rezerwacje;.

  • Rozpoczynający wątek Anarch
  • Data rozpoczęcia

wprowadzenie rezerwacji

  • za

    Głosy: 12 66,7%
  • przeciw

    Głosy: 5 27,8%
  • obojętne

    Głosy: 1 5,6%

  • W sumie głosujących
    18
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Chciałbym zaproponować wprowadzenie możliwości dokonywania rezerwacji w obrębie sojuszu oraz możliwość utworzenia wspólnego planera podbojów dla członków paktu.

Korzystanie z forum, tak jak do tej pory to wygląda, jest bardzo uciążliwe, zwłaszcza, jeśli sojusz liczy przykładowo 80 członków + ze 2-3 pakty na łączonym ;)

Jestem zaskoczony, że taka opcja nie została wprowadzona od samego początku (jak w Plemionach), nie wiem, może już ten wątek był tu poruszany, ale myślę, że warto się nad tym jeszcze raz zastanowić.
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem jak jest u was w sojuszu, ale w większości jest na forum oddzielna zakładka "Rezerwacje"

Zasady są zawsze prawie takie same -

"nick"
"miasto"
"sojusz"

Proponuje zgłosić moderatora forum który będzie dbał o porządek w forum sojuszu lub po prostu zmienić sojusz.
 

DeletedUser7800

Guest
Wtedy kiedy by założno rezerwację, jeśli ktoś by atakował miasto wyskoczyło by mu coś takiego


To miasto jest zarezerwowane przez członka paktu/ sojuszu
Czy napewno chcesz je zaatakować? TAK, NIE

Jak najbardziej na tak to usprawni grę:cool:

Nie wiem jak jest u was w sojuszu, ale w większości jest na forum oddzielna zakładka "Rezerwacje"

tak, ale niekażdy je czyta. W każdym sojuszu są tacy od top 1 do tych niżej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7800

Guest
Owszem, ale nawet dobry gracz, może niezauważyć rezerwacji i rozwalić okupację:rolleyes: zresztą w sojuszach ten kto niewchodzi na forum i niepomaga sam nieuzyskuje pomocy a to, że ktoś taki przerwał okupację jest irytujące:mad:
 

DeletedUser

Guest
Sora, nie twierdzę, że u mnie w soju jest źle, wręcz przeciwnie :) To jest po prostu pomysł, jak usprawnić grę.
Po co ma istnieć zakładka "rezerwacje", w której w późniejszym etapie gry pojawiają się dziesiątki wpisów, skoro wszystko może być widoczne na mapie (jak w Plemionach)
 

Robin65

Zespół Grepolis
Jeśli chodzi o rezerwacje to było by to miłe ułatwienie. Co do planera ataków to istniejący w wersji 2.XX może zostać udostępniony albo wybranym graczom lub całemu sojuszowi. Oczywiście warunkiem posiadania dostępu do tego ułatwienia jest posiadanie kapitana przez każdego z pragnących oglądać dany plan więc nie przypuszczam by coś w tej kwestii się mogło zmienić.
 

DeletedUser

Guest
Chciałbym zaproponować wprowadzenie możliwości dokonywania rezerwacji w obrębie sojuszu oraz możliwość utworzenia wspólnego planera podbojów dla członków paktu.
chodzi ci o coś jak Planer Podbojów z Plemion? bo nie wiem po co rozdzieliłeś to na dwie możliwości.
Jestem zaskoczony, że taka opcja nie została wprowadzona od samego początku (jak w Plemionach), nie wiem, może już ten wątek był tu poruszany, ale myślę, że warto się nad tym jeszcze raz zastanowić.
Na Plemionach dopiero w wersji 6.0 się to pojawiło... więc nie było tak 'na początku'
 

DeletedUser10220

Guest
kurczak może i nie od samego początku ale jest:) Pomysł na tak usprawni to gre bo jak wiadomo nie każdy wchodzi na forum więc i rezerwacji nie zauważa:)
 

DeletedUser

Guest
Ale sojusz polega na zgraniu, żeby być zgrany to trzeba być troche obeznany co się dzieje w sojuszu, a żeby tak było forum musi być czytane.
 

DeletedUser10220

Guest
no tak ale co poradzisz na to że są tacy gacze w sojuszu którzy bardzo rzadko albo w ogóle nie wchodzą na forum.
 

DeletedUser

Guest
U mnie w sojuszu w którym była taka sytuacja narpierw wpisywało się na forum notkę specjalnie do niego. Jeżeli nie odpowiadał to na priv, jeżeli na to też nie reagował to niestety, ale taka osoba raczej mało zdziała dla sojuszu, nawet jeżeli jest on z TOPki.
 

DeletedUser10220

Guest
hehe a ja raz miałem w soju taką sytuacje gdzie jeden gracz był niby aktywny ale kiedy był o nim temat na forum to nie odpisywał na priv również ale kiedy już wszyscy zaczeli przejmowac jego miasta to on nagle wyskakuje pretensjami że czemu go atakujemy:)
 

DeletedUser6248

Guest
Odp: rezerwacje;.

Na Plemionach dopiero w wersji 6.0 się to pojawiło... więc nie było tak 'na początku'

A w Grepolis Report Converter Potuska już w wersji 2.1.0 ;)
Kochani, owszem, wersja beta, ale zapraszam.
Jest jeden mankament, trzeba odinstalować dotychczasowy "Grepolis Report Converter" (niestety, domena wygaśnie w ciągu kilku miesięcy) i zainstalować z mojej strony http://www.potusek.eu/grepolis/
Owszem, częściowo wzorowałem się na plemionach (sam korzystałem z tego dobrodziejstwa) i bardzo, ale to bardzo zabrakło mi w Grepolis sprawnego systemu rezerwacji.

Życzę Wszystkim miłej gry ;)
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: rezerwacje;.

Propozycja została pomyślnie zaakceptowana przez InnoGames i wprowadzona do Gry.
 
Status
Zamknięty.
Do góry