Rozmowa Ogólna

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2739
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5

Guest
"Rozpacz" jest za jednostki, które zabiłaś broniąc twojego miasta, "poświęcenie" za te, które zabiłaś wspierając miasto innego gracza ;) Dodałam dzisiaj wszystkie nowe odznaczenia do Wiki, jeszcze tylko muszę dopisać przy nich punkty GS.

Czy Grepolisscore przeszkadza ci całkowicie czy wolałabyś po prostu nie otrzymywać powiadomień o zdobytych punktach?
 
"Rozpacz" jest za jednostki, które zabiłaś broniąc twojego miasta, "poświęcenie" za te, które zabiłaś wspierając miasto innego gracza ;) Dodałam dzisiaj wszystkie nowe odznaczenia do Wiki, jeszcze tylko muszę dopisać przy nich punkty GS.

Czy Grepolisscore przeszkadza ci całkowicie czy wolałabyś po prostu nie otrzymywać powiadomień o zdobytych punktach?

to jest wgl niepotrzebne
 
To jest bezsensowny dodatek do gry. Ciągle są problemy wewnątrz rozgrywki(koje, ładowanie itd.), a dodaje się rzecz, która do niczego nie prowadzi, nie jest żadnym wyznacznikiem. Jeśli mozna to usunąć, byłoby super.
 

DeletedUser11134

Guest
"Rozpacz" jest za jednostki, które zabiłaś broniąc twojego miasta, "poświęcenie" za te, które zabiłaś wspierając miasto innego gracza ;) Dodałam dzisiaj wszystkie nowe odznaczenia do Wiki, jeszcze tylko muszę dopisać przy nich punkty GS.

Czy Grepolisscore przeszkadza ci całkowicie czy wolałabyś po prostu nie otrzymywać powiadomień o zdobytych punktach?
Shannqa Ty masz z tym mnóstwo pracy, bo musisz dopisywać do wiki.
Nikomu w grze to nic nie daje, troche przeszkadza, bo pojawiaja się jakieś bezsensowne komunikaty. Rozumiem, że różne osoby lubia różne rzeczy, ale wg. mnie jak jest za dużo odznaczeń to tracą one na znaczeniu. Tak naprawdę wszyscy szanuja odznaczenia atakującego dnia, obrońcy, pomocnika, za zdobycie najwięcej miast na swiecie, grabieżcy dnia. I odznaki za cuda. To są odznaki które świadczą o graczu , i które sa prezentowane na profilach. Reszta to cos co zaśmieca grę. A grepolisscore to w ogóle cos obok rozgrywki, nie rozumiem w ogóle sensu wprowadzenia. Nawet ładne to nie jest. Programiści sie narobili by to wprowadzić, ale w sumie po co to jest??
Jestem ciekawa opinii osób, które sa z tego zadowolone.
 

DeletedUser5

Guest
Akurat oddałam opiekę nad wiki, więc to nie ja będę się męczyć przy dodawaniu kolejnych odznak :D

Komunikaty rzeczywiście trochę przeszkadzają, jeśli ktoś z was chciałby stworzyć propozycję, żeby dodać opcję ich wyłączenia, to na pewno przekazalibyśmy ją do projektantów gry.

A co do samego GS, to osobiście zmodyfikowałabym poziomy odznak - tak, żeby służyły bardziej do monitorowania swoich postępów i sprawdzenia z ciekawości przykładowo ile jednostek udało nam się już zabić, niż do samego pochwalenia się zdobytą odznaką. Czyli znacznie zwiększyłabym wymagania, choćby 10 cyklopów w 4 poziomie odznaki odpieranie cyklopów to moim zdaniem znacznie za mało ;)

Ale jak wiecie, ja piszę z punktu widzenia osoby, która nie gra regularnie na normalnym świecie, dlatego jestem przede wszystkim ciekawa waszych opinii, co można byłoby zrobić, żeby GS było dla was bardziej przydatne.
 

DeletedUser11134

Guest
A czy ono jest w ogóle przydatne, i w zasadzie do czego - w zamyśle autorów - miało służyć?
Sprawdzić ile czego zabiliśmy możemy w raportach i na murku. Ile z tego mamy pkt. walki - na bieżąco w rankingu. Oczywiście ktoś może być ciekawy ile np. procarzy ubił od początku świata, ale to dla jego gry nie ma żadnego znaczenia. Myslę, że przeszkadza też osobom nowym, bo zajmuje ich uwagę nieistotnymi informacjami sugerując, że są istotne ( skoro się pojawiają). To jest gra przeciw innym graczom, i ważne w niej jest to, aby mieć jak najwięcej miast, pkt walki i eko, wygrywać bitwy i wojny, a na końcu wygrać cały serwer. Tak bardzo prosto patrząc. GS nam w tym w żaden sposób nie pomaga, informacje otrzymywane w ramach GS też są dla powyższych celów nieprzydatne. Więc jakie postępy ważne dla osiągnięcia celów gry GS monitoruje? Punkty GS do niczego nie służą. To jest zmiana w grze zupełnie niezrozumiała dla mnie, ale może nie mam racji.
 

DeletedUser19924

Guest
Ilu procarzy zabił od początku świata przecież na murku sprawdzi :) GS Ci tego nie powie...jedynie pokazuje progi, a po ich przekroczeniu już nie ma się na ten temat wiedzy.
 

DeletedUser5

Guest
Sprawdzicie ile ogólnie zabiliście, ale nie ile na wsparciach u innych osób :p Moim zdaniem najlepiej by było, gdyby w odznakach był porządny licznik informujący na ile spełniło się już wymagania do kolejnego poziomu odznaczenia, zwłaszcza w tych, których aktualnie nie da się w żaden sposób sprawdzić (nawet jeśli zdobyliśmy już 4 poziom odznaczenia, byłby przykładowo komunikat - "zniszczono już 200.000/36.000 statków ogniowych wspierając miasto innego gracza"). Ale ja ogólnie lubię takie statystyki ;) Niektóre nowe odznaki są fajne i jestem ciekawa jakie jeszcze się pojawią, ale przyznam, że samo zbieranie punktów Grepolisscore jest jak dla mnie średnio interesujące, bo tak jak piszecie, nie jest to wyznacznik umiejętności w grze i ciężko porównać ogólny wynik punktowy z innymi graczami.
 

DeletedUser19924

Guest
W sumie tak. Wszystko, gdzie nasze wojska uczestniczyły w zabawie, choćby jako czujka. A ajkby można było wejść na odznakę i były podane dokładne liczby (tak jak podałaś), to wyglądałoby to o niebo lepiej...jakiś pozytyw (mały bo mały) by z tego był.
 

DeletedUser11134

Guest
Wiadomo, niektórzy lubią statystyki, obrazki, odznaczenia itd. Ale jeśli dodajemy coś takiego do gry to powinno być użyteczne w osiągnięciu jak najlepszych wyników w grze. A to chyba nie jest, najwyżej, ze czegos tu nie dostrzegam. Ponadto mamy teraz dwa rodzaje odznak - tradycyjne i GS. Tradycyjne mogą być użyteczne, bo pokazują klasę gracza, np. ktos chcąc się zapisać do topowego sojuszu może pokazać swoje odznaki z różnych światów udowadniając, że jest wartościowym graczem. Odznaki GS w żaden sposób nie mozna wykorzystać oprócz pooglądania ich sobie. W grze nie ma znaczenia ile ubiliśmy hoplitów czy procarzy, czy inne kwestie za które dostajemy odznaki. Ponieważ wprowadzenie systemu GS najprawdopodobniej kosztowało INNO troche pracy i pieniędzy chciałabym zupełnie serio wiedzieć po co to zrobiono, zamiast np. skupić się na wprowadzeniu nowego zakończenia gry o co gracze wręcz błagają od kilku lat. Przyjmuję, ze firma nie wydaje kasy zupełnie bezmyślnie.
Więc pytanie - po co to tajemnicze GS? i czy ktokolwiek z tego wyciąga jakieś pozytywy, bo może jest to do zastosowania, tylko np. ja nie ogarniam?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13617

Guest
A czy ono jest w ogóle przydatne, i w zasadzie do czego - w zamyśle autorów - miało służyć?
Sprawdzić ile czego zabiliśmy możemy w raportach i na murku. Ile z tego mamy pkt. walki - na bieżąco w rankingu. Oczywiście ktoś może być ciekawy ile np. procarzy ubił od początku świata, ale to dla jego gry nie ma żadnego znaczenia. Myslę, że przeszkadza też osobom nowym, bo zajmuje ich uwagę nieistotnymi informacjami sugerując, że są istotne ( skoro się pojawiają). To jest gra przeciw innym graczom, i ważne w niej jest to, aby mieć jak najwięcej miast, pkt walki i eko, wygrywać bitwy i wojny, a na końcu wygrać cały serwer. Tak bardzo prosto patrząc. GS nam w tym w żaden sposób nie pomaga, informacje otrzymywane w ramach GS też są dla powyższych celów nieprzydatne. Więc jakie postępy ważne dla osiągnięcia celów gry GS monitoruje? Punkty GS do niczego nie służą. To jest zmiana w grze zupełnie niezrozumiała dla mnie, ale może nie mam racji.

Mądre zdanie. Błąd wielu gier.

Trochę jak z nieporządkiem przy drogach. Nasrutane znaków, reklam, zbędnych informacji a ginie w tym wszystkim ten najważniejszy mówiący jak jechać.
 
Ale jak wiecie, ja piszę z punktu widzenia osoby, która nie gra regularnie na normalnym świecie, dlatego jestem przede wszystkim ciekawa waszych opinii, co można byłoby zrobić, żeby GS było dla was bardziej przydatne.

To właśnie jest problem, podobnie jest z osobami które wymyślają te głupie pomysły:p oni też nie grają w grę i przez to ją tylko niszczą. Gdyby programiści inno grali we własne gry na pewno wyglądało by to inaczej. Przez tyle lat programiści nie wprowadzili nic dobrego poza aktywnymi raportami z tym że ten pomysł akurat wyszedł od graczy a nie od nich. Jak na te 6lat to bardzo słaby wynik ale gdyby ktoś chciał wypisać co ci dobrzy programiści z wysokim ego spieprzyli to gwarantuje ze lista była by długa:)
 

DeletedUser5

Guest
Więc pytanie - po co to tajemnicze GS? i czy ktokolwiek z tego wyciąga jakieś pozytywy, bo może jest to do zastosowania, tylko np. ja nie ogarniam?

Wiadomo, że jeśli chodzi o główny cel rozgrywki, czyli podbijanie miast i walki pomiędzy graczami, to GS do niczego nie jest potrzebne. To dodatek, który jak widać nie wszystkim odpowiada :D A po co ta funkcja została wprowadzona? Między innymi po to, aby wprowadzić nowy element rywalizacji dla osób, które lubią zbieranie odznak i zachęcić graczy do korzystania z jednego konta zamiast tworzenia na każdym świecie nowego nicka.

Szanuję waszą krytykę i dziękuję, że przedstawiacie konkretne argumenty :)

Przez tyle lat programiści nie wprowadzili nic dobrego poza aktywnymi raportami z tym że ten pomysł akurat wyszedł od graczy a nie od nich.

Naprawdę według ciebie od początku Grepolis nie było ani jednej pozytywnej nowości? :p
 
Naprawdę według ciebie od początku Grepolis nie było ani jednej pozytywnej nowości? :p

Były może 2 ale to głownie propozycje od samych graczy a nie od programistów inno. Poza aktywnym raportem i modułem do rezerwacji nie zostało wprowadzone nic co usprawniło by rozgrywkę bo często programiści poprawiają dymki-srymki i inne pierdoły które nie poprawiają płynność gry. Zakończenie gry też kuleje i nie widać tych nowych pomysłów które mieli wprowadzić. Była też kiedyś propozycja zamiany kilku budynków specjalnych na inne i co się z tym stało? Programiści twierdzili że to wprowadzą a jedyne co z tego zrobili to zmiana statystyk kawalerii, katapult i trirem..
Więc jeśli mam być szczery to od początku grepolis dla mnie osobiście nie było żadnej pozytywnej nowości w grze i wolałbym powrót do wersji 1.0 niż nowości typu GS (Grepolisscore) itp.
 

DeletedUser21146

Guest
Nie czytałam wszystkich wypowiedzi na temat nieudanych nowości, natomiast chciałabym dodać coś od siebie-dla mnie największą rewolucją było wprowadzenie Artemidy na standardowe światy. Wydaje mi się, że bez niej było ciekawiej i chodzi mi tutaj przede wszystkim o zaklęcie "Oczyszczenie". Osobiście ta zmiana bardzo mnie zabolała, bo uniemożliwiła korzystanie z jednego z "elementów zaskoczenia". Teraz wszystko sobie można oczyścić, sprawdzić, osłabić nadchodzący atak. Łaski to nie problem, bardzo łatwo jest wypracować sobie system farmiący na kilku wyspach i czarować do bólu. Dawniej pozostawała ta niepewność, który atak to kolon albo jaka ilość wojska nas atakuje, jeśli narzuciło się czar na polecenie. Trzeba było mocno się zastanowić, jaki sposób obrony przyjąć. Teraz mamy wszystko podane na tacy.
 
kaxuu faktycznie oczyszczenie niszczy pewien element gry który i tak już w dużej części został zniszczony przez aplikacje :p
Artemida ogólnie jest ok poza tym 1 czarem który można by było bez problemu zamienić ale z 2 strony to może być celowy zabieg gdyż gracz który dostanie serie czarów poniesie większe straty a co za tym idzie więcej złota wsadzi by to odbudować :p i to chyba główna myśl programistów w inno :)
 

DeletedUser21146

Guest
Oh, to przypadek, że zamiast "programistów", widzę "ekonomistów"?
smiley_emoticons_hust.gif
 
Artemida jedynie co dobrego wnosi to gryfy które niedostępne są w eventach (póki co)
Przez to oczyszczenie nie można np wysłać kolona na 200 ogniach , bo sztorm zapewne zbije klocka , wszystko trzeba słac na 39 ogniach lub 24 triremach
 
Do góry