1. Witaj na forum! Jesteś tu nowy(a)?
    Aby wziąć udział w dyskusji, potrzebujesz konta. Zarejestruj się tutaj!
    Masz już konto? Zaloguj się.
    Dismiss Notice

Roma

Dyskusja w 'Prezentacje oraz poszukiwanie sojuszy' rozpoczęta przez użytkownika Akson, 16. Lis 2014.

1. Akson

Akson Guest

Roma.php.png

Motto Sojuszu: Concordia civium murus urbium

Sojusz Roma kontynuuje tradycje 8 światów na których dotąd istniał.
    W swojej dumnej historii mamy karty zapisane przez największych wodzów, najznakomitszych wojowników i najlepszych dyplomatów: byliśmy TOP1 w rankingach wielkości, atakujących, obrońców i wojowników, przewodziliśmy największym na swoich światach koalicjom, w naszych szeregach były całe czołówki graczy świata z największą liczbą punktów walki.

Jesteśmy godnymi spadkobiercami tradycji nieugiętych legionów Scypiona, Cezara i Trajana.

Na każdym ze światów walczymy o jedno i to samo: miejsce w TOP3.
    I stworzenie miejsca, w którym ceni się takie wartości jak honor, lojalność i współpraca. Gdzie szanujemy siebie, język ojczysty, swój kraj, ale także naszych rywali.
    Miejsca walki, przyjaźni i zwycięstwa!

Miejsca godnego najlepszych wojowników tego świata.

Podania kierujemy do Akson na priv.

Podajemy w nich:
    - uzasadnienie czemu Roma?

Osoby z prezydenckim poziomem języka polskiego ("pełnego bulu i nadzieji") proszone są o nieskładanie podań.

2. r3mba3

r3mba3 Guest

Odp: Roma

Jak widzę, że trzeba podania składać, uzasadnienia pisać, to mam dość. A po końcu ochronki sami zaczniecie pisać do graczy wyróżniających się. Od razu zatem ostrzegam. Zaproszenie skierowane do mnie ma być z uzasadnieniem i ze zdjęciami wszystkich członków sojuszu [​IMG]

3. SPORTgameRECORD

SPORTgameRECORD

Hahah :D Dokładnie ! :D

4. Thunders

Thunders

Nie żebym się czepiał ale jesteście na Retimmo na 13 miejscu gdzie ja jestem w sojuszu top 1 z gigantyczną przewagą :)

5. izinho

izinho

Tu jest mowa o Zakros a nie Retimno,nowy świat nowe możliwości:)

6. Azir99

Azir99

Jak to się mówi historia lubi się powtarzać ;) ale jestem ciekaw jakie sojusze się pojawią i o jakich śmietankach była mowa na forum :)

7. pirat.t

pirat.t Guest

przypominam sobie legion x friends z wcześniejszych światów. no ciekawe, jakie się sojusze pojawią? :)

8. Akson

Akson Guest

Retimno to pierwszy świat na który wróciłem po 2-letniej niemal nieobecności :)

Gdzie po kilku miesiącach gry, pierwszy raz w historii Romy, sojusznik wbił nam nóż w plecy i cały sojusz (tego chyba jeszcze nikt nie zrobił na polskim grepo) wystartował od nowa (z jednym miastem stawianym od zera) na nowym morzu.
    I tam umościliśmy się od nowa, stawiając za cel opanowanie całego morza.

Dziś jesteśmy tam liderem, finalizujemy fuzję z sojusznikami, w efekcie której wylądujemy na 5 pozycji :)
    Jak na takie opóźnienie i start od nowa - nie uważam tego za zły wynik :)
    Zwłaszcza że Romę (wtedy jeszcze jako sojusz o innej nazwie) przejąłem od kolegi, który zrezygnował z powodów zdrowotnych.

Skąd tak niski wynik na chwilę obecną? Bo zbijamy z sojusznikami wymagania do cudaków :)
    Żeby jak najbardziej opóźnić ich start.

W każdym bądź razie - widzisz, mnie nie bawią cudaki.
    To pierwszy świat na którym gram na tyle długo, by ich doczekać
    (chyba się starzeję ;)

Natomiast - chciałbym powiedzieć, że Retimno dało mi naprawdę dużo.
    Nie będę ukrywał bowiem, że największe sukcesy Roma odnosiła w nowym systemie i skoro w systemie który mi ewidentnie nie leży tyle wytrwałem to była naprawdę ciekawa nauka.

Na 5 z 8 dotychczasowych światów gdzie była Roma (od Lambdy) kończyłem grę jako lider, gdy Roma była na którejś z pozycji TOP3 jeśli chodzi o wielkość, że o punktach walki nie wspomnę.
    (bo tak naprawdę o to chodzi :)

Niemniej jednak - wiem jedno: to co tu sobie napiszemy i tak zostanie zweryfikowane w czasie walk.
    To będzie najlepszy ranking :)

Pozdrawiam serdecznie :)

9. Odp: Roma

Jak to się stało, że na Ypsilonie was nie było? Za szybki świat? Czy jakieś inne powody?

10. Akson

Akson Guest

Nie lubię grać na pół gwizdka.
    Tylko jeden świat na raz.
    Retimno się powoli kończy dlatego zrobiłem wyjątek, bo chciałem zagrać z nowym podbojem.

11. manfred

manfred

powiadasz że się kończy haha. Chyba dopiero zaczyna. Jak można powiedzieć że świat po 5 miesiącach się kończy?

12. Akson

Akson Guest

Jeśli kogoś nie interesują za bardzo cudaki, a one zaraz startują to...

13. NewPlayerBestPlayer

NewPlayerBestPlayer

Albo się pomyliłeś albo coś się zmieniło bo Roma jest na 11 miejscu :)

14. Marta996

Marta996

Romę wydaje mi się, że dobrze znam i politykę prowadzenia sojuszu przez Aksona również pojmuję. Chyba potwierdzisz to Aksonie? :eek:

Nie ze wszystkim się zgadzam co proponuje odwieczny lider i założyciel tego sojuszu, ale chyba nie wszystko było trafione, nie każda prowadzona polityka była słuszna i każda decyzja właściwa (przepraszam Aksonie za szczerość, ale z tym też się chyba zgodzisz).

Roma niewątpliwie jest sojuszem z bardzo długą tradycją na grepolis. Widziałam sukcesy i upadki tego sojuszu. Teraz Romie życzę tylko tych pierwszych, a jeżeli zdarzą się i te drugie, to oby okazały się nauką i barierą, która tylko wzmocni a nie osłabi.

Pozdrawiam przyszłą Romę

Marta

15. wariorreaktywacja

wariorreaktywacja

16. Thunders

Thunders

W takim razie gratuluję :) przyznam iż nie kojarzę was ale dlatego ,że nie grałem na tych serwerach :) jedyne co mogę wam życzyć to powodzenia :)

17. NewPlayerBestPlayer

NewPlayerBestPlayer

A tej aktualnej Romy już nie pozdrawiasz ? ;C

18. DarthSid

DarthSid Guest

Z tego co ja pamiętam Roma się tak szybko zaczynała jak kończyła na kilkunastu światach :) tu i też pewnie ta sama kicha będzie heh

Co do prezentacji.. no jak zawsze się powtarza to samo wiec 5/10 nic nowego

19. suchar126

suchar126 Guest

Ja gralem w Romie na RHO i z czystym sumieniem moge powiedziec ze byl to TOP1 sojusz na swiecie pod kazdym wzgledem , przepraszam za brak polskich znakow ,trzymaj sie Aksonie

20. Akson

Akson Guest

Witam.

Fajnie jest spotkać starych znajomych :)
    Wszystkich pozdrawiam.

Jak wiecie - w Roma nic na siłę. Komu nakreślone wcześniej zasady odpowiadają - będę zaszczyconym mogąc powitać Was w sojuszu.
    Jeśli nie - mam nadzieję, że będziemy godnymi, szanującymi siebie przeciwnikami.

Dla tych którzy chcieliby dołączyć garść informacji:
    (*po konsultacji z tymi, którzy dotąd się zgłosili)
    - zaczynamy najszybciej jak się da (jak tylko zobaczymy start świata)
    - wybieramy Południowy Zachód
    - osoby chcące zaproszenie osobiste proszę o kontakt na priv.

Ps: Bo o o tym jeszcze nie było - w Roma szanujemy nie tylko siebie nawzajem, ale także swoich rywali oraz...język ojczysty.
    Nie tolerujemy przekleństw czy nabijania się z tych, którzy mieli nieszczęście stanąć nam na drodze.
    Cenimy kulturę osobistą, historię naszego kraju oraz...wiedzę z zakresu Republiki i Cesarstwa Rzymskiego ;)
    (ta ostatnia nie jest konieczna ;)
    Bierzcie to pod uwagę, bo za przeklinanie w Roma można wylecieć tak samo jak za brak pomocy kolegom.
    W Roma hołdujemy tak niepopularnym dziś zasadom jak honor (nie korzystamy ze szpiegów), demokracja (co jakiś czas wybieramy władze, nie są na stałe, chyba że...wygrają wyboru ;) i lojalność (za brak pomocy legioniście z podburzaniem wylatuje się bez dyskusji)
    Dobrze się więc zastanówcie czy warto grać w takim sojuszu...

Do góry