regeneracja siły

  • Rozpoczynający wątek rexkow
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
pewnego razu padł pewien post
cytat z wiki na temat wiosek rolniczych:

"Możesz zadbać o wzrost siły wiosek, gdy Twoje jednostki wykonują prace cywilne. Pomagają one wioskom rolniczym w budowie budynków cywilnych, odwadnianiu pól i zbieraniu zbiorów. Dla Ciebie oznacza to, że Twoje jednostki spędzają długi czas po za miastem bez otrzymywania surowców, za poświęcony czas. Patrząc długofalowo ta korzystna praca przynosi Ci więcej surowców z wioski. Niektóre z Twoich jednostek zostaną stale przypisane do pomocy wiosce, co oznacza, że stracisz niektóre z nich."

czy komus wiadomo o tym cos wiecej? ... ile jednostek zostanie tam na stale? ... jesli wysle tam 20 szermierzy to o ile mi wiadomo podniosa one sile wioski o 4 procent .... ale czy wroca wszyscy do domu? .... jest moze jakas na to zasada?

dziekuje z gory za odpowiedz :)
ale pozostał bez odpowiedzi co więcej nie mogę znaleźć tego fragmentu na wiki, jak to jest właściwie czy jak wysyłam żołnierzy to część może nie wrócić i nie mówię tu o sytuacji gdy wioska na nas napadnie z powodu niskiego nastroju
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Pierwsze słyszę :D
Zawsze wracali mi wszyscy, bez względu na to kogo posyłałam i w jakiej ilości.

Może zostało to źle ubrane w słowa. Ja bym to bardziej kojarzyła z tym, że niektórych żołdaków będzie się wykorzystywać tylko do podnoszenia siły :]
 

DeletedUser

Guest
. Dla Ciebie oznacza to, że Twoje jednostki spędzają długi czas po za miastem bez otrzymywania surowców, za poświęcony czas. Patrząc długofalowo ta korzystna praca przynosi Ci więcej surowców z wioski. Niektóre z Twoich jednostek zostaną stale przypisane do pomocy wiosce, co oznacza, że stracisz niektóre z nich.
to jest na wikipedii to raczej jest losowe i sie nie zdarza jak narazie zeby jakiejs jednostki zostaly w wiosce rolniczej :p http://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Podstawy#Wioski_rolnicze
 

DeletedUser

Guest
zdarza się :)
jak napotkasz ochronę --pewnie w którymś z sadów jest ileś mogił
 

DeletedUser

Guest
ja również wysyłając wojsko na podniesienie siły straciłem i to aż 13 szermierzy napotkali opór co dziwne bo sekundę póżniej plądrowanie tej wioski nie napotkało oporu....

Może ktoś wyjaśni mi czy to błąd czy normalka??
 

DeletedUser

Guest
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to fakt że ta 1 sekunda dzieląca oba "ataki" podniosła zadowolenie akuratnie, żeby wejść i zabrać co Twoje ;]
 

DeletedUser

Guest
nie -bo czy napotkasz opór czy nie to jest losowe a im mniej nastroju tym wiekszy procent szansy ze tak sie stanie

i co ja zauważyłem to że częściej napotkasz taki opór na winogronkach niż przy plądrowaniu
 

DeletedUser

Guest
ja również wysyłając wojsko na podniesienie siły straciłem i to aż 13 szermierzy napotkali opór co dziwne bo sekundę póżniej plądrowanie tej wioski nie napotkało oporu....

Może ktoś wyjaśni mi czy to błąd czy normalka??

to normalne. przecież bunt nie musi być dwa razy pod rząd.
 

DeletedUser

Guest
pewnego razu padł pewien post

....

ale pozostał bez odpowiedzi co więcej nie mogę znaleźć tego fragmentu na wiki, jak to jest właściwie czy jak wysyłam żołnierzy to część może nie wrócić i nie mówię tu o sytuacji gdy wioska na nas napadnie z powodu niskiego nastroju

w zasadzie odpowiedz padla .... i wszytko sie wyjasnilo :)

ja wiem jedno .... nigdy ... nigdy ... przenigdy!!! nie atakuje sie wioski ponizej 80% nastroju .... i tak samo nigdy sie jej nie "wspiera"/"zwieksza sile"
zasada jest taka sama ... gorszy nastroj -> wieksze ryzyko oporu ..... nie ma znaczenia ze ty chcesz im "pomoc" :p

powyzej 80% mozna z ta wioska handlowac .... to ze przywieziesz raz wiecej surki nic ci nie da ... i tak pozniej musisz odczekac by moc sfarmic kolejny raz ....... nastroj regeneruje sie : 1 procent na 1 godzine ...... nic na to nie wplywa ..... swoje trzeba odczekac .... lepiej farmic regularnie

i jeszcze jedna zasada! :) .... nigdy nie atakujcie gdy sila wioski jest ponizej 95 procent ! (w zasadzie 100 ale nie zawsze mozna :p) .... im mniejsza sila przy ataku tym wiekszy spadek nastroju ..... a poniewaz jego przyrost jest staly jak napisalem powyzej to powinno kazdemu zalezec by "ubywalo" tego nastroju jak najmniej :)

ps. odstepstwa od regul oczywisce istnieja :p

EDIT: nie gram na Becie wiec moge tylko podejrzewac ze tam jest 2 procent na godzine :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ostatnio jak odwiedzałem forum informacje były inne... ;/
Teraz zrobił się mały problem :)
Mianowicie ...
beztytuuvi.jpg


Popieram przedmówcę... Ja już nigdy nie będę atakował wioski poniżej 80% nastroju... polecam tak zrobić innym ;D
 

DeletedUser

Guest
Z dyplomacją bez strat mozna spokojnie powyżej 60% farmić.
 

DeletedUser

Guest
Ja z badaniem farmię powyżej 53 :)
A od czasu do czasu nawet przy 51 czy 52. Ale liczę się z ryzykiem :)
 

DeletedUser

Guest
od 50%-60% też jest stosunkowo bezpiecznie ;) czasami zdarza się bunt, ale mi w dotychczasowej grze (czyli już kilka miesięcy) zdarzyło się to góra 3-4 razy ;)
 

DeletedUser

Guest
nie 80% tylko 70% sprawdzone !
od kilku miechów

tu nie chodzi o to ze ponizej 80 procent nic sie nie stanie i wioska sie nie zbuntuje ..... chodzi o to ze ponizej 80 procent nie mozesz z taka wioska handlowac a to jest duzy minus w tej grze .... jesli chcesz wyciagac optymalne korzysci to 80 procent to jest dobra liczba

sam pare razy atakowalem wioski o mniejszym nastroju ale wtedy bylem pewien ze przez najblizszy czas nie bede korzystal z jej "uslugi" .... bo pozniej dlugo trzeba czekac zeby zwowu nastroj byl wysoki :)
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli mam 5 dni "ochronki" w jej czasie nie grozi mi bunt w zielonych wioskach?

Do tej pory farmie ile wlezie mają po 60 proc ale nic złego mnie nie spotkało tak więc chyba jest?
Gram na Alfie

I takie pytanie jak ten okres się skończy jakoś to poznam coś się zmieni rzuci w oko:)?

Wioski zielone mają siłę 50 proc dziwnie mało może dlatego że czas ochrony?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja szczerze mowiac farmie do ok 50% ale fakt, ze wtopilem z 3-4 razy ogolnie z 60 jednostek :) ale klopot teraz jest z czym innym, mianowicie wiesniacy nie sa sklonni handlowac ze mna ponizej 80% nastroju^^ a nastroj po wjezdzie przy 50% to 12% lol
 

DeletedUser

Guest
W związku iż nie odpowiedziałeś na temat przeanalizowałem swoje ataki przeprowadziłem ich około 60

Nie spotkał mnie bunt mimo iż w 30 procent atakach(20) były to wioski o nastroju mniej jak 70
z 10 ataków były to wioski o nastroju 60 proc
Tak więc skoro nie spotkało mnie nic zlego trzeba się nachapać bo wszystko zapewne zmieni się po okresie ochronnym biorą sprawy na logikę.
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli mam 5 dni "ochronki" w jej czasie nie grozi mi bunt w zielonych wioskach?
NIE... 5 dni ochrony oznacza ze nie może cie zaatakować inny gracz... Ani ty nie możesz zaatakować nikogo komu trwa jeszcze 5 dni ochrony.
Nie ma to najmniejszego związku z wioskami rolniczymi.

Wioski zielone mają siłę 50 proc dziwnie mało może dlatego że czas ochrony?
Nie... tak jest normalnie... ich siła zawsze dąży do 50% nawet jeśli chwilowo ją podniesiesz wyżej (wysyłając żołnierzy na winogronka)
 
Status
Zamknięty.
Do góry