[Regulamin] Ustalenie limitu czasu gry

• Rozpoczynający wątek bobek33
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za limitem czasu gry

• Tak

Głosy: 5 16,7%
  • Nie

Głosy: 21 70,0%
  • Obojętnie

Głosy: 4 13,3%

• W sumie głosujących
    30
Status
Zamknięty.

bobek33

Guest
[Zasady gry] Ustalenie limitu czasu gry

Proponuje oficjalnie wpisać w regulamin gry ograniczenie czasu jaki można przebywać zalogowanym na grepolis. [ciach] Pozwoli to na wyeliminowanie ludzi którzy nie widzą niczego poza grą, oraz takich którzy nie dbają o naszą planetę i nie wyłączają kompa przez kilka dni. Co wy na to ?

ps. poprzedni wpis usunięty za niezgodność z regulaminem więc teraz poprawiona wersja

//o pracy administracji nie dyskutujemy tutaj, nastepnym razem poleci i watek i autor, skoro juz raz watek polecial.. krzyzakp

Ostatnio edytowane przez moderatora:

=Alexander The Great=

Guest
Niech każdy siedzi ile chce, to jego sprawa.

Ale ochrona antybotowa by sie przydała :p

bobek33

Guest
Jestem tego samego zdania, ochrona antybotowa musi być i tak samo przydałoby się określenie max czasu przebywania na grze. W tej chwili jest wielki zamieszanie. Bany dostają gracze zaangażowani a w najlepsze grają sobie botowcy.

zgredeek

Guest
Aniołek Śmierci !!!

Powiem tak obojętnie ;P ;) Jak nie z kompa to na laptopa pójdą ;P

Mistrz Yoda-XD ZIOM

Guest
Ja bym dał ograniczenie , nie więcej niż 12h dziennie , czy to w sam raz ?

Kurczak Dozymetryczny

Guest
Proponuje oficjalnie wpisać w regulamin gry ograniczenie czasu jaki można przebywać zalogowanym na grepolis. [ciach] Pozwoli to na wyeliminowanie ludzi którzy nie widzą niczego poza grą, oraz takich którzy nie dbają o naszą planetę i nie wyłączają kompa przez kilka dni. Co wy na to ?
jak już to lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie do gry ogranicznika czasowego. chyba nie myślisz, że sprawdzalibyśmy każdego gracza czy się nie loguje powyżej określonego czasu?

poza tym:

1. każdy ma prawo logować sie ile chce. jeżeli siedzę w pracy 8h i przez połowę tego czasu mogę sobie wejść na grę a potem w domu kolejne 2h posiedzieć to mi nikt nie może ograniczyć czasu do np. 5h dziennie. gry 'z płyty' też nie mają ograniczników czasowych a są ludzie, którzy nie widzą niczego poza tymi grami (znam takich - może nie przesadnie, ale takich co dużo czasu spędzają w takich grach).

2. czasem zostawiam zalogowaną grę dla wygody - wychodzę gdzieś na kilkanaście minut, najczęściej zaganiając komputer do snu. w taki sposób nabijam sobie licznik, mimo że nie gram.

3. w drugą stronę - wchodzę, farmię '10', wylogowuję sie, wchodzę za 10 minut, farmię, wylogowuję się itd. - siedzę przed grą tyle samo co zwykle tylko nie nabijam sobie minut.

jak widać w punktach 2 i 3 tworzono by sytuacje w których zwykły gracz nie siedzący przed grą a będący zalogowany szybciej nabije sobie licznik niż ktoś kto siedzi prawie non stop ale z 10-minutowymi odstępami...

pomysł jest więc do bani (mimo że 'chcesz dobrze')

Całkowicie zgadzam z sie z kurczakiem,ta propozycja jest bardzo niepraktyczna.Może być sytuacja że lecą na Ciebie ataki z kolonem ale nie możesz sie bronić bo wyczerpałeś limit czasu na grepo.Jestem na nie

Sebizzz

Guest
Jeżeli chodzi tylko o automatyczne wylogowanie osoby po np. 12h grania non stop to jestem za, może to jakoś ograniczy boty, może niektóre przestaną działać, a gracze raczej nie zauważą większej różnicy w grze.

jozio

Guest
Kurczak ma rację - a co z tymi, co płacą za premium? Wywala ich z gry, mimo że płacą za dodatkowe funkcje? Premium musiałoby stanieć 2 razy. Co prawda ja nie kupuję, w życiu nie kupiłem premium, do gry wystarczy to co jest darmowe. Ale w wersji przeciw 12 h bez przerwy byłbym na tak.

Co do pomysłu aby gracz został wylogowywany po 12h to całkowicie popieram.Moim zdaniem jest to bardzo dobre rozwiązanie problemu jakim są boty

=Alexander The Great=

Guest
Jeśli myślicie że nie istnieją boty z możliwością relogu, to się bardzo mylicie.

bardziej sprawdziłoby się wpisywanie kodów z obrazka co jakiś czas, czy klikanie w niedokończone kółeczko jak swojego czasu (nie wiem czy teraz też) na plemionach.

Pomysł nietrafiony bo za dużo opcji obejścia tego systemu :)

Co do botów popieram... za dużo się tego namnożyło szczególnie w 2.xx ;/

Każdy ma prawo grać ile chce.. jego życie- niech je niszczy jak chce siedząc 24h przy pc...

Ale powinno się tępić nieuczciwych graczy korzystających z niedozwolonych skryptów, botów itp.

zgredeek

Guest
Aniołek Śmierci !!!

Kto wie może znajdą jakis sposób na botów,mamy 21 wiek wszystko przed nami ;P

boxer1981228

Guest
Według mnie bardzo duże ułatwienie dla atakujących . Jeżeli uparły się na jednego gracza 3 sojusze to niestety ale żeby się bronić przed takimi zmasowanymi atakami musisz być zalogowany i kontrolować całą sytuację .
W przeciwnym razie w ciągu 3 dni masz 20 miast mniej . Pomysł według mnie nietrafiony . Zresztą połowa graczy pewnie by zrezygnowała z gry jak by im ograniczono dostęp a Innogames straciło by sporo potencjalnych nabywców premium .

-Zero-

Guest
Wybaczcie jeżeli coś niecoś mieszam, ale oryginalnego "pierwszego" postu nei widziałem :)

Szczerze dziwię się większości z was, tak, rozumiem, wolność ogólna itp itd, ale no bez przesady, pomysł nie jest tak zły jak się tu mówi imho.

Raz, że tu grają dzieci. Dwa, że tu grają ludzie z chorobą zwaną "no-lifieniem".

Pytanie powinno brzmieć brzmieć nie "czy wprowadzić" ale "jaki limit" ma być :)

Osobiście uważam, że ok. 18-20h dziennie (i to z naliczaniem minutowym bądź sekundowym). W ten sposób można spędzić cały dzień i część nocy przy swojej ulubionej grze i te 4-6h mieć zapewnione (hipotetycznie oczywiście) na sen, który jest potrzebny człowiekowi.

@Kurczak - rozumiem twój punkt widzenia i uważam go za słuszny :) Też byłbym zły gdyby przedział czasowy wprowadzono na 3-5h dziennie :) To też nie jest w końcu rozwiązanie :)

@fani wylogowywania po 12h:
Po co takie zbędne coś?

@premium:
Prawdopodobnie wprowadzono by dodatek: następna godziny gry - X monet :D

Propozycja odrzucona

Propozycja odrzucona ponieważ sprawa czasu poświęconego na Grę jest to indywidualna sprawa każdego Gracza.

Temat Zamykam.

Status
Zamknięty.