Roma

  • Rozpoczynający wątek Akson
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Roma.php.png

Motto Sojuszu: Concordia civium murus urbium

Sojusz Roma kontynuuje tradycje 8 światów na których dotąd istniał.
W swojej dumnej historii mamy karty zapisane przez największych wodzów, najznakomitszych wojowników i najlepszych dyplomatów: byliśmy TOP1 w rankingach wielkości, atakujących, obrońców i wojowników, przewodziliśmy największym na swoich światach koalicjom, w naszych szeregach były całe czołówki graczy świata z największą liczbą punktów walki.

Jesteśmy godnymi spadkobiercami tradycji nieugiętych legionów Scypiona, Cezara i Trajana.

Na każdym ze światów walczymy o jedno i to samo: miejsce w TOP3.
I stworzenie miejsca, w którym ceni się takie wartości jak honor, lojalność i współpraca. Gdzie szanujemy siebie, język ojczysty, swój kraj, ale także naszych rywali.
Miejsca walki, przyjaźni i zwycięstwa!

Miejsca godnego najlepszych wojowników tego świata.

Podania kierujemy do Akson na priv.


Podajemy w nich:
- wiek
- doświadczenie w Grepolis
- uzasadnienie czemu Roma?

Osoby z prezydenckim poziomem języka polskiego ("pełnego bulu i nadzieji") proszone są o nieskładanie podań.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Roma

Jak widzę, że trzeba podania składać, uzasadnienia pisać, to mam dość. A po końcu ochronki sami zaczniecie pisać do graczy wyróżniających się. Od razu zatem ostrzegam. Zaproszenie skierowane do mnie ma być z uzasadnieniem i ze zdjęciami wszystkich członków sojuszu
smiley_emoticons_irre4.gif
 

DeletedUser18668

Guest
Odp: Roma

Jak widzę, że trzeba podania składać, uzasadnienia pisać, to mam dość. A po końcu ochronki sami zaczniecie pisać do graczy wyróżniających się. Od razu zatem ostrzegam. Zaproszenie skierowane do mnie ma być z uzasadnieniem i ze zdjęciami wszystkich członków sojuszu
smiley_emoticons_irre4.gif

Hahah :D Dokładnie ! :D
 

DeletedUser23687

Guest
Odp: Roma

Nie żebym się czepiał ale jesteście na Retimmo na 13 miejscu gdzie ja jestem w sojuszu top 1 z gigantyczną przewagą :)
 

DeletedUser23685

Guest
Odp: Roma

Tu jest mowa o Zakros a nie Retimno,nowy świat nowe możliwości:)

Jak to się mówi historia lubi się powtarzać ;) ale jestem ciekaw jakie sojusze się pojawią i o jakich śmietankach była mowa na forum :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Roma

Jak to się mówi historia lubi się powtarzać ;) ale jestem ciekaw jakie sojusze się pojawią i o jakich śmietankach była mowa na forum :)

przypominam sobie legion x friends z wcześniejszych światów. no ciekawe, jakie się sojusze pojawią? :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Roma

Retimno to pierwszy świat na który wróciłem po 2-letniej niemal nieobecności :)

Gdzie po kilku miesiącach gry, pierwszy raz w historii Romy, sojusznik wbił nam nóż w plecy i cały sojusz (tego chyba jeszcze nikt nie zrobił na polskim grepo) wystartował od nowa (z jednym miastem stawianym od zera) na nowym morzu.
I tam umościliśmy się od nowa, stawiając za cel opanowanie całego morza.

Dziś jesteśmy tam liderem, finalizujemy fuzję z sojusznikami, w efekcie której wylądujemy na 5 pozycji :)
Jak na takie opóźnienie i start od nowa - nie uważam tego za zły wynik :)
Zwłaszcza że Romę (wtedy jeszcze jako sojusz o innej nazwie) przejąłem od kolegi, który zrezygnował z powodów zdrowotnych.

Skąd tak niski wynik na chwilę obecną? Bo zbijamy z sojusznikami wymagania do cudaków :)
Żeby jak najbardziej opóźnić ich start.

W każdym bądź razie - widzisz, mnie nie bawią cudaki.
To pierwszy świat na którym gram na tyle długo, by ich doczekać
(chyba się starzeję ;)

Natomiast - chciałbym powiedzieć, że Retimno dało mi naprawdę dużo.
Nie będę ukrywał bowiem, że największe sukcesy Roma odnosiła w nowym systemie i skoro w systemie który mi ewidentnie nie leży tyle wytrwałem to była naprawdę ciekawa nauka.

Na 5 z 8 dotychczasowych światów gdzie była Roma (od Lambdy) kończyłem grę jako lider, gdy Roma była na którejś z pozycji TOP3 jeśli chodzi o wielkość, że o punktach walki nie wspomnę.
(bo tak naprawdę o to chodzi :)

***

Niemniej jednak - wiem jedno: to co tu sobie napiszemy i tak zostanie zweryfikowane w czasie walk.
To będzie najlepszy ranking :)

Pozdrawiam serdecznie :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Roma

Jak to się stało, że na Ypsilonie was nie było? Za szybki świat? Czy jakieś inne powody?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Roma

Nie lubię grać na pół gwizdka.
Tylko jeden świat na raz.
Retimno się powoli kończy dlatego zrobiłem wyjątek, bo chciałem zagrać z nowym podbojem.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Roma

Nie lubię grać na pół gwizdka.
Tylko jeden świat na raz.
Retimno się powoli kończy dlatego zrobiłem wyjątek, bo chciałem zagrać z nowym podbojem.

powiadasz że się kończy haha. Chyba dopiero zaczyna. Jak można powiedzieć że świat po 5 miesiącach się kończy?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Roma

Jeśli kogoś nie interesują za bardzo cudaki, a one zaraz startują to...
 

DeletedUser11447

Guest
Odp: Roma

Romę wydaje mi się, że dobrze znam i politykę prowadzenia sojuszu przez Aksona również pojmuję. Chyba potwierdzisz to Aksonie? :eek:

Nie ze wszystkim się zgadzam co proponuje odwieczny lider i założyciel tego sojuszu, ale chyba nie wszystko było trafione, nie każda prowadzona polityka była słuszna i każda decyzja właściwa (przepraszam Aksonie za szczerość, ale z tym też się chyba zgodzisz).

Roma niewątpliwie jest sojuszem z bardzo długą tradycją na grepolis. Widziałam sukcesy i upadki tego sojuszu. Teraz Romie życzę tylko tych pierwszych, a jeżeli zdarzą się i te drugie, to oby okazały się nauką i barierą, która tylko wzmocni a nie osłabi.

Pozdrawiam przyszłą Romę

Marta
 

DeletedUser23687

Guest
Odp: Roma

W takim razie gratuluję :) przyznam iż nie kojarzę was ale dlatego ,że nie grałem na tych serwerach :) jedyne co mogę wam życzyć to powodzenia :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Roma

Z tego co ja pamiętam Roma się tak szybko zaczynała jak kończyła na kilkunastu światach :) tu i też pewnie ta sama kicha będzie heh

Co do prezentacji.. no jak zawsze się powtarza to samo wiec 5/10 nic nowego
 

DeletedUser

Guest
Odp: Roma

Ja gralem w Romie na RHO i z czystym sumieniem moge powiedziec ze byl to TOP1 sojusz na swiecie pod kazdym wzgledem , przepraszam za brak polskich znakow ,trzymaj sie Aksonie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Roma

Witam.

Fajnie jest spotkać starych znajomych :)
Wszystkich pozdrawiam.

Jak wiecie - w Roma nic na siłę. Komu nakreślone wcześniej zasady odpowiadają - będę zaszczyconym mogąc powitać Was w sojuszu.
Jeśli nie - mam nadzieję, że będziemy godnymi, szanującymi siebie przeciwnikami.

Dla tych którzy chcieliby dołączyć garść informacji:
(*po konsultacji z tymi, którzy dotąd się zgłosili)
- zaczynamy najszybciej jak się da (jak tylko zobaczymy start świata)
- wybieramy Południowy Zachód
- osoby chcące zaproszenie osobiste proszę o kontakt na priv.

Ps: Bo o o tym jeszcze nie było - w Roma szanujemy nie tylko siebie nawzajem, ale także swoich rywali oraz...język ojczysty.
Nie tolerujemy przekleństw czy nabijania się z tych, którzy mieli nieszczęście stanąć nam na drodze.
Cenimy kulturę osobistą, historię naszego kraju oraz...wiedzę z zakresu Republiki i Cesarstwa Rzymskiego ;)
(ta ostatnia nie jest konieczna ;)
Bierzcie to pod uwagę, bo za przeklinanie w Roma można wylecieć tak samo jak za brak pomocy kolegom.
W Roma hołdujemy tak niepopularnym dziś zasadom jak honor (nie korzystamy ze szpiegów), demokracja (co jakiś czas wybieramy władze, nie są na stałe, chyba że...wygrają wyboru ;) i lojalność (za brak pomocy legioniście z podburzaniem wylatuje się bez dyskusji)
Dobrze się więc zastanówcie czy warto grać w takim sojuszu...
 
Do góry