Rozwiązanie sojuszu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15166
  • Data rozpoczęcia

Jesteś na...

  • Tak

    Głosy: 64 87,7%
  • Nie

    Głosy: 3 4,1%
  • Obojętne

    Głosy: 6 8,2%

  • W sumie głosujących
    73

DeletedUser15166

Guest
Proponuję, gdy klikniemy na przycisk rozwiąż sojusz by sojusz nie rozwiązywał się od razu tylko po jakimś czasie np. 4h, a w nocy pomiędzy 23-06 czas zostanie wydłużony i będzie wynosił 8h. Czas do rozwiązania byłby widoczny dla wszystkich członków sojuszu i w tym czasie byłaby możliwość anulowania rozwiązania sojuszu przez gracza który ma uprawnienia założyciela.

W wydarzeniach, zakładce podgląd w sojuszu będzie widoczna informacja kto rozpoczął rozwiązywanie sojuszu(gracze powinni mieć możliwość identyfikacji zdrajcy).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

To jest odpowiednia propozycja, więc głos na tak, w ten sposób będzie można uniknąć pomyłek.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

Również głos na tak. W takich sprawach ważne jest zabezpieczenie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

Jak najbardziej TAK. Ten sposób, w przeciwieństwie do pomysłu podanego przed dracoslwa'a nie byłby tak łatwy do obejścia. Jednakże info o tym, że któryś z założycieli chce rozwiązać soj powinno trafić tylko do graczy z uprawnieniami lidera i wyżej.
 

DeletedUser17659

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

też jestem na tak, tylko czas reakcji powinien być równy np. czasowi podburzania czyli 12 h, powód?
na świecie PSI sojusz został rozwiązany około drugiej w nocy 1-2 h nic by tu raczej nie zmieniły, 12h to już zdecydowanie wystarczający czas reakcji
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

też jestem na tak, tylko czas reakcji powinien być równy np. czasowi podburzania czyli 12 h, powód?
na świecie PSI sojusz został rozwiązany około drugiej w nocy 1-2 h nic by tu raczej nie zmieniły, 12h to już zdecydowanie wystarczający czas reakcji

12h to przesada.Ale pomysł dobry.
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

12h to jednak za dużo, ale gdzieś 3 godzinki to może być to
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

To też da się obejść, osoba, która chce rozwiązać sojusz odbiera innym założycielom ich uprawnienia, i liderom, i nikt tego nie zatrzyma wtedy. Nawet jeżeli 12h i tak nic byście nie mogli zrobić skoro on ten sojusz rozwiązuję, tylko byście wiedzieli kto to zrobił, a nawet jeżeli jest włamanie na konto, osoba, która się włamała na to konto może zmienić tam hasło i prawowity właściciel tego konta wtedy nie wejdzie na to konto i nie anuluje rozwiązywania sojuszu.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

To też da się obejść, osoba, która chce rozwiązać sojusz odbiera innym założycielom ich uprawnienia, i liderom, i nikt tego nie zatrzyma wtedy. Nawet jeżeli 12h i tak nic byście nie mogli zrobić skoro on ten sojusz rozwiązuję, tylko byście wiedzieli kto to zrobił, a nawet jeżeli jest włamanie na konto, osoba, która się włamała na to konto może zmienić tam hasło i prawowity właściciel tego konta wtedy nie wejdzie na to konto i nie anuluje rozwiązywania sojuszu.

Prawowity właściciel może przywrócić hasło, cofnąć zmianę maila, czy skontaktować się z supportem, by jak najszybciej wykryć włamywacza i zminimalizować starty, jeśli będzie taka możliwość. Według mnie zabezpieczenie czasowe jest lepsze niż żadne, choć, oczywiście, najlepiej byłoby nadawać prawa tylko naprawdę zaufanym osobom.
 

DeletedUser17659

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

To też da się obejść, osoba, która chce rozwiązać sojusz odbiera innym założycielom ich uprawnienia, i liderom, i nikt tego nie zatrzyma wtedy. Nawet jeżeli 12h i tak nic byście nie mogli zrobić skoro on ten sojusz rozwiązuję, tylko byście wiedzieli kto to zrobił, a nawet jeżeli jest włamanie na konto, osoba, która się włamała na to konto może zmienić tam hasło i prawowity właściciel tego konta wtedy nie wejdzie na to konto i nie anuluje rozwiązywania sojuszu.
proponuje się zapoznać ze sposobem zmiany hasła na koncie
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

Prawowity właściciel może przywrócić hasło, cofnąć zmianę maila, czy skontaktować się z supportem, by jak najszybciej wykryć włamywacza i zminimalizować starty, jeśli będzie taka możliwość. Według mnie zabezpieczenie czasowe jest lepsze niż żadne, choć, oczywiście, najlepiej byłoby nadawać prawa tylko naprawdę zaufanym osobom.
To jest gra na czas ten kto ma go więcej wygrywa, czasami liczą się nawet sekundy, więc takie zabezpieczenie jest dobrym rozwiązaniem, w te kilka godzin zanim sojusz zostanie rozwiązany może się jeszcze wiele wydarzyć. Wtedy będzie zawsze jakaś szansa na uratowanie sojuszu, a obecnie w takiej sytuacji gdy klikniemy rozwiąż sojusz jej nie ma.
 

DeletedUser19222

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

W zwiazku z zaistniala sytuacja postulowalbym wprowadzenie mozliwosci rozwiazania sojuszu tylko po kliknieciu dwóch zalozycieli tak by jedna osoba nie mogla rozwalic sojuszu. Plus czas minimum 4h-co jesli ktos zrobi to perfidnie w nocy? 2h bedzie za malo...
 

DeletedUser17301

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

Moja propozycja na tenże problem.

1. Rozwiązanie sojuszu w Erze Cudów może zainicjować jeden z założycieli.
2. Potwierdzenie rozwiązania musi nastąpić przez jeszcze 1-2 osoby (lub proporcjonalnie do ilości miejsc w sojuszu na danym świecie):
a) innego założyciela
b) lidera
c) w przypadku braku a) i b) innego gracza z sojuszu
3. Wymóg dla potwierdzającego i inicjującego, polegać może na tym, że był w sojuszu przed Erą Cudów. Czyli nie jest nowy.
Wszystkiego nie wyeliminuje, ale zabezpieczy przed takim dziwnym zjawiskiem jakie miało miejsce na Psi. Jeżeli soj miał zdrajce - to już urok tej gry.
Ale gracze powinni mieć możliwość identyfikacji zdrajcy.
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

Wszystkiego nie wyeliminuje, ale zabezpieczy przed takim dziwnym zjawiskiem jakie miało miejsce na Psi. Jeżeli soj miał zdrajce - to już urok tej gry.
Ale gracze powinni mieć możliwość identyfikacji zdrajcy.

Zgodzę się z tym, pewnie nadal nie wiadomo kto ten sojusz na psi rozwiązał i chyba nigdy się tego nie dowiemy.

W zwiazku z zaistniala sytuacja postulowalbym wprowadzenie mozliwosci rozwiazania sojuszu tylko po kliknieciu dwóch zalozycieli tak by jedna osoba nie mogla rozwalic sojuszu. Plus czas minimum 4h-co jesli ktos zrobi to perfidnie w nocy? 2h bedzie za malo...
Zrobiłem drobne zmiany, gracze powinni mieć możliwość zobaczenia w wydarzeniach sojuszu kto rozwiązał sojusz oraz wydłużyłem czas rozwiązania sojuszu z 2h na 4h w dzień i 8h w nocy.
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

Zdecydowanie na tak. Nie będzie takich numerów ,jak wtedy ,co rozwiązali sojusz podczas stawiania cudaków itp.
Poza tym ,jeśli założyciel ma problemy psychiczne ,będzie miał czas ,aby dojść do siebie.

Alternatywną opcją byłby przycisk "Odtwórz sojusz xxxxxxxxxxx" ,który miałby każdy lider i założyciel przez dobę po rozwiązaniu sojuszu.
Kliknięcie go oznaczałoby automatyczne zaproszenie członków sojuszu ,którzy byli w momencie rozwiązania go. Także cudaki stawiane przez sojusz utrzymywałyby się dobę po rozwiązaniu zanim by przepadły.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

Całkiem ciekawa propozycja. Jestem na tak, aby nie było właśnie niewyjaśnionych zjawisk, które występują najcześciej podczas EC.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

Dałam na Obojętne i nie wycofam się z decyzji. Niektórzy są strasznie mało cierpliwi i potrzebują tej decyzji od razu (myślę o sojuszach z jednym założycielem i zero liderów). Ale taka opcja by się przydała :)
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Rozwiązanie sojuszu

Jak jest 1 założyciel bez liderów to wtedy wiadomo komus krzynkę zapychać wiadomościami, poza tym jeśli owa osoba sama by doszła do istotnego punktu to raczej nie rozwiązywałaby sojuszu ot tak:).
 
Do góry