RuneScape

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5716
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5716

Guest
Zauważyłem że nie ma tematu o bardzo popularnej grze przez przeglądarce RuneScape.

RuneScape to znakomita propozycja dla fanów gier RPG, z fabułą osadzoną w światach fantasy. Ta gra powinna zostać obowiązkowo ulubioną pozycją fanów gatunku, tym bardziej, że reprezentuje wieloosobowe gry sieciowe, czyli MMO. RuneScape oferuje graczom ogromny świat oraz niczym nieskrępowaną możliwość jego eksploracji, ładną, trójwymiarową grafikę, oraz to, co stanowi kwintesencję gier fabularnych - zadania do wykonania, potwory do zabicia, przedmioty i wyposażenie do handlu. Do tego dochodzi całkowita dowolność poczynań - możemy wybrać karierę poszukiwacza przygód czy biegłego w arkanach magii czarownika ale równie dobrze możemy zostać handlarzem, nauczyć się wypiekać chleb, łowić ryby czy wykuwać uzbrojenie. Doświadczenie zdobyte podczas rozgrywki przekłada sie na podnoszenie naszych zdolności i umiejętności oraz statystyk charakteryzujących naszą postać.

Bardzo polecam tę grę, nie idzie się przy niej nudzić, można robić co się chce, albo nie robić nic ;) Są klany (tak jak w grepolis sojusze), i wojny klanów. A aby wsiąść udział w owej wojnie wystarczy uzbroić naszą postać i
sio! ;D

SKILLE:
atak (maksymalny poziom to 99)
-Im wyższy mamy atak, tym częściej mamy szanse maksymalnie uderzyć/osłabić ofiarę.

konstytucja (życie/hp) (maksymalny poziom to 99)
-Im większy poziom konstytucji tym więcej maksymalnego życia możemy posiadać (n.p 80 poziom - 800 hp.)

górnictwo (maksymalny poziom to 99)
-Dzięki górnictwu (mining) wydobywamy rude, która może być w postaci złota, żelaza, węgla, runite jak i adamant (oczywiście jest więcej).
-Wydobyte surowce można sprzedać za pieniądze (gp) bądz wyrobić z nich bary z których można zrobić różne zbroje dzięki następnemu skillowi - smithing. (Kowalstwa)

Siła (maksymalny poziom to 99)
-Im większa siła tym większy maksymalny damage możemy zadać potworowi/innemu graczowi.

Zwinność (Maksymalny poziom to 99)
-Dzięki temu skillowi można pokonywać różne przeszkody/skróty.
-ten skill jest dla members only (trzeba posiadać wykupionego membera [Ok. $5.00])

Kowalstwo (maksymalny poziom to 99)
-Dzięki kowalstwu możemy zrobić bary z rudy, które powstają w postaci brąz, blurite, żelaza, elemental, srebra, stali, złota, mithrilu, adamantu i runite.
- Nie wszystkie bary mogą zostać wykute w zbroje, na przykład bary ze złota mogą zostać wyrobione tylko na biżuterię.

obrona (maksymalny poziom to 99)
-Im większy poziom obrony tym mniej damage zadają nam potwory/inni gracze.
- Im większy poziom obrony tym lepsze zbroje możemy nosić

lecznictwo (maksymalny poziom to 99)
-Skill ten polega na tworzeniu różnych napojów które mają zamiar podnieść siłę/staty bochatera. (N.p strenght potion daje +10 str, a więc można mieć 109/99 przez pewien czas)
-Im wyższy poziom lecznictwa tym lepsze i mocniejsze napoje możemy robić.

łowienie (maksymalny poziom to 99)
-dzięki temu skillowi gracze pogą łapać coraz lepsze ryby bądz inne zwierzęta wodne.
-Im wyższy poziom tym lepszy mamy sprzęt (mała siatka, duża siatka, harpon, klatka na homary itd..)

łucznictwo (maksymalny poziom to 99)
-Im wyższy poziom łucznictwa tym więcej możemy zadać podczas walki.
-łucznictwo to skill combatowy, czyli taki który służy do walki (tak jak str, atak czy obrona).
-łucznictwo to obecnie najmocniejszy skill combatowy w grze.

złodziejstwo (maksymalny poziom to 99)
-Dzięki temu skillowi gracze mogą okradać różne NPC, czyli graczów- komputerów.
-Im wyższy poziom tym lepsze "łupy".
-memb only

Gotowanie (maksymalny poziom to 99)
-Ten skill pozwala graczom na ugotowaniu surowego mięsa, ryb czy też różnych ciast lub nawet pizzy.
-Skill ten jest najczęściej wybierany aby dobić do 99, ponieważ zabiera on najmniej czasu i nie trzeba wydać dużo aby owy skill posiadać na maksymalnym poziomie (ok 5 milionów gp).

Modlitwa (maksymalny poziom to 99)
-Dzięki modlitwie gracze mogą uruchamiać różne bonusy.
- Za używanie takich bonusów wykorzystuje nam się prayer points, czyli punkty modlitwy, wtedy trzeba iść do kościoła i się pomodlić aby owe wróciły.
-prayer to najdroższy skill (aby zrobić 99 trzeba liczyć się z wydatkiem 50-200 milionów gp.

crafting (tworzenie różnych rzeczy) (maksymalny poziom to 99)
-Dzięki temu skillowi gracze mogą robić własne ubrania.
Ubrania różnią się tym od uzbrojenia że mają słabsze bonusy obronne.
-crafting jest najczęściej wybieranym skillem jako druga 99'tka.

rozpalanie (maksymalny poziom to 99)
-dzięki rozpalaniu gracze mogą palić drzewo, które jest kupowane bądź ścinane z drzew :D

Magia (maksymalny poziom to 99)
-Aby ćwiczyć magie gracz potrzebuje run, które można kupić lub zrobić dzięki runecrafing (tworzeniu run).
-magia jest bardzo drogim skillem.

fletching (google: opierzenie ???) (maksymalny poziom 99)
-dzięki fletchingowi gracze mogą zrobić strzały, łuki bądź inne narzędzia które są niezbędne do robienia łucznictwa.
-memb only

ścinanie drzew (maksymalny poziom to 99)
-Dzięki temu sillowi i obojętnie jakiej siekierze gracze mogą ciąć drzewo, aby je spalić na firemaking bądź sprzedać za dobrą cenę.

robienie run (maksymalny poziom 99)
-dzięki temu skillowi można robić runy, które są niezbędne do ćwiczenia magii.
-dzięki temu skillowi można naprawdę dużo zarobić.

slayer (maksymalny poziom 99)
-slayer to skill w którym nasz master, nakazuje nam zabić XX potworów. N.p Zabij 660 kurczaków. Oczywiście taski (zadania) są przydzielane odpowiednio do stanu fizycznego (cmb) gracza. (tak aby sobie dał z tym rade)
-memb only

farmienie (maksymalny poziom to 99)
-podlewanie kwiatków itp.. chyba nie ma co tłumaczyć :)
-memb only

budownictwo (maksymalny poziom 99)
-Dzięki temu możemy mieć WŁASNY DOM. A w nim budować szafy, nowe pokoje, stoliki, krzesła, ściany wszystko!
-memb only

polowanie (maksymalny poziom to 99)
-Skill polegający na złapaniu ofiary (najczęściej zwierzęcia) w klatkę bądź zabicia go.
-memb only

summoning (maksymalny poziom to 99)
-na nasze wezwanie przybywa nam pet. czyli zwierzątko które nam pomaga w bitwie, nosi nasze rzeczy bądź chodzi za nami dla ozdoby.
-memb only

dungeoneering (maksymalny poziom 120)
-Inaczej zwiedzanie. Gracze mogą w grupie bądź pojedyńczo zwiedzać różne zakątki zamku, przy tym zabijając potwory i rozwiązując zagadki.
-jedyny skill który posiada 120 poziom.

Combat level
-Combat lvl to poziom ogólny naszej postaci.
-Combat jest brany z siły, ataku, obrony, konstytucji, łucznictwa, magii, modlitwy oraz summoningu.
-Maksymalny combat na serwerach dla wszystkich to 126.
-Maksymalny combat dla membersów to 138.

Im większy combat posiadamy tym chętniej przyjmować nas będą do klanów.

Ciekawostki:
-Ponad 3 miliony AKTYWNYCH graczy gra w RuneScape (około 4m wszystkich, ponieważ konto nigdy nie jest usuwane)
-25 skillów w tym 17 dla wszystkich i 8 dla memb only.
-RuneScape stworzone zostało przez firmę jagex, która zdobyła między innymi złoty joystick award za najpopularniejszą grę roku 2008, 2009, 2010 ^^.

PLUSY
-Dużo polaków
-Polskie serwery
-support w języku polskim
-jedyne co potrzebne to zainstalowana JAVA.

MINUSY
-Brak wersji językowej po polsku (jedyne języki to angielski, niemiecki, francuski i brazylijski/portugalski . )

WCIĄGA :D
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Grałem kiedyś... Nawet nie wiem, czemu skończyłem ;) A, pamiętam- z 21 lvl rzuciłem się na skorpiony :D(było ich około 15). Padłem i nie zdążyłem wrócić do ciała :p
 

DeletedUser5716

Guest
Grałem kiedyś... Nawet nie wiem, czemu skończyłem ;) A, pamiętam- z 21 lvl rzuciłem się na skorpiony :D(było ich około 15). Padłem i nie zdążyłem wrócić do ciała :p

No tak. Trzeba myśleć co się robi :p
Je się aby przywróciło hp. Wszystko tutaj jest ze sobą powiązane - za dużo tego wyjaśniać bym musiał :D:p

Ja gram od 2 lat ale ostatnio miałem pół roku przerwy. Wróciłem bo ma powrócić stary silnik tej gry, czyli będzie można dawać ile kasy się chce innym graczon oraz powróci tzw. Wilderness, na którym wszyscy się zabijają dla łupu. :D (pvp ale na wszystkich serwerach, taka strefa śmierci). :p

Obecnie mam 95 cmb. Najwyższy skill 99 gotowania.
 

DeletedUser

Guest
Kiedy ma wrócić stary silnik? Może wraz ze starym silnikiem wróci Cygan :D
 

DeletedUser5716

Guest
Kiedy ma wrócić stary silnik? Może wraz ze starym silnikiem wróci Cygan :D

Jest umieszczona ankieta, jeżeli jak ostatnio uzbiera się 50% głosów czyli 1,5 miliona to wróci. Ankieta jest do 14 stycznia a jest już 1040422 głosów.
 

DeletedUser

Guest
Ja też głosowałem za powrotem do starego porządku^^ Ja gram od bagatela 7 lat z przerwami :D Ledwo 97cmb (tylko raz members) xD Gra fajna, z czasem się nudzi ale bardzo często się do niej wraca, bo to znudzenie grą trwa naprawdę bardzo krótko ;) Aktualnie próbuję dociec po co i jak szybko wbić nowy skill f2p xD
 
Do góry