Raporty z ataków :)

  • Rozpoczynający wątek Konradeusz
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Jak to możliwe, że w grepolis pokazało, że atak dojdzie 21;39;22, a gdy kliknąłem wyślij dojdzie 21:39:44, a kolon na mnie wchodzi 21:39:42, co to ma być, przez te gówniane opóźnienie stracę miasto, a TEAM Grepolis uprzedza o +/- 10 sec opóźnień..

Co to ma być..?

No każdy tak ma.. ;) Również takie przeskoki czasu zauważyłem..

Ps. Więc lepiej wsparcie słać - wcześniej, a nie na styk (wbijać się przed kolona) :p
 

DeletedUser

Guest
Eee nie uwierzę dopóki się na własnej skórce nie przekonam. Nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło.
 

DeletedUser

Guest
Niekiedy się zdarza :)
Mój rekord to 24 sekundy do przodu... zdziwienie - bezcenne :p
 

DeletedUser

Guest
W chwili wysyłania ataku.
Tak samo jak przy "normalnym" anty-timingu.
 

DeletedUser

Guest
a mój rekord zdarzył się tej nocy....

Wysłałem atak, sprawdziłem czas, wchodził przed kolonem.....
3h później,tj teraz,sprawdzam,wchodzi po kolonie. To jest dopiero fajna sprawa :)



Edit:
A teraz wchodzi przed kolonem,ciekawe jak będzie za godzine :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Dlaczego?

Z tego co poznaje po sygnaturze HaseeIkar
obraz.aspx

To jest wrogiem sojuszu Puniccy Piraci.. :mad: czyli w tym którym jestem ;)

Jak w temacie :
I szpiegiem jestem :D

grepo1szpieg.png


A tu: Poszło około 1000 ogniówek :(

grepo2w.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10664

Guest
Dziwne, ale raport ze szpiegowania jest o 5 dni przed atakami :p:p. A z tymi opóźnieniami to chyba o to chodzi, że jeśli masz już włączone okienku ataku na jakieś miasto, i czekasz, to sekundy czasu dotarcia nie idą równolegle z prawdziwym czasem serwera/GP. Przynajmniej ja tak miałem że czekałem 30 minut, żeby się nie pomylić i wysłać co do sekundy i ***! przesunęło mi o 26sek...
 

DeletedUser12541

Guest
Odp: Raporty z ataków :)

Ataki mogą wahać się w odstępie czasowym +/- 10sek. spowodowane jest to tym ze gracze nie mogą zaplanować ataku dokładnie na tą samą godzine np. 500 ataków na 12:00:20 i dzięki funkcji Anty-Timing, ataki będą się tak układać, ze nigdy nie wejdzie kilka ataków w dokładnie tym samym czasie ;)
obraz.aspx
 

DeletedUser

Guest
Odp: Raporty z ataków :)

Ataki mogą wahać się w odstępie czasowym +/- 10sek. spowodowane jest to tym ze gracze nie mogą zaplanować ataku dokładnie na tą samą godzine np. 500 ataków na 12:00:20 i dzięki funkcji Anty-Timing, ataki będą się tak układać, ze nigdy nie wejdzie kilka ataków w dokładnie tym samym czasie ;)
obraz.aspx

Wejdą w tym samym czasie... o to przykład:

synchrok.jpg
 

DeletedUser

Guest
Odp: Raporty z ataków :)

W tym samym czasie nie wchodzą, zawsze jest zachowana kolejność, o której decydują milisekundy (których nie widać, ale co tam). Zawsze jeden atak wejdzie przed drugim.

Była kiedyś fajna propozycja wprowadzenia tych milisekund, bo póki co w sytuacjach jak ta wyżej to korean random decyduje o tym który atak wejdzie pierwszy :<
 

DeletedUser

Guest
Odp: Raporty z ataków :)

W tym samym czasie nie wchodzą, zawsze jest zachowana kolejność, o której decydują milisekundy (których nie widać, ale co tam). Zawsze jeden atak wejdzie przed drugim.

Była kiedyś fajna propozycja wprowadzenia tych milisekund, bo póki co w sytuacjach jak ta wyżej to korean random decyduje o tym który atak wejdzie pierwszy :<

Ten mit (a może i nie mit) z milisekundami mogłby ktoś kompetentny wreszcie sprostować/wyjasnić, bo niedługo Grepo stukną kolejne urodziny a nadal nie wiadomo tak naprawdę w jaki sposób są kolejkowane ataki. Sam kiedyś otrzymałem info o milisekundach (niestety nie pamietam od kogo), rozpowszechniłem to w sojuszu, ale po jakimś czasie okazało się, że to wcale nie takie pewne. Gdyby każdy atak miał przypisany czas z dokładnością do milisekundy nie byłoby efektu przeskoków (pomijam jakieś tam niezerowe prawdopodobienstwo wstrzelenia się w tą samą milisekundę) - mimo że gracz nie widzi milisekund, to system by je "widział" i układał ataki w kolejności. Stąd dokładność milisekundowa jest wątpliwa, jednak z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, by zegar liczył tylko sekundy, chyba to byłby jakiś model na węgiel:D

Kolejny miszczu który wie najlepiej. Mógłbyś uczyć w polskich szkołach i TYLKO w polskich.


PS ewentualnie w Ugandzie :p
"W tym samym czasie" to chyba był skrót myślowy, wejdą w tej samej sekundzie, co i tak dla gracza znaczy dokładnie to samo co "w tym samym czasie". No chyba, że potrafisz sklinować takie ataki, w takim razie gratuluję.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Raporty z ataków :)

Może sie niejasno wyraziłem: fajnie by było, gdyby milisekundy decydowały o czasu wejścia ataku, i nawet była propozycja ich wprowadzenia, ale póki co o kolejności wejścia ataków decyduje korean random.

A co do różnicy dla graczy... jak już sie czepiamy szczegółów, to pewna jest. Gdyby wchodziły w tym samym czasie, czyli jako jeden atak, wyniki bitwy byłyby zupełnie inne niż gdy wchodzą po sobie, rozdrobnione na te kilka mniejszych ataków.

Klina teoretycznie można między to wsadzić, ale proponuję żeby robili to ci z nas którzy już wygrali 6tkę w lotto, bo farta trzeba mieć porównywalnie dużego.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Raporty z ataków :)

to chyba był skrót myślowy

Chyba to taka ryba.

Chyba że Wariateq dał Ci uprawnienia do tłumaczenia jego skrótów myślowych?


A dla gracza nie znaczy to dokładnie to samo, bo a nuż kolon wchodzi mimo że w tej samej sekundzie co atak to jednak przed owym?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Raporty z ataków :)

Chyba to taka ryba.

Chyba że Wariateq dał Ci uprawnienia do tłumaczenia jego skrótów myślowych?

Widzisz, niektórzy rozumieją skróty myślowe, sarkazm etc, innym trzeba tłumaczyć jak krowie na rowie.

A dla gracza nie znaczy to dokładnie to samo, bo a nuż kolon wchodzi mimo że w tej samej sekundzie co atak to jednak przed owym?

Taaaak i to baaardzo wiele zmienia, biorąc pod uwagę przeskoki ataków - rozumiem, że lepiej Ci na duszy gdy do ostatniej sekundy nie wiesz co wejdzie pierwsze - atak czy kolon - i nie masz na to żadnego wpływu? Zaiste ogromne znaczenie dla gracza. Ja tam bym wolał by mi w Poleceniach pokazywało od razu poprawną kolejność wejścia. Wtedy miałbym choć mozliwość cofnięcia kolona, być może puszczenia jeszcze raz i rzeczywiście miałby znaczenie fakt, że ataki wchodzą "po sobie" a nie jednocześnie. Obecnie nie ma żadnej różnicy, o wszystkim decyduje czas ostatniego przeskoku.
 
Do góry