1. Witaj na forum! Jesteś tu nowy(a)?
    Aby wziąć udział w dyskusji, potrzebujesz konta. Zarejestruj się tutaj!
    Masz już konto? Zaloguj się.
    Dismiss Notice

Regulamin Grepolis

Dyskusja w 'Dyskusje' rozpoczęta przez użytkownika MaRiO1992, 10. Paź 2011.

1. MaRiO1992

MaRiO1992 Guest

Witam witam =D

I o jedna rzecz pytam =D
    Widzicie, pogrywam sobie od wczoraj na Brytyjskim serwerze grepolis i w regulaminie gry znalazlem pewien wpis ktorego nie potrafie znalezc w Polskim kodeksie ...
    Chodzi mi dokladnie o ten punkt:

Oczywiscie rozumie, iz na Polskim serwerze nie ma zbyt wielu obcokrajowcow jednak nie potrafie pojac dlaczego zostalo to pominiete w naszym kodeksie ?.
    Czy jako nadzorcy gry planujecie w najblizszym czasie zaktualizowac regulamin ?. Czy moze dyskryminacja narodowosciowa, etniczna czy jakakolwiek inna jest tutaj dozwolona ?.

P.S.
    Ten temat w zadnym wypadku nie jest wymierzony w support gry.
    Nie jest on takze 'ocenianiem' pracy supportu =p

2. Shannqa

Shannqa

Angielski regulamin:
    Polski regulamin:
    Różnica w obu zapisach jest taka, że wersja angielska jest wersją międzynarodową. To nie jest serwer brytyjski - tylko Plemiona mają podział na tribalwars.co.uk i tribalwars.net, w Grepolis posiadamy tylko en.grepolis.com. W związku z tym konieczny jest tutaj oddzielny punkt regulaminu wyjaśniający kwestię komunikacji pomiędzy graczami innych narodowości. Niemniej jednak większość przytoczonego punktu pokrywa się z polskimi zasadami.

3. ---Kuba---

---Kuba---

Oni po prostu chcą żeby można było zrozumieć co się napisało na grepolis. Wiesz żeby nie pisać w innych językach w ich sojach i żeby można było ich zrozumieć oraz ciebie. :]:D

4. MaRiO1992

MaRiO1992 Guest

Nie mnie nie o ten podpunkt sie rozchodzi ;)

Co do wypowiedzi mojej ulubionej Olimpiuszki =D

Nie sadzisz jednak ze to dalej niesprecyzowane dokladnie ... znaczy, ok macie punkt o wzajemnej tolerancji, jednak w dalszym ciagu kto moze w wymogach przyjecia wpisac ' koniecznie obywatel Polski ' i jesli bedzie cwany to bez wiekszego problemu wywinie sie z BANa ...
    Dalej osobiscie uwarzam, ze regulamin powinien zostac zaktualizowany i doprecyzowany bo na prawde jest wiele niejasnosci ...

5. SIR MIRON

SIR MIRON Guest

czegos tu nie rozumiem
    czy ty chcesz aby na polskim serwerze obowiazywal jezyk angielski

i o jakich banach mowisz odnosnie wymogow przyjecia (rozumiem ze chodzi o przyjecie do sojuszu)
    zakladam sojusz o nazwie reprezentacja polska w grepolis
    wymagania
    obywatelstwo polskie
    biegla znajomosc jezyka polskiego w mowie i pismie

i co za takie cos mialbym dostac bana - chyba sobie zartujesz

6. MuadDib

MuadDib

ale po to są wersje narodowe aby mogły grać osoby danej narodowości - jeśli ktoś nie chce mieć (z jakichkolwiek powodów) jakiegoś obcokrajowca u siebie w sojuszu to niby czemu miałoby to być zabronione - przecież ten obcokrajowiec ma własną wersję językową + właśnie wersję międzynarodową więc raczej nie ma problemu by grał jeśli chce grać... a jeśli się pisze na grę w innej wersji krajowej to chyba liczy się z tym, że może natrafić na różne trudności np. ze znalezieniem sojuszu

7. MaRiO1992

MaRiO1992 Guest

Eh odpal sobie translator i przetlumacz to co oznacza tamtejszy podpunkt a potem krytykuj -.-

Nie nie chodzi mi o zmiane jezyka !.
    Co do twojego przykladu to wlasnie tak jest, i to w obecnym regulaminie nawet, senk tylko w tym ze moim zdaniem nie jest to wystarczajaco wyjasnione i osoby takie jak ty beda mogly wytluaczyc sie, ze nie miales o tym pojecia poniewaz regulamin nie posiada tego punktu.

Selekcja na tle narodowosciowym jest nielegalna i karalna czy to w grze czy w realu.

================================================================================

Pisalem to juz w poprzednim poscie, SELEKCJA NA TLE NARODOWOSCIOWYM JEST NIELEGALNA !. I regulamin forum zawiera juz wpis o tym ( czyt. post Shannqa ) -.- mnie chodzi tylko i wylacznie o sprecyzowanie tego punktu w regulaminie.

Ostatnio edytowane przez moderatora: 11. Paź 2011
  8. MuadDib

MuadDib

nie ma tam niczego takiego... zapis na który się powołujesz odnosi się do sytuacji w której ktoś np. by w profilu sojuszu napisał "nienawidzę niemców!" albo nazwał sojusz Hitlerjugend... albo jakbyś nazwał Nigeryjczyka małpą i wysłał go na drzewo - a nie kiedy powiesz temu Nigeryjczykowi, że nie chcesz go w sojuszu... przynajmniej ja tak to rozumiem

9. Matus87

Matus87

Chłopaki przecież zapis w regulaminie jest prosty i jasny :) Odnosi się on do jawnej dyskryminacji, szkalowania, obrażania na tle rasowym bądź narodowościowym w profilu gracza lub sojuszu.

Natomiast nie można narzucać kryteriów selekcji graczy do sojuszu, gdyż takowe są ustanawiane przez członków sojuszu i jeśli w sojuszu ktoś chce mieć samych polsko mówiących to nikt nie ma prawa im tego zabronić.

Jeśli chcą mieć graczy powyżej np: 20roku życia (a to dyskryminacja tych poniżej) to też nie da się im tego zabronić.

Sojusz to struktura w której tworzy się grupa ludzi o podobnych celach w grze, ale też może skupiać ludzi o podobnych poglądach, etc.

Żaden regulamin nie może wprowadzić zapisu w którym zabrania się odrzucania podań do sojuszu od graczy obcojęzycznych pod karą bana, ze względu na to iż zajdzie podejrzenie o ich dyskryminację. Gdyż w założeniu sojuszu podstawą jest komunikacja !!
    Więc jeśli założyciel nie zna języka obcego, w tedy automatycznie ma prawo odrzucić obcojęzycznego gdyż nie znajdzie z nim w sojuszu nici komunikacji :)

10. Chodzi jedynie o usprawnienie komunikacji między graczami w grze. Jeśli gramy na polskim serwerze, oczekujemy, że pozostali gracze także będą rozumieli ten język. Dodatkowo możliwy jest najbardziej powszechny na świecie, międzynarodowy język angielski. Odwracając sytuację, chyba nie chciałbyś mieć w sojuszu Japończyka, czy Araba, który nie potrafi komunikować się z resztą sojuszników w języku polskim? Zwróć uwagę, że to nie obywatelstwo jest wymagane, a umiejętność komunikowania się w języku obowiązującym na danym serwerze. Mówiąc prościej - Japończyk znający język polski, może grać na polskim serwerze, nieznający - nie. Nie jest to dyskryminacja narodowościowa, a jedynie wymóg znajomości języka.
    Podobnie jest to w skali państwowej. Wszystkie pisma, podania i inne dokumenty składane do polskich urzędów muszą być napisane w języku polskim (od wejścia Polski do UE obowiązują wszystkie języki z terenu UE). W takim też wypadku Japończyk i tak się nie łapie w widełki.

11. MuadDib

MuadDib

dlaczego niby nie mógłby grać? gdzie w regulaminie znajduje się zapis, że trzeba znać język polski by móc grać tutaj?

12. @up
    nigdzie.

To leży w interesie gracza żeby być zdolnym się dogadać z resztą graczy. Jeśli ktoś nie umie danego języka to raczej nie będzie się pakować w inną wersję językową, choć jeśli chce to oczywiście nikt mu nie zabrania.

Miałem dokładnie taką samą sytuację gdy wbiłem na słowackie grepo. Sytuacje w sojuszu rozumiałem tylko przez lekkie podobieństwo naszych języków, jak i pewnego Słowaka który robił za mój "translator słow-eng" :)

13. Przepraszam - skrót myślowy... cały cytat:

Nie może - ze względów komunikacyjnych, a nie regulaminowych

14. MuadDib

MuadDib

o translatorach i Polakach znających (w tym przypadku) japoński rozumiem nie słyszałeś? ;) poza tym jak ktoś jest kozak to z nikim się komunikować nie musi a i z supportem obowiązku konwersacji nie ma więc nadal nie rozumiem w czym niby problem, że "nie może"

15. SIR MIRON

SIR MIRON Guest

tu nie chodzi o to czy ktos zna jezyk czy go nie zna bo w tej kwestii sprawa jest prosta
    zna jezyk moze sie dogadac to gra nie zna to nikt sie z nim nie bedzie meczyl i z soja wywali

wedlug mnie zalozycielowi tego watku chodzilo o brak w regulaminie tego zdania
    It is forbidden to refuse to allow a player entry to an alliance based on his/her nationality.
    zabronione jest nieprzyjmowanie graczy do sojuszu ze wzgledu na jego narodowosc
    wedlug mnie jest to zbedne

16. ---Kuba---

---Kuba---

jedno pytanie

Po co tak w ogóle grać na brytyjskim grepolis jak można na polskim?????:confused:

Trochę dziwne nie?:confused::D

17. Bo nie ma bonusu nocnego aka nocnika, przez co jest kapkę ciekawiej :p

18. ---Kuba---

---Kuba---

Odp: Regulamin Grepolis

Niby tak ale to jest i tak bez sensu. Można grać na polskim i więcej się rozumie. Jak dla mnie to jest łatwiej. :D. Chyba że faciu mieszka w Anglii to się nie dziwię.

Do góry