkty walki jak sie je zdobywa i gdzie można zobaczyć ile się ich ma i czy jeśli atakujemy wioski uprawne to tez je dostajemy ?

Dodam jeszcze, że dostajesz 1 punkt walki za każde miejsce w gospodarstwiezajmowane przez pokonaną (w obronie lub ataku) jednostkę. Sprawdzić je możesz w rankingu. Jest uaktualniany co godzinę.
 

DeletedUser

Guest
Czy za zniszczenie np 300 jednostek straży miejskiej dostane 300 pkt walki?
 

DeletedUser

Guest
Jednostki straży miejskiej nie zajmują miejsca w gospodarstwie, więc nie dostaje się za nie pkt walki.
 

DeletedUser

Guest
Mam podobne pytanie: Czy za zniszczenie muru (katapultami lub piorunem zeusa) dostane punkty walki? Budynki też zajmują miejsce w gospodarstwie.
 

DeletedUser

Guest
Tylko wojsko i jednostki mityczne dają ptk walki .:eek:
Za zniszczenie budynku nie dostajesz tych ptk.
 

DeletedUser25581

Guest
Odp: punkty walki

Po jakim czasie punkty walki są dostępne do wykorzystania w agorze ? I dlaczego tak długo trzeba czekać ? Dzieki z góry za odpowiedź.
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: punkty walki

Różnie bywa zazwyczaj po ok. 0,5h się aktualizują. to tak z doświadczenia.Dlaczego trzeba czekać to nie mam pojęcia
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: punkty walki

Po jakim czasie punkty walki są dostępne do wykorzystania w agorze ? I dlaczego tak długo trzeba czekać ? Dzieki z góry za odpowiedź.

Z tego co mi wiadomo to raczej tuż po pokonaniu jednostek dostaje się pkt walki.Przynajmniej ja tak zawsze miałem
 

DeletedUser23364

Guest
Odp: punkty walki

Witaj,

Punkty walki aktualizują się zazwyczaj co godzinę, zdarza się że dodawane są od razu. Wszystko zależy od danej godziny. Pozdrawiam.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: punkty walki

Pytanie nasuwa się jednak takie, dlaczego w rankingu i tym nowym dodatku punkty walki aktualizują się automatycznie, a w agorze trzeba na to czekać?
 

DeletedUser15386

Guest
Odp: punkty walki

Postaram się wytłumaczyć w prostych słowach swoją wersję 'wiki' na ten temat.​

Punkty walki (dalej PW) - punkty zasługi uzyskiwane jako nagroda za pokonanie wrogich jednostek, zarówno w obronie jak i ataku.
Za każdą pokonaną wrogą jednostkę dostajesz tyle PW ile to ta jednostka zajmuje miejsca w gospodarstwie, np. za zabicie 10 hoplitów (1 hoplita= 1 miejsce w gospodarstwie) dostajesz 10*1=10pkt (licząć bez bonusu podwajającego te punkty i/lub bonusu zwiększającego zdobywane PW), za 100 strażników miejskich dostaniesz 100*0=0 PW (strażnicy nie zajmują miejsca w gospodarstwie).

Wykorzystując 300PW (Pochód Triumfalny dostępny w agorze) możesz stworzyć 1 punkty kultury, a po uzbieraniu wymaganej liczby punktów kultury możesz założyć lub przejąć nowe miasto. Zamiana PW to jeden z pięciu sposobów na zdobycie punktu kultury, inne to: Festyn Miejski (zamiana surowców na PK), Igrzyska Olimpijskie (50szt. złota), Występy Teatralne (również wymagają surowców jak Festyn, potrzeba ich mniej, aczkolwiek występy trwają dużo dłużej).

Ponadto punkty walki możesz uzyskać również niszcząc własne jednostki. Trick polega jednak na tym, że by to zrobić musisz pierw wysłać jednostki, które zamierzasz zniszczyć do cudzego miasta (nie może być to opuszczone miasto, wtedy nie nalicza punktów). Następnie atakujesz owe miasto i zyskujesz punkty. Sprawa polega po prostu na tym, że wysyłając jednostki do innego miasta, stają się one obrońcą danego miasta i bez znaczenia czy bronią go Twoje wojska, sojusznika czy wroga, jeżeli zaatakujesz to miasto, to zaczną ze sobą walczyć.

Zarówno agora jak i nowy dodatek dostępny po prawo nad okienkiem jednostek jest zapewne zupełnie odrębną rzeczą.
Ów nowość wykorzystuje jedynie proste działanie matematyczne:
Posiadane punkty walki - (punkty walki wymagane do następnego pochodu pomniejszone o 300)= dostępne punkty walki.

Przykład:
Posiadane punkty walki 3,258
Punkty walki wymagane do następnego pochodu 3,300
3258 - (3300-300)= 3258-3000= 258 :)

Pozdrawiam chrycho13 mistrz pytań :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: punkty walki

Nie no, nie mogę...za kogo Ty mnie masz? Pomyślałeś chociaż trochę pisząc odpowiedź na moje pytanie?
 

DeletedUser23364

Guest
Odp: punkty walki

DonBeker, nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie. Sprawa z aktualizacją punktów walki jest oparta tylko na doświadczeniach graczy. Wielu graczy pisało rozbieżne informacje, dlatego ciężko to stwierdzić.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: punkty walki

Nie no, ja ze swojego doświadczenia jestem w stanie stwierdzić coś podobnego. Tak tylko chciałem dopytać i może dowiedzieć się czegoś ciekawego skoro ten temat został już poruszony. Może ktoś z "czerwonych" będzie w stanie mi odpowiedzieć...i raczej do nich kierowałem to pytanie:) Skoro w rankingu można dodawać od razu punkty walki, w tym nowym dodatku też punkty są naliczane automatycznie, to dlaczego na zrobienie pochodu muszę czasami czekać bardzo długo przez co muszę później z kolonem kombinować strasznie jak puszczam go na styk, czy też puściłem kolona i dopiero szukam punktów na zrobienie pochodów, aby nabić slota?!
 

DeletedUser15386

Guest
Odp: punkty walki

DonBeker, nie jestes jedyną osoba udzielającą się w tym temacie. Mój post był skierowany do ogółu tematu i starałem się odpowiedzieć na wszelkie pytania, tak żeby nie było wątpliwosci. Chcesz odpowiwedzi na swoje pytanie to pisz do Innogames, team nie jest odpowiedzialny za zmiany w grze, bo to nie oni grą zarządzają.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: punkty walki

Jakbyś potrafił czytać, to ten temat ma już prawie 5 lat. Odświeżył go Soeth wykopując go z niebytu zadając pytanie:

Po jakim czasie punkty walki są dostępne do wykorzystania w agorze ? I dlaczego tak długo trzeba czekać ? Dzieki z góry za odpowiedź.

Także zastanów się jeszcze raz, czy rzeczywiście odpowiedziałeś na jego pytanie?!


PS: Tiaaa...ja oczywiście nie wiem od czego jest tutaj Team. Nie bądź śmieszny...
 
Do góry